Skocz do zawartości

Pytania do Smugglera


Polecane posty

Nie wiem czy to juz było ale... Czy jak Qń'ik oprowadzał oglądajacych po redakcji i zatrzymal sie w pewny momencie mowiac: przy tym biórku tez powinien ktos pracować i mówi ze jak na redakcje jest nienaturalnie schludne, to twoja miejscówka? :)

Smiem watpic :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smg dzisiaj odkryłem w domu książki Kinga (w szafce ze świerszczykami^^ Nie ma to jak tematycznie umiejscowione książek i pism) i w jeden dzień przeczytałem Miasteczko Salem. Mam jeszcze Misery i zaraz po przeczytaniu zamierzam kupić kolejne książki. Co najbardziej polecasz ? Mam dość ograniczone fundusze :/

Edytowano przez HaXiiT
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smg dzisiaj odkryłem w domu książki Kinga (w szafce ze świerszczykami^^ Nie ma to jak tematycznie umiejscowione książek i pism) i w jeden dzień przeczytałem Miasteczko Salem. Mam jeszcze Misery i zaraz po przeczytaniu zamierzam kupić kolejne książki. Co najbardziej polecasz ? Mam dość ograniczone fundusze :/

Sa gusta i gusciki, ale polecam

1. Smentarz dla zwierzakuw (sa rozne warianty tytulu, bo w oryginale Pet Sementary)

2. Podpalaczka (Firestarter)

3. Lsnienie

Ew. jakis zbior opowiadan, np. "Szkieletowa zaloga"

A jak juz przeczytasz WSZYSTKIE ksiazki Kinga, to polecam cykl "Mroczna WIeza" - ale dopiero wtedy, gdyz wowczas docenisz rozmaite smaczki (np. spotkasz tam ojca Callahana... tak, tego z "Miasteczka Salem"). To tylko 7 tomow kazdy po 500 stron :)

Czy gdyby powstało MMO o poczynaniach garfielda, a jednym z wielu polskich questów byłoby zdobycie świeżej lasagne, to grałbyś? :P

A gdyby ciocia miala wasy i 8 nog, to kupilbys jej niebieskiego kalafiora?

:ohmy: rodzice zabraniaja mi grćbo uważająże są złe co robić. :ohmy:

Pompki. Jak bedziesz 120 kg miesniakiem, to beda sie bali ci czegokolwiek zabronic. :laugh:

Czy używałeś kiedyś Linux'a ? Jeśli nie to czy miałeś wogóle z nim styczność ? Co sądzisz o takim typie oprogramowania (Open GL) ?

Mialem stycznosc ale jestem leniwy, wole windoze. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powroty do przeszlosci udaja sie tylko w filmach. :)

Dla mnie i tak najlepsza gra na Amidze to bylo Wings.

Mialem A500 i A1200, ta druga byla mniejsza i lepsza, ale chyba wiekszy sentyment mam do 500-ty.

Hmm, czy czasami nie pomyliłeś A1200 z A600. Ta druga faktycznie była mniejsza i lepsza (miała "megsa" ramu a A500 tylko 512Kb). A1200 była jeśli nie większa, to przynajmniej taka sama jak A500. :)

Z tymi powrotami to w sumie prawda, jednak ja do tej pory pocinam na Amidze. Ten dźwięk "skrzeczącej/zgrzytającej" stacji dyskietek jest uzależniający ;)

Akurat wspomniane przez Ciebie "Wings" nie za bardzo przypadły mi do gustu (ten grający akordeon w menu... nie lubię takich klimatów).

Nie wiem jaki Ty masz pogląd w tej sprawie ale w moim przekonaniu sam pomysł na większość gier na Amigę (i na PC ery DOS'u) bije na głowę obecne, wielkie hiciory na blaszaka. Bolączką tej pierwszej jest "jedynie" przestarzała technologia, która w konsekwencji tak na prawdę sprowadza się do kiepskiej, bo przestarzałej grafiki (w przeciwieństwie do możliwości audio - tutaj Amiga wcale nie ma się czego wstydzić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czy czasami nie pomyliłeś A1200 z A600. Ta druga faktycznie była mniejsza i lepsza (miała "megsa" ramu a A500 tylko 512Kb). A1200 była jeśli nie większa, to przynajmniej taka sama jak A500. :)

Dla mnie 1200 byla zgrabniejsza i mniejsza niz a5

Akurat wspomniane przez Ciebie "Wings" nie za bardzo przypadły mi do gustu (ten grający akordeon w menu... nie lubię takich klimatów).

