Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Zagrajmy w ekspert-lotka :)

Polecane posty

Wygrałem!!!

Przejrzałem wszystkie posty i rzeczywiście byłem najbliżej, jednak jak napisał t3tris machnąlem się o 40 egzemplarzy od idealnego wyniku.

Jakoś specjalnie się nie emocjonuję i czekam na oficjalne wyniki, bo radość może okazać się przedwczesna, mimoj to na 100% puszczam totka we wtorek. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej żal, że nie przekroczyło spodziewanego przeze mnie poziomu 120 tyś egzemplarzy. Ale to wszystko wina problemów z dystrybucją (te 15 tyś nie sprzedało się tam gdzie w naszym kraju są problemy z netem - Mazury, Podlasie i Podkarpacie) i tym że kody były jednorazowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrałem!!!

Przejrzałem wszystkie posty i rzeczywiście byłem najbliżej, jednak jak napisał t3tris machnąlem się o 40 egzemplarzy od idealnego wyniku.

Jakoś specjalnie się nie emocjonuję i czekam na oficjalne wyniki, bo radość może okazać się przedwczesna, mimoj to na 100% puszczam totka we wtorek. biggrin_prosty.gif

No to gratuluje wygranej. smile_prosty.gif Daj swoje namiary na priv.

Nagrody pocieszania dla: Kaimi (115.000), Kamil44512 (115.571) i Tumi1 (115304)

Tez prosze o namiary na priv.

Najbardziej żal, że nie przekroczyło spodziewanego przeze mnie poziomu 120 tyś egzemplarzy.

Stary, chyba nie wiesz co mowisz. Wszelka sprzedaz powyzej 80% uwazana jest za REWELACYJNA, i w sumie swiadczaca o tym, ze naklad byl... ZA MALY. A my mamy niemal 90%!. Shock w trampkach. Optymalnie jest miec sprzedaz na poziomie 70-75%.

Pod wzgl. procentowym to jest jeden z najlepszych wynikow CDA w historii, a ilosciowym - chyba od 2008, gdy zeszlo 118.000 (ale ze 140.000 bodaj).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomylić się o 40 przy takiej ilości nakładu to jakiś niesamowity cud, trafienie 'szóstki' w totka to przy tym małe piwo :D Gratuluję. Fajnie by było, gdyby konkursy dla forumowych jasnowidzów były robione częściej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie można się było spodziewać,że sprzedaż będzie od 100000 do 125000,co daje szansę 1:25000,jeśli przyjmiemy,że wygrywało 80 liczb(i mniej i więcej) to szansa jest trochę mniejsza niż 1:300.Więc to jest małe piwo,a nie wygrana w totka,gzie masz szansę jedną na parę milionów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie można się było spodziewać,że sprzedaż będzie od 100000 do 125000,co daje szansę 1:25000,jeśli przyjmiemy,że wygrywało 80 liczb(i mniej i więcej) to szansa jest trochę mniejsza niż 1:300.Więc to jest małe piwo,a nie wygrana w totka,gzie masz szansę jedną na parę milionów

Wiesz co to jest? 0,000000? zapisana z dokladnoscia do 6 miejsc po przecinku ze trafisz 6-tke w totka. Dopiero na 7 miejscu robi sie 1 a na osmym 3. Krotko mowiac masz jedna szanse na kilkanascie milionow, nie kilka.

Nie obrazilbym sie o taka sprzedaz CDA ze 2-3 razy w roku. klaszcze.gif

To częściej dawajcie kody do LoLa i WoT - np. w tych waszych majowych i listopadowych numerach które schodzą najgorzej - zaraz sprzedaż im wzrośnie.

