Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

1. troche się zawiodłem na redakcji , jakoś ponuro i smutno do tego wasza praca jest trudniejsza niż myślałem , ale ważne że jest pizza

2. Co to za gość w swetrze latał , i to do samej głowy :D na zdjeciu 4 od prawej , a w redakcji gorąco a on w swetrze LOL

3. gdzie jesteś bardziej znany : jako redaktor cda , czy jako gitarzysta zespołu ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy cdaction przewiduje jakieś zmiany w tym roku/na początku następnego np. poszerzeni/skrócenie jakiegoś działu czy dodanie nowego?

Nic mi o takich planach nie wiadomo.

1. troche się zawiodłem na redakcji , jakoś ponuro i smutno

Skąd Ci się wzięło takie wrażenie?

do tego wasza praca jest trudniejsza niż myślałem

Witamy na Ziemi. :)

2. Co to za gość w swetrze latał , i to do samej głowy :D na zdjeciu 4 od prawej , a w redakcji gorąco a on w swetrze LOL

A nie 3 od prawej? To Zbigniew Bański - nasz dyrektor wydawniczy.

3. gdzie jesteś bardziej znany : jako redaktor cda , czy jako gitarzysta zespołu ???

Jako redaktor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dość nietypowe i może z innej beki ale na wrocławskim rynku gra od paru lat ten muzyk co niedawno był w Mam Talent, Gienek Loska. Nigdy nie byłem na wrocławskim rynku wtedy kiedy on grał ale podobno robi to dość często. Widziałeś go kiedyś? Jeśli tak to jak go oceniasz?

Nie wiedziałem któremu redaktorowi zadać to pytanie ale przypomniałem sobie że Ty dość mocno jest zaangażowany z muzykę więc padło na Ciebie :)

Edytowano przez Raiven
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dość nietypowe i może z innej beki ale na wrocławskim rynku gra od paru lat ten muzyk co niedawno był w Mam Talent, Gienek Loska. Nigdy nie byłem na wrocławskim rynku wtedy kiedy on grał ale podobno robi to dość często. Widziałeś go kiedyś? Jeśli tak to jak go oceniasz?

Tak, widziałem go i słyszałem wiele razy. Najczęściej stoi z gitarą elektryczną i małym wzmacniaczem. Powiedzmy, że śpiewa lepiej niż gra, bo zdarza mu się puszczać na gitarze wyraźne babole (zresztą w "Mam talent" grał na trochę rozstrojonej). Śpiewa fajnie, ale nie jest to w zasadzie stylistyka, która by do mnie przemawiała. Ma swój profil na MySpace - poszukaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1

1. troche się zawiodłem na redakcji , jakoś ponuro i smutno

Skąd Ci się wzięło takie wrażenie?

skąd , no bo każdy tak ponuro chodzi , ani żadnych uśmiechów tylko tak siedzieliście smutno z tymi talerzami :(

2.

W październikowym najnowszym numerze nic nie napisałeś ani recenzji ani nic :/ dla czego ? :dry:

3.

czy podrywałeś kiedyś jakąś koleżankę z pracy ? :D czyli z redakcji

4. Oglądasz świat według kiepskich ?

5. Czy prezydenci Polscy są uczciwi ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale zaryzykuję :)

Tak mnie zastanawia, jak tworzysz kompozycje dla swojego zespołu, skoro nie potrafisz czytać nut?

Tak prosto ''z gryfu'' ? Zawsze myślałem, że trzeba wzorem Bacha czy innego Haendla smarować piórem po papierze te ósemki itd żeby coś stworzyć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem wasze płytki (dzięki za autografy!).

Muszę powiedzieć, że różnica jakości dźwięku między płytą, a waszym MySpace'm czy LasteFeMem jest porażająca, co oczywiście bardzo mnie cieszy. Kolega ucieszył się z prezentu, więc myślę, że to swojego rodzaju komplement ;)

Czekam na Long Play i gdybyście tłoczyli tylko bardzo małą ilość płyt, to już ustawiam się w kolejce po dwa egzemplarze :)

A takie pytanie mi się jeszcze nasuneło (piszę się przez ę, czy przez e? :D): Macie może już jakiś materiał, którego nie będzie na LP, tak "na przyszłość"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W październikowym najnowszym numerze nic nie napisałeś ani recenzji ani nic :/ dla czego ? :dry:

Poszukaj jeszcze raz.

czy podrywałeś kiedyś jakąś koleżankę z pracy ? :D czyli z redakcji

Nie.

4. Oglądasz świat według kiepskich ?

Nie i nigdy nie będę oglądał.

5. Czy prezydenci Polscy są uczciwi ??

A skąd ja mam wiedzieć takie rzeczy?

