Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Chodzi mi nie o wyszukiwanie cało-internetowe lecz wyszukiwanie wewnętrzne. Taka szukajka dawała by chyba lepsze rezultaty niż obecna

wklepujesz w google

"zapytanie" site:forum.cdaction.pl

I jesteś w domciu :)

możesz nawet sobie taką custom wyszukiwarkę np. w Operze dodać - jako adres wyszukiwania podajesz

http://www.google.com/search?client=opera&rls=pl&q=%s+site:forum.cdaction.pl&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

i ustawiasz słowo kluczowe np. cda.

potem tylko wklepujesz "cda zapytanie" w pasek adresu i voila.

Oczywiście, moznaby pewnie zrobić forumową szukajkę 'powered by google' - ale ta made by IPB też ma swoje zalety (np. ograniczenie do konkretnego działu czy tematu albo użytkownika) których w Google Search nie zastosujesz. A jak komuś zależy - to proszę bardzo, powyższa metoda działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest dział w którym piszecie o tym kto dostał osta, to czemu poziom ostrzeżeń widzą tylko moderatorzy i osoby ostrzeżone? Powinniście Imho zrobić tak żeby każdy mógł zobaczyć procentowy stopień ostrzeżeń każdego użytkownika forum, czy to obok ich postów, pod avatarami, czy to wchodząc w ich profile. Tak jak jest na większości for. To można by było zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tak było. Po co robić licznik ostrzeżeń widocznym? Złe zachowanie powinno zostać napiętnowane, to fakt. W BiO jest piętnowane. Ale po co piętnować osobnika przy każdym poście? Moim zdaniem niepotrzebnie. Nie każdy interesuje się tym, czy jego rozmówca coś przeskrobał. Poza tym w życiu też nikt nie ma napisane na twarzy "kiedyś okradłem staruszkę". Kara została nałożona, osobnik może zrozumiał swój błąd. Poza tym widziałem parę for na IPB i na każdym licznik ostrzeżeń był ukryty. Może taka specyfika skryptu? (tutaj może pomóc wies,niak albo Ghost ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Jednak znam forum na którym każdy może obejrzeć osty innych bez względu na uprawnienia i mi to kilka razy się przydało. A poza tym to nie fer! Na moim forum każdy może zobaczyć poziom ostów, a ja nie mogę tego ukryć! Ba! Nie mogę tak zrobić żeby po 5 ostach osoba automatycznie dostała bana jak tutaj. Nie, trzeba osobno i ręcznie bany wlepiać nie ma tak dobrze! Można nawet i 40 ostów wlepić, a dany forumowicz będzie jeszcze stał na nogach! :P (W dodatku nie mogę cofnąć osta) Jestem nieco zazdrosny, ale widocznie taki skrypt... Pozdro!

Edytowano przez Kratos1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że fora które pokazują ilość ostów są zazwyczaj na phpBB, to jest an IPB. Też kiedyś poruszyłem ten temat i już jestem przeciwny takiemu systemowi. Jak to Tur wyjaśnił(nie mogę znaleźć tego posta le mniej więcej tak to był) "Temat jest dla ludzi z zapędami IPNowskimi" :) Ale jak tak bardzo chcesz poznać ilosć ostów użytkownika z którym piszesz wchodzisz do tematu o ostach i urlopach(raczej z baniakami nie będziesz popisywał ;P) i wpisujesz jego nick.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem założyć własne forum i to za darmo. Wpisałem więc "Darmowe fora" na Google i pojawiło mi się kilka stron oferujące darmowe zakładanie for. Każde z nich korzystało z phpBB. Czy IPB Nie jest czasem płatne? Który z tych 2 skryptów jest lepszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu ponarzekam sobie trochę. Chodzi mi o spolszczenie forum. Wiem że większość jest spolszczona, ale moi agenci powiedzieli mi że są jeszcze najciemniejsze zakamarki forum w języku angielskim. Takie chociażby instrukcje BB-Code :D Chodzi mi oczywiście o to co można otworzyć podczas pisania postów. Czy nie dało by się tam spolszczyć wszystkiego? Polskie forum to polskie forum c'nie? I wydaje mi się możliwe bo chociażby taki tekst o wstawianiu filmików z YT(P.S. nie powiem filmik tam podany jest niezły, ładnie koleś na klawiszach gra ;) ) jest wyjaśniony po polsku. Dało by się resztę zrobić?

