Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

No właśnie nie ma co porównywać w wiedźminie wybory maiły ogromny wpływ na dalszą grę, w gothicu 3 nie mieliśmy tego aż tak rozwinietego. Wybory moralne, to akurat bardzo przypadło mi do gustu w wiedźminie, przydało by się to w gothicu. No ale może nowi twórcy gothica uwzględnia to w kolejnej części, tak w ogóle liczę że część czwarta znów zachwyci nas jak legendarna już jedynka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale może nowi twórcy gothica uwzględnia to w kolejnej części, tak w ogóle liczę że część czwarta znów zachwyci nas jak legendarna już jedynka.
Zebys sie czasem nie przeliczył. G4 ma sie tak do wczesniejszych wersji jak nowy Max Payne do do MP1 i MP2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grassman0 Nie trać czasu na Gothica 3(najgorszą cześć serii moim zdanie) lepiej zagraj w kultową jedynkę lub dwójkę, z większym wskazaniem na część pierwszą, ach ten klimat....

Spoko, spoko kolego jedynkę to ja już kilkadziesiąt( nie licząc modów) razy przeszedłem, a o dwójce i dodatku do niej to nie wspominam :tongue: .Ale z tym że trzecia część gothica jest najgorsza z serii, to się po trochu zgadzam. W szczególności jeżeli chodzi o fatalną optymalizację i "zabugowanie".Do tej pory się zastanawiam jak twórcy mogli wypuścić tak niedopracowany produkt i bezczelnie brać za niego kasę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noktis Jako fan zawsze mam nadzieje, nie przekreślam gry jeszcze przed premiera. Wiem że gothic, a raczej Arcania a Gothic Tale nie będzie już tym samym co stary dobry gothic ale pomarzyć chyba można. Choć szanse że się przeliczę jak to mówiłeś są bardzo duże bo za grę tą zabrało się inne studio, niestety nie Piranha Bytes, na ale cóż pożyjemy zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem. Otóż mam zabić dla Hansona z klanu wilka Górskie jelenie, lecz cześć z nich się rozbiegła i nie mogę ich znaleźć. Jakieś rady jak zrobic to zadanie??

No to masz problem. Poszukasz ich jeszcze z rok może dwa. W końcu znajdziesz wszystkie :wink: . Ja tak zrobiłem i po tygodniu tropienia zabiłem wszystkie.

Edytowano przez mrkATana
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem z jeleniami dla tego myśliwego koło tego miasta z kopułą.Chciał mięso.Przez przypadek się spłoszyły i znalazłem je koło Silden.Ale ja za nimi biegłem więc wystarczyło wczytać zapis gry i szybko je zabić.To chyba nie jest błąd, bo zwierzęta uciekłyby naprawdę.Fajnie to odwzorowali.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na początku przywitam się ze wszystkimi fanami Gothica jak i innymi użytkownikami tego forum : ).Z tego co widzę panuje tu miła atmosfera dlatego też mam nadzieję,że szybko ''zadomowię'' się w tutejszym gronie : )...Nawiązując do twego posta Mati1992stalker.Osobiście nie polecam zagłębiać się w ''Zmierzch Bogów''.Jest to produkt strasznie niedopracowany technicznie,fabuła rówież nie zachwyca rozwiązaniami,wręcz mogłbym powiedzieć,że jest uklecona na siłe.Jeśli nie chcesz sobie psuć zdania o serii Gothic to lepiej się do tego nie dotykaj : )...A tak nawiasem chciałbym się zapytać gdzie znajdę Mistrza Vitusa w 3 rozdziale ? po tym jak nastąpiła inwazja jaszczuroczłeków na klasztor.Wysłałem go do Sali Świętego Płomienia,aby zgromadził się tam wraz z innymi magami,jednak problem jest w tym,że go tam nie ma.Proszę o pomoc...Z góry dziękuje i pozdrawiam : )

Edytowano przez Benislaw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fani Gothica :laugh: mam pytanko, a mianowicie czy wart zagłębić się w ostania odsłonę serii zmierzch bogów?

Tylko, jeśli jesteś bardzo wygłodzony. Bo ogólnie wygląda to jak beta amatorskiego moda ze scenariuszem i questami napisanymi po 5-tej kawie, na kolanie o 3-ciej w nocy.

