Skocz do zawartości

Problemy z forum


wies.niak

Polecane posty

Ogłoszenie ważne do 12th April 2012

Czy znaczy to, że zmiany potrwają do 12. kwietnia :P ? Poza tym czy jest/będzie temat do dyskusji odnośnie nowego image'u forum? I czy zostanie dodana 'wąska' skórka o białym kolorze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, chyba czas opuśić FA... Że niby forum się zwęzi "odrobinę"?... No cóż, u mnie się zwęziło ponad 30%. Tak samo jak i wielkość liter się zmniejszyła, co dla ludzi z dużą wadą wzroku, jak np. dla mnie jest na dłuższą mętę męczące. A panel boczny jest mi na grzyba potrzebny. Zawsze używałem Ghoztcrafta2 i było dobrze, na jedynce nie zamierzam jednak pracować. Jak dla mnie jest to zwykły brak poszanowania użytkowników. Nie będę specjalnie powiększał przeglądarki tylko po to, by FA wyglądało jak drzewiej. Żegnam państwa i dziękuję za miłą współpracę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja działa, tyle, że ramka z opcjami "Szybka edycja/Pełna edycja" wyjeżdża gdzieś w dół poza ekran, trzeba trochę przewinąć forum w dół, żeby ją znaleźć (sposób nie działa, jeśli post, który chcesz edytować, jest ostatni w temacie).

Tak przy okazji, u mnie w niektórych tematach ta prawa kolumna i tak wyjeżdża poza szerokość górnej belki, że o stronie Profilu nie wspomnę xD, więc ładne mi to "dostosowanie", wygląda to zupełnie jak dzieło raczkującego webmastera, który właśnie "odkrył" tabele/ramki.

A reklam i tak nie widzę/nie słyszę - korzystam z Adblock Plus i NoScripta, nie zamierzam tego zmieniać :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile zmiana szerokosci, to tylko kwestia przyzwyczajenia, o tyle wywalenie jasnej skórki już fajne nie jest. Mam nadzieję, że to tylko kwestia jakiegoś dokonfigurowania i że jasna strona mocy nie odeszła na stałe. Ciemny temat był od zawsze szpetny... Zresztą kolebką FA są jasnawe kolory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakże zwężenie forum narazie polega na ściśnięciu lewej strony. Co w przypadku profilu (przy stylu podstawowym) wygląda okropnie, bo panel po prawej stronie wychodzi poza ramowy wygląd strony(bo są w sumie dwa dodatkowe panele), a po lewej jest pusto. Wciąż wymaga to dopracowania :P

Ja bym proponował powiększenie górnego panelu, a co za tym idzie możnaby powiększyć część dolną. Na większych monitorach to zwężenie jest nie estetyczne... chyba, że dostaniemy możliwość wyboru.

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo matko, właśnie zastanawiałem się co zepsułem, że forum wygląda tak beznadziejnie a tu widzę nic nie zepsułem tylko tak to to teraz będzie wyglądać, IMHO jest duuużo gorzej niż było ale może się jakoś przyzwyczaję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również używałem Ghostcraft 2 i było git. A teraz? Po co mi panel boczny? Wąziutko jak nie wiem co. Ja mam 1680x1050, to jeszcze nie ma tragedii, ale sporo osób ma Full HD, monitory prawie dwa razy szersze jak wyższe... to musi wyglądać fatalnie - wąziutki paseczek po środku. No, ale trudno, forum jest darmowe dla każdego, więc nie mamy nic do gadania.

Ale w te środki na rozwój forum nie bardzo wierzę, przynajmniej nie całkiem. IMo chodzi o to, że to INTERIA narzuca reklamy, bo należy do wydawnictwa Bauer, więc tu z kolei redakcja nie ma nic do gadania. Szkoda, ale cóż - takie życie, trzeba się dostosować.

Pewnie jak CDA kiedyś przejdziew 100% na dystrybucję cyfrową (jak wszystkie pisma), to będzie coś w rodzaju wersji premium strony i forum.

[EDIT]: U mnie tak wygląda PROFIL. Brak słów.

PONADTO NIE działają opcje edycji typu rozmiar czcionki, jej kolor itp. Ktoś tu nieźle namieszał. Ten skrypt nie jest przystosowany do tak sztucznych, wąskich rozmiarów.

Edytowano przez Vantage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Hrabula: Huh? Ściśnięcie to problem, do którego można się przyzwyczaić, a usunięcie białej skórki to poważna sprawa? Nie korzystałem z białej skórki, ale śmiem przypuszczać, że jest dokładnie odwrotnie. Nie wiem jak to wygląda u reszty, ale u mnie zmiana jest drastyczna.

http://www.diigo.com/item/image/2g1u4/xtdk?size=o - tak wyglądało przed zmianą

http://www.diigo.com/item/image/2g1u4/9c0h?size=o - tak wygląda teraz

Dla mnie to wygląda okropnie. Ponad połowa ekranu to samo tło. Nienawidzę stron, które są tak wyświetlane w dużej rozdzielczości.

