Skocz do zawartości

PS4, X-One, Wii-U


Polecane posty

Nijaka ta gra moim zdaniem. Chcieli żeby było realistyczniej niż w GoW, i jest, ale walki są tak wolne, że ja nie mogę. Podejdź, kłujni, odejdź i tak 10 razy. Starożytni gladiatorzy dusili lwy gołymi rękami, toczyli bitwy morskie, ba, były nawet pojedynki oddziałów symulujących bitwy z przeszłości. A tutaj wychodzi dwóch maderfakerów co nikogo się nie boi. Kolejna rzecz - mam nadzieję że w tym trybie twórcy oddadzą do dyspozycji więcej rodzajów oręża i tarcz, pancerzy - w starożytnym Rzymie nawet po tysiąch lat widzimy wielkie bogactwo w tej kwestii.

Aha, jeśli tak ma wyglądać to 60 FPS, to ja dziękuję. Wolno, nudno, bez pomysłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że chłopaki z Cryteka nieźle oszczędzają na soundtracku. Zamiast tego mamy ciąle ''wzium" slo-mo, którego kompozytorem jest chyba jakiś niewyżyty fan Matrixa. Paskudne, brzydkie, nudne. Crytek skreślony na kolejną generacje we wszystkim poza grafiką. Nothing new.

Nie wiem czy spodziewać się po tym Gamescomie czegoś poza materiałami do ''lulzów". Póki co nie widziałem nic specjalnie ciekawego ani na nic takiego się nie zapowiada. Może chociaż Sony zaskoczy...

Nie zaskoczy, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż przecież grywalne tech demo jest i nic więcej. Przynajmniej prezentuje się fajnie i próbuje ugryźć taki setting jakiego się raczej w grach nie widzi. Każdy doskonale wie, że Crytek = graphics. Będzie tępy gameplay, LOLSTORY i zerowe wsparcie po premierze. Imo to jednak idealny tytuł na start. Gdybym brał XBONE i Ryse miało multiplayer to bym z rozpędu kupił.

Microsoft wypuścił listę gier na start i jest tam Watch Dogs, które wychodzi 22 listopada. To znaczy, że najwcześniej wtedy pojawi się XBONE. Ma to sens, bo to tuż przed Black Friday. Jeśli jednak Sony potwierdzi październik to ma miesiąc headstartu (6 miesięcy w krajach Tier2 i rok w Tier3).

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz. Trailer Fable Legends był bardzo dobry, wieści o Fifczanym dealu dla Xbona ( za free do preodera konsoli i FUT Legends ) znaczy że MS powalczy o Europę ( i będzie bronił UK ).

Inna sprawa to zapowiedzi nowych gier i gameplaye - tutaj póki co słabo. Jedno Fable bez gameplayu i Ryse z takim gameplayem, że lepiej żeby go nie było. Może inni się wykażą.

Sony jako jedyny z konsolowych władców organizuje normalną konferencję z live streamem i już ten fakt daje nadzieję że nie robią tego bez powodu. Konferencja trwa ponad godzinę, więc myślę że znajdzie się trochę czasu na coś wartościowego między zapewnieniami, że bez PS4 nie da się żyć :D

( Do Abyssa )

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IGN już widział Fable Legends w akcji.

http://uk.ign.com/ar...ut-with-friends

Pierwsze skojarzenie? PvE z Guild Wars 1 w klimatach Fable.

Spędziłem przy PvE w GW tysiąc godzin i to było tysiąc godzin świetnej zabawy.

Lubię klimaty Fable.

#WANT. Gdyby wyszło na X360, byłoby pierwszą grą dla której chciałbym mieć Golda. Tak to jest tylko kolejnym po QB argumentem za X1, który przekonuje mnie bardziej niż cokolwiek z oferty Sony.

Ciekawe czy moduł villaina to jakiś tępy tower defense, czy jednak sensowna podróbka Dungeon Keepera.

