Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Ja mam taka propozycje, żeby w końcu zablokowac możliwość zakładania tematów w dziale "sprzęt". Panuje tam totalny... bałagan. Próbowałem wczoraj cos znaleźć, i to graniczy wręcz z cudem, z powodu dziesiątek (jesli nie setek) jednopostowych pozamykanych tematów. Użytkownicy forum juz moim zdaniem pokazali, że nie potrafia czytac regulaminu, i uważam że nalezy ich w związku z tym pozbawić możliwości zakładania tematów w tym dziale. Tematów "do odstrzału" przybywa w ilości co najmniej dwa dziennie, nawet dzisiaj znajdzie się tego sporo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wczoraj cos znaleźć, i to graniczy wręcz z cudem, z powodu dziesiątek (jesli nie setek) jednopostowych pozamykanych tematów.

Wszystko jest w trzech (czterech?) przyklejonych tematach, oraz w ich fefnastu poprzednich (zamkniętych z powodu "przeładowania") wersjach. Wyszukiwarka globalna nie podaje linków do konkretnego posta w temacie, więc musisz albo wyszukiwać "w temacie" (skuteczność wątpliwa, sprawdzałem i trzeba naprawdę dobrze sformułować zapytanie), albo przeczytać cały temat i jego poprzednie wersje. Tak jest wygodniej (wersja oficjalna i jedyna).

Godne przedyskutowania :-)

siem powtórzem:

bes zensu

... to moje prywatne zdanie na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc mam wrażenie, że nie zrozumiałeś o co chodzi w tej propozycji.

Jakoś nie widzę, co miałoby się zmienić w sprawie wyszukiwania po jej wprowadzeniu. I tak tematy dublujące są zamykane, a autorzy proszeni o dopisanie do istniejących.

W sprawie wyszukiwarki: a jaki problem skorzystać z opcji zaawansowanych? Tam bez problemu można sobie wybrać tryb wyświetlania wyników. Z resztą można to też zrobić przy klasycznym wyszukiwaniu, wystarczy zmodyfikować fragment tekstu w polu adresu:

result_type=topics

na

result_type=posts

Oczywiście to jest sztuczka. Nie oczekuję, że większe grono będzie ją znać, ale można to wyklikać we wspomnianych opcjach wyszukiwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc mam wrażenie, że nie zrozumiałeś o co chodzi w tej propozycji.

Zrozumiałem, moderowałem kiedyś forum na którym kilka działów miało włączony wymóg akceptacji przez moderację każdego nowego tematu. Mogę dokładnie opisać plusy i minusy takiego rozwiązania, ale ograniczyłem się do wyrażenia swojego zdania, uznając że wszyscy wiemy o czym mowa.

Oczywiście to jest sztuczka. Nie oczekuję, że większe grono będzie ją znać, ale można to wyklikać we wspomnianych opcjach wyszukiwania.

Otóz właśnie w tym miejscu pies jest pogrzebany, ponieważ samo użycie wyszukiwarki stanowi nie lada wyzwanie dla ~80% użyszkodników ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje zdanie oczywiście szanuję. Natomiast ciągle nie widzę związku z ułatwieniem czy utrudnieniem wyszukiwania, skoro sytuacja obecna i z włączoną moderacją nic w tej materii nie zmieni. To byłoby tylko bardziej wygodne dla nas, moderatorów oraz dla forumowiczów ze względów porządkowych.

Minusem jest pewne zamykanie działu na nowe osoby, które oleją regulamin działu (a dam głowę, że mały procent odwiedzających w ogóle do niego zagląda), ale ciągle nie wpływa to na sprawność wyszukiwania.

Zapomniałeś pogrubić "ale można to wyklikać we wspomnianych opcjach wyszukiwania", co jest również istotne w tym zdaniu. Przykro mi jeśli ktoś nie potrafi skorzystać z wyszukiwarki - powinni tego uczyć w podstawówce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłoby tylko bardziej wygodne dla nas, moderatorów oraz dla forumowiczów ze względów porządkowych.

http://forum.cdaction.pl/index.php?s=&...st&p=725166

i następne. Uprzedzałem że wrócę?

:lol:

Minusem jest pewne zamykanie działu na nowe osoby, które oleją regulamin działu (a dam głowę, że mały procent odwiedzających w ogóle do niego zagląda), ale ciągle nie wpływa to na sprawność wyszukiwania.

Zapomniałeś pogrubić "ale można to wyklikać we wspomnianych opcjach wyszukiwania", co jest również istotne w tym zdaniu. Przykro mi jeśli ktoś nie potrafi skorzystać z wyszukiwarki - powinni tego uczyć w podstawówce...

Ale nie uczą (przynajmniej nie w każdej), więc nasze pobożne życzenia mają dość luźny związek z rzeczywistością.

