Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Na początku przygody z gitarą grałeś więcej ćwiczeń czy coverów czy sam coś tworzyłeś? Grałeś bardziej "emocjonalnie" tzn. starałeś sie grać cover, żeby wyszedł tak jak powinien czy obkuwałeś go dokładnie (artykulacja i te sprawy) i ćwiczyłeś go dokładnie, powoli, zwiększając tempo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku przygody z gitarą grałeś więcej ćwiczeń czy coverów czy sam coś tworzyłeś?

Trochę ćwiczeń, trochę kawałków ulubionych kapel.

Grałeś bardziej "emocjonalnie" tzn. starałeś sie grać cover, żeby wyszedł tak jak powinien czy obkuwałeś go dokładnie (artykulacja i te sprawy) i ćwiczyłeś go dokładnie, powoli, zwiększając tempo?

Zależało od kawałka. Początkującemu trudno jest ot tak, z marszu zagrać kawałek Megadeth albo Iced Earth, więc trzeba próbować wolniej i rozpracowywać riffy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zdarza Ci się czasem odkładać jakieś obowiązki (np. domowe) "na potem" na rzecz przyjemności, czy jednak wyznajesz zasadę, że najpierw obowiązki, a potem zabawa?

Przesłuchałem cały album na spokojnie i muszę stwierdzić, że Piotrek wypada GE-NIAL-NIE w utworze Tonight We Die Free (zresztą to mój ulubiony - chyba przysiądę nad tabem :D) ^^

Płyta była nagrywana w drop D?

BTW który utwór z płyty uważasz za najbardziej udany?

EDIT:

http://imageshack.us/f/845/18644133.jpg/

Moja przeglądarka jest przewrażliwiona czy macie jakieś problemy ze stroną?

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Cormacze ( wybacz ten poufały ton ), czy masz jakieś wskazówki dla domorosłych pisarzy recenzji? Czy może uważasz, że trening czyni mistrza?

Gracie niedługo z zespołem jakiś koncert we Wrocławiu? Wcześniej nie miałem okazji posłuchać was na żywo a chętnie bym tą zaległość nadrobił ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zdarza Ci się czasem odkładać jakieś obowiązki (np. domowe) "na potem" na rzecz przyjemności, czy jednak wyznajesz zasadę, że najpierw obowiązki, a potem zabawa?

Staram się zachowywać w tym względzie równowagę - ani nie trzymam sam siebie za mordę, ani nie odkładam niczego w nieskończoność.

Płyta była nagrywana w drop D?

Nie, w standardowym D.

BTW który utwór z płyty uważasz za najbardziej udany?

Bo ja wiem... Może "The Scent of Fear".

Moja przeglądarka jest przewrażliwiona czy macie jakieś problemy ze stroną?

Zgłosiłem osobie odpowiedzialnej za stronę.

Cormacze ( wybacz ten poufały ton ), czy masz jakieś wskazówki dla domorosłych pisarzy recenzji? Czy może uważasz, że trening czyni mistrza?

Pewnie, że czyni. Trzeba pisać jak najwięcej - inaczej nie da się rozwijać. No i talent do pisania nie zaszkodzi. :)

Gracie niedługo z zespołem jakiś koncert we Wrocławiu? Wcześniej nie miałem okazji posłuchać was na żywo a chętnie bym tą zaległość nadrobił ;).

Są wstępne plany na maj, ale to jeszcze nic pewnego. Graliśmy w Madnessie 1 kwietnia z Blaze'em, a staramy się nie grać za często we Wrocławiu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem. Bardziej z ciekawości niż dlatego, że jestem fanem tego zespołu (poza genialnym albumem "Painkiller" znam ich pojedyncze kawałki). Koncert był OK, ale bez szału. Trochę było czuć, że jadą już "na oparach" i radości z grania chyba raczej nie mają. No i nagłośnienie było kiepskawe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CormaC, przeczytalem twój tekst z nr 04/09, w megatescie mobilnych platform do grania na temat PSP. Wspomniales o fanowskich konwersjach Quake'a i Dooma. Czy mozna je legalnie sciagnac z internetu?

Z tego, co pamiętam, to kod źródłowy obu gier był publicznie dostępny, więc konwersja była legalna. Problem stanowiły pliki z danymi gry (etapy - pliki WAD bodajże), ale do konwersji dołączone były te z wersji shareware'owych (czyli np. pierwszy świat).

Jak nauczyłeś się grać na gitarze ?

Grając na gitarze. :) Inaczej się nie da.

Czemu nieruszasz deth i black metalu ?

Bo mi się nie podoba. Death jeszcze strawię, ale black kompletnie do mnie nie trafia ani idealogicznie, ani muzycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kiedyś (nie dawno) pytanie "Co myślisz o nadchodzącym Efekcie Masy 3" Odpowiedziałeś że gra może być spoko itd.

Czy po premierze dalej masz takie zdanie?

Czy do redakcji CDA można wpaść "od tak" z wizytą czy trzeba umawiać spotkania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kiedyś (nie dawno) pytanie "Co myślisz o nadchodzącym Efekcie Masy 3" Odpowiedziałeś że gra może być spoko itd.

Czy po premierze dalej masz takie zdanie?

Uważam, że gra jest znakomita.

Czy do redakcji CDA można wpaść "od tak" z wizytą czy trzeba umawiać spotkania?

Można wpaść z wizytą, ale wcześniej lepiej upewnić się (np. pisząc prywatną wiadomość do Ghosta), że konkretny termin nam pasuje. Jeżeli ktoś przyjdzie niezapowiedziany w deadline, to albo zostanie od razu odparwiony, albo wycieczka po redakcji będzie najkrótsza, jak to tylko możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co... mam gdzieś, kim są Żniwiarze. :) Świetnie bawiłem się przez cała grę i to jest dla mnie najważniejsze. Pewnie, że zakończenie ma dziurska, ale nie zamierzam łazić po forach i płakać na ten temat. Zabrałem się za kolejną grę i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz może swoją wizytę u twórców gry Infernal jest tam twoje zdjęcie z psem na kolanach czy ta "infernalna bestia" , która cię przywitała była łagodna czy wręcz przeciwnie złapała cię za nogawkę i nie chciała puścić :tongue: ?

Edytowano przez Dixon1991
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersję fizyczną od nas (na koncertach, przez Allegro), a wersję cyfrową przez kilka serwisów (póki co jest tylko na Bandcampie, ale w cenie 10 $ przewidzianej dla zachodnich spasionych bąków ;)). W tłoczni poinformowano nas, że płyty będziemy mogli odebrać już jutro, więc sprzedaż powinna ruszyć niebawem (wtedy też wystawimy płatne mp3 w jakichś polskich serwisach za rozsądną cenę).

PS Za dużo masz tych userbarów w podpisie - zostaw 5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu wybierasz się na metalfest czy warszawskie ursynalia? Wolę tak niż pytać "Slayer czy Megaśmierć?" ;) Bo na rozpisce metalfestowej niestety InDespair nie widzę :( (a z Zielonej Góry do Wrocka jak wiadomo strasznie daleko ;)) więc zgaduję że ruszasz jako fan :) Aha! I czy fizyczny srebrny krążek z książeczką będzie można zamówić także przez oficjalną stronę zespołu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...