Nie masz pieniedzy? TO tak raz/dwa razy w roku trafiaj 6-tke w totka. Rada sensowna i prawdziwa ale nie taka prosta w realizacji, jak sie radzacemu wydaje,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kody do World of Tanks czy do League of Legends na jakieś śmiszne postaci to już przeżytek. Gdybyście zaczęli przynajmniej raz na pół roku rozdawać kody na GOLD-a do XBL lub abonament PS+ na 3 m-ce, to byłoby coś. Wzrost sprzedaży murowany i to nie o jakieś 40%, a o 100%. Naprawdę Smuggler, przemyśl to :)

A jeśli się nie uda z tymi kodami, to przynajmniej raz na kwartał jakaś słabsza i tańsza (w kwestii licencji) gra na X360 lub PS3. Przecież to dałoby się osiągnąć :)

A tak serio, to zastanawiam się o ile wyższa jest cena licencji gier na konsole (wiem wiem, że jest to niemożliwe, ale zastanowić się można) od tych w wersji na PC? Weźmy np. takiego Far Cry'a 2. Włodarze pisma zakupili licencję za X zł i zachodzę w głowę, czy wersja konsolowa kosztowałaby 2X czy może nawet 3X? Smuggler, pytaliście kiedyś wydawców o cenę takiej licencji, choćby w formie żartów z nimi? Bo nie wierzę w to, aby był sens rozmawiać o tym na poważnie z takim Ubisoftem czy innymi wydawcami. Bylibyście fenomenem w skali całego świata dodając grę konsolową - pomarzyć zawsze warto :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler to znaczy, że koszt zakupu kodów do jednego nakładu CDA był wyższy niż zyski ze sprzedaży tych 115 tyś egzemplarzy? W takim razie bardzo wam dziękuję, że raz dołożyliście "ze swoich" pieniędzy by nam sprawić przyjemność. Jesteście świetni i najlepsi na świecie, że od ust sobie odejmujecie by dać nam golda od WoTa. Szkoda, że już się to nie powtórzy skoro ponieśliście straty :/.

oczy_na.gifdown.gifermm.gifpokerface.pngpokerglass.pngblink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylibyście fenomenem w skali całego świata dodając grę konsolową - pomarzyć zawsze warto

Fenomen fenomenem, ale wielu czytelników obraziłoby się 100 razy bardziej niż z powodu recenzji gier tylko na konsole w magazynie. :) Pewnie jakiś procent, co wstawia w sygnaturce "nie dla konsol w CDA" zacząłby protestować nie kupując CDA... :D

Nie no, żart, bo tylu tych ludzi jest, że Smuggler nawet by nie zauważył ich ubytku. Za to magazyn z grą na konsolę i całość za 16 zł... To chyba mokry sen konsolowców. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko musieliby wrzucić grę na X360, PC i na PS3, bo inaczej któraś ze stron by się mocno obraziła :/ Więc przy konsolach to byłaby jakaś mała gierka, lub kod na nią, do XBL czy PSS, bo na jakiś hit to CD-A na pewno by nie było stać. Ale po co gdybać, skoro szanse na to są znikome?

Pomyliłem się o 3997 :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler to znaczy, że koszt zakupu kodów do jednego nakładu CDA był wyższy niż zyski ze sprzedaży tych 115 tyś egzemplarzy? W takim razie bardzo wam dziękuję, że raz dołożyliście "ze swoich" pieniędzy by nam sprawić przyjemność. Jesteście świetni i najlepsi na świecie, że od ust sobie odejmujecie by dać nam golda od WoTa. Szkoda, że już się to nie powtórzy skoro ponieśliście straty

Masz taka zagrywke, ze jak ci wytkne jakas ignorancje, czy jakas glupote, ktora palniesz to uciekasz w kiepskiej jakosci sarkazm. A ja mam wrazliwie podniebienie i takie cos mnie wykrzywia gorzej niz wystygla herbata i wygazowane cieple piwo.

Tak jak niektrozy sobie wyobrazaja, ze kupujemy pelniaki jak wy gry w sklepach, czylo chodzimy, pokazujemy palcem i pytamy "a to po ile" i problemem jest tylko "za ile", tak tez wydaje ci sie, ze taki myk z kodami to prosta sprawa. Gdyby bylo to proste to kody bylby w kazdym pismie i czesto. A jak widac tak sie nie dzieje. Odpowiedz sobie "ale dlaczego"? Podpowiedz: bo to BARDZO skomplikowany "myk".BARDZO.

