Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Jeśli wpiszesz kod, który da Ci wszystkie teleporty (o ile taki istnieje, nie gram na kodach), to grę można skończyć w 5-10 minut.

Z wybiciem trupów w świątyniach pradawnych, oraz z

zabiciem Xardasa, Rhobara, czy Zubena

mógłby być problem, więc kod na nieśmiertelność też by się przydał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w Nordmarze nawet mając mapę i tak można się było zgubić- te górki i te doliny mimo, że na mapie było wyraźne zakreślone miejsce to i tak ciężko było dotrzeć samemu np. do Klanu Wilka albo do - o zgrozo- do Xardasa. Ile ja się męczyłem gdy za pierwszym razem grałem aby dotrzeć do Xardasa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że Gtohic to jedna z lepszych gier.Jestem fanem RPG (Gothica 1 przeszedłem 5 razy, 2 2razy, Noc Kruka 1, a 3 1.Jednak najbardziej podoba mi się 1 i 3.2 jest nudna. :biggrin::thumbsup:



Pzdr. dla Smugglera i redakcji. Edytowano przez DubiD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gothicach niektórzy uwazaja za wadę nieograniczony plecak. Fakt, obniża to realizm ale dla mnie moze być. Nie miałbym ochoty co kilka chwil robic selekcji jak to miało miejsce w Oblivionie czy Faloucie3 bo postac nagle sie przeciazyła. Niektórzy doszukuja sie w tym realizmu a mi to tylko psuje rozgrywke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Bezdenna sakiewka to zaleta, nie wada. Bo ileż cacek trzeba by było zostawić/sprzedać/wywalić? Jestem typem chomika i wcale mi nie przeszkadza, że

w kieszonce mam 5 kusz, 10 łuków, 15 różnych mieczy etc. Jeśli coś mi się podoba, to biorę, gdyż nie muszę przejmować się wagą itemków/pojemnością plecaka. W innych grach (choćby taki Neverwinter Nights) niewąsko wkurza mnie fakt, że pomimo iż mam szmalu jak lodu, to muszę sprzedawać zabaweczki, które mi się podobają. A ile bajerów zostaje na polu bitwy - cóż za marnotrawstwo!

W RPG-u ten typ "realizmu" psuje zabawę "zbieraczom" i takim, którzy przywiązują się do pewnych, nieraz już bezużytecznych przedmiotów (np. ja - ciągle nosiłem ze sobą słabe bronie i zbroje, tylko dlatego, że ładnie wyglądały i żal się ich było pozbywać).

Edytowano przez Ruffian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezdenność plecaka jest fajna tylko potem trzeba się przekopywać przez sporą liczbe rupieci a w tym system ekwipunku w Gothicu nie pomaga.

Postanowiłem znowu zagrać w Jedynke i znowu się od niej odbijam ponieważ nie czuje rozwoju postaci. Jestem w 1 rozdziale mam 3 poziom i jade na zardzewiałym toporze bez opancerzenia, każdy ma mnie na 2 strzały a ja nawet nie zabieram im życia (oprócz kopaczy i zwierząt) i takie małe pytanko kiedy w gothicu przestajesz być popychadłem lub przynajmniej realną siłą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest najlepsze w Gothicu że na początku nie ma się kompletnie niczego, i przez spory okres czasu też niczego lepszego nie znajdziesz... Pamiętam że zawsze wystrzegałem się wejścia do lasu, już zejście z drogi było nie bezpieczne.

To budowało dla mnie klimat najlepiej. :happy:

Edytowano przez Tiloren
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że Gtohic to jedna z lepszych gier.Jestem fanem RPG (Gothica 1 przeszedłem 5 razy, 2 2razy, Noc Kruka 1, a 3 1.Jednak najbardziej podoba mi się 1 i 3.2 jest nudna. :biggrin::thumbsup:

Pzdr. dla Smugglera i redakcji.

