Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

A jakby ludzie by tylko wypisywali, no to czemu temat "zwierzaki" ma prawo istnieć, skoro on do żadnej dyskusji nie prowokuje...?

Po prostu na razie ludzie trochę źle pojumują ideę forum, chyba... Poza tym nie raz pojawiało się pytanie o możliwość powstania takiego tematu. Podobnie przez lata pojawiały się propozycje aby powstał temat "Podróże". Wszystko fajnie, gdy zmiany zaczęły być wprowadzane na forum założyłem. I co? Leży gdzieś na dnie. Znając wcześniejsze przypadki wróżę to samo tematowi o cytatach. W najlepszym wypadku będzie drugim "Sęsem życia", czyli zwyczajnym wypisywaniem, co kto lubi i finito. Dyskusji zero. A takiego forum nie chcę i takie postępowani9e mi się nie podoba. Poza tym nie bardzo wiem, gdzie taki temat o cytatach miałby powstać. "Poglądy"? Jeżeli już to "O nas", ale jak już pisałem boję się, że temat będzie tak samo miałki jak "Zwierzaki", czy "Kolekcjonerstwo". Pokażmy najpierw, że umiemy dyskutować, a potem dopiero twórzmy tematy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz w "Propozycjach offtopiców" i jeśli inni forumowicze wyrażą poparcie, to temat powstanie. Mam zresztą kilka innych propozycji, więc pewnie spotkamy się w tamtym temacie.

Sorry, za wywody o idei forum i innych rzeczach, ale chciałbym trochę rozkręcić forum "O nas", niestety na razie wszystko wygląda raczej kiepsko. Może mam zbyt wygórowane życzenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł naszedł mnie oglądajac newsa do gry Section 8. Nie wiem jak Wy, ale ja zaraz po przeczytaniu działu W Produkcji, Za Pięć Dwunasta i newsów z strony CDA zastanawiam sie "na ile" wyjdzie dana gra, czy dostanie 1, 5, 7, 8+ czy będzie to produkcja na 10?

Zmierzam do tego, że fajnie by było w tematach o nadchodzących tytułach zobaczyc ankietę w której gracze mogli by wystawic ocenę produkcji. Potem redaktorzy mogli by średnią ankiety porównać z ich oceną.

Fajnie w CDA było by zobaczyć np, gra xxx dostaje 6+ a gdzieś na górze "Nasi forumowicze wiązali duże nadzieje z daną produkcją, średnia spodziewanej oceny wynosiła 9!". Czegoś takiego nie ma w żadnym innym piśmie :).

Edytowano przez ShadowNinja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką nieśmiałą propozycję, by zamknąć ten temat: Pełniaki dodawane do CDA. Powiela się on w pewnym stopniu z tematami "Pełne wersje gier załączanych do CD-Action XX/XXXX" i, co gorsza, często pojawiają się tam posty osób, które najwyraźniej z FAQ się nie zapoznały (tzw. "koncerty życzeń").

Alternatywna propopozycja - można by było przypiąć (i zmodyfikować tak, by przeznaczenie tematu było jasne nawet dla niezbyt rozgarniętego szympansa) pierwszego posta, by ludzie tam śmietniku nie robili (tłumacząc się np., że nie chce się im czytać 70+ stron tematu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dluzszej przerwie.

Widze ze forum dosc mocno zmienione (wcale nie na lepsze).

Moja propozycja zmian na forum to zrobcie wkoncu tutaj porzadek bo takiego bajzlu jak teraz to nie widzialem.

Po:

1-wsze: masa tematow na ten sam temat np: Co zrobic z karta, pada kart itp inne bzdedy.

2-gie:Są dzialy to niech beda jakies podstawowe poddzialy typu sprzet/problemy/ (tutaj podzial na poszczegolne podzespoly itp), a nie co i rusz otrzymuje maila ze jest nowy (po raz tysieczny) temat z cyklu henkowi padla winda co robic.

Ilez mozna ludzie.

Niech to bedzie forum z prawdziwego zdarzenia a nie zbieranina maloletnich zapytan o banaly ktore z milion razy byly walkowane tutaj nie raz,(juz mi sie nie chce pisac ze malo kto czyta poprzednie posty tylko wali na latwizne i pisze poraz enty to samo).

Błagam was moderatorow zrobcie cos z tym bo tutaj (nawet przez opcje szukaj) nie mozna nic znaleźć.

To tyle.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ziomek, ale podział na tamaty oddzielnych problemów jest potrzebny, gdyż inaczej, jakby był jeden temat o WSZYSTKICH kartach graficznych, to byłby Chaos. I Zniszczenie. A jeśli jakiś banał był już wałkowany, to moderacja usuwa ten następny, by nie był bajzlu. A co subforów na tematy podzespołów: Hmmmm...znowu CHaos? I nie mów, że w Pomocnej Dłoni jest podział na gatunki, bo gatunków gier jest mniej niż podzespołów. A ta masa tematów to dlatego, iż każdemu może się zdarzyć problem, ale nie wszystkim ten sam.

EDIT: Jak to miło, że moderacja ma podobne zdanie...+200 do samopoczucia :cool:

Edytowano przez brylant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa tematow na ten sam temat np: Co zrobic z karta, pada kart itp inne bzdedy.

A zaglądałeś do tych tematów? Jeśli nie, to polecam. Pewnie wtedy zauważysz, że niemal każdy problem jest inny, a najczęściej nie dotyczy jednego podzespołu. Teraz to są bzdety, ale jeśli Ty kiedyś przyjdziesz tu, albo na inne forum z problemem, to czy Twój temat też będzie dla Ciebie bzdetem? Jeśli nie, to odpuść takie klasyfikowanie problemów innych ludzi.