PS Można grać z botami, ale FL wykorzystuje chmurę, więc jest always-on. Na razie.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze od wydania Kineckta MS ogolem sie stara bardziej o tych casuali niz nas ... to logiczne widzac sukces pierwszego Wii. W zwiazku z tym nie mozemy marudzic, ze Kineckt jest wciąż na tyle słaby by na nim grac w "normalne" gry. Wystarczający jest do tego do czego jest stworzony czyli jak wspomniano: fitness, Familijne gierki i jakies "machadła". Moce zreszta tak samo nie został stworzony do profesjonalnego grania. Kto pyka multi w Killzone na nim? Roznica jest taka, ze moim zdaniem Sony traktuje to jako dodatek, zabawkę dla dzieci graczy czy odpoczynek od jakis bardziej angazujacych produkcji w przeciwieństwie do MS ktory kładzie duzy nacisk na Kineckta i rodzinne/przyjacielskie zastosowania konsoli ogolem.

A o Fable chetnie porozmawiam, bo z tego co rozumiem MMO poważne nam sie szykuje, tak? Musze sie dokształcic ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Możesz pomóc płonącej wioske lub pozwolić jej spłonąć".

Bioware choices in a nutshell.

EA nie ma gier. Rivals wygląda kiepsko, ale Veneno + sentyment mi nie pozwolą mi gry olać. No i Titanfall wygląda super. Dzięki bogu za wersję PC. Battlefield 4 będzie w sumie dobry, ale wygląda raczej jako duży dodatek do trójki (zwłaszcza jak się grało głównie na PC).

No i muszę przyznać, że konferencja EA wyglądała jak przedłużenie pokazu MS. Tyle kasy lol.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EA nie ma gier.

Przesadzasz. Dragon Age Inquisition zapowiada się na najbardziej rozbudowaną grę BioWare od czasu DAO, do tego z lepszym storytellingiem z ME. Do tego BW robi jeszcze nowe IP od twórców Mass Effecta (może coś we współczesności?... doktorzy coś o tym wspominali zanim uciekli z gier, a akurat w RPGa w klimatach wojennych bym zagrał, nawet jeśli byłoby dużo amerykańskiej flagi), no i sam Mass Effect nextgen też już pewnie nabiera kształtów. Visceral robi strzelaninę Star Wars, będzie Battlefront, reboot Mirror's Edge. Simsy 4 pewnie mimo iż to kolejna część, która zmniejsza ilość zmian wprowadzanych z nową cyferką (1 -> 2 - rewolucja; 2 -> 3 - ewolucja; 3 -> 4 - odcinanie kuponów), będzie cholernie fajną grą... i może wreszcie EA ogarnie się przy jej okazji z simsami konsolowymi. Battlefield 4 mnie nie jara, ale pewnie znowu pobije rekordy sprzedaży serii, tj. sprzeda się o połowę gorzej niż nowy CoD. O drugim po Watch_dogsach (ew. trzecim bo jeszcze Destiny) złotym dziecku nowej generacji, Titanfallu, nie wspomnę.

Fajnie by było, gdyby Sony/MS/Nintendo miały taki mocny lineup. Tym bardziej szkoda, że konferencja taka mdła. Gameplay z Inquisition i Mirror's Edge wydawałyby się oczywistością.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EA podobno leży i Kwiczy i jedynie EA Sports jest cos warte ... nie wiem, nie kręcily mnie specjalnie gry od nich. Fenomen simsow to rzecz dla mnie kompletnie niezrozumiała, choć patrząc z innego punktu, to mniej wiecej wiadomo na czym sie trzyma. Dziewczyny, dzieci emo, homo (tolerancyjny jestem ... no może w tym przypadku nie do końca) - jedna z nielicznych gier która trafia w ich gusta, a jako, ze tych jest sporo (szczególnie pierwszej grupy) to i sprzedaż jest spora. Jednak pomysł "gry w życie" jest równie pasjonujacy i dajacy frajde co symulator gotowania.

