Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Daje radę i to nawet aż za bardzo, powiedziałbym, że poza trudnym początkiem mag jest zdecydowanie overpowered, przez co może się znudzić. Pod koniec gry moja rozgrywka polegała w zasadzie na tym, że biegałem wśród przeciwników, zbierałem ich do kupy, waliłem deszcz ognia (ewentualnie uzupełniłem manę, po czym walnąłem drugi) i podnosiłem łupy z ich zwłok.

Edytowano przez Padaka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Poziom trudności wpływa tylko i wyłącznie na ilość zdobywanego expa, przeciwnicy na każdym zadają te same obrażenia. Im wyższy poziom trudności, tym mniej expa dostajesz, wyjątkiem jest bardzo łatwy, na którym dostajesz mniej expa niż na łatwym, ale masz podkręcone bazowe statystyki. Balans rozgrywki bardzo dobry, jedynie jeżeli grasz na łatwym/bardzo łatwym, to od 3 rozdziału gra robi się neico zbyt prosta, ale na normalu jest miodzio. Nie używaj konsoli, bo inaczej sobie gierki nie przejdziesz, po prostu w ogóle nie odpalaj marvina, nawet na chwilę. Gra czasem potrafi crashować przy przecodzeniu do innych światów, podczas normalnej rozgrywki crasha nie miałem. Rób savy na wszystkic wolnych slotach, co prawda, by zbugować tego moda to trzeba być niezłym gościem, ale nie warto ryzykować. Mod jest na pewno największym i najlepszym do G2, zdecydowanie o wiele, wiele bardziej klimatyczny i dobracowany, niż MT do jedynki, polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od paru dni mam zamiar powtórzyć sobie g2 nk (1 przeszedłem jakieś 3 tyg temu) ale nie chce mi się przechodzić gołej wersji tak wiec mam zamiar zainstalować sobie jakiegoś moda i tu właśnie tkwi pytanie jakie mody polecacie? Na oku mam global mod i the returning i czy te mody będą współpracowały z nocą kruka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global Mod i Returning nawet ci się razem nie odpalą, to po pierwsze. Po drugie, zarówno Global jak i Returning mają swoje plusy i minusy, oba te mody są pokroju MT do jedynki, czyli rozbudowują całą grę.

Global ma po swojej stronie:

+ Ciekawszy fabularnie, i mocniej zarysowany wątek główny

+ Sporo nowych przedmiotów, i rozbudowany crafting

+ Przyjemny, i rozbudowany początek gry (duża ilość questów pobocznych na początku, już po wyjściu od Xardasa mamy 4 questy).

Natomiast co do Returninga:

+ Nowy, siódmy rozdział

+ Bardzo ciekawe questy poboczne

+ Ciekawe zarówno główne gildie, jak i te poboczne

+ Sporo nowych lokacji.

Ogólnie bardziej polecam returna, lepsze lokacje oraz poboczne questy, do tego "nowy" system walki bardziej mi odpowiedział niż ten normalny, gothicowy. Global ma po swojej stronie fajny główny wątek oraz dobry crafting, ale jednak bardziej rozbudowany i "większy" jest Returning. Do tego do Globala, osoby spolszczające wersję dodały od siebie żałosne questy, które ssą, i psują klimat gry. Tak więc polecam Powrót ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze nie odpala razem. I mam kolejne pytania czy w the returning i global modzie jest jakiś polski dubbing i czy w returning jest jakiś fort niedaleko bodajże niedaleko farmy onara lub klasztoru? bo oglądałem kiedyś jakiś lets play z moda i tam był właśnie taki fort i ten mody był właśnie strasznie rozbudowany ale straszył rosyjski dubbing wiec nie chciałem grac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

witam mam pewien problem a nie chce zakładać nowego tematu. W the returning kiedy już zabije smoka ozywienca kiedy wracam na statek i chce wrócić do khorinis muszę porozmawiać z dowódca statku wiec rozmawiam z jackiem ale pokazuje tylko ze mogę dać mu miksturę lecznicza wiec idę do kajuty i idę spać ale pisze ze nie moge sie wyspac czy cos takiego. prosze o pomoc bo chcialbym zaczac 7 rozdzial a nie moge

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem przejść Gothica - tym razem z modem Mroczne Tajemnice, ale wg mnie poziom trudności jest ewidetnie przegięty, nawet na najłatwiejszym. Do tego trzeba dodać bugi, które mnie irytowały:

