Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Pzkw VIb

Polecane posty

Ja nie grałem w ME ani NWN1, ale za to przeszedłem 2 razy NWN2 i raz MotB, i muszę stwierdzić, że bardzo się opłaca kupić tę grę. Fabuła jest długa i ciekawa, rozgrywka tak samo, a i podręcznik do gry dołączony (bynajmniej powinien być, ja podstawkę w Platynowej Kolekcji kupowałem i był) bardzo dobrze wprowadza w niuanse D&D (to była moja pierwsza gra w tym systemie, niedługo kupię sobie chyba sagę Icewind Dale :P). Nawet jeśli zwracasz wiele uwagi na grafikę w grach, ta w NWN2 jest bardzo ładna (bynajmniej w oczach człowieka, dla którego jedną z ładniejszych gier jest Beneath a Steel Sky, BTW polecam :) ), muzyka przygrywajaca może wpaść do ucha i dręczyć cały dzień :). Uważam, że zestawik jest wart świeczki (znaczy tych 60 zł), jedynym minusem są fatalne update'y polskiej wersji, ale to wina CDProjektu... No i jeszcze dodam, że wg sporej grupy osób NWN2 jest o wiele lepszą grą niż jej protoplasta.

EDIT: No i NWN2 nie ma DRM-u, a ME (z tego co słyszałem) ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
W platynowej kolekcji pojawią się dwa RPG: Mass Effect i Neverwinter Nights 2 + Maska zdrajcy. I teraz mam dylemat którą kupić.

Jest szereg argumentów przemawiający za Neverwinter Nights 2 i Maską Zdrajcy.

1. Druga część gry jest zdecydowanie lepsza niż pierwsza i choć na początku trzeba trochę czasu, żeby ją rozkręcić to muszę powiedzieć, że nie żałowałem tego wyboru. Fabuła mogłaby być lepsza, ale da się grać bez przymusu, co przy jedynce nie było możliwe. Maska Zdrajcy ma jeszcze lepszą fabułę - faktycznie grałem trzy godziny do późna w nocy, żeby zobaczyć koniec.

2. Sporo klas, ras, umiejętności, broni, pancerzy i tak dalej... Z tego co słyszałem o Mass Effect tego tam nie znajdziesz.

3. W Neverwinter Nights 2 można mieć bodajże trzech towarzyszy, z czego trzech jest bardzo ciekawych (przynajmniej ja tak myślę o

Ammonie Jerro, Bishopie oraz Sandzie

) i choć na początku trzeba trochę pograć innymi, żeby dotrzeć do wszystkich postaci to w sumie liczba charakterów jest znaczna. Niestety, znaczna część z tych drużynników nie zachwyca swoją historią. W Masce jest pod tym względem gorzej - postaci jest mniej, choć są odrobinę lepiej zrobione pod kątem motywacji i historii. Źle jednak, że z tego powodu wyraźnie odczuwa się brak niektórych klas - np. gdyby nie

Okku

to nie wiem czy gracz nie-wojownik miałby jakiś substytut, bo

Kaelyn

u mnie sprawdzała się kiepsko w walce, a

Jednego z Wielu

nie odkryłem. Na plus w Masce jest wskaźnik wpływu na postacie towarzyszące, czego w dwójce nie było i co utrudniało nieco ocenę "jak wysoki mam wpływ na X".

4. Grafika jest w porządku. Przynajmniej jak dla mnie. Nie ma może bajerów graficznych, a sama gra nie powala akcją podczas walki - to w końcu RPG a nie action RPG - ale ogląda się to znośnie.

Osobiście więc doradzam ci zagrać w NWN2: MotB, ale to już twoja decyzja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firtstly to NWN2, znalazła rzeszę odbiorców, do których trawiła dzięki swoim strasznie uproszczonym i przyjemniejszym systemem rozgrywki. Nie zgadzam się jednak z opiniami, które stawiają pioniera "NWN1" na straconej pozycji. Jest to produkcja wiele starsza, lecz zachowany jest w niej klimat starszych gier BioWare'a, obsidan'a oraz Atari. Interface i sterowanie postacią z jedynki musi być poprzedzone treningiem, któremu gracz musi poświęcić deko czasu. Ni cholery w moim odczuciu jeśli szanujesz klimat, "dusznote" i urok jaki towarzyszy jedynce to nie uznasz Dwójki, która pod względem odlschoolu jest raczkującym berbeciem w stosunku do Jedynki. Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że gdyby nie lokacje i Al (które jednak zostały dotknięte nie cieszącą moje oko rewolucją) nie powiedziałbym, że NWN2 jest następną odsłoną Jedynki.

