Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

A umiecie latać smokiem w G2 ?

Żeby wystartować to strzałka do góry i F8 (trzeba trzymać cały czas )

Jak sie już wzbijemy to F8 i lecimy .

Ale żeby to działało trzeba wpisać w okienku tam gdzie są statystyki ( B )

MARVIN

Fajnie by było zagrać w tą niemiecką wersję bez obciętego obozu bandytów przy kanionie trolla itd.

Edytowano przez Mazzakollo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę to sprawdzić. Czasem też lubię coś pokombinować i zmieniać się w innych NPC. Raz znalazłem masę magicznych run a byłem najemnikiem. Zmieniłem się w jakiegoś maga ( Pyrokar chyba ) i zrobiłem niezłą rzeżnię w Khorinis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio w Gothic'u 2 NK zrobiłem sobie jako broń patelnie :D (jeśli nie wiecie jak to zrobić to wpiszcie na youtub'ie Gothic Sekrety filmowe) i z jednej z górek niedaleko Khorinis (tam gdzie jest teleport) przywoływałem postacie orki itp. i grałem sobie nimi w golfa :D (zrobiłem sobie duży damage broni i jak ich waliłem to odlatywali :P). Tę zabawę polecam xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam gry podobnej Gothica, nie jestem laikiem ;d, i znam sie sporawo, tylko ze nie gralem w wiele klasykow, ale szukam cos Z podobnym klimatem, w zasadzie nastawiona podobnie na fabule, jesli o wskazowki, to bardzo podobny do gothica jest dla mnie KOTOR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KotOR i Gothic? Haha. Wybacz, nie grałem w KotOR, ale wątpie, żeby gry miały coś wspólnego. Co do fabuły - większość erpegów ma fabułę w stylu gothicowym. A jeśli chodzi o klimat - wybacz, ale żadna inna gra nie ma takiego klimatu jaki jest w Gothicu! ŻADNA. Moim zdaniem przynajmniej. Ale jeśli już gdy podobne... Two Worlds może.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, klimat to kwestia subiektywna. Dla fana Gwiezdnych Wojen na pewno dużo lepszy klimat ma Kotor, z oczywistych względów. Ja też wolę mimo wszystko klimat Gothica. Szczególnie jedynki - brudny, ciężki obraz Górniczej Kolonii, gdzie każdy pracuje na własny rachunek (ew. swojego obozu) i mało komu można ufać. Jak mówił jeden z dwóch myśliwych spotkanych na początku gry (Ratford ?) - "w Kolonii są ludzie, którzy rozłupaliby ci czaszkę za stary kilof". I niewiele się pomylił. Dodając do tego wątek Orków, Śniącego, wojnę obozów, bezustanną chęć wyrwania się z tego piekła - miodzio. Brak elfów i krasnoludów wręcz tej grze pomógł. Wniosła powiew świeżości.

Co nie znaczy, że Kotor to zła gra. Wprost przeciwnie - mimo, że nie lubię tego uniwersum to bardzo fajnie mi się grało. Ale to zupełnie inne pozycje.

