Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Pzkw VIb

Polecane posty

witam, mam tutaj taki byczy dylemat i chciałem zapytać kogoś... "obeznanego" :)

a więc tak... mam Gothica 3

w wakacje będę w pl i kupie sobie dodatek...

tu mam pytanie

nie wiem na czym ten dodatek polega...

dam przykład

Gothic 2

dodatek Noc Kruka

Jeśli zainstalowałbym sobie Noc Kruka nie grając wcześniej w zwykła dwójkę to nic bym nie stracił...

bo w podstawce nie ma nic czego nie ma w dodatku

więc nie ma sensu grać najpierw w podstawkę, a potem przechodzić jeszcze raz z dodatkiem

i tu pytanie o Gothica 3

jak wygląda ten dodatek?

to jest całkowicie nowa przygoda i zaczyna się w ogóle w innym miejscu czy zaczyna się w tym samym miejscu i tak samo jak w 2 możesz w środku gry wejść sobie na "strefe dodatku"?

bo jeśli odp1 to zacznę grać nawet jutro

a jeśli odp2 to sobie poczekam i przejdę "na raz"

z góry dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Zmierzch Bogów nie jest aż taki zły, o ile się go upatchuje do najnowszej wersji. Tym niemniej uważam że brac się za niego powinni jedynie najwieksi zapaleńcy serii. Jesli G3 nie podobał Ci sie co najmniej "bardzo mocno", to nie masz co ruszac ZB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom spoko, dzięki za radę

na pewno zagram, niedługo zacznę grać w 3 a jak polecę do Polski to kupie sobie dodatek

seria Gothic jest moją ulubioną serią i nawet jeśli Zmierzch Bogów jest słaby, to ja i tak po przejsciu powiem, że mi się podobal...

to działa na takiej zasadzie jakby...

Jakby sie oglądało słaby film z ulubionym aktorem

nawet pomimo wszystkich niedociągnięć powiesz, że był fajny

dziękuję za radę

a tak korzystając z okazji, że już tu jestem...

nie wiem skąd mi się to wzięło, ale pośród gier znalazłem jakiegoś starego RPGa z CDaction

Arcanum Przypowiesc o maszynach i magii

gral ktos w to?

czy warto mi to w ogole instalowac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz klasyczne, skomplikowane RPG w stylu np. Baldur's Gate to tak. Całość dzieje się w dość ciekawym świecie, w którym, jak sam tytuł wskazuje, magia i technologia, oparta na parze, istnieją obok siebie, a gracz może wybrać między nimi tworząc maga lub technologa (można stworzyć hybrydę, ale to opcja dla starych wyjadaczy, bo obie siły nawzajem się osłabiają). Wątek główny jest dość długi no i oczywiście pełno jest zadań pobocznych. Znaleźć można też trochę różnych smaczków np. szkielet bramina z Fallouta na pustkowiu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos - to wlasnie Arcanum mozna smialo porownywac do Fallouta. Ten sam engine, ten sam geniusz w grze. :)

Poważnie tem sam engine? Chciałem sprawdzić na wiki, ale tam nie ma na ten temat ani słowa.

Poza tym, bugów jeszcze więcej niż w obu Falloutach razem wziętych i brzydki (mało przyjazny) interface. Przynajmniej na bugi są dobre patche ;). W każdym razie polecam gorąco (a tak w ogóle to jakby ktoś gdzieś wypatrzył Wizardry 8, nie oglądać się - brać a grać!...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chybaś na łeb upadł, mój drogi kocie. Planescape: Torment zawsze będzie lepszy od Wiedźmina ze względu na klasę i jakość dialogów i scenariusza. Wiedźmin jest fantastyczny, ale nie przewyższa Tormenta, no, może poza grafiką i systemem wyborów/konsekwencji (ale tylko systemem, nie scenariuszem).
Jakbyś nie zauważył, to mój post był postem "założycielskim". Coś trzeba było napisać, żeby móc założyć temat. Sprawa Wiedźmin vs. Torment miała być tylko przykładem możliwej dyskusji. Ale cieszę się, że trafiłem. Osobiście Tormenta sobie bardzo cenię, pod względem fabuły i klimatu przebija wszystkie inne gry, nawet BG. A w Wiedźmina nie grałem, sprzęt troszkę z innej epoki.

To zupełnie różne produkcje, łączy je tylko nazwa gatunku. A w Tormencie nie znajdziesz takich dialogów jak w Wiedźminie. W Tormencie system walki jest kilka ciosów, a w Wiedźminie prezentuje się jakby można go śmiało zaliczyć do najlepszych gatunków akcji. Wiedźmina mozna odprzeciwnić od Rise of the Argonauts : słabe walki i mało fabuły, a Wiedźmin daje to wszystko razy 5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo gadać Wiedźmin rządzi w tej kategorii.

Nie bede wyliczal plusow tej gry, bo na pewno wczesniej sie tu pojawily. Wiec nie ma sensu znow ich przytaczac. :happy:

Na drugim miejscu klasuje sie u mnie stary, dobry Baldur's Gate II. W sumie, zlozonoscia i dlugoscia ropzgrywki tego RPG'a nic jeszcze nie pobilo. Do tego swietny klimat, wyrazne osobowosci w druzynie i calkiem niezle rozwiazany system konsekwencji wyborow. Jak na tak wielka gre ciezko byloby o takie konsekwencje jak chociazby w Mass Effect'cie albo Tormencie.

Cala ta Wasza "dyskusja" Wiedzmi vs. Torment jest calkowicie bez sensu.

Wiedzmin to RPG z dynamiczna akcja. Taka jak przystalo na RPGi dzisiejszych czasow. Torment to klasyk pelna geba, gdzie cala gre mozna przejsc praktycznie nie wyciagajac miecza.