O ME dużo nie mogę powiedzieć jedyne co z grą miałem do czynienia to screeny oraz teksty jej poświęcone.

Skoro Pawello masz w zamiarze wykosztować się na IceWind Dale to mogę się domyślać, że ambitność, której można się doszukać w starszych produkcjach Dungeons&Dragons oraz Atari skłoni, Cię do kupna NWN2.

P.S Jak uruchomisz sobie IceWind Dale to "znikniesz". Proponuje zakup pierw IceWind Dale. Nie oszukasz się na tej "G"rze

Po fascynacji, która zostanie Ci po IceWind Dale nie będziesz miał przyjemności odpalać NWN2 tylko wrócisz do jedynki ponownie i poznasz ją na nowo. ;]

P.S2 Powodzenia w zakupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy, zaspoileruj

Ammona Jerro, Bishopa i Sanda, bo ich przyłączenie jest zaskakujące (bynajmniej dla mnie

:P).

.

A co do braku wojownika, to co prawda jest to problemem, ale ja z powodzeniem grałem czarnąksiężniczką drowką (:P) z teamem:

Kaelyn

na blokera + czary wspomagające + BARDZO przydatne uzdrowienie (czy to na siebie, czy to na umarlaków

(zwłaszcza rycerzy śmierci, czy jak im tam było)

+

Gann

, który głównie leczył i rzucał czary ofensywne + Safyia (jej nie trzeba chyba spoilować? :P), czary ofensywne of kors. Z takim teamem, później, wystarczyło wejść mną, Safiyą i

Gannem

, rzucić 3 razy Epickie Zaklęcie: Wampirza Uczta i pozamiatane :P, jeśli nie, to

Gann (ukochany mojej drowki

:P)

rzucał Epicką Bramę :P.

Poza tym, nie Pawello, a ja miałem ochotę ID sobie kupić, gwoli ścisłości :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy według ciebie 3 GHz i 2,5 GB RAM to mało? A poza tym - czy wiedźmin nie chodzi przypadkiem na silniku pierwszego NWN?

Poza tym - no, fakt, Wiedźmin jest fajny, ale nie rozumiem zachwytów nad nieliniową fabułą i brakiem sztywnego podziału na dobro i zło. Gra jest bardzo liniowa, a sztywny podział na dobro i zło zastąpiono równie sztywnym podziałem na dobro ludzi i dobro elfów. Czy na pewno o to chodziło?

Nie przesadzaj z tym że , w wiedzminie jest sztywny podział . Ja grajac w niego miałem wielki dylemat po której stronie stanąć. Uwazam też że nie można odmówic wiedzminowi grywalnosci i frajdy z grania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogłem podjąć decyzji, po której stronie stanąć. Miałem nawet pozostać neutralny, ale ostatecznie wybrałem zakon. I wiewiórki, i zakon mają trochę racji, ale też w wielu rzeczach wcale się z nimi nie zgadzam. Wybór po której stronie stanąć może być niezwykle trudny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@orzechXIX

Dobro ludzi i zło elfów - nie rozśmieszaj mnie. Polecam wybrać wiewióry by zobaczyć

co robi wtedy Zygfryd, z poczciwego człowieka, zmienia się w heretyka i furiata.

Więc nie ma doba i zła jest tylko większe lub mniejsze zło, a poza tym, to nie jedyny wybór w grze i przecież są w grze wybory przy których można pozostać neutralnym -

dajmy pierwszą z brzegu walkę na bagnach

;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ bardzo wylewna odpowiedź. Następnym razem postaraj się bardziej, bo w przeciwnym razie trafi do kosza.