CoD jak dla mnie to odgrzewany kotlet. Zakończyłem zabawę na czwórce, próbowałem następnych części, ale jednak bf-a nie pobija. Mam nadzieje, ze zbierze sie jakaś dobra konsolowa ekipa do "czwórki". A! I zostaje jeszcze fable ... esperymenty z rpg z co-opem zawsze mnie pociągaly, ale to ciężki kawałek chleba dla twórców - niemniej jednak - trzymam kciuki i jak sie uda i chętni do gry bedą to i ja pewnie rownież :)

Jeśli chodzi o strzelanki to duży potencjał miał MAG w ktore zreszta przegraliśmy sporo godzin. Jednak nastawienie gry na "masę" przy słabym jej spopularyzowaniu (mimo wszystko) i wielu błędach wykonania zabiły grę ... da sie pograć jeszcze, ale tryby 256 graczy obecnie to tylko marzenie. Może za jakiś czas poprawiona nowa wersja dla PS3/PS4 - BFa pod względem sprzedaży nie pobije, ale jeśli poprawia to co trzeba i dodadzą trochę to zabawa i tak może byc super :) W sumie jednak jeśli DICE zaczerpneloby kilka pomysłów i dodać do BFa to można by dostac wszystko to bez potrzeby tworzenia nowej gry. Swoją droga studio odpowiedzialne za MAGa chyba zbankrutowalo?

Edytowano przez TvSuperStar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 20 exów na PS4 w pierwszym roku 15 jest już znane. I głównie to jakieś indyki, które fajnie że są, niektóre pewnie nawet będą spoko, ale... come on.

Lepiej żeby w pozostałej piątce były gry Naughty Dog i Sony Santa Monica, bo inaczej pierwszy rok PS4 zapowiada się o klasę gorzej niż ten Xboksa One.

/Assassin's Creed III w PS+. Tylko ja mam wrażenie, że Sony trolluje Microsoft i ich GWG z AC2? :D/

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera PS4 w Europie już 29 listopada. Czekam, choć wątpię, czy konsolę kupię jeszcze w tym roku. Zapewne poczekam aż biblioteka gier trochę obrośnie i w okolicach przyszłorocznych wakacji next-gen wpadnie w moje ręce. Obniżka ceny Vity i akcesoriów do niej również może mnie skłonić do kupna kieszonsolki Sony. Zaś sama konferencja nie przyprawiła mnie o zawrót głowy. Sporo indyków, trailery gier o których już wiadomo, kilka mało istotnych informacji i skupienie na remote-play. Oczywiście nie obyło bez prztyczka w nos dla największego konkurenta Sony, czyli Microsoftu: "Podczas gdy inni zmienili swoje stanowisko, my pozostaliśmy przy naszych założeniach" :). Dowiadujemy się, że Ubisoft mocno współpracuje z Sony. Nie tylko za sprawą gier, lecz obie firmy razem pracują także nad filmem opartym na Watch Dogs.

PS I AC3 w PS+ :) Można się było tego spodziewać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak sądziłem, jakoś mnie specjalnie nie porwało. Wiecie, pijany kamerzysta, dużo indyków, które służą i tak głównie jako dodatek i do tego są czasowymi exami + oh, wow Minecraft. Wszystko ratuje dla mnie jedynie obniżka ceny Vity, w którą może się zaopatrzę oraz bezlitośnie dobry PS+.

Na jakieś większe nowości trzeba będzie chyba poczekać do Tokio Game Show.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oglądałem konfy, bo dostępnego mam tylko iPada, ale co nieco czytałem. Po pierwsze. Tak jak pisałem, kupuje ścigałke z Astonem więc Gran Turismo 6, jednakże na gram.pl dostępny pre order jest tylko na PS3. Wersji PS4 brak? o.O

Jeśli PS4 wychodzi miesiąc po BFie to ... trochę nie ma sensu na PS3, nie? ;) Ja jednak zastanowie sie nad kotletem czyli CoD na PC, a nowa konsola z czymś "yummy" ^_^ No i od PS4 zaczynam kupować plusa :P