To, ktore walki i ktore dialogi sa dla kogo lepsze, to tylko i wylacznie kwestia gustu. Wiec skonczcie te RPG'owe "szalikowstwo". :sweat:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuje FPS ale Fallout 3 to jedna z moich ulubionych gier, szkoda że wcześniej nie przekonałem się do RPG-ów to bym może pograł w F1 i F2 nie wiecie gdzie można kupić?? :nuke:

jeszcze z RPG to grałem w G1, G2 Noc Kruka i G3 ,dodatku nie mam zamiaru kupować bo podobno jest okropny :down:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuje FPS ale Fallout 3 to jedna z moich ulubionych gier, szkoda że wcześniej nie przekonałem się do RPG-ów to bym może pograł w F1 i F2 nie wiecie gdzie można kupić?? :nuke:

jeszcze z RPG to grałem w G1, G2 Noc Kruka i G3 ,dodatku nie mam zamiaru kupować bo podobno jest okropny :down:

Tylko, że część trzecia Fallouta jest całkowicie inna od poprzedniczek. Jedyną wspólną rzeczą jest chyba tylko postnuklearny świat. A i Gothiki nie są pełnoprawnymi RPGami, tak więc nie ma co przeżywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i Gothiki nie są pełnoprawnymi RPGami

Cóż to takiego, "pełnoprawny RPG" i dlaczego właśnie ten jest pełnoprawny - a inne nie? Przewidując odpowiedź - czy to znaczy że spośród gier, które stworzyły gatunek RPG w elektronice, żadna z nich, jak na ironię, nie była wcale pełnoprawnym RPG?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic jest przede wszystkim nastawiony na walkę. System rozwoju postaci jest trochę okrojony, nie da się zrobić postaci od podstaw. Nie, że go nie lubię, pierwsze dwie części mi się bardzo podobają, ale wolę, gdy nazywa się go action RPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz że Gothic to aRPG na takiej to moim zdaniem dużo aRPG nie widziałeś. A zobacz chociażby

(bardzo miodna gra swoją drogą). Tak wygląda Action RPG, a Gothic przy nim to szachy.

Ale dobra. Przypominamy jak kruche są definicje gatunków.

Nastawiony na walkę? Patrz powyżej. Ponadto wiele staroszkolnych RPGów również "polega głównie" na walce, zależnie czy walka jest naprawdę centralnym elementem gry (Wizardry 8 z jego pół-godziny-na-każde-starcie) czy po prostu zajmuje gros czasu (Betrayal at Krondor, Amber-gry, Albion).

Okrojony system rozwoju? Chodzi że dość prosty? Bo nie całkiem rozumiem względem czego jest okrojony. Wszak gry na licencji D&D też posiadają mniej elementów niż ich papierowe odpowiedniki. Ale co do tego że prosty - a czy potrzeba więcej? Naprawdę? Umiejętności jest dość aby zapewnić różnorodność "buildów".

Nie da się zrobić postaci od podstaw? Jedyne czego się nie da to zmienić wyglądu, imienia itd. Bezimiennego. A więc względy estetyczne. Resztę można według uznania dopasować w trakcie gry. Innymi słowy, to co w grach typu Fallout robi się tworząc postać, w Gothicu ma miejsce w trakcie właściwej rozgrywki.

:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim poście przypomniałeś mi grę, na którą się nieźle napaliłem w momencie premiery, ale jeszcze do tej pory nie udało mi się zagrać, czyli Wizardry 8. Da się to dostać w jakichś tanich seriach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w żadnej ofercie chyba tej gry nie ma. Pozostaje tylko szukanie używanych?

Ja preferuje FPS ale Fallout 3 to jedna z moich ulubionych gier
I to wszystko tłumaczy, bo Failout jest fps. Tylko bardzo słabym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym,Fallout 3 nie jest TYLKO I WYŁĄCZNIE fps-em,ma elementy przystające do innych gatunków.
Oczywiście, że nie. W końcu to 60% TES4: Oblivion, a posiada również, m. in. właściwą tylko dla Todda głupotę i durnotę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem. Jestem fanem gier RPG. Bardzo cenie sobie serie The Elder Scrools.

Otóż ostatnio nie mm w co grać (co nie znaczy że tylko gram :) ). Wiem że to offtopic, ale to jedyny temat gdzie pasuje mój post. Mam prośbę. Może ktoś mi podać pewną grę (jeżeli to możliwe to razem z ceną, najlepiej gdyby kosztowała mniej niż 50 zł, le jeżeli tytuł jest dobry, to da się "powiększyć budżet :) ) podobną do serii The Elder Scrools.

Jest jeszcze pewna rzecz. Otóż mój komputer do nowych nie należy, (1,5 GHZ 512 RAM i 64 MB grafa) ale udało się udźwignąć Oblivion - a na minimalnych ustawieniach.

Z góry dzięki za pomoc.

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem. Jestem fanem gier RPG. Bardzo cenie sobie serie The Elder Scrools.

Otóż ostatnio nie mm w co grać (co nie znaczy że tylko gram :) ). Wiem że to offtopic, ale to jedyny temat gdzie pasuje mój post. Mam prośbę. Może ktoś mi podać pewną grę (jeżeli to możliwe to razem z ceną, najlepiej gdyby kosztowała mniej niż 50 zł, le jeżeli tytuł jest dobry, to da się "powiększyć budżet :) ) podobną do serii The Elder Scrools.

Jest jeszcze pewna rzecz. Otóż mój komputer do nowych nie należy, (1,5 GHZ 512 RAM i 64 MB grafa) ale udało się udźwignąć Oblivion - a na minimalnych ustawieniach.

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...