Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Pzkw VIb

Polecane posty

Mi, jeśli mam byc szczery to najbardziej podobał sie chyba system z KOtOR'a i Morrowinda (jak zwykle jedno do drugiego pasuje u mnie jak oko do pięści ;) )

W KOtORku było wszystko czego wymagałem od dobrego RPGa - fajne statystyki (nie umiem krótko więc wybaczcie że sie nie rozpisze, ale wy także byście tego nie chcieli :P ), ciekawa fabuła, gra aż sama się prosiła o kilkukrotne przejście barwne postacie z własnymi historiami, naprawde ciekawe pojedynki i brak pośpiechu, a w Morku była przyjemna ilośc statystyk, cudowny klimat (chociaż to nie jest taki typowy RPG więc w zasadzie jeśli chodzi o system to troche błędnie go tu wstawiłem..) i sporo fajnych itemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Obie gry to dla mnie pomyłki i wciąż nie mogę zrozumieć czemu cieszą się taką popularnością. Choć rozumiem, że inni mają inne poglądy.

@Rankin

Wybacz mą straszliwą niewiedzę, ale czymże jest ta gra o której wspominasz? Tytuł jakiś mi kompletnie nie znany :P

Przy okazji, czytałem kiedyś o jakimś eRPeGu w którym przy tworzeniu postaci ustalało się jej wiek. Tam jednak, w przeciwieństwie do Fallouta miało to duży wpływ. Podobno starsza postać była lepsza w umiejętnościach, bo dużej ćwiczyła, ale za to słabsza. Kojarzycie tytuł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi, jeśli mam byc szczery to najbardziej podobał sie chyba system z KOtOR'a

Kiedy system rozwoju postaci z KotORa to wzorowanie się na d20, czyli praktycznie to samo co DeDek trzeci (czyli NWNy, Świątynie Pierwotnego Ustrojstwa i Doliny Lodowe). A pytanko było chyba o systemu rozwoju z innych gier, niż DeDekowe. ;)

No niestety, jako że dla mnie klasyk do DeDekowe cRPGi (choć papierowego sytemu zbytnio nie lubię), musiałbym napisać, że lubię SPECIAL z Fallouta i na tym by mi się powoli lista kończyła. Znaczy: grałem w inne "c" i "j" RPGi, ale jakoś nigdy się w system rozwoju postaci nie wgłębiałem (poza wspomnianym Falloutem i jego perkami).

@Alton

RS3 to taki jRPG. Na nesa/snesa jeśli mnie pamięć nie myli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Allegro... no i ściągnięcie z internetu - w tym wypadku jest to raczej legalna metoda, ponieważ firma posiadająca prawa do tej gry nie istnieje, zaś nie można jej nabyć w sklepie - nikt nie traci pieniędzy. Mylę się?

Mylisz się. To, że firma nie istnieje nie oznacza automatycznie, iż ktoś tych praw nie przejął. Firmy są wykupywane przez inne, odsprzedają majątkowe prawa autorskie itd. Czasami nie wznawia się wydawania gry bo ludzie sądzą się o prawa autorskie. Nie oznacza to jednak, że można ją ściągnąć z sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. To, że firma nie istnieje nie oznacza automatycznie, iż ktoś tych praw nie przejął. Firmy są wykupywane przez inne, odsprzedają majątkowe prawa autorskie itd. Czasami nie wznawia się wydawania gry bo ludzie sądzą się o prawa autorskie. Nie oznacza to jednak, że można ją ściągnąć z sieci.

Czyli pozostaje allegro...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy doczekam się kiedyś RPG\ścigałka.... :D choć chyba jednak trochę przesadzam, to to jest moje zdanie i będę się go trzymał.

Kiedyś Allor recenzował w CDA grę S.C.A.R. i nazwał ją własnie połączeniem samochodówki z RPG. Troszkę to naciągane, ale jednak istnieje :P

Mi najbardziej podobał się system z "Gothica". To, że bohater nie staje się biegły w walce mieczem od samego machania nim na oślep, ale musi odwiedzić okolicznych mistrzów. A także to, że efekty treningu widać po ruchach postaci. Spodobało mi się też to, że to my uczestniczymy w walce, a nie jakiś abstrakcyjny kursor w kształcie metalowej rękawicy klikający na poszczególne ikonki. (Choć i do takiego systemu nic nie mam ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem najlepszy był Fallout'owy system S.P.E.C.I.A.L. z tymi swoimi perkami(profity) :) Nie ma to jak jasne i klarowne statystyki, a nie mnóstwo drzewek rozwoju, w których nawet z mapką dołączoną do niektórych gier można się pogubić ;) A system z Fallout'a mimo swej prostoty daje możliwość stworzenia tak zróżnicowanych postaci, że nawet przy n-tym przechodzeniu gra może nas mile zaskoczyć :)

Ciekawym rozwiązaniem był system zastosowany w Dungeon Siege, gdzie postać nabywała doświadczenie wraz z używaniem danej broni czy magii. Wiadomo im więcej i częściej coś robimy, tym lepiej zaczyna nam wychodzić :)

