Skocz do zawartości
wies.niak

Problemy z forum

Polecane posty

Ave!

Chwila, chwila -> jezeli caly ten zlom polega na tym by go "kliknac", to czy jezeli np. zloze jakies oficjalna oswiadczenie z podpisem moim, rodzicow, szefa i proboszcza, ze za diasi tej reklamy nie klikne (bo nie klikam reklam, no chyba ze skrypt zostanie zmieniony tak, ze reklama sama sie pcha pod kursor myszki i wymusza otworzenie), to admin da mi mozliwosc dodania tego google bota do listy ignorowanych or smth like that? Badz co badz przychodu nie bede generowal (jak sobie pomysle ilu innym stronom przychodu nie generowalem, to nawet sie nie dziwie, ze powstaja takie nachalne wersje co wymuszaja owo "klikniecie"), a z samego faktu, ze na nia sie gapie to forum i tak zlamanego grosza nie dostanie.

Zas co do reklam ogolnie, zastanowmy sie jakie typy sa najbardziej wnerwiajace (moim zdaniem), kolejnosc przypadkowa:

1. przyklejajace sie do myszki/ekranu (jakby strony nie ustawic, zawsze widoczne)

2. z dzwiekiem (tutaj a propo tych gornych paru co byly udzwiekowione, w dodatku nie bardzo dzialala opcja wyciszenia - dzieki nim lepiej poznalem sie z rodzina - znaczy sie: ojciec nigdy by nie podejrzewal, ze potrafie tak klac, a ja tez nigdy bym nie wpadl, ze ojciec zna nie gorsze przeklenstwa)

3. zaslaniajace/wcinajace sie w tekst/zawartosc strony

4. niemozliwe do wylaczenia/wylaczalne z opoznieniem - sa irytujace gdy lapia sie z ktoryms z poprzednich punktow.

Google bot spelnia punkty 3 i 4.

Teraz zas zrobie takie nawiazanie do redakcji - zasadniczo co jakis czas bodaj Smuggler narzeka na reklamy w telewizji, swego czasu jeden redaktor (mozliwe, ze takze Smuggler) oburzal sie pomyslem telewizora, ktory uniemozliwia zmiane kanalu podczas nadawania reklam (czyli niejako wymusza na chcacym telewizje ogladac, ogladanie owych reklam). Jakos tak nasuwa mi sie teraz takie porownanie FA do takiego telewizora - chcesz ogladac telewizje - ogladasz tez reklamy.

Zabawne jak oburzajaca idea staje sie nagle znakomitym pomyslem w zaleznosci od punktu siedzenia.

Koniec koncow pozostaje mi tylko zgodzic sie z Pzkw.

Edytowano przez Maverick undead
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już było powiedziane, liczy się też samo wyświetlanie reklam.

Fakt, google bot spełnia 3 i 4, ale jest nieagresywny - nie wydaje dźwięków, nie bije po oczach animacjami, nie zjada procesora jak te flashe.

Porównanie do telewizora jest nietrafione - nie jesteś zmuszony wpatrywać się w reklamę. Fakt, jest ona zawsze obecna na stronie, ale zajmuje tylko jej mały kawałek. Posty pozbawione reklam stanowią znaczną większość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave!

No ale slee pisal, ze $ (euro? zlote?) CDA dostaje aby za te klikniete. Jezeli ja reklam nie klikam to w moim przypadku wyswietlanie ich jest wysilkiem zmarnowanym (no chyba, ze CDA podpisalo jeszcze umowa z jakimis firmami oferujacymi leki na podwyzszone cisnienie <pu>).

Google bot wcina sie pomiedzy zasadnicza tresc strony, czyli posty uzytkownikow - w moim slowniku juz samo to jest dzialaniem agresywnym reklamy. Reszta to tylko targowanie sie o to jak bardzo.

Jesli zas chodzi o przyklad - ok, to zamiast klasycznego pasma reklam co jakis (jak to zwykle z reklamami bywa, to w chwili gdy Obcy juz juz ma sie rzucic na nieczego nie spodziewajaca sie ofiare) czas obraz z filmu zostaje zwezony i zatrzymany, a pod nim pojawia sie banner zachwalajacy nowe podpaski w wersji Serafin. No i rzecz jasna nie mozna w tym czasie kanalu zmienic (tudziez na kolejnym jest ta sama reklama - na takie zagrywki tez chyba ktos z redakcji narzekal).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... teraz w związku z dopasowaniem reklamy do tla, to juz mnie az tak nie irytuje. Ale jednak.... :P

Przylaczam sie do pytania Mavericka - czy te reklamy Google w sytuacji w której nie są klikane a jedynie wyświetlane (licznik reagujacy na 1000 wyswietlen... to nie bedzie tego duzo przez caly dzien pracy forum) generuja jakis sensowny przychod, czy zwyczajne grosze?

