Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Jestem twórcą filmu (polecam też temat Film z tego działu), wykonanie rysunku zleciłem mojej dobrej znajomej (Agnieszce Klimowicz), świetnie rysuje - zwłaszcza ołówkiem. Wytłumaczyłem jej tylko co ma się na rysunku znajdować i jaka ma być kompozycja poszczególnych elementów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabazgrałem serducho to się pochwalę :happy:

http://schabowy.deviantart.com/art/Mechani...habowy&qo=0

Wskazówki mile widziane :)

Wskazówek nie udzielam bo mistrzem w tym temacie nie jestem :smile: mogę tylko powiedzieć co mi nie leży - cienie. Za mało wyraziste przez co rysunek wydaje się płaski. Ale kompozycja, pomysł bardzo, bardzo - przynajmniej mi się podoba :cool:

I jeszcze coś ode mnie - sprzed dwóch lat ale zawsze :smile:

post-103574-1281605072_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dami- generalnie okej, ale rysunkowi brakuje glebi- uzywasz multum jasnych cieni, a ciemnych prawie w ogole. Raz- ze nie ma za grosz glebi, to rysunek wyglada jak rozmazana plama. Czasami warto uzyc ciemniejszych cieni i nadac wiecej kontrastu i glebi. Czasem kloci sie to z zalozeniami pracy, ale generalnie latwiej rozroznic poszczegolne elementy.

Dolar- szczerze mowiac twoje prace podobaja mi sie najbardziej. Czasami maja techniczne ubytki (akurat ta praca jest clkiem okej), ale maja mega klimat i sa pomyslowe. Widzialbym tu tylko ciemniesze tlo i wiecej detali postaci, skoro zrobiles juz z niej/niego cyborga. Keep it up.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - błędy, ubytki się zdarzają. Nie zdarzają się tylko zawodowcom choć i to nie zawsze :smile:

Pierwsza wersja powyższego obrazka była zupełnie inna - bez wraku, skały i na tle zachodzącego nieba. Ale jak wiele pomysłów i ten przeszedł metamorfozę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA blondynek nie lubie ;) Wole brunetki.

Dami96- kompletnie zle myslenie, rysuj Housa jak chcesz, staraj sie brac pod uwage to co mowilem i rb tak dlugo jak wyjdzie. Nie ma tak, ze powinienes zaczynac od rysowania prostokatow. Jesli teraz narysujesz cos trudniejszego wiecej sie nauczysz. Tak wiec do pracy! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o moim rysunku? Zrobiony jako praca dodatkowa na plastykę :)http://img194.imageshack.us/f/zdjcie021ve.jpg/ Sorry za taką jakość ale nie mam skanera i zdjęcie jest robione telefonem.

Jeszcze sporo chyba pracy przed Tobą ale działaj - w końcu trening czyni mistrza jak to mówią :smile: tylko się nie zrażaj uwagami :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAm lineart slaby, cieniowanie rowniez, anatomia (choc jako pixelartowiec jest na tym punkcie przeczulony : P) slaba. NIE ROZMAZUJ OLOWKA PALCEM! TA technika jest tragiczna i, slaba nioe oddaje ksztaltow. Generalnie wyglada to tak jakbym po tobie pojechal rowno,. ale prac wyglada okej, ale zwracaj i staraj sie cwiczyc to co wymienilem, szczegolnie cieniowanie i lineart, czyli poprawne, rowne kontury. Sam Prince przypomina (w miare) oryginal, wiec tragedii nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o moim komiksie ?

Po pierwsze, według mnie, jeśli komiks ma być strawny, to musi być orginalny, a branie screenów z gry(tutaj Gothic) tego nie spełnia. Najlepiej rysować samemu. Najbardziej zaś liczy się pomysł, przy czym z uniwersum Gothica, nie musisz rezygnować, lecz zmień wykonanie, bo inaczej twój komiks nie odniesie sukcesu, będąc tym jednym z wielu, o tym samym wyglądzie.

PS. Nadal mnie tu nie ma!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,właśnie chodzi o to, żeby zrobić komiks z jakiejś gry . :P

Tu macie forum : www.gothickomiksy.pl

Gdzie jest wiele prac komiksowych właśnie z Gothica , oczywiście lepszych od moim 10 razy :DD

Czy grafika aż taka tragiczna... Gothic swoje lata ma , ale jakoś się da te komiksy robić.

A jeśli chodzi o antialiasing , to... Jak się robi to wygładzanie krawędzi ?

Cała obróbka to paint, także...

A rysować, to ja nie potrafię :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie da sie. Komiksy, jako, ze nie dysponuja ani glosem, powinny jak najwiecej szczegolow przedstawiac wizualnie (jest to obraz statyczny, co jeszcze bardziej utrudnia sprawe). Postacie z tak starej gr jak Gothic (czy nawet innej, nowszej) nie posiadaja mimiki, ktoa przy tworzeniu komiksu jest NIEZMIERNIE wazna, bo jest jedynym sposobem na oddanie emocji bohaterow.

Antialiasing? No coz hehe, ja jako pixelartowiec wygladzenie krawedzi robie recznie pixel po pixelu (jak wszystko zreszta). JEsli chcesz wziac sie za robienie komiksow, zassaj gimpa. Jest darmowy i w miare rozbudowany, gdy ogarniesz podstawy costam zacznie ci wychdozic. Kolejnym waznym aspektem jest czcionka. Nie powinna byc "oficja;na", "pisana", czy jak tam to nazwiesz, chyba ogarniasz co mam na mysli. Powinna byc prosta, ale tez w miare czytelna, zawsze mozna zrobic wlasny font i wgrac go do Windy, ale jest z tym troche roboty.

W komiksach, ciekawie wygladaja tez kadry roznych wielkosci, a nie 30 kwadratow. NIE NUMERUJ KADROW! Rob strzalki (dobrane pod styl komiksu), lub jesli musisz ponumerowac, niech beda to male cyferki, a nie zolte, oczodajne cyfry. Nie wiem jak jest poprawnie, ale ja lubie gdy opisy (te na goze) maja oddzielne tlo, zrob jak chcesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inkscape? Rewelacyjny program. Darmowy a z wieloma funkcjami. Co oczywiście przeczy ogólnie przyjętej opinii, że darmowe to od razu złe. Swojego czasu też go używałem przy robieniu swojego komiksu ale potem przerzuciłem się na inne programy a do składu poszczególnych plansz używałem (i nadal zresztą używam) Comic Life. Darmowy nie jest (zapłaciłem ok. 80 PLN z dwa lata temu) ale ułatwia bardzo pracę "komiksiarzy".

No i oczywiście jeszcze próbka moich możliwości :smile: Obrazek ma już swoje lata ale mam do niego wielki sentyment z racji wielu miłych chwil spędzonych przy nim i... no ze względów pewnych osobistych :wink:

post-103574-1281949932_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fabułę czy coś w ten deseń mojego komiksu (pierwszego arkusza ) byście ocenili :D ?

A co do InkScape, właśnie pobieram, i zobaczę z czym to się je. Trudne to w obsłudze ?

Fabułę? Hmmm, tu bardziej ocenia się warstw wizualną :wink: Ale cóż, opowieść krótka przez co wątek nie do końca rozwinięty, zwrotów akcji mało (znowu to ograniczenie "krótkości") ale coś w tym jest. Popracuj, rozwiń - może coś z tego będzie.

Życie prywatne trochę dało spokoju więc mogłem późnymi wieczorami posiedzieć przy kompie i "porzeźbić" trochę w "wirtualnym kamieniu" :cool:

http://www.digart.pl/zoom/5612262/Aniol.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...