I w ogole nie wiem skad wziales to, ze koszt kodow byl wiekszy niz zysk ze 115.000 CDA, albo gdzie sobie ubrdales, ze cos takiego sugeruje.

Moze zanim emocjonalnie odpowiesz to pare razy na spokojnie poczytaj moj post? Powiedzmy do czasu az go ogarniesz?

***

Co do pytan o dodawnie gier na konsole - NIKT tego na swiecie dotad nie zrobil. I to nie dlatego, ze wszyscy sa takimi idiotami, ktorzy na to nie wpadli, ale po prostu ze z roznych przyczyn jest to 5x bardziej niemozliwie niz jednoczesne wrzucenie na covera gier z EA i LucasArts. Zapomnijcie. Chcielibysmy ale szans nie ma namjmniejszych na takie plytki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja tak mam? To ty jesteś mistrzem takich zagrywek rozciągania wszystkiego ad absurdum. Przecież wiem, że negocjacje z Białorusinami były długie bo o tym pisałeś. I rozumiem że nie da się tego co miesiąc zrobić. Ale można i spróbować znowu wrócić do negocjacji. Teraz chyba jest lepiej, bo są dane ile w marcu założono nowych kont dzięki złotu dla świeżaków i jak ruch w grze się zwiększył dzięki tym kodom. To są raczej argumenty za.

No dobra ja często wracam do argumentów, że jak coś fajnego raz było w CDA to ja chce więcej tego samego. A ty ciągle - nie da się tego powtórzyć. To mam prośbę by następnym razem gdy będziecie dawać nam takie prezenty to zaznaczcie, że to była jednorazowa akcja i nigdy się nie powtórzy. Czyli, że nie będzie już 2 wersji okładek (CDA 11/08), nie będzie jednego ale porządnego pełniaka (CDA 12/09), nie będzie fantastycznych plakatów (CDA 4/12). I ja wtedy nie będę się czepiał. Przepraszam za to myślenie, że jak dało się raz, to i da się drugi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja tak mam? To ty jesteś mistrzem takich zagrywek rozciągania wszystkiego ad absurdum.

I jako miszczu krzywie sie jak widze nieco koslawe proby padawanow :trollface:

Ale można i spróbować znowu wrócić do negocjacji

NO bo my przeciez po tym numerze lezym i lulki palim, raz i starczy, teraz sie mozna z rok opierdzielac i nic nie robic, prawda?

Dzieki, zes nas naprowadzil i zmusil do aktywnosci, sami bysmy na pewno nie wpadli, a i szefostwo powiedzialo "to bylo fajne, ale po co robic drugi raz to samo? Lepiej sobie pograjcie w Sapera"..

No dobra ja często wracam do argumentów, że jak coś fajnego raz było w CDA to ja chce więcej tego samego. A ty ciągle - nie da się tego powtórzyć.

Widzisz, twoj problem polega chyba na tym, ze polemizujesz z tezami, ktore twoim zdaniem powiedzialem, a ktorych ja w zaden sposob sobie nie przypominam, zebym je wyglaszal. Zupelnie serio proponuje, zebys zawsze wrzucal jakis moj cytat, a potem dopiero twoja jego interpretacje, to przynajmniej bede wiedzial "do czego pijesz".

To mam prośbę by następnym razem gdy będziecie dawać nam takie prezenty to zaznaczcie, że to była jednorazowa akcja i nigdy się nie powtórzy. Czyli, że nie będzie już 2 wersji okładek (CDA 11/08), nie będzie jednego ale porządnego pełniaka (CDA 12/09), nie będzie fantastycznych plakatów (CDA 4/12). I ja wtedy nie będę się czepiał.

Problem w tym, ze zwykle tego nie wiem. Ale oczywistym jest, ze jesli jakies dzialanie daje pozytywny oddzwiek to jest powtarzane, a jesli nie - to nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...