- w zadaniu odszyskanie kuszy Artariusa po wygranej walce z Gor Hanisem nie wiem czemu Scatty mnie atakuje

- czasem postać się telepię, pomaga tylko klawisz Esc i powrót do gry,

- w zadaniu zaginieni kopacze odnalazłem wszystkich czterech, tylko nie wiem czemu nie mogę porozmawiać z Krukiem na ten temat

- do tego dochodzi fakt, że tylko pewien alchemik może przygotować nam napój z rudy, a on nieoczekiwanie znika

Jak dla mnie tego było już za dużo. Mam tylko nadzieję, że MT wyjdą w wersji 3.0, bo póki co jak dla mnie duży poziom trudności i parę błędów skutecznie zniechęcają mnie do gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcą. Poziom trudności w MT jest zbyt wysoki. Jako weteran Gothiców, przechodzący Noc Kruka na wszystkie możliwe sposoby, w MT jakoś po ok. połowie gry odpuściłem, bo prawie każdy przeciwnik kosił moją całkiem napakowaną postać na 2-3 ciosy...

Dla mnie dodatek jest genialny. Questy w nim dodane są tak rozbudowane jak te dodane w Nocy Kruka, a przy tym bardzo ciekawe.

Gdyby nie chory poziom trudności to dodatek byłby jak dla mnie idealny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- do tego dochodzi fakt, że tylko pewien alchemik może przygotować nam napój z rudy, a on nieoczekiwanie znika

To nie jest bug. On po prostu od pewnego rozdziału znajduje się w innym miejscu - w wiosce Orków

Poza tym Mroczne Tajemnice nie są wcale takie trudne. Po prostu podwyższają BANALNY poziom trudności gołego Gothica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, by MT w choć minimalnym stopniu było zbalansowane, należy grać na najłatwiejszym, i nie używać napojów z rudy. Grałem na najtrudniejszym z około 2 lata temu, i gra była niegrywalna, bo w pewnym momencie rozgrywki przeciwnicy byli tak silni, że z wymaksowaną siłą i najlepszą dostępną bronią nie zadawałem kompletnie żadnych obrażeń (i nie, nie chodzi mi oczywiście o ten fragment, w którym biegaliśmy z młotem beliara, czy jak to tam ta broń co miała na hita się nazywała).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Złote Wrota to naprawdę przedni modzik. icon_smile.gif 25 godzin podczas których czułem się tak jak wtedy gdy po raz pierwszy grałem w Noc Kruka. Świetna sprawa móc powrócić do starych wspomnień. Odnoście moda to jest to pierwsza duża modyfikacja do Gothica, którą ukończyłem. I co najważniejsze: grałem w premierową wersję bez żadnych patchy. Nie udało mi się to przez różne bugi z Czasem zapłaty i Mrocznymi Tajemnicami. Fabuła Złotych Wrót jest intrygująca i zachęca do popychania jej do przodu. Wpleciono nowe legendy, postacie, orków, którzy różnią się od tych dotąd poznanych. Jest też kilka ciekawych patentów odnośnie gameplayu. Dubbing jak na totalną amatorszczyznę też jest niczego sobie, utrzymany jest w klimacie dwóch pierwszych Gothiców. No i mod kończy się świetnie. icon_smile.gif Kiedy to lądujemy na zupełnie nowej wyspie i widzimy zapowiedź drugiej części moda. Już nie mogę się doczekać! icon_biggrin.gif

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Szukam jakiegoś moda odświeżającego grafikę w G2 i Nocy Kruka. Nie potrzebuje żadnego rozszerzania przygody. Jedynie poprawiona/odświeżona grafika. Vurt's Gothic II Graphics Overhaul - co myślicie o tym? Korzystał ktoś? Gryzie się z polską wersją? Jest jakaś wersją ostateczna, bo ta którą znalazłem jest z 2012.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcą. Poziom trudności w MT jest zbyt wysoki. Jako weteran Gothiców, przechodzący Noc Kruka na wszystkie możliwe sposoby, w MT jakoś po ok. połowie gry odpuściłem, bo prawie każdy przeciwnik kosił moją całkiem napakowaną postać na 2-3 ciosy...

Nie wiem czy później były jakieś aktualizacje, ale MT był dla mnie zbalansowany w sam raz. Problemem była natomiast gra po fabule MT, postać była tak rozwinięta że dalsza gra stawała się tak banalna że aż nudna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...