Ty jesteś fanem a ja jestem wielkim fanem gier RPG dlatego powstaje mój projekt RPG w 3D. Tak tak nie żartuje, jak na razie to jest tylko projekt, ekipa się już zbiera i powoli rozpoczyna się realizacja. Zainteresowani - http://oldworldthegame.blogspot.com

a co do Gothic'a to grałem w 1 i 2, próbuję dorwać noc kruka ale nigdzie nie ma i chyba będę musiał zamówić przez neta. Chciałbym zagrać w 3 ale nie wiem czy moja szafa to udźwignie (wybaczcie ale muszę ją trochę podrasować :P)

btw widzę że kolega jest z Sosnowca, rzut beretem :D

Edytowano przez Peloo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Gothic to jedna z lepszych gier RPG. Ma świetną fabułę i ten klimat. Właśnie wcześniej wspomniana początkowa "bezradność" naszego bohatera tworzy super nastrój. Szkoda, że dodatek do trójki "Zmierzch Bogów" robiony przez hindusów okazał się totalnym dnem. Mam nadzieje, iż czwórka "Arcania: A Gothic Tale" mimo innego producenta (szkoda że to nie będzie dzieło "piranii") naprawi dobre imię całej kultowej przecież serii.

Edytowano przez LordArthasMenethil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wpadłem na pomysł! Czemu nie poprosić, (gromadnie) któregoś z teamu the Poziomkaz lub the Modders o stworzenie modu do G2 opowiadającego dzieje Beziego sprzed Bariery? Wiem, że mają zabiegane głowy, ale jak się postaramy możemy zadziałać tak , że będzie to ich 2 projekt po obecnym :D

Ale to bullshit jest, że w ogóle nas wysłuchają :/ Bo w czym pomożemy? Beta testering lub Korektor dialogów (piśmiennych). A klimat z 1 powstał tak jak opisałem wcześniej. ( w innym poście)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu mi też ciężko się było dostać do Xardasa w G3 ale jaką miałem satysfakcje gdy zobaczyłem ścieżkę pod górę a na szczycie była wieża,nie korzystałem wtedy z usług tego wilka ;) oczywiście, ale można znaleźć go bardzo łatwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, ja nie mialem ze znalezieniem Xardasa zadnych trudnosci. Czemu?

Bo na mapie z zaznaczonymi grobowcami jest wieza

:D

. Natomiast od groma czasu zajelo mi znalezienie tego bialego rozpruwacza. Caly dzien sie blakalem po Nordmarze, przeklinajac tego koszmarnego druida. Skonczylo sie na tym, ze malo nie oplulem monitora z radosci jak go w koncu ubilem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje z tą orkową bronią to naprawdę można kasy zdobyć. Dlatego bardziej opłacalne (pod względem finansowym) jest przejście gry stroną buntowników, na orkach można się nieźle wzbogacić. Jak szedłem stroną "zła" to z finansami było krucho (zostają jeszcze asasyni), a powiadają, że to zło nas kusi.

PS.Niestety w Zmierzchu Bogów przesadzili z tym rozwiązaniem, zwłaszcza, że kradzież nie była karana. Po kilku godzinach grania miałem w kieszeni wielokrotność skarbca Rhobara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje z tą orkową bronią to naprawdę można kasy zdobyć. Dlatego bardziej opłacalne (pod względem finansowym) jest przejście gry stroną buntowników, na orkach można się nieźle wzbogacić. Jak szedłem stroną "zła" to z finansami było krucho (zostają jeszcze asasyni), a powiadają, że to zło nas kusi.

PS.Niestety w Zmierzchu Bogów przesadzili z tym rozwiązaniem, zwłaszcza, że kradzież nie była karana. Po kilku godzinach grania miałem w kieszeni wielokrotność skarbca Rhobara.

Już w trójce było za łatwo,bo mogłeś pobić Gorna 100 razy i za każdym razem zabrać mu topór warty dwanaście tysięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...