A szczerze powiedziawszy, pomysl z wykupieniem jakiegos abonamentu smsem za 1.22 zl miesiecznie, zeby nie ogladac reklamowek jest godny uwagi. Mysle ze "na osobe" zysk z reklam jest o wiele nizszy niz te 1.22 zl, a wiele marudzacych osob wolaloby tyle zaplacic i miec z glowy problem na najblizszy miesiac. Prosty pomysl - nie pasuja reklamy, placisz 1.22 zl i masz z glowy. Szkoda ci kasy - to sie mecz.

Moim zdaniem rozwiazanie godne przemyslenia.

Edytowano przez Lord Nargogh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przychód nie pytaj - to sprawa redakcji.

Natomiast opłata smsem nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ to operator zgarnia większość kasy płaconej za sms.

Maverick undead -> Może wyłączmy sygnaturki na forum, ich kolorowość jest dla mnie bardziej agresywna niż te reklamy google. I więcej zajmują.

Daruj sobie przykłady, bo jakoś do mnie nie przemawiają i nie są zgodne z rzeczywistością. Masz myszkę w komputerze? Pewnie masz, więc możesz sobie przewijać stronę. Jeden ruch rolki i reklamy nie ma.

Tylko proszę, nie dawaj teraz przykładu, że skoro tak szybko reklama tak miga przy przewijaniu, to jest podprogowa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakich by tam punktów wymienionych przez Maverick undead spambot nie pasował to pasuje napewno do:

Nie rozsyłaj spamu (niechcianej poczty: reklam zazwyczaj) - to grozi wyklęciem na wieki, jedno z najbardziej znienawidzonych przez wszystkich niepożądane działanie w internecie.
Cytat z przyklejonego tematu "Netykieta". Spisana przez Reaper_PL w dziale "Zbiór zasad obowiązujących na forum". Dziwi mnie jeszcze jedna rzecz. Dlaczego mianowicie moderatorzy tak bronią tego poronionego pomysłu? <_<. Jesteście na pewno inteligentnymi ludźmi. Nie przekonujcie na siłę innych do czegoś do czego, śmiem podejrzewać sami przekonania do końca nie macie. Tak szczerze, sami przed sobą odpowiedzcie sobie, czy naprawdę podoba wam się takie zaśmiecanie forum? Nie jestem przeciwnikiem reklamy. Nie ma prawdopodobnie forów bez reklam. Chodzi tylko o formę tej reklamy. reklama w postaci spambota to najbardziej nachalna, natrętna i bezczelna forma reklamy. Zwykłe lekceważenie userów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przychód nie pytaj - to sprawa redakcji.

Mimo wszystko uważam, że widok ile realnie kosztuje utrzymanie forum, i ile daja reklamy mógłby zamknąc kilka gąb na nie marudzących. W tym również i moją.

No dobrze, doceniam to, że w końcu nie mam białych reklamówek na ciemnym tle. W zasadzie prawie juz ich nie widze. Ale gdyby ten avek dorzucic, to jeszcze mniej rzucaloby sie w oczy.... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnoldo -> Ty chyba nie masz pojęcia, co to znaczy nachalna reklama. Podsumowując Twoją wypowiedź: albo jesteście inteligentni i się ze mną zgadzacie, albo jesteście idiotami i popieracie reklamy na forum.

Nie, reklamy mi się nie podobają, ale jestem świadomy, że są konieczne. I będę ich bronił, bo zysk z reklam pozwoli FA się utrzymywać samodzielnie. W przeciwnym razie ktoś kiedyś pomyśli "po co trzymać pasożyta, zamkniąć forum" i tyle będzie z FA. "Nie jestem przeciwnikiem reklamy" - ale ją blokujesz, więc sam sobie przeczysz.

Lord Nargogh -> Do Ciebie to przemówi, a dzieciaki jak zobaczą kwotę większą niż 500zł, to pomyślą "coo? tyle kasy zarabiają? to ja im nie dam, wystarczy im, komercha" i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwnikiem nie jestem. Zwyczajnie jej nie lubię. Dlatego właśnie w komputerze blokuję reklamy, w tv przełączam kanał jak lecą lub wyłączam całkiem. Ja cały czas marudzę tylko o formę tej reklamy, która jest zwyczajnie niewłaściwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnoldo, widzę, że chcesz popaść w niełaskę. Narzekasz na te reklamy, ale je blokujesz. Jak nie chcesz reklam to zaraz ci mogę podać numer (mojego) konta w banku, przelejesz mi tam sumkę raz na miesiąc i będziesz miał forum bez reklam. Jak nie, to radzę ci zakończyć już temat, bo tylko psujesz wszystkich humor, a niczego nie zmienisz.

A wydaję mi się, że nie chcesz się przekonać co nastąpi gdy komuś puszczą nerwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, doceniam to, że w końcu nie mam białych reklamówek na ciemnym tle. W zasadzie prawie juz ich nie widze. Ale gdyby ten avek dorzucic, to jeszcze mniej rzucaloby sie w oczy.... ;)

Od początku pisaliśmy - wszystko jest w trakcie prac i będziemy nad wyglądem dłubać. Mamy wyłączyć forum i spokojnie nad tym pracować by włączyć je gdy skrypt będzie gotowy? Zmiany nanosimy częściowo więc takie a nie inne etapy brzydactwa się póki co pojawiają. Jeszcze raz piszę - przestańcie dziamdziać nad wyglądem i dajcie nam dopracować skrypt. Gdy zakończymy pracę nikomu to nie będzie przeszkadzać, macie moje schizowe słowo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave!