Akurat nie akordeon jest tam wazny. Klimat, panie, klimat. I ta radosc, gdy pierwszy szkop polecial w koncu ku ziemi... ech...

Nie wiem jaki Ty masz pogląd w tej sprawie ale w moim przekonaniu sam pomysł na większość gier na Amigę (i na PC ery DOS'u) bije na głowę obecne, wielkie hiciory na blaszaka. Bolączką tej pierwszej jest "jedynie" przestarzała technologia, która w konsekwencji tak na prawdę sprowadza się do kiepskiej, bo przestarzałej grafiki (w przeciwieństwie do możliwości audio - tutaj Amiga wcale nie ma się czego wstydzić).

Nie powiedzialbym, to sentyment przez ciebie przemawia. :)

Czy ktorys z twoich znajomych czyta CDA? Jak oni reaguja na to co robisz? Uwazaja, ze jest dziecinnie, czy ciekawie?

Nie pytam, oni nie mowia. :) Ja mocno odcinam zycie prywatne od pracy i vice versa.

Którą grę uważasz za najbardziej wciągającą i przykuwającą do monitora (lub telewizora)???

FAQ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleć mi dobrą książkę Kinga, ale coś w stylu "Pod Kopułą", albo "podpalaczka"

:wallbash:

Kuzwa mac, a co ja zrobilem doslownie strone wstecz?!

Czy wam sie naprawde nie chce czytac zadnych postow poza wlasnymi, czy tez uwazacie, ze kazdemu winienem osobno napisac ten sam post?

Sorry, ale czasem mi sie flaki wywracaja, gdy ktos pyta mnie dokladnie o to, o czym przed chwila mowilem. To jabys powiedzial "mam cie w d...., zadalem pytanie to masz odpowiedziec!"

Na poprzedniej stronie, post #5855... :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smug, tak sobie po raz pierwszy raz od lat wszedłem na "o CDA" i poprzedni post, skądinąd pozostawiony bez odpowiedzi (o przyczynach nie mówię) nasunął mi pewną rzecz. Jak wiadomo jesteś miłośnikiem Kinga, przeczytałeś wszystkie jego książki, jednak z tego co pamiętam to dosyć mało wspominasz o książkach ogólnie. Jestem ciekaw jakie masz podejście do książek. Czy oczekujesz od nich rozrywki i sięgasz po pozycje, które są typowymi wypełniaczami czasu, czy też masz ochotę sięgać po książki przynajmniej dające nadzieję na coś ambitnego, twórczego, zmuszającego do refleksji.

Na stronie poprzedniej wypowiadałeś się przeciwko różnego rodzaju rankingom. Sam nie jestem jakimś szczególnym zwolennikiem tego typu zestawień, ale jednak nie da się ukryć, że nawet intuicyjnie każdy ma wyczucie tzw. kanonu. Moje pytanie to jakie książki uważasz właśnie za ulubione, wyjątkowe? Mam tutaj właśnie na myśli autorów, którzy przeszli do już pewnego panteonu literatów. ;)

Ostatnie pytanie jest dosyć niepewne ;). Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba jesteś ogromnym pasjonatem historii XX wieku (kiedyś chyba nawet na łamach CDA polecałeś "Berlin" Beevora). czy dużo poświęcasz czasu temu zainteresowaniu? :P

Edytowano przez Black Pearl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smug, tak sobie po raz pierwszy raz od lat wszedłem na "o CDA" i poprzedni post, skądinąd pozostawiony bez odpowiedzi (o przyczynach nie mówię) nasunął mi pewną rzecz. Jak wiadomo jesteś miłośnikiem Kinga, przeczytałeś wszystkie jego książki, jednak z tego co pamiętam to dosyć mało wspominasz o książkach ogólnie. Jestem ciekaw jakie masz podejście do książek. Czy oczekujesz od nich rozrywki i sięgasz po pozycje, które są typowymi wypełniaczami czasu, czy też masz ochotę sięgać po książki przynajmniej dające nadzieję na coś ambitnego, twórczego, zmuszającego do refleksji.

Do ksiazek mam stosunek jak do jedzenia - mozna bez nich wytrzymac ale niedlugo. Czasem zre, czasem sie delektuje, czasem wole buregra z fastfooda czasem sushi z kawiorem...

