Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Janos, nawiązując do Gothica, chwilę się zastanawiałem nad Twoim podpisem, bo nie wiem by jakimś programistą jesteś, kierownikiem produkcji... ;) "Skończyłem G3" intrygujące :).

Mod o którym mówicie faktycznie wygląda smakowicie, trzeba będzie spróbować, ale zbytnio nie przeżywajmy, większość screen'ów prawdopodobnie o wiele odbiega od wyglądu mod'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba klucz do kajuty dostać i wejść do niej. A właśnie widzieliście gameplay'e? Co prawda walka dziwnie wygląda, ale fireball mnie powalił, był rewelacyjny. Nie mogę odżałować tylko tego, że nie będę mógł zagrać, bo komp za słaby :( Premiera tuż tuż. Żeby im tylko wyszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gameplay super!Ciekawie prezentuje się to strzelanie z łuku i fireball.A co do fireball właśnie to miodzio.Co ciekawe nowy Gothic się nie zacinał na filmiku.WOW!Do premiery jeszcze trochę,więc niech poświęcają teraz więcej czasu na szliwy itp,itd.Ciekawe w jakiej cenie i jakie wymagania będzie miała gra

Edytowano przez Pater
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcania wygląda ciekawie ,ale:

a)mam nadzieje ,że strażnicy będą reagować na potwory ,bo na gameplayu stali w miejscu

b)mam ohydne i nieetyczne skojarzenia z WoW-em(nie mówie ,że WoW jest zły ,ale w Gothicu wygląda to paskudnie)

c)po co minimapa?

d)resztki przeciwników jak z Baldura(żeberka:) i dziwna pomarańczowa poświata po uderzeniu

Jednak fajniej wygląda czarowanie i strzelanie z łuku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas oglądania gameplay'a miałem ostre skojarzenia z jakimś hack'n'slashem i WoW. To pierwsze przypominało mi przechodzenie przez wrogów jak kombajnem przez zboże (ale pewnie dali jakąś wymaksowaną/nieśmiertelną postać do pokazu), podpisy i paski z życiem nad każdym wrogiem, interfejs oraz informacje o zdobytym exp (te unoszące się w powietrzu). To drugie: minimapa, co za geniusz ją tam posadził, kto w ogóle wpadł na pomysł, aby wprowadzić ją do gry? Ciekawe, czy będą jeszcze wykrzykniki i znaki zapytania oznaczające miejsca "questowe".

Co do samej grafiki: jest ok. Nie podoba mi się jedynie to chybotanie bohatera ruchem okrężnym wokół własnej osi, gdy powinien stać w miejscu. Dziwnie to wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem gameplay. Jej grafika ok, ale dajcie spokój to strzelanie z łuku jest trochę za szybkie (nawet legolas takiego speeda nie ma).

Bardzo dziwne wyświetlanie życia oraz magii. (hp/mana).

Czy te owady to krwiopijcy?

Tamci goście to byli bandyci czy orki?

Czemu bezimienny2 cały czas ma wyciągnięty miecz?

To nie jest świat, ani Myrtany, ani Khorinis , ani nawet Zniszczonej Górniczej Doliny z Khorinis. Arcania przenosi nas w zupełnie inne universum. Takie wielkie drzewo? (co to WoW?)

Jedynie dobre dla mnie są czary. Oraz grafika. Teraz czekam na fabułę i kupię Arcanie dopiero po recenzji w CDA. Nie będę kupował w ślepo tak jak zrobiłem to z G3 ZB.

Na razie całokształt dla mnie ma jedynie 45% completa.

