Skocz do zawartości
niziołka

HearthStone: Heroes of Warcraft

Polecane posty

I deathrattle Savannah Highmane. Dzisiaj jeden z przeciwników strzelił sobie w stopę, zabijając SH, myśląc, że zamiana miniona 6/5 na 2x 2/2 to dobry trade. Problem w tym, że miałem na stole dwa Buzzardy - dostałem gratis cztery karty i 2 miniony 2/2. Wystarczyło, żeby skończyć partię w jednym ruchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób starving buzzard przeżył na stole? Stwór bez survi i z tauntem w stylu "zabij a talia jest martwa". To samo ma hiena. Nie lubię huntera, mechanika jego wspiera rushe opierając się na marnych stworkach, które są kluczowe. Można ofc nie używać jego stworków, jak podany wyżej rush deck ale po co? Nie lepiej zagrać rusha lockiem czy warkiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem z Paladynem który wcześniej zużył Hammer of Wrath na bezwartościowych minionach i któremu najwyraźniej nie podeszło Consecration.

A, i wywaliłem 2x Stonetusk Boar na rzecz 2x Leper Gnome. Nie wiem jeszcze, czy to dobry trade.

Edytowano przez Sedinus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie stosunek do disenchantingu? Gdzieś wyczytałem, żeby niczego nie disenchantować, bo to daje mało dustu i przez to się nie opłaca. No ale inaczej dust mogę brać tylko z aren, a ich nie lubię. Ma sens wybranie sobie dwóch-trzech postaci i przerabianie (niemal) wszystkiego pozostałego? Np. zgarnąłem złote Lava Burst i dostanę za to 100 pyłu, za co mogę zrobić nawet i dwie karty dla huntera albo druida.

Jaki macie stosunek do disenchantingu? Gdzieś wyczytałem, żeby niczego nie disenchantować, bo to daje mało dustu i przez to się nie opłaca. No ale inaczej dust mogę brać tylko z aren, a ich nie lubię. Ma sens wybranie sobie dwóch-trzech postaci i przerabianie (niemal) wszystkiego pozostałego? Np. zgarnąłem złote Lava Burst i dostanę za to 100 pyłu, za co mogę zrobić nawet i dwie karty dla huntera albo druida.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś dostawał chociaż np. połowę tego, co wydasz na kupno, to miałoby to może jako taki sens, ale obecnie jest to według mnie zbyt mało opłacalne. Później zachce ci się grać kimś innym i będziesz żałował, że zmieliłeś wszystkie te karty, zyskując 1/5 z tego dla innych klas. Złote ewentualnie można by przerabiać, ale zwykłych bym nie ruszał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disenchentuje złota (no chyba, że karta naprawdę fajnie wygląda w goldzie), karty które nie mają szans na ujrzenie constructed (jakieś wanilie jak np. Venture Co. Mercenary, Mana Wraithy, Secretkeeperzy) i karty klas, które mi nie odpowiadają (Hunter, Shaman). Prawda jest taka, że te pierwsze 1600 dusta trzeba najpierw zdisenchentować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LoL... Nie disenchantujcie, taka moja rada. Chyba, że macie czegoś ponad 2 sztuki, a w przypadku Legendarnych, ponad 1 sztukę. Teraz gracie czymś a za 2 miechy zachce się zagrać czymś innym.

@Ellusion

Venture Co. Mercenary nie nadaje się do constructed?! What sorcery is this :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanilia+ 7/6 za 5 many zwiększająca koszt TWOICH minionów o 3? W Arenie się sprawdza, bo z reguły masz tam mało removalu i kreatur zdolnych na to odpowiedzieć, więc najczęściej robi 2 za 1 co jest dobrą opcją. W constructed jest od niego tona lepszych kart, sam z siebie wstrzymuje TWÓJ napór, a przy pierwszej okazji (czyt. następna tura przeciwnika) zgarnia removal w twarz sprawiając, że jesteś turę do tyłu/5 many w plecy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola. W piątej bądź czwartej turze, a jak jesteśmy druidem to nawet szybciej mamy stworka 7/6 i to jest zła karta?! Co z tego, że wstrzymuje wystawianie moich stworków? Zgarnie remowal? Spoko, moje lepsze stworki będą szczęśliwsze. Nie zgarnie? No to wypas, ciśniemy przeciwnika i niech to ON kombinuje jak się nam tego pozbyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko moje zdanie. 7/6 wprawdzie za 5 many, ale z potężnym drawbackiem. Zagrywanie tego z monety/Inneverate to robienie oponentowi 2 za 1 na jego korzyść. Prosty przykład - oponent wyrzuca w 4 turze (z monety) goblina i kończy, ja wrzucam w swojej Aldor Peacekeepera celując w gobasa. Oponent ma 1/5 (czyli teoretycznie żadne aggro), które go jeszcze blokuje. Jest więcej lepszych kart do constructed, ewentualnie gdzie bym go widział to w jakiejś rampie Druida (chociaż sam nie wiem za co), gdzie przy dobrym najściu wyrzuciłbyś go w 1 turze. Ale ile takich najść będzie? Kilka? Nie, ta karta to "high pick" w Arenie, ale nie poza nią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zły. Grałem na tablecie brata i w kluczowym momencie tablet źle odczytał mój ruch i zamiast zaatakować miniona z 1hp moim zwierzakiem 1/1, co wybuffowałoby mi już ulepszoną hienę, to zaatakowała ta właśnie wykoksowana hiena i oczywiście zginęła. Potem poszło z górki, mag przełamał mój rush, przejął kontrolę i nie byłem już w stanie tego uratować :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem z paczki za 100g złotego epica Shield Slam, który wygląda genialnie, ale nie wiem czy go zostawić (warkiem puki co w ogóle nie gram) czy rozebrać (400 pyłu) i zrobić legendarną, np: TBK, które mi brakuje ;/ W sumie jak Shiel Slam byłby potrzebny to można zrobić normalnego, hmm.