Na stronie poprzedniej wypowiadałeś się przeciwko różnego rodzaju rankingom. Sam nie jestem jakimś szczególnym zwolennikiem tego typu zestawień, ale jednak nie da się ukryć, że nawet intuicyjnie każdy ma wyczucie tzw. kanonu. Moje pytanie to jakie książki uważasz właśnie za ulubione, wyjątkowe? Mam tutaj właśnie na myśli autorów, którzy przeszli do już pewnego panteonu literatów. ;)

FAAAAQuuuu :)

Ostatnie pytanie jest dosyć niepewne ;). Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba jesteś ogromnym pasjonatem historii XX wieku (kiedyś chyba nawet na łamach CDA polecałeś "Berlin" Beevora). czy dużo poświęcasz czasu temu zainteresowaniu? :P

Ogolnie lubie historie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że te pytania już padały i zadawanie ich po raz kolejny/dziesiąty/setny/tysięczny sugeruje, iż pytający jest leniem do potęgo entej. Cóż, nie da się ukryć. Zresztą, nie jestem pasjonatem dla którego posty na forum układają się w fabułę lepszą niźli historia opowiedziana we Władcy Pierścieni czy innej Diunie. Wolę czas potrzebny na przebrnięcie przez tonę nie mających dla mnie żadnej wartości informacji spożytkować w inny sposób - czytając dobrą książkę czy słuchając muzyki, na przykład.

Wywiadzik ( :tongue: ) czas zacząć.

1. Ile ty właściwie masz lat? (dałbym ci ok 50ątki; w międzyczasie zajrzę do FAQ... )

2. Czy ty aby nie jesteś kobietą? (sam w to nie wierzę... )

Poza tym... Zdaje się, iż nienawidzisz wytworów japońskiej popkultury. Polecam Fullmetal Alchemist: Brotherhood - ten serial jest tak dobry, iż być może zmieni twój stosunek do anime. Obejrzeć go można na Youtube: w pleni legalnie, po polsku i w HD.

:wink:

Edytowano przez Tressela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywiadzik ( :tongue: ) czas zacząć.

1. Ile ty właściwie masz lat? (dałbym ci ok 50ątki; w międzyczasie zajrzę do FAQ... )

Yoda mi mowi "tato".

2. Czy ty aby nie jesteś kobietą? (sam w to nie wierzę... )

No coz, czasem strzelam focha, a sa dni w miesiacu, ze lepeij mnie omijac szerokim lukiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić sobie aparat fotograficzny,mógłbyś mi coś doradzić? (to będzie mój pierwszy aparat)

Do czego: fotografowanie wszystkiego; głównie miasto,plener

Dla kogo: Dla początkującego amatora, nie wiem nawet czym się różni kompakt od lustrzanki (poza tym że w lustrzance można wymieniać obiektywy)

Jakiś czas temu polecałeś Canona A610? Czy wśród obecnych kompaktów wciąż jest taki dobry?

Czy to są dobre aparaty? (warte swojej ceny? Który byś wybrał? Może jednak inny w podobnej cenie?)

http://allegro.pl/item1058927805_nikon_d30...aktura_vat.html -> Nikon D3000

http://allegro.pl/item1046138342_aparat_so..._kit_18_55.html -> SONY A230

http://allegro.pl/item1038347360_canon_eos...lep_poznan.html -> Canon 1000D

Jeżeli lustrzanka to w przedziale +/- 1500zł

Mógłbyś pokrótce przedstawić mi lustrzankę? Co takiego może czego nie potrafi kompakt?

Z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler? Przekonaj proszę Mr. Jedi, aby napisał recenzję nadchodzącego Shogun 2: Total War. Z góry dziękuję :) .

P.S. Myślę, że wielu czytelników poparłoby moją prośbę.

Bez sensu, Pawel nie gra w strategie, a sam fkat, ze ma duzo do powiedzenia o kulturze japonskiej nie oznacza, ze dalby rade porzadnie taka strategie przeanalizowac. To jakbys Kubice poprosil, zeby wyglosil referat o francuskim impresjonizmie, bo przeciez jest we francuskim zespole...

Planuję kupić sobie aparat fotograficzny,mógłbyś mi coś doradzić? (to będzie mój pierwszy aparat)

Do czego: fotografowanie wszystkiego; głównie miasto,plener

Dla kogo: Dla początkującego amatora, nie wiem nawet czym się różni kompakt od lustrzanki (poza tym że w lustrzance można wymieniać obiektywy)

Jakiś czas temu polecałeś Canona A610? Czy wśród obecnych kompaktów wciąż jest taki dobry?

Czy to są dobre aparaty? (warte swojej ceny? Który byś wybrał? Może jednak inny w podobnej cenie?)

http://allegro.pl/item1058927805_nikon_d30...aktura_vat.html -> Nikon D3000

http://allegro.pl/item1046138342_aparat_so..._kit_18_55.html -> SONY A230

http://allegro.pl/item1038347360_canon_eos...lep_poznan.html -> Canon 1000D

Jeżeli lustrzanka to w przedziale +/- 1500zł

Mógłbyś pokrótce przedstawić mi lustrzankę? Co takiego może czego nie potrafi kompakt?