2-gie:Są dzialy to niech beda jakies podstawowe poddzialy typu sprzet/problemy/ (tutaj podzial na poszczegolne podzespoly itp),

Powalające. Gdybyś nie zauważył, jest dział sprzęt. Jeśli spojrzysz dokładnie, zobaczysz, że są w nim właśnie poruszane problemy (99% tematów to tematy problemowe), czyli de facto podział konkretny jest -> problemy ze sprzętem. Wyobraź sobie, że w środku sprzetu masz 20 podforów z podziałem na części. Gdzie umieścisz tematy o problemach z wieloma częściami, albo bez wskazania na konkretną "winną" część? To jest zwyczajnie niewygodne.

co i rusz otrzymuje maila ze jest nowy (po raz tysieczny) temat z cyklu henkowi padla winda co robic.

To wyłącz powiadomienia, skoro Ci przeszkadzają.

zbieranina maloletnich zapytan o banaly

O wszechwiedzący. Zstąp do nas maluczkich i podziel się swoją wiedzą, pomóż rozwiązywać banalne problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vidmo - rozwaliłeś mnie. Biorąc pod uwagę Twój przeogromny staż na forum (okrągłe 4 posty), z pewnością weżmiemy sobie Twoje uwagi do serca. No bo przecież trzeba odwrócić forum do góry nogami tylko po to, żeby dogodzić użytkownikowi, który z niego w ogóle nie korzusta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co?mialem wam zripostowac odpowiedzi ale poprostu sobie daruje.

Powiem tylko tyle...

Widze ile tak naprawde obchodzi was porzadek na forum.

Pozdrawiam.

PS.Mam wiekszy staz niz co po niektorzy z was tyle ze nie na tym koncie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utworzenie tysięcy for, podfor i podpodfor to nie najlepszy pomysł, bo strasznie gmatwa strukturę forum i spowodowałoby wielki za przeproszeniem, burdel. Naszym celem było takie ułożenie forum, by wszędzie można było się dostać maksymalnie po dwóch kliknięciach, bo więcej klików powoduje poczucie zagubienia. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest bałagan, ale gdybyś chciał otrzymać pomoc, lub jej udzielić od razu po nazwie tematu wiesz, co to za problem i czy umiesz udzielić pomocy. Oczywiście o ile są dobrze nazwane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu nie napisałeś z tego drugiego konta, a?

I dziękuje, że powiedziałeś tylko tyle. I że se darowałeś.

Pozdrawiam.

P.S: Mam nadzieję, że nie wtrącam się moderacji do ten, tego, no....polemiki!

P.S2:Jak dla mnie porządek jest. I czy widziałeś tch biednych użytkowników działu o sprzęcie skarżących się na coś? Na nieporządek na przykład?

Edytowano przez brylant
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazł się taki, który by wszystkim dogodził. Dla mnie teraz jest o wiele bardziej czytelnie, bo wchodząc w forum widzę, kto ma jaki problem z grą. Gdybym częściej grywał tak byłoby mi łatwiej udzielić porady, niż patrzeć w ogólnym temacie czy pojawia się problem, na który znam rozwiązanie... Patrzę na to z zewnątrz i wydaje mi się, że zasada jeden problem - jeden temat prowadzi do szybszego ich rozwiązywania. Zresztą ten temat był już wiele razy wałkowany, padło tyle odpowiedzi, że szkoda gadać. Najważniejsze chyba jest to, że nakaz zmian przyszedł z góry. Bardzo wysokiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł naszedł mnie oglądajac newsa do gry Section 8. Nie wiem jak Wy, ale ja zaraz po przeczytaniu działu W Produkcji, Za Pięć Dwunasta i newsów z strony CDA zastanawiam sie "na ile" wyjdzie dana gra, czy dostanie 1, 5, 7, 8+ czy będzie to produkcja na 10?

Zmierzam do tego, że fajnie by było w tematach o nadchodzących tytułach zobaczyc ankietę w której gracze mogli by wystawic ocenę produkcji. Potem redaktorzy mogli by średnią ankiety porównać z ich oceną.

Fajnie w CDA było by zobaczyć np, gra xxx dostaje 6+ a gdzieś na górze "Nasi forumowicze wiązali duże nadzieje z daną produkcją, średnia spodziewanej oceny wynosiła 9!". Czegoś takiego nie ma w żadnym innym piśmie :).

Podbijam tą propozycję. Byłaby to ciekawa zabawa. Tyle, że może nie za bardzo nadająca się na W produkcji czy za Pięć Dwunasta, a bardziej pasująca do wszelakich innych recenzji gier. Np. w dziale O grach czy innym albo gdzieś na głównej stronie jako oddzielny zestaw ankiet umieścić skale oceniania 1-10 i na dana grę każdy mógłby zagłosować wedle uznania. Jednak glosować oczywiście mógłby tylko zalogowany czytelnik żeby ktoś nie fałszował wyników. Potem gdzieś przy ocenie recenzenta pojawiałaby się przybliżona średnia ocena danej gry.(obramowane graficznie tak samo, ale mniejsze i po prawej lub lewej stronie ładnie wpasowane przy prawdziwej ocenie przykładowo) Kolejny sposób na zrobienie czasopisma bardziej interaktywnym. "Od graczy dla graczy" ;) Oczywiście pomysł do udoskonalenia i warty przedyskutowania.

Jeśli liczysz na durne zabawy w stylu liczenia do milijona i gadanie o (_!_) Maryny, to się przeliczyłeś.

Kurcze, a chciałem być jak C. Norris

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...