Edytowano przez Eagle
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miasta orków mając ze sobą Uriziela i magiczną zbroję żaden ork ci nie podskoczy, nawet w wieloosobowych grupach! Pewne problemy mogą sprawić szamani, jeśli szybko się ich nie wykończy, a zaatakują razem. Jak pierwszy raz przechodziłem Gothic 1 to pomagałem sobie kamiennym golemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała seria Gothic należy do moich ulubionych, ale jedynka to najlepsza gra w jaką grałam w życiu. Fabuła kozacka, naprawdę taka maksymalnie wciągająca, że nic tylko grać, grać i grać :happy: Historia jest świetnie poprowadzona i po prostu NIE MA miejsca na nudę. Ścieżka dźwiękowa to jest po prostu cudo, aż czasem można przystanąć w jednym miejscu, aby posłuchać sobie muzyki. No i jeszcze ten wielki otwarty świat, w którym można z każdym porozmawiać, nauczyć się czegoś, dostać ciekawego questa. Wielgachna grywalność. Jak dla mnie to Gothica może przebić tylko Risen, chociaż perspektywa braku polskiego dubbingu w nim mnie przeraża :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że G4 zapowiada się raczej słabo, bo dla mnie ta zapowiedź fabuły jest po prostu denna. Jakiś rybak? Jakieś wiedźmy, które sterowały i pomagały bezimiennemu?! Co to ma w ogóle być? Czekam bardziej na Risen - kto wie, może narodzi się seria, która zastąpi naszego kochanego Gothica! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się o los nowego Gothic'a, oj boję, ale bynajmniej nie z powodu obecnego stanu prac nad nim... Bardziej smuci mnie fakt, iż tak wiele osób wystawiło mu już ocenę (nie mając praktycznie zielonego pojęcia, jaki będzie efekt końcowy). Sam na dzień dzisiejszy widzę obiecujące screeny i (pomimo wprowadzonych zmian) możliwość spotkania postaci z poprzednich części. Historię ocenię, jak zobaczę, teraz równałoby się to z ocenianiem książki/filmu na podstawie opisu umieszczonego na odwrocie... W oczy mogą trochę gryźć zmiany w interfejsie pasujące raczej do mmo, ale to jeszcze nie koniec świata. A już całkiem komiczne jest wynajdywanie nonsensownych zarzutów (wynikające chyba z braku sensownych), bądź też dołączanie się do fali krytyki tylko dlatego, że "jak inni to i ja, w kupie raźniej".

Przykład takiego nonsensownego zarzutu:

Szkoda tylko, że G4 zapowiada się raczej słabo, bo dla mnie ta zapowiedź fabuły jest po prostu denna. Jakiś rybak?

No rzeczywiście, to ci dopiero absurd. W końcu poprzedni bezimienny od samego początku był szlachetnie urodzonym wojakiem, na widok którego niewiasty mdlały, a napotkani wieśniacy świniaki w podzięce, za prostemu ludowi pomocy udzielenie, ofiarowywali...

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChiefLeecher - pozwolisz że podpiszę się pod twój post? :laugh:

Choć sam mam pewne obawy w związku z powstaniem czwórki, to wynikają one bardziej z tego, że tworzy ją studio inne niż piranie (gdyby Zmierzch nie był tworem jakim był to pewnie i tych obaw bym nie miał).

Ale sequele tworzone gdzie indziej tak mają... (patrz - Fallout 3 i podział na fanów, krytyków i "krytykuf")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja coraz częściej myślę sobie, że porażka gothica 3 i zmierzchu bogów jest spowodowana tym, że Jowood i fani gothica za bardzo naciskali na szybkie wydanie tych części. Piranha Bytes nawet nie miała czasu na poprawienie bugów i optymalizacji. :down:

Edytowano przez jacksonheyes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Gothic 3 był porażką nie tylko ze względu na tragiczną optymalizację i bugi. Gra utraciła klimat poprzedniczek. Gdzie poczucie ciągłego zagrożenia? Gdzie wrogowie, na widok których od razu uciekamy jak najprędzej. Szczątkowa fabuła, schematyczność. Nie odczuwamy też, tak fajnego w poprzednich częściach, uczucia rozwijania naszego bohatera, kiedy to stwory, które wcześniej były nie do pokonania stają się proste. Zamiast surowego świata dostaliśmy zieloniutką Myrtanę, Nordmar naćkany potworami. Varant nieco ratuje sytuację, ale niewystarczająco. Dla mnie zabrakło tych wszystkich cech, które sprawiły, że kocham dwie pierwsze części.

