Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

W Demo można już wyłączyć uproszczenia:

-Wykrzykniki nad npc / przedmiotami związanymi z questem.

-Czerwona otoczka wokół nieprzyjaznych postaci i zielona wokół przyjaznych.

-Minimapa.

Po za tym widziałem gameplay z GameStar i z tego co ujrzałem to gra na poziomie trudności Gothic jest dosyć trudna, dwa szkielety normalne zabijały gościa z 210 HP z zbroją z Stelwark (Czy jakoś tak)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wyłączyć, ale nie wszystko. Nie można wyłączyć pojawiającej się na dole (zamiast nad itemem / postacią) nazwy, zablokowanych terenów, przeciwników którzy zadają cios raz na 30 sekund i innych bubli.

Poza tym, gra nawet po wyłączeniu wszystkiego co się da i przejściu na tryb europejski dalej wygląda jak mix prince of persia z WoWem.

Zauwazyliście w ogóle jakąś różnice między European / American ? Bo ja nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się też recki na zachodnich serwisach. IGN dał 7,5. Inne też w tej okolicy - przedział 70-79%.

Czyli w sumie nie jest źle, szczególnie że na Zachodzie Gothic nigdy nie miał najlepszej prasy. Z drugiej strony, hitem toto na bank też nie jest.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Bo gothic to zawsze była gra europejska : robiona w europie, osadzona w klimacie europy (średniowiecze), z europejskim poczuciem humoru i tutaj zawsze dobrze się sprzedawała

Jest to chyba największy błąd JW i SB - chcieli zrobić z masła margarynę (dokładnie to co zamierza zrobić teraz BioWare) ; grę dla mass z gry która była dla średniej ilości odbiorców.

Mogę to zrozumieć, ale dlaczego, zamiast koncentrować się na powiększeniu sprzedaży w europie (np. w Anglii, Francji itd) to chcieli podbijać amerykańskie rynki, gdzie takie gry raczej nie schodzą. Wątpię, żeby nawet zrobienie z walki zręcznościówki dla dzieci bez rąk pomoże w osiągnięciu tam wielkiego sukcesu.

Równie dobrze mogli by spróbować zdobywać rynki azjatyckie, robiąc z przeciwnikó magowe misie-pandy, wtedy mieli by chyba większe powodzenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gothic to zawsze była gra europejska : robiona w europie, osadzona w klimacie europy (średniowiecze), z europejskim poczuciem humoru i tutaj zawsze dobrze się sprzedawała

Zawęziłbym to jeszcze bardziej - Gothic jest serią na wskroś niemiecką; po niemiecku zgrzebną i hardkorową. To za naszą zachodnią granicą cieszy się największą estymą, chociaż i w PL zdobyła sporą popularność. Pamiętam, że swego czasu, przed premierą G3 jeden z devów PB żartował, że mogliby wypuścić puste pudełka z napisem "Gothic", a w Niemczech i tak by je błyskawicznie wymiotło z półek sklepowych. ;)

Bo europejskie są też np. gry Ubisoftu, a to jednak zupełnie inne klimaty.

A czemu kierunek USA? Bo taki jest ogólny kierunek branży, nawet japońskich serii. Bo to wielki rynek po prostu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... tak oglądam zwiastuny, czytam zapowiedzi/opinie, pogrywam w demko ale nadal nie wiem czy kupić tego Gothica... W zasadzie to mam dylemat, wziąć teraz Gothica czy poczekać tydzień i kupić Fallouta, obie gry trafiają dokładnie w moje gusta i tu jest właśnie problem bo obie wolę tak samo. Co wy byście mi radzili kupić? A, i jeszcze jedno, która z tych gier jest dłuższa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możemy polecić grę, która jeszcze się nie ukazała? 0.0 Demo Arcanii rozczarowuje, ale z drugiej strony nie mam pojęcia, jak wygląda nowy Fallout (Fallout 3 też rozczarowywał, chociaż nie aż tak jak Arcania... Może to dlatego, że nigdy nie byłem maniakalnym fanem Fallouta?). Jeśli chodzi o długość, to podobno najnowszego Gothica spokojnie można przejść w 15 godzin, ale z grami RPG to jest tak, że nie tylko główny wątek się liczy, a zadania poboczne potrafią solidnie wydłużyć grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... tak oglądam zwiastuny, czytam zapowiedzi/opinie, pogrywam w demko ale nadal nie wiem czy kupić tego Gothica... W zasadzie to mam dylemat, wziąć teraz Gothica czy poczekać tydzień i kupić Fallouta, obie gry trafiają dokładnie w moje gusta i tu jest właśnie problem bo obie wolę tak samo. Co wy byście mi radzili kupić? A, i jeszcze jedno, która z tych gier jest dłuższa?

