Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

@Wiedzmin0- Tak, masz rację. Morrowind też taki jest, ale ponieważ nie za bardzo lubię całą serię TES, to pozwoliłem sobie na małą stronniczość. ;) @Bronek- Mroczne Tajemnice, rules! Jedyne do czego mógłbym się jakoś bardziej przyczepić, to to, że można bardzo szybko stać się niepokonanym herosem i po prostu jest za łatwo. Dlatego radzę, żeby raczej wykonywać zadania po kolei i na początku gry, nie bawić się w zabijanie potworów, oraz eksplorację terenu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo byłem ciekawy multi do Gothica. Niestey mocno się zawiodłem - bardzo słabe wykonanie, niesamowite lagi... Panowie muszą jeszcze sporo popracować. A z tego co pamiętam, już dwa lata temu były obiecanki, że już już za chwilę dostaniemy świetny multiplayer. Niestety nie wyszło..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy po co nam te kody. Bo jak chcemy filmik zrobić albo się pobawić to kody okazują się przydatne. Podobno jest też taki kod, że można przeskakiwać z rozdziału na rozdział. Czy NPC nie wiem.

Szkoda że ukończenie pierwszych Gothiców, nie dawało żadnych premii do następnych np. Kończysz G1 i masz jakąś premię lub coś... Jak w przypadku ME.

Swoją drogą ciekawostka.

Polacy są niezwykle uzdolnieni jeśli chodzi o modding Gothica. Wczoraj była premiera Gothica Multiplayer i szczerze ? Nowy kierunek dla machinimy to jest jak dla mnie, no i całkiem fajny bajer do zabawy. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy są niezwykle uzdolnieni jeśli chodzi o modding Gothica. Wczoraj była premiera Gothica Multiplayer i szczerze ? Nowy kierunek dla machinimy to jest jak dla mnie, no i całkiem fajny bajer do zabawy. ;)

Gothic MP? No, to musi być ciekawe, chyba czas po raz kolejny (który to już... 14? 15?) zagrać w Gothica...

Hej, zapodaj mi na PW jakiegoś linka. ;)

Edytowano przez SerwusX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wielką potrzebę tu napisać, a temat sam pojawił się na stronie głównej :tongue: Ale mam szczęście... Ok, przejdę do mojego problemu. Dotyczy on Gothica 4, a w skrócie Arcanii.

Zaintrygowała mnie w demku pewna sprawa, chodzi o okno ekwipunku. Pamiętam, że po zebraniu np. po zabitym wrogu broni, standardowo lądowała ona w tymże oknie. Jednak jeśli przypadkowo wyposażyłem się w najbardziej badziewny toporek w grze, jest sposób go wyrzucić? :smile: Bo z tego co pamiętam, raz zebrana rzecz na zawsze "była ci wierna". Czy może lista jest nieskończona i mogę tych rupieci nazbierać ile zechcę?

Przymierzam się teraz do kupna gry, więc prosiłbym o odpowiedź w sprawie tego ciekawego (przynajmniej dla mnie) pytania :smile: Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie główną stronę projektu, jest już download do pierwszej wersji mp, na razie jest tylko DM, ale już widziałem serwer typu RP (odgrywanie realnego życia), tylko niestety był w fazie testów, obecny mp ma wiele błędów. Do wyboru są 3 klasy tzn. barbarzyńca, żołnierz oraz bezimienny (najsłabszy oraz bezbronny), ostatnio zostały wprowadzane animacje typu klikasz o i twoja postać tańczy. Są niewielkie lagi, a postacie "teleportują się", ale wolno to przeżyć.

Stronka:

http://gothic-multiplayer.pl/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo byłem ciekawy multi do Gothica. Niestey mocno się zawiodłem - bardzo słabe wykonanie, niesamowite lagi... Panowie muszą jeszcze sporo popracować. A z tego co pamiętam, już dwa lata temu były obiecanki, że już już za chwilę dostaniemy świetny multiplayer. Niestety nie wyszło..

Nie zapominaj, że ten multiplayer robi tylko 3 ludzi, a poza tym to jest to dopiero wersja początkowa i dopiero się rozwija. Cały czas dochodzą nowe patche. Za jakiś czas multiplayer będzie bardziej grwalny. Wystarczy tylko poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymikolo- zawsze w każdym Gothicu masz "plecak bez dna". Możesz nosić przy sobie tyle badziewia(no i przydatnych rzeczy też) ile zechcesz.

Dlatego nie próbowałem niczego wyrzucać (choć zapewne się da) tylko zawsze niepotrzebne rzeczy sprzedawałem.

A, to wszystko już wyjaśnione! Nie wiedziałem, że w Arcanii (czyli pewnie także w pozostałych częściach Gothica) można sprzedawać przedmioty :sweat: Ale moja niewiedza jest chyba uzasadniona, bo jeśli się nie mylę, w demku nie było nigdzie okazji pohandlować.