P.S.2 - Gratuluje wybrańcowi który dostał wyróżnienie w BB-Code dla blogów czyli Orthomyxovirus. Gratulacje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer -> Zamiast włączać agresor, mógłbyś poprzeć pomysł, jednocześnie sugerując, że dodanie kontrolki wyboru kolorów ułatwiłoby życie moderacji... Klikanie jest wygodniejsze niż wstukiwanie bbcode'ów oraz koloru w hex.

Dracia -> Z tego co wiem, Ghost ma obecnie inne rzeczy na głowie, więc w zasadzie wprowadzanie modyfikacji jest nierealizowalne. W tym wypadku szczególnie, bo wymagałoby to samodzielnej próby zrobienia modyfikacji - nie widziałem na necie gotowców.

Edytowano przez wies.niak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie włączam żadnego agresora, ot pytam co tam można poprawić, skoro sprawa jest banalnie prosta. Inicjatywę spoilera w szybkiej odpowiedzi popieram, może w końcu niektórzy dowiedzą się, że taka funkcja istnieje. Możecie być pewnie, że gdy Ghost będzie już wojny to o sprawie przypomnę.

PS - jestem zwolennikiem wstukiwania kodów ręcznie, nie lubię bawić się guziczkami.

Ta, pewnie jak łączysz się z komorki to i tak nie możesz XD - Lord

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw ilu forumowiczów używa skórki Ghostcraft, a ilu IP.Board Pro? IMO ta druga jest ładniejsza, bardziej przejrzysta, czytelniejsza i nie męczy tak wzroku. Dlatego ja bym zlikwidował całkowicie Ghostcrafta. Może by też zrobić ankietę jaki % forumowiczów używa IP.Board Pro a jaki Ghostcraftu bo jestem tego ciekaw. Jeśli by się okazało że więcej forumowiczów woli skórkę IP niż Ghosta, to jak mówiłem tą pierwszą winno się całkowicie zniwelować :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem wcześniej z Ghoztcraft, ale po Twoim poście przełączyłem się na tą IP.Board Pro. Posiedzę na niej trochę i zobaczę, która lepsza.

BTW: Może Ghost wrzuciłby jakieś nowe skórki na forum? Bo wiadomo, od wyboru głowa nie boli :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co ją usuwać? Przeszkadza ci jakoś? Miejsce ci zajmuje na dysku? Jak ci się nie podoba to korzystaj z IP i tyle. Też mi się Ghoz nie podoba, ale jego ogromny plus jest taki że nie ma panelu bocznego. Doprawdy, twoje problemy są powalające :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Ghoztcrafta. W sumie to nigdy długo nie używałem IP, ale przyzwyczaiłem się do niej i przy nie zostanę. Tak samo jak inni zadam Ci pytanie, po co ją usuwać ? Nawet jeśli jedna osoba by jej używała, to dla tej jednej osoby powinna ona być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b3rt to że nie ma panelu bocznego to wg Ciebie zaleta? o_O Chyba wada!

Kwestia gustu, mnie też wkurzał, dopóki sobie nie zmieniłem. Po co niby nowe 'skórki'? I jakie? Chciałbyś FA w kwiatuszki? No cóż fakt, że wyboru wielkiego nie masz ale jak się zastanowię to myślę, że to idealny przykład przysłowia 'Daj palec a odgryzą rękę' (czy jakoś tak :sweat: ). Mogłoby w ogóle nie być opcji zmiany skina. I co wtedy? Wszyscy byśmy się męczyli z tym oczobitnym białym. Dziękuj za to co masz, bo kiedyś i tego może zabraknąć! (Ale się we mnie moralizator obudził :teehee: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...