Tak mnie zastanawia, jak tworzysz kompozycje dla swojego zespołu, skoro nie potrafisz czytać nut?

Normalnie. Biorę gitarę i gram. To chyba normalne, że najpierw się coś wymyśla i ogrywa, a potem zapisuje, nie? Poza tym umówmy się - nawet gdybym znał zapis nutowy, nie mam słuchu absolutnego i nie byłbym w stanie zapisać riffu, który "słyszę" w myślach.

Zawsze myślałem, że trzeba wzorem Bacha czy innego Haendla smarować piórem po papierze te ósemki itd :)

Może jeszcze przy świecach, maczając pióro w inkauście? :) Teraz są wygodniejsze metody pracy. Mogę riff nagrać, mogę zapisać go w Guitar Pro (i tak właśnie robię), dopisując od razu partię drugiej gitary lub basu.

A takie pytanie mi się jeszcze nasuneło (piszę się przez ę, czy przez e? :D):

Przez "ę".

Macie może już jakiś materiał, którego nie będzie na LP, tak "na przyszłość"?

Nie. Wszystko, co do tej pory robiliśmy (i co robimy teraz), robiliśmy z myślą o najbliższej sesji nagraniowej. Chyba że ostatecznie postanowimy któregoś z tych numerów nie nagrywać - wtedy może (po przeróbkach) zostanie na przyszłość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co cie bardziej interesuje : Gry czy Muzyka ?

2. Może zagrałbyś ze mną meczyk towarzyski w fife 2010 online ?

3. Kogo bardziej lubisz : Bolka Czy Lolka ?

4. Dla czego jak każdy szanowany muzyk nie przekłujesz sobie jakieś części ciała : ucha , pępka , nos ??

5. Czy masz dzieci ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co cie bardziej interesuje : Gry czy Muzyka ?

Nie robię sobie rankingów mniej lub bardziej interesujących zainteresowań. :)

2. Może zagrałbyś ze mną meczyk towarzyski w fife 2010 online ?

W FIFA 10 już nie gram od dawna. Obecnie gram w 11.

4. Dla czego jak każdy szanowany muzyk nie przekłujesz sobie jakieś części ciała : ucha , pępka , nos ??

Od ponad 10 lat mam kolczyk w uchu. Kumpela przebiła mi ucho na imprezie jeszcze w czasach liceum.

5. Czy masz dzieci ?

Jeszcze nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Dla czego jak każdy szanowany muzyk nie przekłujesz sobie jakieś części ciała : ucha , pępka , nos ??

Od ponad 10 lat mam kolczyk w uchu. Kumpela przebiła mi ucho na imprezie jeszcze w czasach liceum.

5. Czy masz dzieci ?

Jeszcze nie.

1 . Takie pytanko krawe :) Czy jak by ktoś cie pociągnął za ten kolczyk to by ci kawał ucha obcięło ???

2. Jaki samochód byś sobie wybrał : Nissan Skyline GT-R R34 czy Chevrolet Chevelle 454 SS ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam CormaC

1. Czy metal wywarł jakikolwiek wpływ na Twoją osobowość, charakter itp. czy traktujesz go tylko jako muzykę, której przyjemnie posłuchać? (jeśli uznasz to pytanie za zbyt osobiste, z góry przepraszam)

2. Czy zdarzają/zdarzały się gry, które sprawiają, że zaczynasz się interesować jakąś dziedziną, której dotyczą? (np. interesujesz się filmem zegranizowanym w dobrej grze)

3. Jaka cecha charakteru ludzkiego budzi w Tobie największą dezaprobatę, obrzydzenie?

4. Czy uważasz że w grach z rozbudowaną fabułą,liniowość (ale rozumiana, jako brak alternatywnych ścieżek fabuły/zakończeń, a nie niemożność zajęcia się czymś poza wątkiem głównym) zawsze jest wadą lub choćby brakiem potencjalnej zalety?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Cormac!

Jeden z moich ulubionych zespołów thrashowych, w miarę nowych, to Rumpelstiltskin Grinder. Jestem ciekaw, jak ci się spodoba ich utwór

Jest to utwór z ich ostatniej płyty. Więlu ludzi uważa ich pierwszego długograja za lepszego, ale ja, jak to mam w zwyczaju, się z większością nie zgadzam :)

A jak już znasz, to wyraź o nich swoją opinię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 . Takie pytanko krawe :) Czy jak by ktoś cie pociągnął za ten kolczyk to by ci kawał ucha obcięło ???

A jak się sam nad tym zastanowisz, to nie wpadniesz na to, że nie? :)

2. Jaki samochód byś sobie wybrał : Nissan Skyline GT-R R34 czy Chevrolet Chevelle 454 SS ???

Skyline'a.