Wracając do ToD. Niedawno gra zagościła ponownie na moim HDD jednak nie na długo. Gra ma parę ciekawych rozwiązań typu: za złom można u kowala wykuć nową broń za drobną opłatą, można walczyć aż 7 rodzajami samurajów, w tym 4 w jednej chwili, postacie regenerują swe siły w świątyni, do której odsyłamy je wciskając odpowiedni przycisk. Pomysł fajny, gorsze wykonanie. Jak ktoś lubi orientalne RPGi i nie przeszkadza mu duże skalowanie jednostek to na pewno spędzi miłe chwile przy tej grze. Jeśli jednak średnio lubisz takie RPGi to lepiej zainteresuj się grami typu Sacred, Titan Quest czy którąś z gier opartych na D&D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem nad naszym Wiedźminem zawisły czarne chmury. Od wczoraj poszło info, że konsolowa wersja gry skasowana, CDP ma olbrzymie problemy finansowe, co jednocześnie stawia pod dużym znakiem zapytania ewentualny dodatek do wersji PC i sequel. CDP na razie nie komentuje, mają to zrobić wkrótce. Ale sam fakt, że nie zdementowali tego z miejsca sugeruje, że jest coś nie tak. Jeżeli CDP padnie to oberwie się mocno całej branży gier w Polsce, w końcu razem z Cenegą to największy wydawca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polygamia "Mamy dla Was bardzo smutne informacje. Nasze źródła donoszą, iż konsolowa edycja Wiedźmina została skasowana i gra nie ujrzy światła dziennego. Poza tym w CD Projekcie doszło do kolejnej serii zwolnień.

Jak na razie nie są to potwierdzone informacje, ale skontaktowaliśmy się już z CD Projektem celem ich potwierdzenia.

Mam nadzieję, że to tylko plotki. Mocno liczyłem na tę produkcję, no i sami przyznacie, że zapowiadała się bardzo dobrze. No cóż, poczekamy na oficjalne stanowisko."

Z tego co tu wyczytałem to z własnych źródeł pochodzą te doniesienia, więc są nie oficjalne.

Informacje nie są jeszcze potwierdzone. Również mam nadzieje, że to plotki.

Odzew CDP jest niepokojący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z tym że , w wiedzminie jest sztywny podział . Ja grajac w niego miałem wielki dylemat po której stronie stanąć. Uwazam też że nie można odmówic wiedzminowi grywalnosci i frajdy z grania

Zgadzam się z Tobą, ale każdy ma swój inny indywidualny gust to gier. Jedni lubią linniową fabułę i sztywny podział a inni tego nie znoszą (np:ja). Mi też wiedźmin przypadł do gustu, a Fablle też było niezłe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dobrze, że CDP ma problemy finansowe, ale mi pasuje, że mają się teraz zabrać za Wiedźmina 2. Dużo bardziej wolę kontynuację tej świetnej gry, niż konwersję tego samego na konsole.

no dobrze ale przez to ze nie zrbiom wiedzmina na konsole to nie wszystko > To moze równiez oznaczac to że wiedzmin 2 bedzie gorszy niz 1 oraz trzeba bedzie dlugo na niego czekac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako że "szukacz" nie znalazł dla mnie tego tematu więc ja zaczną wątek.

Czy ktoś z Was wie może cokolwiek o premierze Fable 2 PC? Bo niestety różne źródła dają sprzeczne informacje. Jedni twierdzą że Microsoft nie zrobi PC-towej wersji gry, inne że w tym roku gra odwiedzi nasze klawiatury. Jeśli ktoś ma w miare wiarygodne informacje, będę wdzięczny :) Pozdrawiam

Może najpierw zapoznałbyś się ze strukturą forum, a dopiero potem zakładał nowe tematy? - Pzkw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze ale przez to ze nie zrbiom wiedzmina na konsole to nie wszystko > To moze równiez oznaczac to że wiedzmin 2 bedzie gorszy niz 1 oraz trzeba bedzie dlugo na niego czekac

Ja sobie zdaje z tego sprawę. Ale jeżeli mają zawiesić jakiś projekt, to wolę, żeby to była właśnie konwersja na konsole, a nie kontynuacja. A skoro są problemy finansowe, to jest taka możliwość, że i tak będziemy musieli czekać dłużej na Wiedźmina 2. :confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dobrze, że CDP ma problemy finansowe, ale mi pasuje, że mają się teraz zabrać za Wiedźmina 2. Dużo bardziej wolę kontynuację tej świetnej gry, niż konwersję tego samego na konsole.

no dobrze ale przez to ze nie zrbiom wiedzmina na konsole to nie wszystko > To moze równiez oznaczac to że wiedzmin 2 bedzie gorszy niz 1 oraz trzeba bedzie dlugo na niego czekac

Szczerze powiedziawszy uważam iż, jeżeli jakiś RPG nie wychodzi na konsole to jest to tylko plus. ;) Dlaczego? Ano nie trzeba na siłę robić z niego next-gena, przez co może być bardziej rozbudowany i cięższy. To oczywiście tylko moje zdanie. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...