Skocz do zawartości
Ghost

Fotografia

Polecane posty

Fotki robione Fuji s5600+raynox dcr-250. Co myślicie o nich? co zmienić w nich??

http://img258.imageshack.us/img258/8044/dscf2177zv5.jpg

http://img258.imageshack.us/img258/6226/dscf2191eb3.jpg

http://img258.imageshack.us/img258/5692/dscf2204pf2.jpg

http://img529.imageshack.us/img529/2668/dscf1199at9.jpg

Zapoznaj się z zasadami pisania postów odnośnie wstawiania obrazków.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem kolejną fotkę http://www.digart.pl/praca/1821307/index.html . Będę wdzięczny za komentarze na digarcie (wolałbym ;] ) jak i tutaj.
Co to tak w ogóle jest? :) Jak dla mnie trochę zbyt proste, skromne, ale nie zmienia to faktu, że ładne.

To może ja wrzucę coś z makrusów:
W niektórych zdjęciach trochę słabo z ostrością, ale zdjęcie drugie (dwa robaczki), czwarte i piąte są naprawdę świetne. Bardzo mi się podobają. Szczególnie pszczółka ci ładnie zapozowała :) szkoda, że trochę ostrość poleciała.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j3drz3j -> wszystkie zdjęcia są żyleta i mega ostre. Problem fotografii makro polega na małej głębi ostrości (obszaru w którym jest ostrość) uzyskiwanej przy takim stopniu powiększenia. Nic na to nie poradzę. Jedynym wyjściem byłoby nabycie lustrzanki i pstrykanie z przesłoną na poziomie f32 co poprawiłoby trochę głębie i ewentualnie drogie obiektywy makro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - daj dużą przesłonę. Zwiększy się przez to głębia ostrości.

Czas naświetlania staraj się utrzymywać w okolicach 1/100 i krócej, chyba, że masz stabilizację w aparacie i dobrze podparty sprzęt np. łokciami to wtedy i czasami z 1/40 uda się.

Na AF dużo nie zdziałasz. Ja ustawiam ostrość na nieskończoność i przybliżając lub oddalając aparat staram się najechać z ostrością na dany punkt który mnie interesuje. U mnie ostrzy z ok 7 cm, z dodatkową soczewką w obiektywie z 4-5 cm. Jak dojdziesz do wprawy to będą super foty. Raynox ma większą głębię ostrości niż sprzęt używany przeze mnie.

Ja focę Canonem S5, do tego odwrócony Helios 44M-4, zewnętrzna lampa Metz 44 AF-4C i dyfuzor do niej z grubej gąbki, która pięknie zmiękcza światło. Początki są trudne ale potem już z górki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas naświetlania staraj się utrzymywać w okolicach 1/100 i krócej, chyba, że masz stabilizację w aparacie i dobrze podparty sprzęt np. łokciami to wtedy i czasami z 1/40 uda się.

Na AF dużo nie zdziałasz. Ja ustawiam ostrość na nieskończoność i przybliżając lub oddalając aparat staram się najechać z ostrością na dany punkt który mnie interesuje

najczęściej staram się robić na 1/100 lub 1/250. Do tego przeważnie używam statywu (chodź nie lubię tego). Do tego używam dyfuzora własnej roboty.

O co chodzi ostrość w nieskończoność?? czyli ustawiam w aparacie na początkową wartość ostrości? czy na największą??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest odpowiedni temat do takiego pytania, ale próbuję ;) Otóż wczoraj robiłem zdjęcia z data. I wszystko byłoby OK gdyby nie to, ze pomyliły mi sie roki (2007 z 2008 <_< ). No i moje pytanie jest takie: czy da się usunąć ze zdjęcia datę bez bawienia się w nakładanie warstw czy czegoś podobnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostej metody nie ma. Zdjęcie jest już zapisane w JPGu i nic nie poradzisz. Możesz wykadrować (obciąć) część zdjęcia z datą, stemplem usunąć datę ręcznie albo najlepsza metoda nałożyć warstwę z samą datą idealnie na starą. W końcu to tylko jedna cyfra więc łatwo powinno pójść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że robienie zdjęć aparatem w telefonie komórkowym jest beznadziejne. To raz.

Dwa, że zrobienie zdjęcia b&w, pobawienie się poziomami i dodanie szumu w PS to jeszcze nie przeróbka.

Trzy, że wyglądasz na nim jak taki mroczny emo.

Sumując trzy powyższe -- nie podoba mi się. Wcale. Ani trochę. Nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To naładuj baterie i zrób normalnym aparatem porządnie, zamiast coś na szybko robić żeby tylko było.

2. Cóż, kwestia definicji...

3. Pytałeś, co sądzimy -- odpowiedziałem jakie jest moje wrażenie. To, że masz kaptur na głowie, włosy ścięte maszynką na krótko, chodzisz na siłownię i identyfikujesz się ze skejtami nie znaczy, że kategorycznie nie będziesz jak emo. To jest tylko moja własna, subiektywna opinia. Nie każę Ci się z nią zgadzać. Takie odniosłem wrażenie. Tyle.

Nie, to nie przerodzi się w bezsensowny flame. Taki dopisek, jakby ktoś miał wątpliwości ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było, ale dodam swoja galerię, jako chyba pierwszy post na nowym forum. KLIk! ;) . Stronka trochę ambitniejsza niż wszelkiego rodzaju fotki. Żeby zobaczyć resztę, trzeba kliknąć 'Browse gallery". Początkowe zdjęcia, są zrobione telefonem (szczególnie panoramy), można więc zobaczyć na co pozwala komórka przy dobrych w miarę warunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno robić lepsze kadry. Warto też popracować nad jakością i ostrością (szczególnie jeśli chcesz dawać takie duże fotki). Najlepiej w opcjach DA, przy dodawaniu zdjęcia, ustaw mniejszą maksymalną rozdzielczość ;). Po powiększeniu nawet na panoramie nie mogę zobaczyć całej fotki ;) (za to bardzo widoczna jest wtedy kompresja pliku, braki w ostrości itd.).

Edytowano przez Vacter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość?czyli co??

ostrość - próbowałem robić sposobem że ustawiam w aparacie na maxymalną i próbuje oddalić aparat. migawkę ustawiam na ~100 a przysłonę na maxymalną ( ~f8) i dalej nie mogęustawić dobrze:/

Jak tak to będe wrzucał fotki ablo 800x600 albo 1024x768.

co do kadru..narazie nie mam pomysłu O.o...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak dobrze ustawisz to czasami nie wyjdzie bo trzeba trafić w odpowiedni obszar idealnie. To nie takie łatwe jak wydaje się :)

Jak już zrobisz fotkę to pobaw się poziomami, dodaj trochę kontrastu, ewentualnie wcześniej korekcja balansu bieli, potem zmniejszenie do 800x600 najlepiej, wyostrzenie, odszumienie, dodanie schludnej ramki i zapis do JPGa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...