Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Pzkw VIb

Polecane posty

więc nie sądzę by jakakolwiek próba udowodnienia choćby jednego fajnego aspektu serii odniosła nawet maleńki sukces

Powiedz mi chociaż, co ty fajnego widzisz w tej grze. xd Z czystej ciekawości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Graficznie rzeczywiście nie jest zbyt atrakcyjnie, jednak interesujaca wydaje mi się złożoność gry. Mnóstwo klas i atrybutów. Braki w grafice zauważyłem że są zapełniane przez bogaty opis słowny tego, co się aktualnie dzieje. Spróbuję w to pograć, jak już w końcu będę miał spokój z nauką :)

Tylko spytam jeszcze o jedną rzecz, żeby się upewnic: ten filmik pokazywał przyspieszony gameplay?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko spytam jeszcze o jedną rzecz, żeby się upewnic: ten filmik pokazywał przyspieszony gameplay?

A nadążałeś z czytaniem? :laugh:

Oczywiście, że przyspieszony... A w dodatku dopasowany do podkładu muzycznego. Aż tak żywiołowa to ta gra nie jest :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Nie ma animacji a gra jest turowa, więc wszystko zależy od tego jak szybko klikasz. Całkiem możliwe jest wyciągnąnięcie takiej prędkości, chociaż ja tam wolę nieco wolniej ;)

P.S. Mój ulubiony detal z ADOMa: użycie pordzewiałej różdżki piorunów kończy się porażeniem... gracza :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Nie ma animacji a gra jest turowa, więc wszystko zależy od tego jak szybko klikasz. Całkiem możliwe jest wyciągnąnięcie takiej prędkości, chociaż ja tam wolę nieco wolniej ;)

No raczej nikt nie gra przy takiej prędkości :wink:

Ja tam z czytaniem nie nadążałem... No chyba, że ktoś ma już wszystko tak obcykane, że nie musi czytać, albo wyrobił sobie nawyk szybkiego czytania ADOMa :laugh:

W zasadzie roguelike jest chyba najbliższe pierwotnym założeniom RPG :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi mimo wszystko z gier "rougowatych" najbardziej przypadła do gustu przytoczona wcześniej Elona. Chyba jako jedna z niewielu gier tego typu ma grafikę z prawdziwego zdarzenia, przypominającą trochę gry w stylu starszych Final Fantasy. A mimo to nie traci wiele w porównaniu z innymi grami tego typu jeśli chodzi o system i ogólnie pojęte "rozbudowanie". Grałem również w ADOM'a, ale jakoś ta symboliczna grafika skutecznie mnie odpychała (widać nie jestem wśród tych 11% dla których grafika nie ma znaczenia :tongue:). Ogólnie rzecz biorąc jeśli uda się nam połapać wszystkie zasady tego typu gier to można się uzależnić. Jak to ktoś wspomniał tego typu grom chyba najbliżej do typowych założeń RPG :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ b3rt

I wszyscy inni, którym podobała się Elona. Jest taka polska gra, także zrobiona w RPG Maker, a miano jej... Hmm... Czasoprzestrzeń, zdaje się. Ma trzy części, a każda z nich to przynajmniej kilka(naście) godzin gry. W dodatku jest w całości po Polsku. Nic tylko grać...

W ogóle gry robione w RPG Maker są całkiem znośne, choć niektóre troszkę ciężkostrawne :wink:

Wszystkich zainteresowanych zapraszam na RPGMaker.net (klik!). Znajdziecie tu kilkaset gier ©RPG zrobionych w tym programie... Do końca życia (a przynajmniej na wakacje) wam wystarczy :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, sam kiedyś bawiłem się RPG Makerem. I teraz widzę jak trudne i czasochłonne zadanie stoi przed twórcami gier komputerowych. I nie mówię tu w tym momencie o grafice, dźwięku itd. Jednym z najtrudniejszych zadań jest dla mnie zbudowanie wiarygodnego i ciekawego świata, oraz - najważniejsze - ciekawej fabuły. Stworzenie historii która nie znudzi gracza przez kilkadziesiąt godzin grania jest zadaniem co najmniej trudnym i czasochłonnym. To już pisanie własnych skryptów do walk i zachowań przeciwników sprawiało mi mniej problemów niż ta fabuła. To nie jest napisanie krótkiego opowiadania, gdzie wszystko pójdzie jak po sznurku. Nie dość że historia musi być ciekawa, to jeszcze musi uwzględniać różne wybory gracza, aby nie była liniowa (mowa przecież o RPG). Sam swoją grę tworzyłem jakieś dwa miesiące, i kiedy doszedłem do wniosku że zaczyna brakować mi pomysłów, a historia nie jest nawet w połowie - zawiesiłem projekt. Jeśli ktoś chce się sprawdzić jako twórca gier, i myśli że stworzenie dobrej produkcji to coś łatwego to niech spróbuje z tym programem. Polecam :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ b3rt

I wszyscy inni, którym podobała się Elona. Jest taka polska gra, także zrobiona w RPG Maker, a miano jej... Hmm... Czasoprzestrzeń, zdaje się. Ma trzy części, a każda z nich to przynajmniej kilka(naście) godzin gry. W dodatku jest w całości po Polsku. Nic tylko grać...

