Skocz do zawartości
Ghost

Fotografia

Polecane posty

Nie no, nie jestem jakimś super fotografem, nawet amatorem nie jestem :D.

Że się garbię, to tak ma być.

Gitara nie jest zapiaszczona, spokojna głowa :D

Że pierwszy plan jest ciemny... cóż, to też ma swój urok ^^

I kadr nie jest krzywy, to morze jest krzywe xD

A tak BTW jeśli chodzi o w/w gitarę, to jechałem po nią do Łodzi właśnie :D

Edytowano przez Ramon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może dorzucę coś jeszcze od siebie. Na prawdę przyjm każdą krytykę, możecie komentować :rolleyes:

To zdjęcia mojej grupy Fire, 2 hobby zaraz po fotografowaniu, a z tego co zauważyłem inne grupy Fire nie cierpią najbardziej na brak umiejętności, tylko na brak fotografa:

a020370ve3.th.jpg

a020484by6.th.jpg

a020515xf3.th.jpg

a020360wh8.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie dzisiaj wzięło i zabrałem ze sobą do szkoły aparat, a w drodze do szkoły zrobiłem kilka zdjęć. I ten, no, zamieszczam je niżej ^_^ .

Kosz

Prypeć? :D

Droga

Droga_2

Kosze

Dżem

Nie ukrywam, że pierwsze dwa to moje ulubione.

niby wszystko ładnie pięknie jedank zawartośc merytoryczna zdjecia jak na moje kuleje, jest tam coś ładnie uchwycone ale to coś samo w sobie nie jest az tak fajne

najbarziej spodobało mi się zdjęcie drogi pomiędzy iglakami - nie wiem czemu ale się spodobało

No to może dorzucę coś jeszcze od siebie. Na prawdę przyjm każdą krytykę, możecie komentować :rolleyes:

To zdjęcia mojej grupy Fire, 2 hobby zaraz po fotografowaniu, a z tego co zauważyłem inne grupy Fire nie cierpią najbardziej na brak umiejętności, tylko na brak fotografa:

więc

1) no nie ma tego czegoś zdjęcie jest jaknajbardziej poprawne ale troche nudne

2) bardzo mi się podoba (pewnie to dlatego że lubie płomienie) kadr b fajny ogólnie za to zdjęcie 5- ( minus za szumy ale wiadomo jak jest tak ciemno)

3) troche za bardzo przesunołeś kadr w prawo - ogólnie mógłby być troche szerszy

4)no za blisko ten kadr za blisko trzeba było trochę się odsunąć

Qbuś

pierwsze zdjęcie nienajgorsze chociaż za dużo już widziałem żeby mnie zachwyciło

natomiast drugie cud miód świetne i tyle

Swoje zdjęcia też nie omieszkam wrzucić póżniej jak parę fajnych wybiore

Edytowano przez Kaelthas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tu piszę, ale wiele osób pisało więc i ja napiszę. Mam Lumixa DMC FS3. I teraz pytanie. Jak zrobić takie zdjęcia jak wy robicie? Tzn. pierwszy plan ostry, a drugi rozmazany. Próbowałem wielu sposobów i nic.

Niewiele poradzisz, to kompakt nawet jeśli masz możliwość manualnego ustawienia przesłony, bo o nią tutaj przede wszystkim chodzi (f 2.8 - f 5.6 - f 16 itp.) to masz bardzo mały obiektyw i prawdopodobnie małą matrycę, a to przekłada się na dużą głębię ostrości.

Dobra, skoro już cię zniechęciłem to powiem ci jak osiągnąć małą głębię ostrości. Po pierwsze i najważniejsze przesłona, im większy otwór (mniejsze f) tym mniejsze głębia ostrości. Dużo zależy też od ogniskowej, na szerokim koncie trudniej o małą głębię niż przy tele. Odległość od obiektywu również się liczy, jeśli robisz zdjęcie z 1 metra tło będzie rozmyte nawet przy f 16 (zależy też od ogniskowej obiektywu) natomiast jak robisz zdjęcie, z dużej odległości, to i przy f 2.8 będzie wyraźne. I tutaj właśnie liczą się rozmiary aparatu i matrycy, chodzi o proporcje odległości, im mniejszy aparat tym proporcjonalnie większa głębia ostrości, bo dla aparatu małego 1 metr to więcej niż dla wielgachnej lustrzanki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje fotki na Deviant Art

Ostatnio zacząłem się bawić moim aparatem i takie oto są moje początki. Chętnie dowiem się, co myślicie, co można by ewentualnie poprawić, albo coś :]

W sumie niczego wielkiego się nie spodziewajcie, jak to maniku powedział: "bez szaleństw". Ale mam nadzieję, że nie jest tragicznie ^^

Zapraszam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zapodam linka do swojej galerii: http://greedocrow.deviantart.com/gallery/ Trochę tam starych rzeczy, trochę nowszych. Co jakiś czas dorzucam po kilka sztuk.

