Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

@up

Ok, w pewnym sensie się zgodzę, ale przez taki tok rozumowania w kółko padają te same pytania i nikomu się nie chce zaglądać do innych tematów. Idąc Twoim tokiem rozumowania, tematy zamknięte winny być automatycznie usuwane, bo przecież każdy z reguły domaga się odpowiedzi dla siebie :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co cytować coś, co wisi tuż nad naszym postem? Po co cytować cały post skoro odnosimy się do jego fragmentów? Cytowanie ma działać na zasadzie "chciałem się odnieść do..." i tu cytat. Najważniejszym zastosowaniem jest fakt, że dzięki niemu możemy unikać zagubienia w toku dyskusji i utracenia wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, z punktu widzenia czytającego to duże uproszczenie

Niekoniecznie. Nabudowana w ten sposób piramidka cytatowa prowadzi do bezsensownego powielania tych samych treści. To tylko utrudnia prowadzenie dyskusji. Poza tym, nierzadko cytuje się dość rozwlekły post, tylko po to, by odnieść się do jednego zdania w nim zawartego. Wysilając się przy tym na aż jedno, dwa zdania. Więc mamy wielki cytat poprzedniego posta i własne zdanie (krótkie). Itd., itd., itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Tu się zgodzę, aczkolwiek jeśli wypowiedź nad nami jest krótka, to po zacytowaniu łatwiej czytać ostatni post, mając od razu odniesienie, nić zerknąć okiem do góry ;)

Tak więc ja bym się nie czepiał cytowania pełnej wypowiedzi z góry, gdy ma 2-3 zdania, bo bajzlu to nie wprowadza, a ułatwia czytanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając rozmowę niekoniecznie muszę chcieć się do niej włączyć, więc tak jak mówiłem jest to kwestia gustu ;>

Nie widzę potrzeby po raz kolejny się z nim zapoznawać, ten temat jest chyba do dyskusji o tymże regulaminie i propozycjach jego zmian i tekst w stylu "idź poczytaj regulamin" wiele tu nie zmieni ^^

Tak czy siak modzi mają de facto sporo pracy, od przenoszenia tematów do zwracania uwagi na różne duperele, więc jakby czasem odpuścili, to ani burdel by się większy nie zrobił niż jest, ani by się nie nudzili z braku pracy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się z propozycją odnośnie komentarzy na profilu.

Czy jest możliwość, żeby treść komentarza wyświetlała się bezpośrednio w powiadomieniu o komentarzu? Z moim zawrotnym internetem na przykład sprawdzenie komentarza to mozolny proces, a jeżeli komentarz jest od moderatora - łączy się to z mini zawałem serca... "D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jakby czasem odpuścili, to ani burdel by się większy nie zrobił niż jest, ani by się nie nudzili z braku pracy

Zdziwił byś się, na ile wykroczeń odnośnie regulaminu zwyczajnie" machamy ręką". Jednakże każdy z nas ma swojego "konika". Dlatego niektóre wykroczenia niektórym moderatorom bardziej rzucają się w oczy.

Poza tym, nie pomyślałeś o czymś:

Mianowicie, może my po prostu nie mamy tutaj za bardzo co robić, stąd to czepialstwo ^_^?

A tak serio, to przeczytanie dwóch-trzech postów jest na tyle strasznie męczące, że musi post być w całości cytowany? Moim zdaniem (i myślę, że reszty moderacji także) obecne zasady cytowania są takie, jak powinny być. Tak samo, jeśli chodzi o ich egzekwowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak serio, to przeczytanie dwóch-trzech postów jest na tyle strasznie męczące, że musi post być w całości cytowany? Moim zdaniem (i myślę, że reszty moderacji także) obecne zasady cytowania są takie, jak powinny być. Tak samo, jeśli chodzi o ich egzekwowanie.

Ojj noo, oczywistym jest, że propozycja wysunięta wcześniej nie jest jakąś przełomową, tylko zwykłym mini uproszczeniem, które może być pomocne, ale jednocześnie nie jest jakoś specjalnie wymagane i potrzebne. Chodziło mi o ogólny wniosek, a ten chyba brzmi "czytanie postów nie jest na tyle męczące, by zmieniać sposób ich cytowania, który jest obecnie optymalny" :P

Ja to rozumiem i się nie czepiam, warto jednak takie tematy przedyskutować, by przekalkulować zysk z jakiś zmian. Inna sprawa, iż ten temat wcale nie przypomina sali obrad, tylko raczej pojedyncze dyskusje na temat pojedynczych zmian/ulepszeń, w których wypowiada się nikła liczba userów, a szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Albo jako strach przed moderacją i zwróceniem na siebie niepotrzebnej uwagi ;>

