Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Rozumiem o co Ci chodzi :smile: ale jedna uwaga - mur i ściana to nie zdjęcie - to model 3D :cool: Bardzo rzadko używam zdjęć do grafik. Jeżeli już to wykorzystuję fotografie nieba choć i w takich chwilach wolę posłużyć się starym, dobrym Terragenem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolar- kolejna kozak praca. Choc napis na murze zrobilbym bardziej 'sprejowy", czyli nie przeswitujacy i z zaciekami.

@Szejker- mysle, ze doszlismy do porozumienia, w kazdym razie niektore twoje argumenty sa sensowne. Zgadzam sie z tym, ze wiele osob zaczyna od sygnaturek, bo po prostu perspektywa zrobienia wiekszej grafiki, ktora wymaga wiecej niz 5 opcji gimpa i tutoriala ich przerasta. Mi natomiast chodzi o to, ze masa osob przy tych sygnaturkach pozostaje i denerwuje mnie taki zastoj jesli chodzi o tworzenie grafiki :)

Na pixelartach mało się znam, to nie moja dziedzina

A radzilbym sprobowac- zdecydowanie inna i calkiem fajna forma grafiki. Szkoda, ze niedoceniana. :)

Co do klawiatury- faktycznie, niektore literki mi zjada, lecz bledy ortograficzne to juz wina mojej nieuwagi, gimnazjum skonczylem z 6 38 punktami z polskieto :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poprosil o radym ale okej- moge jednej udzielic.

Robienie sygnaturek niczym nie zaowocuje. ZAcznij robic jakas inna grafike... nie wiem, zacznij rysowac, projektowac, bo sygnaturki sa raz, ze nieprzydatne, dwa niczego sie nie uczysz na nich, bo zapewne powtarzaasz w kolko ten sam schemat.

@up- potencjal sygnatury? O czym ty ziomus piszesz, przeciez to nie ma zadnego potensjalu jak i wszystkie sygnaturki, nie tylko te powyzej.

Gdy pierwszy raz siadałem na gimpie dużo nauczyłem się dzięki sygnaturom. Nauczyłem się tworzyć warstwy, dodawać filtry, rzucać cień, wybierać krycie, skręcać i zaciskać (obraz), renderować chmury, stosować rozmycia (gaussa, "w ruchu" itp.). Robić ciekawe efekty teksturowe (przezroczysty tekst), tworzyć animację, wybierać balans kolorów i desaturację oraz wiele innych rzeczy. Ścieżek nauczyłem się nam. W twoim mniemaniu jest to niewiele(raczej jesteś 100% lepszym grafikiem), jednak wiedz że w gimpie nic nie umiałem NIC! Absolutne 0% obeznania z gimpem. Dzięki sygnaturom to się zmieniło. Dla początkującego sygnatury są dobre, później może rysować coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało ciemnego to niestety wina mojego skanera - oryginał ma dużo lepszy kontrast - i tak musiałem programowo przyciemniać, bo wyszło strasznie jasno. Mój starożytny Plustek optic pro u16b ma swoje najlepsze lataq już DAAAAWNO za sobą - bez skanowania w czerni i bieli wziąłby grafitową szarość za błękit... >.=.<

Słowem, będę musiał nieco przyciemnić jeszcze na oryginale/pobawić się w Corelu z kontarstem.

Co do łydek - efekt zamierzony - to tylko fragment szkicu - całość to format A3, zaś skaner ma maks A4 więc nie widać tego, że w praktyce mamy tu postać "dźwigającą" na plecach trzy pary skrzydeł. Inna sprawa, że zdecydowanie nie lubię popularnych ostatnio wychudzonych "wieszaków", toteż większość moich postaci jest pulchna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto WIP - to jest wersja jeszcze nieukończona mojego najnowszego dzieła (NIE klikać na link jeśli razi was nagość):

http://fc01.deviantart.net/fs71/i/2010/231...idesHisFace.jpg

Jeśli macie jakieś uwagi, czy sugestie, chętnie wysłucham ;)