Garw1n - Masz gdzieś jakieś większe te zdjęcia w sieci? Bo nawet na dużym monitorze widać niewiele. Na pewno widać, że fajnie eksponujesz kolory. Nie nachalnie, ale całkiem intensywnie i kontrastowo.

Patrol - podobają mi się, te chmurki wieczorne, tylko trochę ciemne. Można by powalczyć z nimi w fotoszopie. Kombinuj z tymi mgłami, fajne miejscówki. I koniecznie popracuj nad konwersją do czerni i bieli. Strasznie szare i mało kontrastowe ci wychodzą te zdjęcia. Poczytaj o mieszaniu kanałów (czy jak to tam na polski przetłumaczyć) i jakby co, zamieniaj dopiero na komputerze z kolorowych (a nie robiąc od razu cz-b aparatem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdjęcia z fona k550i więc jakość nie najlepsza,ale mam nadzieję że się spodobają !!!

Fotki z Kolonii

Jakby coś to mam 12 lat

Gorąco czekam na odpowiedź profesjonalisty Smuggler'a

;)

dsc00139ox7.th.jpg

dsc00138cv2.th.jpg

dsc00141lo2.th.jpg

dsc00142kv0.th.jpg

dsc00143ur4.th.jpg

Sami Oceniajcie!!!

xD

Zapoznaj się z zasadami zamieszczania grafik na forum. Dajemy albo linki albo miniaturki. Następnym razem, zamiast poprawiać, po prostu skasuję Ci posta. - Pzkw

POPRAWIŁEM xD-Speed20

Edytowano przez speed20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę reporterki z Marszu "Climat - Now!", Poznań 6.12.2008

zamunduremsznuremyd0.th.jpg

Policjanci ustawili się po drugiej stronie ulicy, czekając na start marszu. Będą towarzyszyc demonstrantom całą drogę

protectservevd0.th.jpg

Policja obstawiła maca znajdującego się na trasie przemarszu. Obawiano się ataku anarchistów, alter i antyglobalistów. Było to jedyne miejsce w którym stali policjanci wyposażeni w tarcze oraz gaz.

anarchistrunds5.th.jpg

Chłopaki i dziewczyny z Federacji Anarchistycznej zatrzymywali się skandując m.in. hasło: "A-anty-antykapitalista! Rząd na bruk, bruk na rząd!". Po chwili zrywali się do biegu, by dogonic resztę marszu.

rodzinnemarszowaniezz4.th.jpg

Niektórzy przyszli demonstrowac rodzinnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.fenrir.za.pl/galeria

Jestem nowy na forum, ale postanowiłem, że tutaj pozostawię po sobie pierwszy ślad. Nie zajmuję się fotografią profesjonalnie, nie znam się nawet dobrze na technice. Nie umiem obrabiać zdjęć ( choć chcę się nauczyć, ale ciągle czasu mało ;) ). Ale...lubię fotografować, a chyba to się liczy. Daje mi to poczucie spełnienia :)

Z tego powodu przesyłam Wam mały zestaw moich fotografii, do oceny :) Również tej bezlitosnej ;)

Edytowano przez Dunvael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też poproszę o opinię co do zdjęć.

Na razie mało ich ale gdzieś na płytce mam więcej, jak znajdę to dodam do albumu. Zdjęcia robione Sony DSC-H1, w sumie rzadko fotografuję ale mam zamiar wziąć się ostrzej do roboty jak będzie czas.

http://picasaweb.google.com/derosdrs/Derosdrs#

Aha, do zdjęć pododawałem swój podpis - wiem, że niepotrzebnie bo głupio wygląda, więc jak tylko znajdę oryginalne foty albo wymyślę ładniejszy sposób na ich oznaczenie to dokonam podmiany.

Nowe zdjęcia pojawiać się będą na blogu do, którego link w sygnaturze (wiem, że i tak nikt nie będzie tam zaglądał).

A jeśli chodzi o zdjęcia Garw1na to bardzo fajne przez duże B i F.

Edytowano przez derosdrs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Derosdrs: Bardzo fajnie kadrujesz. Jak to wyglada kolorystycznie napisze pozniej, bo chwilowo działam na monitorze, który nie wyświetla czerwonego koloru. Także bierz się ostro do roboty, czas się znajdzie :)

speed20: Jest źle, zarówno pod względem kompozycji jak i treści. O takie przypadkowe pstryknięcia. Pamiętaj, żeby nie umieszczac horyzontu po środku kadru. Dajesz albo więcej nieba albo więcej "gruntu", nigdy po równo (znaczy można łamac tą zasadę, ale najlepiej świadomie i do osiągnięcia konkretnego efektu). Nie bój się też pionowych kadrów. Fota z drogia aż się prosi o taki :) Poszukaj sobie w necie artykułów o kompozyjci kadru. Jest tego mnóstwo, więc nie bedzięsz miał problemu ze znalezieniem.

Co do zdjęc komorką, to Robert Clark, fotograf m.in. National Geographic, brał udział w projekcie fotografowania USA telefonem komorkowym (s710a). Wyszło genialnie. W końcu to fotograf robi zdjęcie nie aparat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...