Pytanko znowuz: mówicie, ze jeśli plus mi sie skończy to nie mogę grać w gry z niego pobrane. Czy tak samo bedzie na nowej konsoli? I czy osiągnięcia zostają/bedą zostawiać na PS4 po skończeniu sie plusa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem rozczarowany. w sumie MS nie najgorzej, ale jeden nienextgenowy ex na kinecta i Fable Legends, choć fajne to jednak mało jak na szumne zapowiedzi. Na ogromny plus FIFA 14. IMO najważniejszą rzeczą dzisiejszego dnia był gameplay Titanfalla i zapowiedź The Division na PC. Po tych dwóch rzeczach zdecydowałem, że nextgen poczeka sobie na mnie z dwa lata, a 2 tysiące które bym na niego wydam przeznaczę na upgrade kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem rozczarowany. w sumie MS nie najgorzej, ale jeden nienextgenowy ex na kinecta i Fable Legends, choć fajne to jednak mało jak na szumne zapowiedzi.

Zapowiedzi nie były szumne. Microsoft cały czas mówił o jednym eksie, który zapowie, a w efekcie wyskoczyły dwa - choć skoro FW jest crossgenowy to pewnie nic ciekawego, bo będzie dostosowany do pierwszego Kinecta.

Dla mnie po dzisiejszym dniu Microsoft na mocny plus, FL ląduje na trzecim miejscu na mojej liście nextgenowych exclusivów, w które chciałbym zagrać*; Sony na mały minus, bo mówili że pokażą mnóstwo gier, a pokazali mnóstwo gierek. Indyki są fajne, ale czy oni naprawdę sądzą, że gracze dla nich kupują konsolę?

*

1. Bayonetta 2

2. Quantum Break

3. Fable Legends

4. inFamous: Second Son

5. D4

wyróżnienie dla The Order 1886, bo wygląda fajnie, ale chciałbym wiedzieć co to będzie. Nie znam studia, nie ufam im w ciemno jak twórcom Alana Wake'a czy Deadly Premonition.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żeby w pozostałej piątce były gry Naughty Dog i Sony Santa Monica

Są. Jeśli ktoś sądzi inaczej to oszalał. Stig robi grę od GoW3 (marzec 2010), a Ballestra, Hennig i Richmond od U3 (listopad 2011).

bo inaczej pierwszy rok PS4 zapowiada się o klasę gorzej niż ten Xboksa One.

Zgłupiałem. Co ma MS? Halo? Na chwilę obecną (co najśmieszniejsze) przewagę system sellera na sam start ma Sony, bo to oni mają Minecrafta w dniu premiery konsoli, a nie w 2014. Można się śmiać, ale Minecraft ciągnie obecnie Microsoftowi Xboxa 360. Tak to MS ma samochodówkę, RYSE, które ciężko będzie sprzedać, bo to gra dla nikogo, Dead Rising 3, które jest z serii, która z każdą kolejną odsłoną sprzedaje się gorzej i Killer Instinct z 6 postaciami od skompromitowanego Double Helix. O 2014 bym na chwilę obecną nie dyskutował. Jest TGS, VGA, GDC na początku 2014. Zresztą z 2014 niego też MS nic nie pokazał oprócz paru trailerów CGI. Infamous przynajmniej dostał gameplaye.

Sony też ma samochodówkę oraz Killzone, który co prawda system sellerem nie jest, ale zawsze rusza sporo kopii (nuff said, że przy okazji KZ3 gra Guerilla pobiła pod względem sprzedaży dwie multiplatformy wydane w tym samym dniu - Crysis 2 i Bulletstorm). Jest też Knack, którego faktycznie nikt nie kupi, choć widzę w nim potencjał na bycie czymś dla dzieci. No idea.

W XBLA jest Crimson Dragon, Lococycle i Peggle 2. W PSN nie wiadomo, bo oficjalnej listy nie było, ale ogłoszonych na gamescom była cała masa.

Do tej pory sądziłem, że o klasę lepszy jest tegoroczny lineup PS3 od tego co ma X360. XBONE się nawet nie zbliża do takiego poziomu nokautu. Obiektywnie to równe starty z lekkim nastawieniem na XBONE. Opinie swoją drogą. Ty wolisz to co ma MS, ja w ciemno biorę to co ma Sony. Preferencje, sympatie, itp.

