Skocz do zawartości
Ghost

Fotografia

Polecane posty

Od następnej fotki, będę dawał podpisy, albo po prostu nie będę niektórych ludzi fotografował :). Mnie najbardziej wkurza jak pod przeciętna fotką masa ludzi pastwi się w stylu "śliczne!, o jakie sweet!". Trudno, w końcu NK to portal ludzi, którzy z internetem mieli dotychczas niewiele wspólnego :). Administracja jest do [beeep], bo nie usuwa nawet naprawdę podejrzanych fotek (działanie administracji na forum CDA to niedościgniony wzór). Niektórzy są tacy, że dają moją fotkę na zdjęcie główne. Jedyne co mnie cieszy, to to że nie są to dzieła których bym jakoś szczególnie żałował, jednak jak się kogoś zna, to wypada wspomnieć kto zrobił, lub zapytać (tylko jedna osoba to zrobiła) No ale koniec się żalenia, trzeba wracać do pracy i tematu :).

Edytowano przez Vacter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory batory! :D jak ja modowałem do puki istniało forum na www.rocknet.be i prowadziłem audycje to forum było na co najmniej 8.5+ mrrr pamiętam swąd trupów zbanowanych użytkowników zapach siarki ostrzeżeń itp. xD a n-k nie nawadze! raz siebie znalazłem w najgorszej fotce i mi starczy (miałem w tedy takiego irokeza bo miałem włosy do ramion). co do wystawiania prac to wole z polskich forum grono.net a z zagranicznych conceptart.org / massiveblack.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obi-San: ładne, udane zdjęcia: wcale nie żałosne :) tylko czemu wybrałeś sobie tak trudne techniczne miejsce jak las?

Właśnie dlatego. Przy okazji - nie las, zapuszczony cmentarz :)

a później użyć jakiegoś darmowego programu z Neta żeby skleić je w całość i usunąć jasne/ciemne rejony fotki.

Czyli generalnie mówiąc - HDR. Tak, miałem takie próby, ale przy sklejkach to bardziej mnie podnieca odrzeczywistnianie niż próba zachowania realizmu. Za jakiś czas może wrzucę jakieś moje próbki. Faktem jest jednak, że bez multi ciężko uniknąć przepaleń, szczególnie że faktycznie światło na tamtym cmentarzu było wybitnie złośliwe i pasami przebłysków ułożone.

Odchodząc od tego, a co do zdjęcia z pajączkiem - ja często zbierałem w tyłek za centralne kadry, więc teraz staram się ich unikać. Czasem ciekawe efekty można uzyskać, lokując taki jeden ciekawy obiekt w silnym punkcie zdjęcia.

Centralne kadry są spoko, oczywiście jeśli mają sens. W wypadku tego pajączka (a właściwie całości z pajęczyną) uznałem, że taki ma największy sens. Mimo wszystko nie odzywam się, bo z fotografią to ja nie mam wiele wspólnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy zaczalem sie bawic fotografia. Oczywiscie jestem amatorem, ale staram sie jak moge :)

Kilka moich zdjec (wlasciwie, to wszystkie 3 :D )

Robione w domu, wiec tlo nie jest jakies zabujcze, za niedlugo wybieram sie na jakas polane czy cos tego typu, moze tam uda mi sie uzyskac cos lepszego :)

img1671jz6.th.jpg

img1672nd7.th.jpg

img1673uh2.th.jpg

Wlasciwie, to licze na sama krytyke, bo zdjecia napewno nie sa dobre :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pochwalę się moimi zdjęciami, ale własnie w takiej sprawie piszę. chciał bym zakupić sobie jakiś fajny aparacik cyfrowy (w granicach 1300 zł)

poważnie zastanawiam się nad Panasonikiem FZ50... czy ktoś z was miał styczność z tym aparatem, ew. czy możecie polecić mi coś innego z jakimś sensownym uzasadnieniem?

z gory dzieki za wyczerpującą i szybką odpowiedź:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Nie wiem czy moj post bedzie pasowal do tego tematu, ale jest to chyba jedyny topic zwiazany z fotografia na tym forum. Jezeli jednak nie trafilem z trescia posta, to przepraszam. A pisze mianowicie w takiej sprawie. Ostatnio zdecydowalem sie, ze sprobuje swoich sil z fotografia. Kilka poprzednich dni spedzilem buszujac po sieci w poszukiwaniu roznego rodzaju artykulow nt. tego jak robic zdjecia, jaki sprzet wybrac itp. Jednym slowem to, co powinien zrobic kazdy, przed decyzja kupna aparatru. Niemniej jednak, dalej wacham sie z wyborem odpowiedniego modelu i rodzaju aparatu. Podejrzewam, ze niektorym z Was juz noz otwiera sie w kieszeni na kolejne pytanie "jaki aparat wybrac?". no ale "zapomnial wol, jak cieleciem byl?" : > Wiem tez, ze drogi aparat nie sprawi, ze automatycznie bede robil ladne i dobrej jakosci zdjecia, ale chcialbym miec pewnosc, ze moja kasa nie poszla na marne i ze kupilem mozliwie najlepszy sprzet na moje mozliwosci finansowe. Do dyspozycji mam okolo 2000 zł. Co moze byc nie bez znaczenia to to, ze interesuje mnie fotografia krajobrazu. Mowiac scislej, chcialbym miec taki aparat, ze jak wyjde sobie do parku czy nad jezioro i pstrykne pare zdjec, to chcialbym widziec ta glebie kolorow, dobra jakosc zdjecia, po prostu byc usatysfakcjonowany efektem. Podejrzewam, ze za taka kwote nie ma nawet sensu przymierzanie sie do kupna lustrzanki, choc widzialem model bodajze D60 Nikona oscylujacy w okolicac 1200 zł. Czytalem tez artykul Smugga w nowym CDA, gdzie poleca pewien model kompaktu. Chcialbym uslyszec Wasze zdanie na ten temat.

Pozdrawiam

Edytowano przez ese
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa zdjęcia zrobione w czasie tatrzańskich wojaży poślubnych. Kodak Easyshare Z710 - bez żadnych modyfikacji wykonywanych na kompie, bez poprawek. Fotograf ze mnie żaden, więc chętnie posłucham rad i ocen. Te pierwsze postaram się zastosować (na tyle, na ile pozwoli mój aparat), a te drugie mnie nie zabolą ;)

post-1909-1220943712_thumb.jpg

post-1909-1220943731_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qbuś

Pierwsze zdjęcie takie sobie, sztampowe, ale ten żuczek na kwiatku genialny. :P

Drugie jest super, szczególnie ta górka na pierwszym planie i skałki troszkę dalej. Miło się ogląda (o to chyba chodzi w zdjęciach, c'nie?) Bo ten drugi plan, z chmurkami, jakoś do mnie nie przemawia i trzeba było wygonić tych ludziów stamtąd. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...