Zgoła z innej beczki: korzystam z Chrome i wkurza mnie niemożebnie, jak chcąc wejść w czyjś profil/link ze strony głównej forum przy pomocy ŚPM(otwarcie w nowej karcie) strona otwiera się dwa razy. Raz w nowej karcie, raz w karcie obecnej. Widziałem, że było już o tym wspominane w tym temacie i ludzie dostawali beznadziejną odpowiedź - "to wina Chrome". Dla mnie zrzucanie winy na kogoś innego. Jeżeli w całej swojej karierze internetowej(a przeglądam internet aktywnie) natrafiłem na tylko JEDNĄ stronę, która ma taki błąd, to jest to wina strony czy przeglądarki?

Edytowano przez latas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych wszystkich negatywnych opiniach mam nadzieję, że chociaż ktoś dopracuje ten wygląd, bo niektóre rzeczy wyglądają jak zrobione 'na kolanie'. Wygląd ten został narzucony, rozumiem, ale za nic w świecie nie pojmę tego, że Ghost mimo wyżej zalinkowanego posta nie uwidocznił swej informacji, ogłoszenia. Co z tego, że pisze o nadchodzącej zmianie, jak czytamy o tym już po fakcie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestalem sie udzielac na forum, jak wprowadzali zmiany w strukturze bez jakichkolwiek konsultacji z userami; teraz jada po layoucie, bo im nagle kasy brakuje? Jasne... Jak sie wprowadza takie nowosci, to trzeba dac jakis wybor, bo sie lud burzy. Niektorzy nie moga tego ciemnego uzywac, oczy mnie bola od czytania kilku postow w tym temacie.

Zagladalem troche na FA co by cos ciekawego czasem poczytac, teraz czas i ten link wywalic w niebyt. Ciekawe co nastepne, huh? Kolejna zmiana dostosowujaca strone glowna pod reklamy? Gram.pl zrobilo to przy okazji nachalnego promowania BF3, nie wchodze juz do nich - CD-A to ostatnia polska strona z newsami, ktorej uzywam; ciekawe na jak dlugo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, trochę mnie dziwi, że w dobie szerokich, panoramicznych monitorów mamy do czynienia z takimi zmianami w wyglądzie strony. Doprawdy, przez chwilę poczułem się jakbym znowu używał swojego wysłużonego Daewoo 14" :).

Nie miałbym nic przeciwko dodatkowym reklamom na stronie FA (i tak używam Ad Blocka i NoScript) skoro ma wpłynąć to pozytywnie na działanie forum, ale tego typu działanie jest w moim odczuciu krokiem wstecz.

I nie chodzi mi nawet o wadliwy skrypt, bo ten - jak mniemam - zostanie poprawiony.

Mimo to jestem daleki od żegnania się z FA - zmiany są negatywne, ale apeluję o nieco chłodniejsze podejście do problemu - są gorsze rzeczy, które mogłyby przytrafić się temu forum (np. cenzura niewygodnych postów, jak to się dzieje na niektórych forach).

Edytowano przez MannyCalavera
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknijcie środkowym przyciskiem myszy, to Wam się edycja otworzy na nowej karcie.

Nie działa na Chrome'ie. Nie tylko to zresztą :/

[upragniony] EDIT: @Hrabula - ...ale mało wygodne ;)

Edytowano przez Kruczek11
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wygląd forum jest mocno tymczasowy i ta reklama zniknie? Mam je poblokowane, więc nawet nie jestem pewien, że to przez jakąś reklamę.

Jako, że przycisk edycji nie działa z powodu pochrzanionego forum, zagram brudno. Otóż sygnaturki o odpowiednich rozmiarach rozciągają forum do odpowiednich rozmiarów. Sygnaturka może mieć szerokość do 600 pikseli, co *nieco* poprawia wygląd forum. Załączam link do przeźroczystego obrazka o rozmiarach 600x1 pikseli i zapraszam do wklejania go do sygnaturki. :)

http://dl.dropbox.com/u/28368896/forumowzrozciagacz.png

Moderatorów bardzo proszę o scalenie postów, ponieważ forum nie działa tak jak powinno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla też jest przede wszystkim za wąsko, reklam nie widzę (mam adblocka) po tym jak strona główna cda mi się nie chciała włączyć bo chciała być reklama a nie chciała się włączyć... strasznie też mi brakuje białego wyglądu, który miałem cały czas włączony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzyło mnie troche to zwężanie też i lekko "shackowałem" plik css :P Po tym zabiegu szerokość forum wróciła mniej więcej do normalności. Sposób działa dla userów firefoxa i chrome'a.

Jeśli kogoś to interesuje to robimy tak:

- ściągamy do jeden z ww. przeglądarek wtyczkę stylish

- po zainstalowaniu wciskamy "write new styl", czy "stwórz nowy styl", to tam w zależności od przeglądarki i wersji, ale wiadomo o co kaman :)

- nazwe wpisujemy jaką chcemy :P

- jako treść kodu wpisujemy:

#ipbwrapper
{
    margin: 20px auto 20px auto;
    text-align: left;
    width: 90%;
}

- Cieszymy się normalna szerokością forum :P

Mozna też zawęzić działanie skryptu tylko do naszego forum, bo w innym wypadku skrypt pewnie będzie zmieniał ew. szerokość na innych formach spod szyldu IP.Board

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...