Forum jest jakie jest, nikt nikogo nie zmusza do pisania. Mnie układ typu "jeden temat o wszystkim" kompletnie nie odpowiada, więc nawet nie czytam tych wątków. Dzięki temu na forum jest mniej spamu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie osoby piszące posty z wieloma błędami ortograficznymi powinny dostawać ostrzeżenia czy coś bo jak widzę coraz więcej osób pisze z bykami i druga sprawa nr GG nie powinne być widoczne dla niezalogowanych użytkowników

>>chyba 'dla niezalogowanych użytkowników' ;] [k0n]

edit:Sorki kilka razy zmieniałem treść tego posta i w końcu mi się pomieszało :P

Edytowano przez Zetus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz pewnie o czarnej skórce? W założeniu linki mają być podkreślone - wg konfiguracji forum, tak być powinno. Natomiast z nieznanego mi powodu, nie jest to uwzględniane w pliku stylu. Ghost musi na to rzucić okiem, jak znajdzie chwilę czasu.

---[edit]---

No, mówisz i masz :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ouć, ja własnie w sprawie tych linków.

O ile w czytaniu posta to byłoby bardzo pomocne i przydatne, to patrząc na stronę z tematami, gdzie WSZYSTKO jest podkreślone tak,że oczy bolą i cięzko czytać, stwierdzam że....

...lepiej było tak, jak wcześniej. Na linki w postach patrzę o wiele rzadziej niż na nazwy tematów, itp. Szczerze powiedziawszy to prócz tematu Na Luzie to praktycznie nigdy nie widzę takich linków. Więc... może jednak lepiej bez nich...? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<bum> (to ja spadłem z krzesła)

Na jasnej skórce wszystko jest popodkreślane i wygląda estetycznie i przejrzyście. Jakby co, to zawsze możesz zmienić ;) Hehe już widzę teraz pół roku jęków, żeby zmienić i żeby było tak, jak przedtem. To nic, że wtedy przez pół roku ludzie marudzili, żeby było tak jak jest teraz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie byłby problem tak wielki, gdyby nie małe problemy konfiguracyjne. Ghost to rozgryzł, więc wiadomo co jest nie tak, ale na chwilę obecną niektóre zmiany wymagają jego interwencji. W przyszłym tygodniu może się z tym da coś zrobić. Ja spróbuję ze samymi stylami - jak zadziałają to ok, jak nie, to trzeba będzie poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli o tym pisaliście to sorry ale nie mam czasu na czytanie bo pisze to extremalnie szybko ;)

Czemu nie ma czegoś takiego jak "Pochwała za posta" czy coś w tym guście np. na innym forum spotkałem sie z takim czymś ze gdy ktoś komuś pomógł osoba , która otrzymała tą pomoc odwdzięczała się "stawiając piwo" .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka mala propozycja, nic specjalnego :) :

dobrze by bylo, gdyby w temacie przeciekow pierwszy post Ghosta z przeciekiem byl na gorze kazdej strony, jak w ankietach :)

Jak kogoś zgadywanie przecieków interesuje to wie gdzie się udać. Nie ma sensu podtykać pod nos tego tematu tym, którzy nie mają na to ochoty.

jeżeli o tym pisaliście to sorry ale nie mam czasu na czytanie bo pisze to extremalnie szybko ;)

Chciałem podsunąć linka z odpowiedzią na to pytanie, ale doszło do mnie że nie mam czasu na szukanie bo moderuję extremalnie szybko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, chodzilo mi o to, zeby w tym jednym watku tak bylo :) nie na calym forum od razu :P

Moje re aktualne - jak komuś się nie chce szukać i czytać tematu to znaczy, że nie chce mu się nie chce brać udziału w zabawie :lol: //slee

heh :D to nie do konca tak, ale w jednym masz racje - nie zawsze jest chec przeszukiwania calego tematu, a przy natloku odpowiedzi w tym temacie szukanie postu z przeciekiem Ghosta jest CZASAMI TROSZKE trudne ;) no ale juz nie psiocze, nie jest to rzecz niezbedna do mej, ani niczyjej, egzystencji :) koniec tematu

ale za to ponowie wczesniejsza sprawe: czy daloby sie zrobic tak, zeby w ostatnio dodanych postach nie pokazywaly sie te, ktore zostaly przeniesione do kosza?

Edytowano przez poor_leno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poor_leno -> Jest to obecnie nierealizowalne technicznie. Żeby coś takiego zrobić, konieczna byłaby modyfikacja skryptu, a IMO nie jest to tak istotne, by to robić.

Druga opcja jest taka, że przeciek zawsze byłby w pierwszym poście tematu, a każdy zmieniałby sobie formę wyświetlania tematów na tryb linearny (pierwszy post strony to zawsze pierwszy post tematu). Tyle, że to by zaburzało porządek wątku.

Zawsze można sobie otworzyć w jednej zakładce post z przeciekiem, a w innej śledzić nowe posty zabawy - koszt minimalny, a rozwiązanie proste :-)

patryk13 -> Z tego najpewniej zrobiłoby się zwykłe nabijanie sobie punktów. Kto chce, ten pomaga i tyle. A tak zaroiłoby się od głupich postów tylko po to, by podbić licznik. Poza tym, gdyby system działał tak, jak na elektroda.pl, to podziękowanie może dostać tylko autor tematu, co u nas byłoby bez sensu przy obecnej formie tematów (jeden typ problemu - jeden temat, a nie jeden problem - jeden temat).

Lord Nargogh -> No właśnie :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...