Skocz do zawartości

Propozycje zmian na Forum Actionum


wies.niak

Polecane posty

Vantage -> Podejrzewam, że wiązałoby się to z rozkopaniem skryptu celem znalezienia kontrolki odtwarzacza, a być może skończyłoby się na wymianie tej kontrolki. Innymi słowy, jest to niezły kawałek roboty, którego raczej nikt nie wykona z braku czasu (gdyby to jeszcze był błąd, ale to jest brak funkcjonalności). Póki co pozostaje otwierać filmik na stronie YT.

podbiel -> I teraz wyobraź sobie, że zakładasz temat, dostajesz odpowiedź, moderator zamyka i Twój temat spada o 20 stron, a Ty, przynajmniej w pierwszej chwili, nie wiesz co się stało i gdzie Twój temat. Popatrz też na to z innej strony. Parę dni temu ludzie kupili CDA i mieli pewne problemy z Bionic Commando (wiem, bo sam miałem z rozdzielczością). Dzięki temu, że pozamykane tematy nie spadły niżej, nie musiałem nigdzie szukać wątków o BC, bo większość typowych pytań (już z odpowiedziami) miałem na pierwszej stronie. Obecna forma ma może wady, ale też nie jest pozbawiona zalet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wnoszę wniosek o scalenie tematów Gramy Metal! oraz Gra na gitarze i utworzenie jednego wątku dyskusyjnego dla wszystkich instrumentalistów (wszak na forum mamy i klawiszowców i perkusistów i kto wie kogo jeszcze)... Ruch w obu tematach jest dość średni (zresztą takie rozbicie jest całkowicie zbędne), z czego jeden z nich jest zdominowany przez gitarzystów (ciekawe czemu :D). A co z tymi instrumentalistami (grającymi na innych instrumentach niż gitara), którzy nie "grają metalu"?

Umiejscowienie nowego topicu to kwestia uzgodnienia i wystarczyłoby umieścić odsyłające do niego linki w wyżej wymienionych tematach (po ich uprzednim zamknięciu).

What will the greens, the reds and the blues say? :P

EDIT:

Poza tym w owym temacie proponowałbym luźniejsze rozmowy (choć bez przesady), a nie tylko na temat sprzętu i jak na nim gramy. Dla instrumentalistów tak naprawdę wiele rzeczy ma znaczenie, a ciężko byłoby przeskakiwać co chwilkę z tematu na temat* (zresztą proponuję przeczytać kilka ostatnich postów w temacie "gra na gitarze").

* I zauważyłem także, że moderacja zagląda do tematów bardzo rzadko, a zazwyczaj tylko by kogoś upomnieć - nie ma żadnego chętnego modera do trzymania nad nami pieczy? :<

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką propozycję: System powiadamiania o edycjach postów przez adminów/modów przez np: Asystenta. Będzie to przydatne gdy zrobimy błąd w poście a sami go nie zauważymy a zrobi to mod/admin zanim ktoś napisze w temacie i będziemy mogli poprawić swój błąd zanim będzie za późno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Stillborn (swoją drogą bardzo lubię kawałek Black Label Society o tym tytule)

Wielkie dzięki za poinformowanie, bo poczułem się kompletnie olany skoro nikt wcześniej nie raczył mnie poinformować o tym, że moje zdanie w ogóle zostało wzięte pod uwagę. Rozumiem że potrzebujecie czasu do namysłu, ale informacja iż takie narady się w ogóle odbywają jest bardzo cenna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie forum lecz serwis ale nie wiedziałem gdzie to napisać. Jeśli zły temat sory i proszę o przeniesienie. A chodzi o to że według mnie śmieszne jest że jak jest 6 komentarzy do posta to od razu pojawia się napis że to Hit. Moim zdaniem powinno pojawiać się to dopiero przy tak ok. 50 postach a nie prawie wszędzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No więc mam dwa zastrzeżenia co do forum. Co do pierwszego to nie jestem pewien czy dobrze kombinuje ale czy po zaraportowaniu posta on nie znika? To daję niezłą szansę dla trolli i dzieci neo na utrudnianie wam życia. Bo jeśli by zaraportowali posty zaczynające różne wątki to one też by zniknęły? Myślę, że jeśli jest tak jak napisałem przywrócenie ich nie zajęło by wam dużo czasu ale jednak mogło by to być sporym problemem dla funkcjonowania forum. Druga- moim zdaniem przydał by się dział multiplatformowy bo ja czuje się trochę nieswojo gdy mam zamiar pisać choćby o grze Mass Effect która znajduje się w dziale PC, a jest grą multiplatformową i grałem w nią na Xboxie360. Tak samo sytuacja przedstawia się z wieloma innymi grami: Call of Duty, Portal, Fifa, Dragon Age to tylko nieliczne przykłady :krecka_dostal:. Przecież te gry nie występują tylko na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Odd - Zobacz jaki ruch jest w dziale konsolowym odnośnie gier. Niewielki, nie wiem czy jest sens aby tworzyć dział multiplatformowy, skoro i tak zdecydowana większość osób wypowiada się w dziale o PC.

