Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

A ja po przemyśleniu uważam, że nie jest to taki zły pomysł. Pamiętam, ile razy musiałem przekopywać się przez np. 30 stron jakiegoś tematu żeby upewnić się, czy został poruszony w nim wątek, z którym mam problem, czy który ja chciałem poruszyć. Teraz wszystko jest podzielone i łatwiej będzie dokopać się do wszystkiego przez wyszukiwarkę. Widzę, że większość forumowiczów przejawia reakcję negacji i defensywnego wycofania się w stosunku do przeprowadzonej zmiany :smile: dlatego śpieszę panów moderatorów uspokoić - to w 100% naturalne i im przejdzie :smile: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może znowu wykopuję otwarte drzwi, ale... czy nikt nie rozważał możliwości dodania na forum niezwykle wygodnej opcji "cytuj zaznaczone", polegającej na cytowaniu zaznaczonego myszką fragmentu tekstu? Szalenie to ułatwia odpisywanie na konkretne kwestie zawarte w postach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież możesz sobie ręcznie (z tagów) wyciąć kawałek tekstu, gdzie w tym widzisz problem? Ważne żeby został tag quote, reszta jak uważasz.

Ale gdy z długaśnego posta chcemy zacytować 2-3 zdania, albo po fragmencie z kilku różnych postów to zdecydowanie wygodniejsze jest cytowanie selektywne. Zdaje się nawet, że oddzielone zaznaczone kawałki z jednego posta były traktowane jako odrębne cytaty, co też się przydaje.

Ja z wielkim zadowoleniem przywitałbym tę opcję, ale czy jest to technicznie możliwe na tym skrypcie - nie wiem.

Wszyscy ci, ktorzy chcieliby wprowadzenia jakiejś opcji - pamiętajcie, że to jest określony 'silnik' forum, na dodatek licencjonowany, i możliwość przeróbek i rozbudowy jest nieco ograniczona. Znalezienie i zalinkowanie odpowiedniej, realizującej daną funkcję modyfikacji lub modułu - zdecydowanie zwiększy szansę jej wprowadzenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież możesz sobie ręcznie (z tagów) wyciąć kawałek tekstu, gdzie w tym widzisz problem? Ważne żeby został tag quote, reszta jak uważasz.

Wszystko można zrobić ręcznie, sęk w tym żeby sobie ułatwiać życie i je automatyzować.

Opcja "cytuj zaznaczone" jest bodaj największym ułatwieniem jakie można zrobić na forum, no może poza odpowiedzią automatyczną. Gorąco zachęcam do zrobienia tego, o ile to jest tu możliwe. Wdawanie się w bardziej zawiłe dyskusje bez CZ jest po prostu masochizmem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów pytanie o to samo... Wystarczyłoby przeczytać kilka ostatnich stron... Ale powiedzmy, że skrótowo wyjaśnię.

1. Tak, te zmiany zostaną. Mogą, rzecz jasna wystąpić jakieś zmiany ewolucyjne obecnego stanu rzeczy, jednak powrót do przeszłości jest niemożliwy.

2. Przyzwyczajenie się do nowego jest kwestią czasu. Masz teraz wszystko uporządkowane w subforach, więc tematów z gatunków, których nie trawisz nie musisz nawet oglądać. Ba, nawet nie musisz wchodzić w temat danej gry, żeby znaleźć problem, który Cię interesuje. Starczy rzucić okiem na tytuł. W temacie - worku musiałeś czytać tysiące niepotrzebnych postów, żeby znaleźć konkretny problem.

To tak ogólnie. Jeśli chcesz więcej, poczytaj ten temat oraz "Problemy z forum".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w dziale Pomocnej Dłoni zatrzymac podział gier na kategorie tylko zrobić po jednym temacie na konkretną grę,bo bałagan sie robi tematów pozakładanych z 10 i każdy ma po kilka postów bo dotycza tylko 1 problemu itp.Moim zdaniem forum utracilo na przejrzystości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/me wali się łopatą w głowę.*

Przejrzyj łaskawie ten temat oraz Problemy z forum. Argh... Nawet jest odpowiedź na twoje pytanie kilka postów wyżej.

Pisałem chyba o oście za lenistwo i nieczytanie ostatnich stron tematu? ;) [Tur]

Żeby nie było - żart.

A ja chyba rzeczywiście zacznę to praktykować. - Kagex

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecieki się skończyły, liczba osób na forum powróciła do normy.

W związku z tym czy możliwe jest przywrócenie dawnych, wyłaczonych na rzecz odciążenia serwera funkcji forum? Mam na mysli np licznik postow napisanych od ostatniej wizyty.

Nie są to oczywiscie rzeczy niezbędne do życia, co nie zmienia faktu że troche je ... ulatwiaja :)

Edytowano przez Lord Nargogh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lista podobnych tematów mogłaby wylądować pod "wybiórką" stron tematu i opcjami odpowiedzi...? Troszkę niewygodnie się teraz zrobiło :smile:

PS Trochę to bez sensu, co ma Forumowicze o Sobie, do Problemy i Propozycje?

Edytowano przez Dogmeat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką propozycję odnośnie linku "Zobacz nowe posty". Chodzi mi o to żeby skrypt nie szukał postów od ostatniej wizyta ale tylko tych nieprzeczytanych, myślę że poprawiło by to komfort userów używających tej opcji(w tym mnie ;)). Jak byłby dodany taki skrypt tematy z przeczytanymi postami znikały by z listy i nie przeszkadzałyby w szukaniu kolejnych tematów do zaspamowania ;). Do tego ta opcja nie działa idealnie tzn. nieraz się zdarza że podczas wybrania tej opcji mój post wyświetla się jako nowy w temacie i zostaje on oznaczony jako nieprzeczytany :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się, czy napisać to w tym temacie, czy w problemach z forum... zdecydowałem, że jednak ten będzie odpowiedniejszy.

Otóż najnowsza nowinka na forum, czyli menu po prawej jest w 100% niepotrzebne i sprawia tylko, że część forum przeznaczona na treść postów się zwęża, co tylko męczy wzrok. Szybkie menu nawigacyjne jest bajerem zbędnym. Równie dobrze można kliknąć logo CDA i przenieść się na stronę główną, a z niej wędrować po serwisie. Ostatnie tematy to moim zdaniem bardziej pomoc dla spamerów, niż rzetelnych forumowiczów, zaś ostatnie posty... wspominałem, że wszystkie te rubryki są zwyczajnie niepotrzebne? Jestem za usunięciem owych ramek z forum, bądź wstawienia możliwości ich wyłączenia.

Jeśli są osoby zgadzające się z moją opinią, niech się popiszą pod tymi słowami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...