Z góry dzięki za pomoc

Stary, jesli nie wiesz czym rozni sie kompakt od lustrzanki, to naprawde odpusc sobie lustrzanke. Bo to jakbys chcial sobie kupic Lamborghini nie majac prawa jazdy (bo fajnie wyglada...).

Kup uzywanego A610 za jakies 200-300 zl na allegro i rob zdjecia. Jak zobaczysz, ze kompakt cie zaczyna ograniczac, wtedy podyskutuejmy. Inaczej wywalisz kase w bloto. Szczegolnie gdy kupujesz lustrzanke z kitem i nie zamierzasz (jak rozumiem) inwestowac w dodatkowe szkla. Czyli jakbys kupil Lambo i jezdzil wylacznie na 1 biegu...

PS. Dwa lata temu i rok temu na wakacje byly moje poradniki "fotograficzne" w CDA. Tam masz wszystko dokladnie wytlumaczone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do książek Stefka Kinga.

1. Smentarz dla zwierzakuw

2. Podpalaczka (Firestarter)

3. Lsnienie

Normalnie zabiłeś mnie tym....nie uważasz, że na podium powinno być "To"?

Ew. jeszcze "Sklepik z marzeniami". Co do "Miasteczka Salem" jakoś mnie nie ruszyło, ale fabuła była dosyć ciekawa. A co sądzisz o "Wielkim Wyścigu"? Mocna książka, szybko się czyta(ok.250 stron), ale za to jaka....akhem....uderza w psychikę, polecam ją tym co nie czytali tak samo jak "to"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler, mam do Ciebie pytanie, trochę z innej beczki.

Czy uważasz za złe (i czy jest to złe) pobranie gry z torrentów, gdy się ją zgubiło, a posiada instrukcje, oryginalny serial, i inne tego typu duperele? Czy jest to wtedy traktowane jako kopia zapasowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler, mam do Ciebie pytanie, trochę z innej beczki.

Czy uważasz za złe (i czy jest to złe) pobranie gry z torrentów, gdy się ją zgubiło, a posiada instrukcje, oryginalny serial, i inne tego typu duperele? Czy jest to wtedy traktowane jako kopia zapasowa?

Facet. Wiesz chyba że w polskim prawie jest zakazane udostępnianie piratów? A jak ściąga się przez torrenty? Wystarczy trochę pomyśleć. :wallbash:

IMO jeśli masz dowód zakupu i te inne duperele to owszem, IMO możesz sobie pobrać, ale kurka nie z torrentów! I na przyszłosć to zrób sobię kopię zapasową z oryginała, co jest dozwolone o ile nie sprzedasz czy oddasz nawet za darmo owej kopii lub oryginała.

Nie jestem Smugglerem, ale jego nastawienie do piractwa zdążyłem poznać dokładniej niż chciałem przez leni takich jak ty, którym nie chce się przejrzeć tematu lub użyć nawet, o zgrozo, tajemniczej opcji "wyszukaj".

Edytowano przez Major Domo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja Smuggler pytanko, czy była ostanio jakaś wycieczka czytelników ?

Bo zapewne wiesz o tych powodziach, a tak chciałem w te wakacje do was przyjechać i nie wiem czy przez te powodzie do Wrocławia będe mógł dojechać. bo wciąsz warunki są złe i tak nie ma co jechać.

Edytowano przez Pablo1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Majorze Domo za odpowiedź. Nie chodzi mi o twoją odpowiedź, ale o poznanie Smugglerowskiego stosunku do takiego postępowania. Sam używam opcji szukaj, oraz czytam CDA od dobrych 5-6 lat. Zdążyłem poznać nastawienie Smugglera co do piractwa, ale nie do tego co opisałem. Chodzi mi tylko i wyłącznie o to. Według mnie takie postępowanie jest jak najbardziej nielegalne, ale moralnie uzasadnione tak jak tworzenie konta w Games for Windows Live jako np. Anglik, aby pograć online. :)

-Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet. Wiesz chyba że w polskim prawie jest zakazane udostępnianie piratów? A jak ściąga się przez torrenty? Wystarczy trochę pomyśleć. wallbash.gif

W programie do pobierania torrentów wystarczy ustawić limit prędkości uploadu na 0 kb/s i już nikomu nic nie udostępniasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...