Ogólnie do Gothica 3 mam taki stosunek, jak fani pierwszych Falloutów do ostatniej części - uważam, że jest nieciekawy, delikatnie mówiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, jak dla mnie trzecia część jest dobra. Jestem fanem serii i każdą część mam za sobą conajmniej 5 razy ;p Wliczając w to też Gothic 3. Jak dla mnie klapą totalną jest Zmierzch bugów ;p i nie kupie tego chyba nawet jak trafi do extra klasyki, może kiedyś bedzie w cda to zagram do końca ;p

Edytowano przez teken
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja coraz częściej myślę sobie, że porażka gothica 3 i zmierzchu bogów jest spowodowana tym, że Jowood i fani gothica za bardzo naciskali na szybkie wydanie tych części. Piranha Bytes nawet nie miała czasu na poprawienie bugów i optymalizacji. :down:

To tylko potwierdza ich słabość. Powinni się postawić fanom przecież lepiej wiedzieli czy gra jest już skończona, tak to jest jak się ulega fanom. Inni wydawcy jakoś nie słuchają graczy jeśli idzie o datę premiery, prawda? i zazwyczaj wychodzi im to na dobre.

Edytowano przez Cragir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fani to sobie mogą. I tak JoWood miał ostatnie słowo kiedy wychodzi Gothic. Słowo się rzekło, Gothic 3 wyszedł niedopracowany, ale "kasa przyszła", prawda? ;')

W tej chwili to chyba tylko Blizzard i Valve sami decydują kiedy ich gra wyjdzie bo - mimo współpracy z gigantami pokroju EA - mają od nich większą władzę. ;'D W przypadku Gothika JoWood ma prawa i może sobie robić z tym tytułem co chce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wrogowie, na widok których od razu uciekamy jak najprędzej.

Wrogów, na widok których uciekamy, jest tu całkiem sporo. Wynika to jednak bardziej z poronionego systemu walki, niż faktycznej siły przeciwnika.

Ogólnie do Gothica 3 mam taki stosunek, jak fani pierwszych Falloutów do ostatniej części - uważam, że jest nieciekawy, delikatnie mówiąc.

No nie wiem, przeciwnicy najnowszego Fallouta są gotowi palić jego egzemplarze na stosach, jak naziści książki. Nawet jeśli "nieciekawy" jest delikatnym określeniem, to i tak sytuacja Gothica 3 wydaje się nieco lepsza...

Ja gothica 1 nie ukończyłem.Miałem błąd że po walce z trollem diego nie brał tych kamieni magicznych. :mad:

Diego? Kamieni magicznych? Co? Gdzie? Jak? O.o

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jeżeli wgrywałeś moda, to może rzeczywiście coś się pomieszało. Tak czy inaczej, o ile dobrze pamiętam nie musi on nas na siłę zaczepiać byśmy przeszli grę, wystarczy dobrać się do pozostałych kamieni i dostarczyć je do Saturasa, bo z tego co napisałeś wnioskuje że nie bardzo wiesz o co kaman :teehee: . I w sumie zdarza się że Diego nic do nas nie mówi, sam raz tak miałem.

btw: w ogóle z nim rozmawiałeś? Może niekoniecznie musi automatycznie Ciebie zaczepić. I jakiego moda wgrałeś?

Edytowano przez Papayasmurf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten który był na płycie.

No i na forum jestem nowy więc niewiem co i jak.

Problemy z grami opisujemy w dziale "Pomocna Dłoń" - TUTAJ masz do niego link. Dobrze by było gdybyś przed założeniem tematu zapoznał się z TYM regulaminem.

PS: Witamy na forum :) - Lord

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo Zmierzchu Bogów jakt jest aktualnie z tą grą. Czy po wgraniu paru łatek i przymknięca oka na pewne błędy ta się w tą produkcję w miarę przyjemnie grać?

Tak nie jest tak źle jak kiedyś pisali. Właśnie wczoraj dostałem paczkę z grą ;P Nie jest to ten Gothic na którego czekałem ale da się w miarę przyjemnie grać.

Wszystkie części wymiatają(prócz G3 ZB). Gothic 3 po tych kilku latach od premiery wyraźnie dojrzał. Po wgraniu kilku patchów gra się jakby lepiej i przyjemniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...