Zdecydowanie Fallout New Vegas będzie dłuższy od Gothica 4 (22 godziny gry zajmuje sam główny wątek) lecz w Gothicu 4 jest zdecydowanie przyjemniejsza dla oka grafika niż w Fallout New Vegas. Miałem ten sam dylemat i wybrałem Gothica 4 jako iż jestem fanem tej serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tej dwójki bez wahania wybrałbym New Vegas. Fallout = ciekawszy świat; Chris Avellone = na bank będzie to jeden z najlepszych fabularnie RPGów w historii; Obsidian = nieliniowość i mocne nawiązanie do klasycznych Falloutów.

Ofc wszystko jest rzeczą gustu, bo jak ktoś woli Gothiki to wybierze Arcanię. Ja obie serie lubię mniej więcej tak samo (ze wskazaniem na Fallouta), ale New Vegas prezentuje się po prostu dużo lepiej mimo słabiutkiej grafiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkając we Włoszech dziś dostałem zamówioną prze ze mnie kopię Edycji Kolekcjonerskiej Arcanii i powiem wam że bardzo miło mi się gra jak do tej pory. Walki są fantastycznie, dynamiczne i mimo pozorą trudne. W Demo było wszystko ułatwione, ja gram na poziomie trudności Gothic i żeby ubić 2 czarne gobliny i jednego goblina szamana musiałem wczytywać grę kilka razy i próbować kilka innych taktyk zmieniając często ekwipunek. Hotfix nieziemsko poprawia optymalizacje gry, PC Games po przetestowaniu hotfixa napisało iż płynność gry na procesorach dual core w feshyr podnosi się o 50% a w Argaan o 140% natomiast na quad corach w feshyr o 60% i w Argaan 170% !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę dzisiaj miał swój egzemplarz Gothica (już czeka na odebranie :)), wieczorem opiszę swoje wrażenia, o ile nie będę grał.

Ciekawi mnie jedna sprawa: angielski hotfix zajmuje 14MB, rosyjski 30. Czym w takim razie wyróżnia się polska wersja, którą właśnie ściągam - ma ona grubo ponad 200MB...

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast na quad corach w feshyr o 60% i w Argaan 170% !

O, to jest dość dobry argument abym dziś/jutro poleciał po Gothica... jednak o ile dobrze pamiętam wszystkie te "magiczne" fixy nigdy mi nie działały, tzn. albo było tak samo albo gorzej.

Podpinam się również pod pytanie Diexa, zaciekawiło mnie to kiedy szukałem czegoś o G4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawęziłbym to jeszcze bardziej - Gothic jest serią na wskroś niemiecką;

Dlatego mówiłem, że powinni starać się zgarnąć więcej graczy w całej europie, gdzie fanów średniowiecznego klimatu (+ fantasy) nie brakuje, sądząc po sprzedaży innych gier.

A czemu kierunek USA? Bo taki jest ogólny kierunek branży, nawet japońskich serii. Bo to wielki rynek po prostu.

Ja wiem dla czego USA, nie wiem tylko po co - oznaczało to zmianę gry całkowicie, gdyż tak drastyczna zmiana kierunku (mentalność odbiorców) oznacza zrobienie gry całkowicie innej. W sumie szanse na efekty wyglądają mniej więcej tak : 15 % na zdobicie jakiegoś (nie wiadomo czy dużego) rynku zbytu w usa, 85% na stracenie pewnego rynku zbytu w europie.