Co do raportów, z tego co się orientuję ten system działa już dość długo i jeszcze nie zdarzyła się osoba która się bawi w raportowanie, aby ukrywać działy, a ostów za raporty chyba dużo nie było, więc nie widzę sensu zmieniać tego systemu :) Chyba że o czymś nie wiem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do raportów - ujawnienie zaraportowanych tematów nie jest trudne i zajmie nam mało czasu. Osoba, która tak się zabawi może liczyć na szybkie pozbycie się jej z szeregów forumowiczów.

Co do multiplatformowości - zwykle ludzie i tak wypowiadają się w temacie dotyczącym pecetowej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sobie uwaga: (Aż dziwi, że nobody nie zauważył tego wcześniej...) jak się wejdzie na stronę ze zbiorem newsów o danej grze (np. http://www.cdaction.pl/metryka-gry-2660/magicka.html ), to na samej górze wyświetla się "Tytuł gry / CD-Action - wymaganie sprzętowe (...)". Warto by poprawić na "wymagania".

Mam nadzieję, że miejsce do zgłoszenia tego należyte, jak coś to nie bijcie ;)

Edytowano przez Nieeeeeeee
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci dam sugestie dlugo juz czytam to pismo a to foirum to mozna w d... wsadzic beznadziejnie zrobione zeby cos znalesc tzeba caly dzien poswiecic. chcialem zalozyc nowy temat to sie nie da. nie wszyscy posiadacze internetu sa od razu alfa i omega w tych sprawach i fora powinny byc duzo prostrze w obsludze i nie tzeba sie wsciekac jak sie skonczy pisanie tematu i sie chce go wystawic to nagler nie ma tak prostego punktu "wstaw zakoncz lub gotowe" a nie szukam slencze i dalej nic. co daje zakonczenie to nie mozna znalesc tego temat. agresja i nieporadnosc przez to wszystko mnie ogarnia a porady to tu ze swieca w churaganowa noc szukac. pomyslcie troche o laikach w tych sprawach i postarajcie sie uproscic zycie maluczkim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci dam sugestie dlugo juz czytam to pismo a to foirum to mozna w d... wsadzic

Jeśli lubisz takie zabawy, to proszę bardzo. Bronić nie będę.

beznadziejnie zrobione zeby cos znalesc tzeba caly dzien poswiecic.

Albo skorzystać z forumowej wyszukiwarki. Oszczędność czasu - zapewniam.

chcialem zalozyc nowy temat to sie nie da.

Widocznie chciałeś założyć temat w miejscu, w którym tylko moderatorzy mogą. Albo w takim, w którym temat pojawia się dopiero po jego zaakceptowaniu. Widocznie nie spełniał wymagań.

nie wszyscy posiadacze internetu sa od razu alfa i omega w tych sprawach i fora powinny byc duzo prostrze w obsludze i nie tzeba sie wsciekac jak sie skonczy pisanie tematu

Oczywiście. Nie wszyscy są Alfą i Omegą. Natomiast co do dalszej części tego, co zacytowałem, to kompletnie nie rozumiem.

sie chce go wystawic to nagler nie ma tak prostego punktu "wstaw zakoncz lub gotowe" a nie szukam slencze i dalej nic.