Jak jest w ogóle z tą kartą SL, gra ktoś tutaj regularnie Warriorem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem Warriorem i przeglądam streamy co popularniejszych graczy. Shield Slam lubi się czasem pojawić w decklistach na zasadzie ukrytego techa, fajnie współgra z Shield Blockiem pozwalając ci ściągnąć coś z 5 w plecach (Yeti?). I fakt, w złocie wygląda kozacko.

Osobiście bym disenchentował, chociażby z racji tego, że TBK możesz użyć w każdym decku, a Slam jest ograniczony tylko do Warriora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w ogóle z tą kartą SL, gra ktoś tutaj regularnie Warriorem?

Ja grywam i myślę, że to bardzo dobra, tania karta. Szczególnie, gdy masz Shield Block (dociągasz kartę za 3 punkty many plus dostajesz 5 punktów pancerza). Wojownik może mieć dużą nadwyżkę pancerza, która zawsze się przyda, a ta karta konwertuje blok w atak i - o ile się nie mylę - nie pozbawia pancerza w momencie ataku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie pozostaje kwestia czy chce zostawić złotą czy sobie potem zrobić normalną.

Tak z innej beczki, czyli trolowania za pomocą Sylvanas biggrin_prosty.gif Miej 2x Sunwalkera + Sylvanas na stole, a przeciwnik Sylvanas + jakiś 2/2. Zabij 2/2 Sunwalkerem, zabij swoją Sylvanas używając Holyfire lecząc się 5hp i zabierając Sylvanas dla przeciwnika. Patrzeć na spam emotek i ragequit? Bezcenne trollface.gif

Swoją drogą nie rozumiem ragequit'ów po takiej akcji że koleś daje NA SAMYM POCZĄTKU 3/2, ja daje Mad bombera, który zabija jego 3/2 +1 dmg dla jego hero pokerglass.pngpokerface.png

A co tam darmowych wygranych nigdy za wiele cheesy.gif

Edytowano przez KewL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj wymarzone combo na hunterze. Na stole leżały dwa Buzzardy, hiena i minion, a po drugiej stronie cztery miniony. Rzuciłem Unleash the Hounds i karty wpadały mi tak szybko, że nie nadążałem ich rzucać na stół i kilka spłonęło :( Ale to był dopiero wstęp, bo pieskami wybuffowałem hienę. Myślałem, że to koniec atrakcji, ale w kolejnej turze przeciwnik rzucił Consecration, dzięki czemu zbuffował moją hienę łącznie z moimi psami 6 razy :D Hiena została z 1 hp, ale przeżyła i skończyła z 14 dmg, co pozwoliło mi wygrać grę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że pewnie karty zdobywał głównie z packów, które kupował za ?, to nie dziwi mnie to. Trochę ? na to pewnie przeznaczył, więc z tych packów miał pewnie od groma powtórek (może nawet kilka legendarnych powtórek) i stąd tyle pyłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki, czyli trolowania za pomocą Sylvanas biggrin_prosty.gif Miej 2x Sunwalkera + Sylvanas na stole, a przeciwnik Sylvanas + jakiś 2/2. Zabij 2/2 Sunwalkerem, zabij swoją Sylvanas używając Holyfire lecząc się 5hp i zabierając Sylvanas dla przeciwnika. Patrzeć na spam emotek i ragequit? Bezcenne trollface.gif

Swoją drogą nie rozumiem ragequit'ów po takiej akcji że koleś daje NA SAMYM POCZĄTKU 3/2, ja daje Mad bombera, który zabija jego 3/2 +1 dmg dla jego hero pokerglass.pngpokerface.png

Co do pierwszej sytuacji to troche się dziwie, że ściągnąłeś tego 2/2 Sunwalkerem (pozbawiając się Divine Shielda lub 2hp), a nie Sylvanas, którą i tak postanowiłeś sobie za chwilę zabić.

A odnośnie Mad Bombera to przedstawiona przez Ciebie sytuacja dała Ci OGROMNĄ przewagę na początku. Fakt, że prawdopodobieństwo zaistnienia takiego zdarzenia jest relatywnie małe i faktycznie przeciwnik mógł się lekko zdenerwować to jednak chyba jeszcze nie powód na poddanie gry ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...