Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Jeśli Pirania miałaby robić kolejnego Gothica, to najlepiej, jeśli byłby to reboot serii. Przez Spellbounda, który za przeproszeniem spieprzył trwające wątki gry, zaczął nowe, które są tak składne i pasujące do gry (choćby ta Bogini), że skoda o nich pisać. Twórcom byłoby naprawdę ciężko wszystko przedstawić tak, by miało to ręce i nogi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem wystarczy że Pirania odrzuci G4 i ZB i można jakoś kontynuować tą historie (może powrót na Khorinis?)

Moim zdaniem wyprawa na Południowe Wyspy w wykonaniu Pranha Bytes byłaby czymś naprawdę ciekawym. Szkoda tylko, że zarówno JoWood jak i Spellbound w ogóle dostały do rąk Gothica, chociaż trzeba przyznać, że to właśnie JW we współpracy z Piraniami stworzyły G2, który moim zdaniem jest (zwłaszcza jak na tamte czasy) po prostu mistrzostwem. Natomiast jeśli chodzi o te "zepsute" części serii, to połowiczny reboot wydaje mi się konieczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piranha powinna zostawic gothica taki jaki jest (licze tylko 3 pierwsze czesci), zostawic Risena i stworzyc znowu jakies rpg w mrocznych klimatach.

Też tak myślę, choć nowym Gothicem nie pogardzę.

Właśnie przechodzę Gothic 2 Noc Kruka i bardzo mi się podoba. Prawdę powiedziawszy nigdy nie przeszedłem fabuły dodatku. Powiedzcie: lepiej nauczyć się języka kapłanów czy dodać siły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie: lepiej nauczyć się języka kapłanów czy dodać siły?

Język kapłanów otworzy Ci drogę do bardzo przydatnej umiejętności - czytania kamiennych tablic, które rozwiną Twoje skille min. siłę, czy walkę różnego rodzaju brońmi. Ja osobiście wybrałbym właśnie naukę jezyka. wink_prosty2.gif

Edytowano przez Acros2457
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście najlepiej spodobał mi się gothic 1 i 2. Pozostałe są dla mnie takie denne. Nie wiem może się nie znam, ale pamiętam długie godziny eksploringu i liczynych walk w tych częściach gothicach. Pod koniec 1 części nie mogłem uwierzyć, że

śniący to ten zły :D

Spoilery! Gramatyka! Ortografia! - Rankin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jeszcze dodać do tego lagi występujące u mnie na kompie (nie wiem czy tylko u mnie jeden zapis wczytywał się 1.5 minuty icon_evil.gif), to gra staje się po prostu nudna. W takim wypadku już saper wydaje się ciekawszy. Częściowo zabity klimat, postacie, które wyglądają zupełnie inaczej, niż poprzednio i krótko mówiąc gorzej - zawiodłem się. Można było zrobić to lepiej, naprawdę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie tylko u ciebie. Dlatego ja, wyzwalając miasto robiłem zapisy po każdym zabitym orku. A gdy ginąłem - była przerwa na toaletę :P Dochodzi to tego fatalna optymalizacja zarówno w Gothic 3 jak i Zmierzch Bogów. Na niskich detalach miałem mniej klatek na sekundę, niż na wysokich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ta zmiana również podobała, bo jak grałem na wersji 1.60 to z perspektywy czasu oceniam, że wyglądało to komicznie, bo w dialogach było słychać, że pojawienie się w pancerzu buntownika u orków może skutkować konsekwencjami, jednakże coś takiego nie miało miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poszukać na tej stronie http://www.gothicmod...d=74&Itemid=116. Sam znalazłem tam kiedyś kilka fajnych modów, np: Mroczne Tajemnice, Jaktyl czy Czas Zapłaty: Prolog. Może ten ostatni tytuł to nie do końca mod tylko wprowadzenie do jednego z lepiej zapowiadających się modów, ale mimo wszystko warto to przejść, tym bardziej że finalna wersja Czasu Zapłąty już nie powstanie. Szkoda sad_prosty2.gif .

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak powstanie, było jakieś zamieszanie (o ile mnie pamięć nie myli, to ważna persona opuściła zespół tworzący moda), ale po jakimś czasie wszystko znów ruszyło.

Mod został ukończony wink_prosty.gif Teraz czas przetestować ostatnią betę, poprawić to co tam znajdziemy. Brakuje jeszcze intro i outro, ale nie będziemy z tego powodu opóźniać premiery moda, na pewno musimy dorobić jeszcze ekrany i na dobrą sprawę to już ENDE!

Cytat z 2013-04-20. Źródło: http://themodders.or...ost__p__1080315

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem moda The returning + spolszczenie i powiem szczerze żę zapowiada się ciekawie. Poziom trudności wzrósł widocznie + mniejszy exp za potworki - trochę siętrzeba namęczyć - nie powiem. Mam tylko jeden problem. Chce zostać czeladnikiem u Constantina, lecz nie mogę znaleźć smoczego ziela i zębatego ziela. Jakieś podpowiedzi gdzie je łatwo zgarnę ? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...