Ale jest za to "Załóż temat". Znaczy dokładnie to samo.

agresja i nieporadnosc przez to wszystko mnie ogarnia

Proponuję ziółka na uspokojenie.

a porady to tu ze swieca w churaganowa noc szukac.

To zależy, jakiej potrzebujesz. Na razie jesteś dość enigmatyczny.

pomyslcie troche o laikach w tych sprawach i postarajcie sie uproscic zycie maluczkim

Zamiast się tak ciskać i w ten sposób ośmieszać, było po prostu napisać w "Pytaniach do moderatorów", co masz zrobić. Nie pozostawiamy tam żadnego pytania bez odpowiedzi.

Poza tym, taki a nie inny wygląd forum to skutek wyboru określonego skryptu, oraz pewnych założeń, które mają na celu jego uporządkowanie.

No i najważniejsze. Zacznij, z łaski swojej, stosować się do zasad języka polskiego. Jeśli zawsze tak piszesz, to się nie dziw, że nikt nie pomaga, bo nikt nie rozumie, o co Ci chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że miejsce do zgłoszenia tego należyte, jak coś to nie bijcie ;)

Miejsce o tyle kiepskie, że nie moderatory forum nie mają wpływu na to, co znajduje się na głównej. Na szczęście Ghost zwykle zagląda do tego tematu, a jeśli nie, to zaraz go o tej sugestii poinformuję. Internetową odsłoną pisma zajmuje się Hut.

@ slepy1903 - pisz jaśniej, bo trudno Cię zrozumieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce o tyle kiepskie, że nie moderatory forum nie mają wpływu na to, co znajduje się na głównej. Na szczęście Ghost zwykle zagląda do tego tematu, a jeśli nie, to zaraz go o tej sugestii poinformuję. Internetową odsłoną pisma zajmuje się Hut.

Ok ;) Tak na przyszłość - zatem w którym temacie to zgłaszać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet się rozwija. Łącza stają się corasz szybsze, przeglądarki coraz lepsze. Dlatego według mnie także regulaminy powinny się coraz to bardziej dostosowywać do obecnych potrzeb

Zacytuję z tego tematu

2. Dopuszczalne parametry sygnaturek (obrazki i tekst łącznie) to:

- łączna wielkość 150x600 pikseli (wysokość / szerokość)

- łączna waga wszystkich obrazków 100KB

Co do szerokości i wysokości zgodzę się - monitory nam nie rosną(przynajmniej nie pod względem rozdzielczości, która od paru lat stanęła na max 1920/1600)

Jednak waga sygnatury jest dość przestarzała. 100kb to dla 95% użytkowników internetu mniej niż 1sekunda ściągania. Średnia prędkość łącza w Polsce z tego co pamiętam to około 6-8mb/s, więc ściąganie 750-1000kb/s

Dlatego uważam że waga obrazka pojedyńczego powinna zostać zwiększona do 150, a wszystkich razem do 200.

Liczę na poważne przemyślenie tej prośby

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Karpaj - świat się rozwija, ludzie chcą także korzystać z forum np. na telefonie. Nie wiem jak to jest, bo mam starego złoma, ale za internet w takim przypadku płaci się od transferu? Poza tym ważna jest płynność działania - wczytaj sobie ze dawdzieścia sygnaturek o dużej "wadze". Miłego czekania, a nie wszyscy mają tak szybki internet jak piszesz. Do tego dochodzi obciążenie serwerów - każdy chce, by forum działało płynnie. Lepiej postawić na jakość postów, a nie wodotryski w sygnaturze. Forum powinno działać płynnie u jak największej rzeszy ludzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Poza tym, już dawno zauważyliśmy pewną zależność - im większa i cięższa sygnaturka, tym dany forumowicz ma większe skłonności do statsu :]. Wydaje się to dość absurdalne, ale coś w tym, qrczę, jest.

Poza tym, sam do niedawna miałem bardzo wolny internet, więc wiem, co to za ból, gdy się wczytuje 10 userbarów (animowanych). Masakra normalnie. Tym bardziej, że nierzadko dopóki te userbary się nie wczytają, to strona się poprawnie nie otworzy, więc nie można jej normalnie przeglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...