Czy im się opłaci? Zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Jak widać opłaca im się, jak do tond od premiery zostało sprzedane 28 000 egzemplarzy gry i do sklepów dotarło 200 000 egzemplarzy. A pamiętajmy że gra nie została jeszcze wydana w polsce i w ameryce północnej.

Btw. W przyszłym tygodniu wychodzi następny Patch poprawiający kilka błędów oraz wprowadzi support pod 3D na kartach Nvidia .

Edytowano przez Wloch95
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie było premiery w Polsce, to co Arcania robi u mnie w domu?

Odpowiedz jest prosta instaluje się. :P Kupiłem edycję kolekcjonerską, nie żałuję. Całość wykonana jest solidnie, ładne pudełko, artbook, opowiadania. Najbardziej podoba mi się kufel, robi on duże wrażenie. :P

Zobaczymy jak wygląda sama gra, instalacja dobiegła końca...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z przykrością muszę was powiadomić. Iż piraci już znaleźli sposób na złamanie zabezpieczeń. Odnoszę się tu do newsa ostatniego o Arcanii związanego z zabezpieczeniami. Tak angielska wersja gry jest już do pobrania legalnie inaczej.

Jak dla mnie, to był błąd z strony Spellboundu chwaląc się tymi zabezpieczeniami, bo jak widać okazały się bezskuteczne. :/

Bronek miłej zabawy. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Jak widać opłaca im się, jak do tond od premiery zostało sprzedane 28 000 egzemplarzy gry i do sklepów dotarło 200 000 egzemplarzy.

To "troszkę" mało, bo gra - hit jaką miała być arcania powinna sprzedać się przynajmniej w ilości ~ kilkaset tysięcy egzemplarzy w dniu premiery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już raczej wina kiepskiej kampanii reklamowej, takich sobie recenzji, słabego demka i prawdopodobnie średniej jakości samej gry.

Zmniejszenie interaktywności czy ograniczenie swobody ruchu imho nie zaszło w Arcanii dlatego, że chcieli wejść na rynek amerykański (co, Amerykanie nie lubią sobie swobodnie poskakać i wolą wpadać na niewidzialne ściany?...), tylko dlatego że zmienił się deweloper, a Spellbound nie jest widać tak utalentowany jak Piranha. I tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie czemu łatki do wersji eng/rus to 15/30MB a do wersji pl to 200MB? ;o

Oprócz tego mam jeszcze kilka pytań:

1. 15h zajmuje przejście samego głównego wątku czy z misjami pobocznymi?

2. Świat gry to ta sama Myrtana z G3?

3. Bronek, na jakich detalach chodzi u Ciebie G4 i ile masz średnio FPS?

4. Czy to normalne, że na mojej konfiguracji G4 osiąga średnio 25-30FPS? (Większość mam na high, nic na ultra, post processing off, SSAO na medium ;d)

Coraz bardziej jestem przekonany do tej gry...

//Czy jest możliwość ustawienia aby gra korzystała z 4 rdzeni? Bo 1 jest obciążony w 90-100% a reszta 3-5%... ;d

Edytowano przez Skreedi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Jak widać opłaca im się, jak do tond od premiery zostało sprzedane 28 000 egzemplarzy gry i do sklepów dotarło 200 000 egzemplarzy.

To "troszkę" mało, bo gra - hit jaką miała być arcania powinna sprzedać się przynajmniej w ilości ~ kilkaset tysięcy egzemplarzy w dniu premiery.

Popieram, zaskakująco mało jak na taki potencjalny hit...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dziwne, mój post zniknął ale napiszę jeszcze raz ważne pytania

1. Czy to normalje ze na moim sprzecie osiagam tylko 30fps? (wszystko prawie na high, nic na ultra, SSAO na medium, wylaczony post processing)

2. Jak wymusic obsługe 4 rdzeni? U mnie tylko 1 rdzen obciazony jest 90% a reszta 2-5% (chociaz jak patrze w menadzerze zadan to widze 30-40% na 1 a reszta nic xd)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...