Czyli krótko mówiąc, jeśli całe okno ekwipunku się wypełni, zostaną "dodane" nowe kwadraciki na różne przedmioty? Mam nadzieję, że tak... Dzięki za odpowiedź :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten multiplayer to można powiedzieć. Że to jest wczesna faza alphy lub coś. Projekt jest ciągle rozwijany, na oficjalnym forum padła sugestia zrobienia nowego trybu dla lore geeków. Czyli role play.

Swoją drogą... Mogli by dać system CTF oparty na klimatach Gothica np. Przemieść owcę do swej bazy, albo team deathmatch. Do takiego multiplayera jest pełno pomysłów ale błagam. Nie robić z tego MMORPG !

Swoją drogą. Można by dodać też tryb oblężenia dla 10 osób na początek ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, że ten multiplayer robi tylko 3 ludzi, a poza tym to jest to dopiero wersja początkowa i dopiero się rozwija. Cały czas dochodzą nowe patche. Za jakiś czas multiplayer będzie bardziej grwalny. Wystarczy tylko poczekać.

No przecież napisałem, że już dwa lata czekam na multiplayer, a nie dowiedziałem się o jego tworzeniu na początku. Dwa lata na stworzenie multi, w którego tak naprawdę nie da się grać, to dość dużo. Może moje wnuki będą kiedyś grały w przezwoite multi :P

Narazie jednak ile razy włączyłem MP, tyle razy musiałem resetować komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, że ten multiplayer robi tylko 3 ludzi, a poza tym to jest to dopiero wersja początkowa i dopiero się rozwija. Cały czas dochodzą nowe patche. Za jakiś czas multiplayer będzie bardziej grwalny. Wystarczy tylko poczekać.

No przecież napisałem, że już dwa lata czekam na multiplayer, a nie dowiedziałem się o jego tworzeniu na początku. Dwa lata na stworzenie multi, w którego tak naprawdę nie da się grać, to dość dużo. Może moje wnuki będą kiedyś grały w przezwoite multi :P

Narazie jednak ile razy włączyłem MP, tyle razy musiałem resetować komputer.

Zrobienie takiego multiplayera to kupa roboty, al robią go tylko 3 osoby które mają też prywatne życie, a nie siedzą 24 na dobę przy kompie. Podobnie jest z modem do Gothic "Czas Zapłaty" który również tworzony był ponad 2 lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Arcanię i wrażenia mam nie najgorsze. Niby brak kontaktu z otoczeniem, niby zupełnie inny system rozwoju, niby nawet nie można tego nazwać Gothikiem!

Jednak mimo to, grało się całkiem przyjemnie i nie żałuję zakupu. Gra jest łatwa, bezstresowa z ładną grafiką, znośną fabułą i starymi znajomymi, których miło było znów zobaczyć. ;)

Nie napiszę, że polecam, ale jeśli ktoś nie ma w co grać to może rozważyć tę opcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To multi z Gothica jest beznadziejne i grafikę ma to pupy, ja w ogóle nie rozumiem jak się komuś może takie badziewie podobać!!!

Arcania przy dzisiejszych standardach wypada słabo, nie ma w niej nic szczególnego i godnego uwagi.Nie wprowadza żadnej innowacyjności a przy takich grach jak wiedźmin bądź dragon age wypada naprawdę słabo.A sama fabuła... no proszę was wieśniak który ratuje świat gdyby na podstawie tego napisać książkę to autora by wyśmiali.

Jeśli możecie to wytłumaczcie mi fenomen gothica, bo ja sądzę że kolejne części które są kupowane to tylko pozostałość po fanach gry i tyle.

PS: arcania ma ładną grafike :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sama fabuła... no proszę was wieśniak który ratuje świat gdyby na podstawie tego napisać książkę to autora by wyśmiali.

A czy "Eragon" nie polega na czymś podobnym? Zresztą nie porównuj fabuł do książek i do gier, bo to zupełnie co innego- w książce fabuła to wszystko, a w grze tylko pretekst do grania.

A fenomen Gothica jest łatwo wytłumaczyć, ale...tylko na podstawie dwóch pierwszych części, ponieważ następne to tylko całkiem niezłe gierki, lecz nie tak fenomenalne i klimatyczne jak poprzedniczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ja nie uważam eragona za książkę tylko za jakieś wypociny, zresztą on by zginął w 2 części czego autor nie zauważył a poza tym on latał na smoku i tam były jakieś wątki poboczne.

Pfyyy a co mnie interesują te poprzedniczki liczy się "tu i teraz" jak tego "teraz" i "tu" zabraknie to nie ma już nic.Chcesz mi powiedzieć że ludzie tak kochają gothica że kupują następne części choć są beznadziejne? Zresztą chodziło mi oto co widzicie w gothicu co was w nim urzekło i zachwyciło.

PS:fabuła to podstawa dobrego erpega

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja gdziekolwiek napisałem, że są beznadziejne?

"następne to tylko całkiem niezłe gierki, lecz nie tak fenomenalne i klimatyczne jak poprzedniczki"- dokładny cytat mojego postu.

Nie są aż tak dobre jaki części I oraz IINK, ale są to gry dobre i warte wydanych na nie pieniędzy i czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...