1. Czy metal wywarł jakikolwiek wpływ na Twoją osobowość, charakter itp. czy traktujesz go tylko jako muzykę, której przyjemnie posłuchać? (jeśli uznasz to pytanie za zbyt osobiste, z góry przepraszam)

Nie bardzo rozumiem, o jaki wpływ Ci chodzi. To chyba raczej gust muzyczny jest pochodną osobowości, a nie odwrotnie.

2. Czy zdarzają/zdarzały się gry, które sprawiają, że zaczynasz się interesować jakąś dziedziną, której dotyczą? (np. interesujesz się filmem zegranizowanym w dobrej grze)

Nie przypominam sobie takiej sytuacji.

3. Jaka cecha charakteru ludzkiego budzi w Tobie największą dezaprobatę, obrzydzenie?

Pierwsze, co mi przychodzi na myśl to fanatyzm.

4. Czy uważasz że w grach z rozbudowaną fabułą,liniowość (ale rozumiana, jako brak alternatywnych ścieżek fabuły/zakończeń, a nie niemożność zajęcia się czymś poza wątkiem głównym) zawsze jest wadą lub choćby brakiem potencjalnej zalety?

Nie. Dla mnie opowieść zawsze jest najważniejsza (pomijając gry, które z założenia nie mają fabuły - np. FIFA), a liniowość nie jest dla mnie wadą, jeśli służy właśnie opowiedzeniu dobrej historii.

Jeden z moich ulubionych zespołów thrashowych, w miarę nowych, to Rumpelstiltskin Grinder. Jestem ciekaw, jak ci się spodoba ich utwór

Nie podoba mi się takie granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie płyty Megadeth jak na przykład: "Peace Sells...But Who's Buying?" albo "So Far, So Good...So What!?" posiadasz w wersji remasterowanej czy też "z oryginalnym klimatycznym brzmieniem" :smile: ? A i czy może robiłeś jakieś porównania między wydawnictwami remasterowanymi a z "oryginalnym brzmieniem"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie płyty Megadeth jak na przykład: "Peace Sells...But Who's Buying?" albo "So Far, So Good...So What!?" posiadasz w wersji remasterowanej czy też "z oryginalnym klimatycznym brzmieniem" :smile: ?

Zremasterowanej.

A i czy może robiłeś jakieś porównania między wydawnictwami remasterowanymi a z "oryginalnym brzmieniem"?

W przypadku tych albumów nie. Ale wiem jakie są różnice w przypadku "Rust in Peace" - wokale do dwóch utworów zostały nagrane na nowo (ponieważ stare ścieżki się zagubiły), w "Five Magics" odrobinę zmienił się tekst (zamienione miejscami 2 linijki).

Przypominam pytanie sprzed paru dni: czy możesz w skrócie opisać swoje wrażenia z najnowszego Gothica? :)

Wrażenia są w skrócie takie, że Risen jest Gothikiem o wiele bardziej niż Arcania. W kwestii mechaniki rozgrywki, a nie tła fabularnego, rzecz jasna. Arcania poszła generalnie w kierunku "user friendly".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia są w skrócie takie, że Risen jest Gothikiem o wiele bardziej niż Arcania. W kwestii mechaniki rozgrywki, a nie tła fabularnego, rzecz jasna. Arcania poszła generalnie w kierunku "user friendly".

Że gra była robiona pod amerykańskiego gigaburgerożercę, to było wiadomo już od dawna :) Ułatwiacze można wyłączyć, można włączyć bardziej stonowane kolory, ale mechanika to już nie to samo. Grałem w demo i najbardziej wkurza mnie system rozwoju postaci, na drugim miejscu walka, na trzecim wykastrowane z jakiegokolwiek polotu dialogi.

Mógłbyś napisać, czy fabuła w Twoim mniemaniu jest dobra, czy rozgrywka nie jest nudna, ogólnie, jak gra Ci się podoba? Po demie ciężko takie rzeczy wyłapać, a przy okazji bardzo ciekawi mnie, jak prezentuje się nowa część mojej ulubionej serii gier w oczach uznanego krytyka =]

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tacy bohaterzy jak : Diego , Milten , Xardas , Lee w której części ,, Gothica ,, ponownie ich widzimy : W Arcani czy w Risenie ??

2. Jak się kończy Risen ??? czyli ostatni boss , typ walki ,

3. Sądzisz że Gothic 2 jest lepszy i fajniejszy niż Gothic 3 ?

4. Czy dziewczyna / żona grywa w jakieś RPG ??

5. Przyglądałem się dobrze nowemu CDA i twojej ksywki nie znalazłem przy żadnej recenzji .....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...