Wies.niak -> akurat pietrowe sygnaturki skladajace sie z kilku obrazkow i paru linijek tekstu, zwykle dluzsze niz sam post danego uzytkownika takze uwazam za znaczna przesade. Akurat jezeli administracja postanowi pewnego dnia zredukowac ich maxymalny rozmiar z tych 100Kb do powiedzmy 1/10 tej wielkosci, to nie bede narzekal.

Konczac temat reklam z mojej strony: czy fakt, ze przy odswiezaniu forum laduje mi sie pierwszy post, google bot, nastepnie ladowanie zawiesza sie na kilka sekund, a dopiero pozniej laduje sie reszta elementow jest spowodowane przeciazaniem forum przeciekami? Sprawdzalem na innych forach internetowych i tam zawias przy ladowaniu nie wystepowal, a jesli nawet to na roznych etapach ladowania strony.

Skoro ten zlom pozostaje (co uwazalem akurat za pewne od poczatku tej dyskusji) to czy moznaby rozwazyc nastepujace kwestie:

1. umiescic go tak, by nie wcinal sie pomiedzy posty uzytkownikow, przynajmniej w dziale "sesja rpg"?

2. jezeli nie obciazy to forum i bedzie zgodne z umowa - dorzucic do niego cos przydatnego, chociazby uproszczona szukajke google'a (otwierajaca wyniki w nowej karcie/oknie)?

i jeszcze jedno...

A wydaję mi się, że nie chcesz się przekonać co nastąpi gdy komuś puszczą nerwy.

jak rozumiem Kag masz tutaj na mysli puszczajace nerwy ktoregos z userow bioracych udzial w tej dyskusji, ktory w wyniku wlasnie owej sytuacji pusci jakis bluzg i w efekcie dostanie wolne? Bo wydaje mi sie (choc moge sie mylic), iz jak na razie prowadzimy tutaj wymiane argumentow kulturalna i mniej lub bardziej rzeczowa - co prawda ostatnio nie zagladalem do regulaminu, ale nie przypominam sobie by byla tam notatka w rodzaju "w kwestiach forumowych bezwzglednie zgadzac sie z postawa prezentowana przez adminow/moderatorow". Jezeli sie myle i gdzies podczas tej dyskusji zaczelismy jednak naruszac ktorys punkt regulaminu, to przepraszam. W przeciwnym wypadku zacytowane przeze mnie slowa sa z Twojej strony cokolwiek... nie na miejscu.

EDIT:

jeszcze jedno - slee: platki roz > junk

Junkiem już nie jest, a i dosięga klamki drzwi ^^ //slee

Edytowano przez sleeskee
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem Kag masz tutaj na mysli puszczajace nerwy ktoregos z userow bioracych udzial w tej dyskusji, ktory w wyniku wlasnie owej sytuacji pusci jakis bluzg i w efekcie dostanie wolne? Bo wydaje mi sie (choc moge sie mylic), iz jak na razie prowadzimy tutaj wymiane argumentow kulturalna i mniej lub bardziej rzeczowa - co prawda ostatnio nie zagladalem do regulaminu, ale nie przypominam sobie by byla tam notatka w rodzaju "w kwestiach forumowych bezwzglednie zgadzac sie z postawa prezentowana przez adminow/moderatorow". Jezeli sie myle i gdzies podczas tej dyskusji zaczelismy jednak naruszac ktorys punkt regulaminu, to przepraszam. W przeciwnym wypadku zacytowane przeze mnie slowa sa z Twojej strony cokolwiek... nie na miejscu.

Nie. Mam tu na myśli kogokolwiek lub wszystkich. Prezentowana tutaj "wymiana argumentów" sprowadza się do waszego (czyt. userów) narzucania i wytykania co jest nie tak i co jest zbędne. Nie dacie sobie wytłumaczyć, że tak musi być, i nikt nie ma pod tym względem nic do gadania, również my, moderatorzy.

Nie. Również nie ma takiej notki, aby zgadzać się bezwzględnie z postawą prezentowaną przez moderatorów czy adminów.

Najbardziej jednak drażni mnie to (o czym już wcześniej mówiłem, ale powtórzę), że nie dacie sobie wytłumaczyć nic, i wciąż jedziecie na swoim. "Drażni mnie to...; Dlaczego to takie jest?!; PO CO?!" i to wszystko po pięćset razy. Dlatego proszę o zakończenie tematu, chyba, że macie propozycje gdzie umieścić reklamy, lub jak one mają wyglądać. Z mojej strony EOT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawił się problem ze stroną główną forum.

Po odświeżeniu czasem pokazuje się napis: "Prefetching or precaching is not allowed"...

Trzeba chwilę poczekać i strona wraca do normy, jednak denerwuje to strasznie...

O dziwo problem dotyczy tylko głównej strony forum - działy i tematy działają normalnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...