Ale z nudów można zagrać. Tak jak można zagrać w Terrorist Takedown:Konflikt w Mogadiszu od City Interactive. Z nudów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem co ludzie mają do G3. Jak grali nie ściągając patchy to już ich problem, bo po ostatnim gra się całkiem fajnie ;]. Według mnie nie odstaje w żaden sposób od 1 czy 2, a nawet śmiem twierdzić że w większości jest to najlepsza odsłona serii. Fakt że najpierw zagrałem w G3 od razu na premierze, a potem zaraz w kolejne części. O ile w 1 sie dobrze bawiłem, to w 2 można była w niektórych momentach usnąć (np. zaraz na początku przed Khorinis...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem co ludzie mają do G3. Jak grali nie ściągając patchy to już ich problem, bo po ostatnim gra się całkiem fajnie ;]. Według mnie nie odstaje w żaden sposób od 1 czy 2, a nawet śmiem twierdzić że w większości jest to najlepsza odsłona serii. Fakt że najpierw zagrałem w G3 od razu na premierze, a potem zaraz w kolejne części. O ile w 1 sie dobrze bawiłem, to w 2 można była w niektórych momentach usnąć (np. zaraz na początku przed Khorinis...).

Gothic 3 ogólnie nie był zły sam w sobie , ale nie sprostał oczekiwaniom. Fabuła w porównaniu z pierwszymi 2 częściami serii pozostawiała ogromny niedosyt. Oczywiście każdy ma własne zdanie na ten temat ale ja jako fan serii czułem się zawiedziony brakiem starego dobrego klimatu. We wszystkich miastach Myrtany robiło sie wszystko jednym systemem. Pracuj dla orków (możesz też wykonać kilka drobnych qestów dla rebeliantów) , spotkaj się z przywódcą miasta , zabij szefa buntowników, lub zaczynając od wodza orków odbij (praktycznie sam) całe miasto.

Po pewnym czasie zaczynało to nudzić , a nawet denerwować.

Nie twierdze że to zła gra ,ale jednak to już nie ten sam gothic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze że to zła gra ,ale jednak to już nie ten sam gothic

No właśnie... Niestety, sam Gothic3 jest złą grą, bo... ma w tytule właśnie słowo GOTHIC. Zapewne, gdyby wyszedł pod inną nazwą, nie byłby w pamięci fanów poprzednich części grą tak "słabą". Dwie poprzednie części narzuciły bardzo wysoką poprzeczkę i G3 jej nie przeskoczył. Czy w takim razie możemy nazwać G3 grą złą? Wydaje mi się, że nie, chociaż w całej serii jest to najgorsza część (pomijam Zmierzch Bugów). Zdecydowanie brakuje jej tego, co fascynowało w poprzednich częściach. Gothic 1 i 2 byłby świetnymi cRPG-ami, które pomimo błędów na trwale zostaną w sercach fanów. G3 nie podołał temu wyzwaniu, ale gdyby nie należał do serii, nie byłby tak szykanowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem co ludzie mają do G3. Jak grali nie ściągając patchy to już ich problem, bo po ostatnim gra się całkiem fajnie ;]. Według mnie nie odstaje w żaden sposób od 1 czy 2, a nawet śmiem twierdzić że w większości jest to najlepsza odsłona serii. Fakt że najpierw zagrałem w G3 od razu na premierze, a potem zaraz w kolejne części. O ile w 1 sie dobrze bawiłem, to w 2 można była w niektórych momentach usnąć (np. zaraz na początku przed Khorinis...).