Pomysł super, wykonanie też. Szkoda, że nie dało rady całości zamieścić. A co do cieni trzeba było załadować obrazek do Gimpa i popracować nieco nad kontrastem :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu tak pusto? Myślałem ,że po weekendzie prac będzie "od metra". A tu nic. Wiem, wiem - pracujecie ciężko na nowymi dziełami :smile: Mi udało się dokończyć pracę, którą zacząłem jakieś dwa miesiące temu ale w ferworze akcji i zamieszania w życiu praca choć wyrenderowana nie doczekała się postprodukcji. Dopiero teraz znalazłem chwilę wolnego wieczoru (czy raczej część nocy) i dokończyłem dzieła.

http://www.digart.pl/zoom/5634859/Spotkanie.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na digitalu, ale to wgniata w fotel - wykonanie mechanicznej postaci jest po prostu świetne - model fantastycznie wykonany i ładnie oteksturowany, oświetlenie mogłoby być trochę ciemniejsze - rzucające ładnymi cieniami, ale i tak jest super.

Jedyne, do czego mogę się przyczepić, to dzieciak - ciut taki... sztywny jakiś się wydaje trochę - dość wyraźnie także widać łączenie nogi i tułowia - moznaby to ładnie zamaskować ;)

Teraz coś ode mnie - portret Cesarzowej ukończony:

http://fc05.deviantart.net/fs70/i/2010/235...idesHisFace.jpg

Zdecydowanie warto było ^.=.^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy te same uwagi - fakt faktem dzieciak jest trochę wykonany "po łebkach". Trudności z teksturami i... brak czasu. Poprawki naniosę i pracę na digarcie zamienię :smile:

A co do Twojego arta to teraz dopiero widać cały "zamysł twórcy" :smile: i ta łydka nie przeszkadza - fakt - dźwigać coś takiego na barkach to szczuplaczkiem być się nie powinno :wink: mała uwaga (nawet "uważka" można powiedzieć) to wzorek na skrzydłach (owe esy-floresy) - za bardzo podkreślony i rzuca się w oczy odciągając uwagę od samych skrzydeł. Oczywiście to tylko moje zdanie - podkreślam :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała uwaga (nawet "uważka" można powiedzieć) to wzorek na skrzydłach (owe esy-floresy) - za bardzo podkreślony i rzuca się w oczy odciągając uwagę od samych skrzydeł. Oczywiście to tylko moje zdanie - podkreślam :cool:

Możliwe, że faktycznie są ciut za ostre, ale uwierz, miałem całą masę problemów z zeskanowaniem tego - mam nadzieję, że nigdzie nie widać za bardzo, iż całość jest sklejana z dwóch osobnych skanów ;)

Do tego musiałem bawić się z wyostrzaniem, wygładzaniem, poprawianiem kontrastu i paroma innymi podstawowymi filtrami, bo mój ukochany skaner oczywiście to skopał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to jest - postprodukcja jest tak samo ważna jak produkcja :smile: obrazki po zrenderowaniu nie są tak piękne jak efekt końcowy po photoshopach, gimpach i wszelkiego rodzaju wtyczkach :smile: to jak z e zdjęciami w gazetach - kobiety na nich piękne bo pięknie pociągnięte pędzlem photoshopa :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś był ciekaw, tu tutaj trochę odpocząłem od mangowatości, a zamiast tego zabrałem się za architekturę. Dwie z tych prac można było zobaczyć na moim starym profilu, ale teraz przeszły spory tuning w programach graficznych więc to prawie tak jakby były nowe. :)

http://lostsalem.deviantart.com/#/d2x2m53

http://lostsalem.deviantart.com/#/d2x2lyc

http://lostsalem.deviantart.com/#/d2x2lv9

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się pochwalę. Sygnatura, którą mam w podpisie jest mojej roboty i strasznie mi się podoba. Nie była czasochłonna, ani nie jest jakaś odkrywcza, ale pochwalę się. :D

Chciałem się spytać, czy ktoś z was może dać mi jakiś tutorial do kolorowania rysunków? Wyostrzanie, dodawanie 'smaczków', kolorowanie, cieniowanie itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link do mojej najnowszej pracy: fanartu z anime Black Rock Shooter. To pierwszy raz gdy rysowanie zacząłem od tła (z którego zresztą jestem bardzo zadowolony), a zakończyłem na postaci (z której jestem zadowolony zdecydowanie mniej). Sądzę jednak, że całokształt prezentuje się dość pozytywnie.

http://lostsalem.deviantart.com/#/d2xdio6

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...