A i kończąc narzekania a szczegóły, miast całych miniaturek moich ostatnich postów, mogłoby być ich 3x tyle (czasem zapominam w jakim temacie się udzielałem 0o), a bez możliwości przeglądania owej zawartości, skoro kliknięcie w nie i tak powoduje przekierowanie mnie do mojego posta a odpowiedzi na niego tak czy siak nie widzę ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wypowiedź nad nami jest krótka, to po zacytowaniu łatwiej czytać ostatni post, mając od razu odniesienie, nić zerknąć okiem do góry ;)

Toteż ja się takich przypadków nie czepiam. Nawet jak ktoś zaraportuje taki post, to nie wycinam. Wielokrotnie pisałem, że tu chodzi o czytelność i wygodę użytkowania forum. Zasady cytowania powstały z myślą o tym. I wbrew pozorom nie podchodzimy do tej sprawy rygorystycznie. Po prostu niektórzy są zbyt leniwi i cytują całe kobyły lub piramidki, i takim zwracamy uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LTMek - jest jeszcze trzecia możliwość. Przeglądając temat (chociaż pewnie z racji braku wyeksponowania na ogół, mało osób to czyni) nie widzą potrzeby by się dołączyć do dyskusji bo omawiany temat z punktu widzenia ich indywidualnego komfortu używania forum, nie jest istotny.

Co do zasad cytowania - jak dla mnie mogą być jakie są. Można zacytować posty kilku użytkowników i odnieść się do ich fragmentów po kolei i vice versa gdy to nasz post jest cytowany. Z moderacji to Rozy o ile pamiętam, pisze odpowiedzi na fragmenty posta jakby "na cytacie" tylko kolorem - wg mnie to nie do końca czytelne (ale bardziej przez użyty kolor niż zastosowany zabieg) ale jego prawo. Gdyby jednak dowolny użytkownik wciąż odpowiadając, tworzył piramidę cytatów, to odpisywanie na to jest przecież jak bicie głową w ścianę. Nieprzyjemne.

Mógłbym za to poprzeć twój postulat by w spisie napisanych postów była ich większa liczba, kosztem podglądu ich zawartości, jeśli jest to wykonalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moderacji to Rozy o ile pamiętam, pisze odpowiedzi na fragmenty posta jakby "na cytacie" tylko kolorem - wg mnie to nie do końca czytelne (ale bardziej przez użyty kolor niż zastosowany zabieg) ale jego prawo.

Hehe. RoZy używa tego koloru i takiego sposobu odpowiedzi od wieków, więc pewnie trudno byłoby mu zmienić przyzwyczajenie. Poza tym zależy też jaką kto ma skórkę - na jasnej wszystko ładnie widać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym za to poprzeć twój postulat by w spisie napisanych postów była ich większa liczba, kosztem podglądu ich zawartości, jeśli jest to wykonalne.

Jakoś coraz bardziej mi właśnie dokucza obecny system, bo tak prawdę mówiąc dokładnie nie wiem czemu ma służyć pełen podgląd ostatnich postów, skoro odpowiedzi nie widać, do tematu i tak wejść trzeba, przekierowuje nas centralnie na nasz post i do tego zajmuje mnóstwo miejsca.

Ew. można by zrobić to jako alternatywę, jeśli istnieje taka opcja.

Tzn user mógłby wybrać, czy woli widzieć 5 ostatnich postów czy 15, co oczywiście wiązałoby się z ich nieprezentowaniem a jedyne przekierowaniem do nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn user mógłby wybrać, czy woli widzieć 5 ostatnich postów czy 15, co oczywiście wiązałoby się z ich nieprezentowaniem a jedyne przekierowaniem do nich.

Zawsze możesz kliknąć na "belkę" ze swoją ksywką i wybrać "znajdź posty użytkownika" tam się ich dużo więcej pokazuje. Nie wiem, czy jakiekolwiek modyfikacje profilu są możliwe, tym bardziej że admini nie zawsze mają na to czas, a taka zmiana byłaby raczej mało potrzebna - nie wiem czy by ją zauważyła 1/3 osób. Oczywiście o ile taka modyfikacja jest możliwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasad cytowania - jak dla mnie mogą być jakie są. Można zacytować posty kilku użytkowników i odnieść się do ich fragmentów po kolei i vice versa gdy to nasz post jest cytowany. Z moderacji to Rozy o ile pamiętam, pisze odpowiedzi na fragmenty posta jakby "na cytacie" tylko kolorem - wg mnie to nie do końca czytelne

Bo to wina czarnej skórki jest... w ogóle kolorystycznie jest ona do (_!_) bo większość kolorów się na niej jakoś dziwnie rozjeżdża w oczach albo jest nieczytelna. W ten sposób piszę od początku na forum. Były takie czasy że się posty pisało jak wypracowania i jednocześnie odpowiadając 3-4 interlokutorom. Tnąc każdą wypowiedź na oddzielne tagi wychodziła nieczytelna sieczka. A tak każde tagi to inny rozmówca i czytający też nie muszą się zastanawiać gdzie się kończą cytaty do niego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...