A ja śmiem wątpić, że g3 jest najgorszą odsłoną serii. Zacznijmy od najważniejszej rzeczy czyli fabuła. W g3 praktycznie nie istnieje rozgrywka nastawiona jest tylko na odbijania prawie tak samo wyglądających miast. Dalej, to system walki, o ile w g1i g2 był wymagający i dawał sporo radości tu wystarczy naciskać cały czas lpm, aż wszyscy zginą. Następnie mamy modele postaci które są tak żałośnie zrobione, że szkoda gadać, mam pytanie czym one się różnia od modeli orków?? Twarzą?? Chyba tylko tym. Zrobienie z bezia mieśniaka który nosi jednoręczną broń na plecach jest tak nie-gothicowe, że od razu mogliby mu imię dać. Potem mamy grafikę która nie dość, że kompletnie psuje klimat gry to jeszcze zacina niemiłosiernie( nie wliczam patchy, bo tego nie powinna być od początku i już) Może grafika w g1i g2 nie była bardzo ładna, ale miała swój klimat, a ta tutaj to .... Do dzisiaj nie umiem odpowiedzieć sobie na pytanie co też nakłoniło twórców do stworzenie tak paskudnej, bajkowej grafiki, która w ogóle nie pasuje do starych dobrych gothiców. Dalej mamy system reputacji który jest zrobiony w miarę sensownie. Co dalej?? A już wiem. Kupywanie zbroji u handlarzy również jest ciekawe, tak samo jak bieganie z dwoma mieczami, jednak gdyby system walki był ciekawszy, cieszyło by to dalece bardziej.O systemie rozwoju postaci nie wspominam bo jego twórcy tak bardzo nie spartaczyli. W sumie grze jako gothicowi daje 4-, a gdyby to nie był gothic może byłoby nawet 6 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w Gothica 3 grało mi się świetnie w końcu kontynuowanie świetnej fabuły,poznanie nowych jak i przywitanie starych przyjaciół : ) oraz ten jakże piękny i żywy świat sprawiły,że szybko wchłonąłem w świat nowego Gothica.Jednak pomimo 3 wyborów zakończenia przygody nie miałem ochoty przechodzenia tej gry kilka razy tak jak to było z poprzednimi częściami serii.Przede wszystkim co odrzuciło mnie od tej części to poziom trudności.Otóż Gothic 3 wydawał mi się zbyt prosty,nie spotkałem się z zadaniem,które przysporzyło by mi jakiegoś większego wysiłku,natomiast w poprzednich częściach nie raz trzeba było główkować nad zagadką zawartą czy to w książce czy też zadaną przez jednego z NPCów,nie wspomne juz o innych zadaniach typu''Poszukiwanie kamienii ogniskujących'',czy też składniki do Ulu mulu,a nawet słynna walka ze smokami z GII,są to zadania,które zapadną w pamieci i w sercu fanów Gothica.Kolejnym minusem dla Gothica 3 był też brak gildii.Fakt wolność i swoboda z pewnością przypadły do gustu nie jednemu z was.Jednak przyłączenie się do jednej z frakcji pod wpływem trudów i poświęcenia dłuższego czasu dawały sporo satysfakcji : ).Kolejnym niedopatrzeniem ze strony twórców była walka bronią czy to w zwarciu czy w dystansie awans w walce danym rodzajem broni nie przynosił niczego nowego.Mogę tutaj powiedzieć słowo o twórcach,którzy rzekomo byli naciskani przez JoWood co uniemożliwiło im doszlifowanie produktu.Na szczęście Risen w zupełności spełnił moje oczekiwania:),wybaczając wszelkie niepowodzenia ze strony niemieckiego studia.Z pewnością nie każdy z was się ze mną zgodzi jednak takie jest moje zdanie na ten temat :)....Podsumowując.Gothic 3 to dobra gra,jednak w moim odczuciu niedokończona.Podejrzewam,że gdyby nie incydent Piranhi z JoWooD byłoby znacznie lepiej : ).

Edytowano przez Benislaw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt byłoby to niezłe, ale te gry nie są aż tak stare, by zasługiwały na remake.Chyba, że za 10-15 lat taki pomysł ktoś zrealizuje.Teraz tylko nowe części i ciekawe ulepszenia i mody do Gothiców.Wogóle te gry powinny mieć dużo więcej misji pobocznych i mniejszy świat, bo w Gothicu 3 był troszeczkę za duży.W jedynce i w dwójce był w sam raz.Choć gierka ma wiele innych fajnych pomysłów i rozwiązań np.:wiele rodzajów broni, zbroi, ziółek, potworów i dosyć spore zróżnicowanie wyglądu postaci.Zróżnicowanie nie jest może wielkie, ale istotne dla tej gry.Jest to moja opinia, bo po kilku przejściach zmieniam zdanie o grze.:P:smile::smile::smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego remaku, nie! Chcieliby pewnie coś nowego wprowadzić i mogłoby to zaszkodzić owym perełkom.

Powiem szczerze - boję się nadchodzącej Arcanii. Dla mnie zbyt kolorowa, widzę pewne wzornictwo na Wiedźminie (po pokonanych stworach pojawia się korpus i trochę krwi) Tylko, że o ile w Wiedźminie było to ciekawe, bo nie walczyło się z komarami a z rzeczami ludzio-podobnymi (nie liczę roślin, bo po nic to łby zostawały, o ile się nie mylę) to w Arcanii wyglądało to śmiesznie, po pokonaniu komara - korpus.

Do tego nie zachwyca mnie studio. Szkoda, że Pirania oddała prawa do gry. Jednak cóż mogę powiedzieć, no czekam, no :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...