Nie za bardzo podobał mi się ten gameplay.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu tego mam mieszane uczucia. Już nawet nie ta minimapa mi przeszkadza, ale sam fakt że będzie to wieloplatformówka. Za każdym razem jak słyszę że gra idzie na wiele platform równa się to drastycznym uproszczeniom... Oby nie było tak jak z Falloutem 3. No nic, pożyjemy zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UU właśnie z podobieństwem do Wowa można się zgodzić,ale gra jeszcze ma prawo się zmienić bo premiera to zima 2009 a dopiero wakacje nam się zaczynają ;),mi tylko w gameplayu wydawało się dziwne ignorowanie zwierząt przez NPC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy zobaczymy. W ciagu tych sześciu miesiecy moze sie sporo zmienic. Być może zostaną jeszcze poprawione niedoskonałości. Osobiście martwię sie bo mój sprzęt może tego nie pociagnać tak aby grało się komfortowo. Ale może za te kilka miechów zdążę zrobic jakis upgrade lub kupie nowego kompa (wakacje będą pracowite).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcania przenosi nas w zupełnie inne universum.
Nieprawda, akcja gry nadal będzie się rozgrywać w świecie znanym z poprzednich odsłon. Oczywiście zmienią się miejscówki oraz niektóre elementy.

Khorinis bym się nie spodziewał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Może już takie było, ale o co chodzi w fabule. Na końcu trójki Bezimienny zostaje królem(nie wiem, nie grałem). Mój kolega mówi, że okazuje się tyranem, a ty wcielasz się rolę innego Bezimiennego. Czy to prawda. Bo z różnych opowieści mego kolegi wynoszę, że fabuła będzie taka sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła Zmierzchu Bogów zakłada, że Bezimienny

opowiedział się po stronie Orków i pomógł im ostatecznie zniewolić Myrtanę

więc dziwi kogoś, że okazał się tyranem? Ja tym razem wolę do nowego Gothica podchodzić jak do gry średniej, przynajmniej będzie mniejsze rozczarowanie jeżeli naprawdę taki się okaże.

Edytowano przez Rankin
spoiler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ruffian

Bezimienny Świr? A tak go lubiłem. :/ Nie spodobało mi się już jak w Trójce pojawiła się możliwość obrania drogi Beliara. Wszak przez poprzednie odsłony raczej tępiliśmy zastępy jego sługusów. A teraz jeszcze naszemu bohaterowi odbija a my "przesiadamy się" na innego. Nie no normalnie szok. W stu procentach jestem pewien - nie wiem jak będzie finalnie wyglądać Arcania, ale na pewno nie zasłuży sobie u mnie na miano "Gothica". Gothic, którego znaliśmy, skończył się wraz z Nocą Kruka - to moje stanowisko i go raczej nie zmienię.

Zaraz zaraz... jak to z Wiedźmina?

Toż to zniewaga, która krwi wymaga! (nie żebym miał coś do Wiedźmina. Tamtejszy styl walki jest świetny... ale właśnie dla gry Wiedźmin. A to jest... to znaczy MIAŁ BYĆ Gothic, a nie Przygód Geralta Ciąg Dalszy) Zaprzepaścili jeden z najlepszych systemów walki (ten z G1 i G2, NIE ten

z G3) I w tym miejscu pytam się - czy TEGO właśnie chcą gracze, że jedna z najlepszych serii przepoczwarza się w takie coś?

Ten gameplay... eee... co to jest? Na pewno to nie jest Age of Conan albo coś? A nie, to jednak JEST Arcania... (poznałem po krwiopijcach :P)

No cóż, to tylko utwierdza mnie w tym co postanowiłem dawno - Kupię tę grę. Jak wyjdzie w eXtraKlasyce za 20 zł. Wcześniej nie ma po co się pchać.

@Bati - Zabawne, że "Zmierzch BUGÓW" brzmi lepiej niż nazwa oryginalna ;) Powinniśmy napisać petycję do twórców o zmianę tytułu ;) Chociaż lepiej pasowałby "Poranek Bugów", bo z tego co słyszałem, to wcale nie jest ich mniej niż w podstawce. :/

Edytowano przez Ruffian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A streściłby ktoś fabułę Zmierzchu Bugów? Niestety, nie przebrnąłem przez niego;/. Gothic 3 też planowałem kilka razy przejść, ale nic z tego. Te gry są po prostu diametralnie inne od starych, dobrych Gothiców...

@Ruffian Tak, tą nazwę chyba przytoczył CormaC albo spotkałem się z nią na jakimś innym forum.

PS. Za co report?;/

Edytowano przez Bati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...