Każdemu komu spodobała się Czasoprzestrzeń, mogę też polecić Parallel Worlds. Gra zrobiona przez tego samego autora i całkiem fajna, sam spędziłem przy niej sporo czasu. Najgorszy jest początek, w którym w ogóle się nie walczy i dla niektórych może wydać się trochę nudny, ale po ucieczce z pierwszego miasta robi się już lepiej.

EDIT->A co do rogalików do każdy ich miłośnik powinien spróbować Dwarf Fortress. Gra jest bardzo skomplikowana (gwarantuję, że nieraz się zdziwicie kiedy zobaczycie o jakich rzeczach pomyślał autor) i oczywiście dość brzydka, choć można zmienić zestaw znaków na bardziej szczegółowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jemu chodzi o Raczej Przecietne Gry? No... tych to bedzie od groma!

Czy powstaje jakis dobry roleplay? Age of Decadence, Jesli wyjdzie... Dragon Age? Tak jak wsio z Bio bedzie ostra jatka z czyms przypominajacym dialogi. 'Risen'? Narazie wyglada Oblivionicznie, a to nie jest dobre. Fallout 3.1 z Obsidian? Mieszane uczucia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam zapomnijcie o Tormencie, 10 lat jest na dyskach.

O jakich dyskach mówisz? Bo chyba nie CD? Bo z tego co mi wiadomo gra była przez ostatnie kilka lat (od zniknięcia pierwszej Extra Klasyki) praktycznie niedostępna. Jedynie na allegro można było dostać czasem jakąś sztukę, ale z reguły po cenie... no powiedzmy że dość wysokiej. Ja chętnie grę kupię, bo moja kopia (premierówka swoją drogą :wink:) odmówiła współpracy. A przynajmniej drugi dysk, co nie zmienia faktu że grać się z niej nie da. Ciekawi mnie tylko dlaczego planują umieszczenie tej wersji w podserii Gold. Ja rozumiem że gra to marzenie wielu eRPeGowców, ale z reguły w Gold umieszczane są i były serie złożone z kilku tytułów. Zresztą nieważne - 5 zł w tą, czy w tą przy takiej grze to nic :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na kasę :). Jak coś wpłynie, to pierwszym moim zakupem (może poza biletem miesięcznym, jakoś do empika w Płocku (jak i szkoły) dojechać trzeba :P) będzie Planscape: Torment. No i czekam, jak dwa dodatki do NWN2 trawią do conajmniej TopSellera (wtedy na nowym kompie wreszcie zagrem w NWN2 na pełnych detalach :P). I czekam na Spellforce'a 3, jeżeli wyjdzie takowy. A co do innych cRPG, to:

-Risena nie kupię, bo Gothic jakoś mi nie pasował

-Dragon Age... nie pokładam w tej grze nadziei, bo może być zbytnio uproszczona, brak licencji na zasady D&D temu tylko sprzyja.

A i czekam, aż moja znajomość angieleskiego będzie na tyle duża, że przeczytam kilka książek w języku Shakespeare'a, zagram wtedy w Deus Exa i Fallouta, obie z covera CDA :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Ciekawe co to się będzie działo w Mass Effect 2...po za tym czekam na kolejnego Wiedźmina na PC.

Moim cichym marzeniem jest kolejny KotOR ale Chyba się nie doczekam...robią jakiegoś SWtOR:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam zamiar zacząć grę w Gothica 3

niestety słyszałem, że ilość błędów jest zdumiewająca i chciałem zapytać o jakiego patcha czy poprawkę ;)

czy może pogłoski o bugach są nieprawdziwe xd

bo nie wiem czy opłaca mi się zaczynać grę jak może stać się coś niemiłego hehe

poleci mi ktoś jakiegoś patcha czy poprawkę? xd

czy istnieje coś takiego jak jedna wielka poprawka do tej gry czy może będę musiał ściągać wiele plików? xd

z góry dziękuje za info

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam zamiar zacząć grę w Gothica 3

niestety słyszałem, że ilość błędów jest zdumiewająca i chciałem zapytać o jakiego patcha czy poprawkę ;)

czy może pogłoski o bugach są nieprawdziwe xd

bo nie wiem czy opłaca mi się zaczynać grę jak może stać się coś niemiłego hehe

poleci mi ktoś jakiegoś patcha czy poprawkę? xd

czy istnieje coś takiego jak jedna wielka poprawka do tej gry czy może będę musiał ściągać wiele plików? xd

z góry dziękuje za info

Istnieje ściągnij Community Patch 1.7 800 MB,poprawia prawie wszystko.ja tam na Risen nie czekam,ale za to nie mogę się doczekać Arcanii. Co sądzicie o Mass Effect ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...