Nie wiem też czy Arcanum bazowało na jakimś znanym systemie, ale podnoszenie wartości umiejętności wymagało wpierw osiągnięcia pewnego poziomu w statystykach podstawowych (np. aby osiągnąć trzeci poziom[na pięć] w perswazji trza było podnieść wpierw charyzmę na 13), a przez rozmieszczonych po świecie nauczycieli można było osiągnąć jedną z trzech biegłości w danej umiejętności (uczeń, ekspert, mistrz), oczywiście po uprzednim zdobyciu wymaganego poziomu umiejętności i odpowiedniej zapłacie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość znienacka wpakowałem się na Allegro na Deus Ex. Ponieważ dzieło to kosztowało niecałe 5 zł, natychmiast je nabyłem i właśnie czekam na przesyłkę. Kiedyś, gdzieś czytałem o tej grze bardzo pochlebne opinie i z nich, oraz z tego co wynalazłem w necie wynika, że to RPG z widokiem FPP. Dlatego tyż pytam się o to w tym temacie, a nie w Komentarzach - nastawiać się raczej na dobrego i rozbudowanego RPGa czy raczej na strzelankę z elementami rolpleja? ;) Jak oceniacie na przykład rozwój postaci, fabułę, i tym podobne? Pytam się tak trochę dziwnie, ale nie wiem czy się cieszyć, że zapoznam się z nowym świetnym RPGiem czy nie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłeś jedną z najświetniejszych gier w historii PC :)

Deus ex jest wspaniałym połączeniem RPG i FPP w klimatach takich trochę SF (był na coverku w CDA, ale już nie pamiętam w jakim numerze), rozwój postaci przebiega całkiem swobodnie poprzez podnoszenie parametrów i wszczepianie "mikrowszczepów"...

Fabuła prowadzi przez wspaniałe lokacje, no ale nie będę Ci tu Spoilerować :P

A jeżeli temat jest w komentarzach (a na pewno jest), to możesz wyczytać tam wszystko co chcesz wiedzieć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade empire to dobry RPG?? Bo jest promocja i od poniedziałku ma być po 10 zł i zastanawiam się nad kupnem, prosiłbym o jak najwięcej opinii na temat tej gry, niekoniecznie pozytywnych. :rolleyes:

Aha, zapomniałem, może i ta gra się nie łapie pod RPG ale coś ją łączy.

W tej samej promocji jest także The Guild 2. Jedni mówią że gra słabiutka, ale nie wiem, wolę się poradzić kogoś, kto w nią wcześniej grał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade empire to dobry RPG?? Bo jest promocja i od poniedziałku ma być po 10 zł i zastanawiam się nad kupnem, prosiłbym o jak najwięcej opinii na temat tej gry, niekoniecznie pozytywnych. :rolleyes:

jak za 10zl to jest sie nad czym zastanawiac??

nawet jak sie nie bardzo spodoba to i tak wielkiego zalu nie bedzie bo to bylo TYLKO 10zl.

mnie gra sie nie podobala. 10zl bym nie wydal. :P

za dlugo pisac dlaczego.

prawie wszystko mi sie nie podobalo A JESTEM TOLERANCYJNY!!!!! :D:D

;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie wszystko mi sie nie podobalo A JESTEM TOLERANCYJNY!!!!! :D:D

;)

To znaczy że gra ma wiele błędów?? Jest słabsza?? Bo skoro jesteś tolerancyjny to może nie zauważyłeś, albo hmmm... odpuściłeś grze parę poważnych błędów?? Bo nie do końca zrozumiałem tą tolerancyjność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade Empire za 10 zł- według mnie warto. Fabuła jest całkiem intrygująca, i choć zakończenia można się domyślić w pewnym czasie to i tak mnie zaskoczyło. Jeśli chodzi o rozwój postaci, no to z tym jest słabiej. Hmm, ja bym nazwał tą grę bijatyką z elementami RPG. Jeśli lubujesz się w cyferkach, statystykach itp. to możesz się zawieść. Bardzo fajny jest motyw z nowymi stylami walki. O Jade Empire można by trochę napisać, ale tak krótko to warto. No i te 10 zł to w sumie niewiele, choć można za to mieć 4-5 browarków słabszej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, a mnie gra bardzo się podobała (i podoba), zależy co kto woli ;)

Co do The Guild 2, osobiście nie wydałem na nią kasy. Recka z CDA uświadomiła mnie, że nie tego szukam (choć sam pomysł na grę jest bardzo fajny), ale ma ją mój "kochany" sąsiad (oczywiście wersja legalna inaczej) i gdy widziałem jak gra, to w 100% popieram ocenę z CDA...Pomysł jest naprawdę fajny i oryginalny, ale wykonanie już nie bardzo ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, a mnie gra bardzo się podobała (i podoba), zależy co kto woli ;)

Co do The Guild 2, osobiście nie wydałem na nią kasy. Recka z CDA uświadomiła mnie, że nie tego szukam (choć sam pomysł na grę jest bardzo fajny), ale ma ją mój "kochany" sąsiad (oczywiście wersja legalna inaczej) i gdy widziałem jak gra, to w 100% popieram ocenę z CDA...Pomysł jest naprawdę fajny i oryginalny, ale wykonanie już nie bardzo ;/

A mógłbym zapytać w którym numerze była recka The Guild 2?? Bo szukam i szukam i znaleźć nie mogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbym zapytać w którym numerze była recka The Guild 2?? Bo szukam i szukam i znaleźć nie mogę.

Recka podstawki była w numerze 4/2007 (Wiedźmin na okładce)

Dodatek był zrecenzowany w 8/2007 (Grafika z LOKI na okładce)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade Empire za 10 zł? To w necie taka promocja, czy gdzieś w realu? Jak to drugie to gdzie? ;) Chciałbym sobie wreszcie nadrobić braki w grach RPG. Jak się mam nazywać ich fanem, to powinienem znać większość produkcji :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade Empire za 10 zł? To w necie taka promocja, czy gdzieś w realu? Jak to drugie to gdzie? ;) Chciałbym sobie wreszcie nadrobić braki w grach RPG. Jak się mam nazywać ich fanem, to powinienem znać większość produkcji :]

To Ty nic nie wiesz? W Biedronce od pierwszego grudnia jest promocja, praktycznie same nowości, gry z zeszłego roku po 10 zł za sztukę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...