Inna sprawa, że w kwestii "przyszłości" chyba lepiej zaufać Sony. Oni ciagną 3 platformy. Microsoft jedną w tym roku już olał i wszystko pakuje w drugą. Jak PS3 przestanie dostawać exy, a Sony przestanie oszukiwać mówiąc, że Vita to samodzielna konsola, a nie zestaw drogich akcesoriów do PS4 i wszystkie studia ruszą na PS4 to znowu będzie masakra jak z 2011-2013.

Tak czy inaczej trzeba się chyba cieszyć. Licząc multiplatformy to dwa najlepsze lineupy jakie miały nowe konsole ever. Nawet Dreamcast nie ma co konkurować.

Ktoś może w końcu mi odpowiedzieć czy Polska należy do tych 32 krajów, które dostaną PS4 w tym roku? Zaraz mnie skręci.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłupiałem. Co ma MS? Halo? Na chwilę obecną (co najśmieszniejsze) przewagę system sellera na sam start ma Sony, bo to oni mają Minecrafta w dniu premiery konsoli, a nie w 2014. Można się śmiać, ale Minecraft ciągnie obecnie Microsoftowi Xboxa 360. Tak to MS ma samochodówkę, RYSE, które ciężko będzie sprzedać, bo to gra dla nikogo, Dead Rising 3, które jest z serii, która z każdą kolejną odsłoną sprzedaje się gorzej i Killer Instinct z 6 postaciami od skompromitowanego Double Helix. O 2014 bym na chwilę obecną nie dyskutował.

To dlaczego odpisujesz na komentarz, że w pierwszym roku na tę chwilę lineup X1 się prezentuje lepiej? I czemu wspominasz o Halo przy wymienianiu day1? Chaos.

Spośród day1 exów akurat wszystkie są o kant rzyci rozbić. Ale Xbox One ma Quantum Break i Fable Legends, którymi się jaram i D4, który intryguje. Na PS4 intryguje The Order 1866, chętnie zagram w inFamous: Second Son, ale nic nie wywołuje reakcji come to papa.

Jest TGS, VGA, GDC na początku 2014. Zresztą z 2014 niego też MS nic nie pokazał oprócz paru trailerów CGI. Infamous przynajmniej dostał gameplaye.

MS zapowiedział dużą i ambitną w założeniach grę.

Do tej pory sądziłem, że o klasę lepszy jest tegoroczny lineup PS3 od tego co ma X360. XBONE się nawet nie zbliża do takiego poziomu nokautu.

Since when wyrażenie "o klasę lepszy" równa się nokautowi? Wtedy się mówi, że coś jest deklasowane przez coś drugiego. ; )

Chodziło mi o to, że patrząc na ZAPOWIEDZIANE gry, Xbox One ma w tej chwili zdecydowanie bardziej zachęcający lineup.

Obiektywnie to równe starty z lekkim nastawieniem na XBONE. Opinie swoją drogą. Ty wolisz to co ma MS, ja w ciemno biorę to co ma Sony. Preferencje, sympatie, itp.

Przypomnij mi, jeśli o czymś zapomniałem:

Zapowiedziane exy AAA na PS4: DriveClub, Deep Down, Knack, inFamous: Second Son, The Order 1886, Killzone: Shadow Fall

Zapowiedziane exy AAA na Xbox One: Dead Rising 3, D4, Fable Legends, Fighter Within (crossgen), Forza 5, Halo 5, Quantum Break, RYSE, Sunset Overdrive

Zapowiedziane konsolowe exclusive'y AAA na PS4: EverQuest Next, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn (crossgen)

Zapowiedziane konsolowe exclusive'y AAA na Xbox One: Project SPARK (crossgen), Titanfall (crossgen)

12:8 dla Microsoftu. I w zasadzie tylko Halo i Titanfall pokrywają się gatunkami (za to u PS4 są dwa MMO). Mnie lineup X1 bardziej kupuje. Fable Legends mimo tylko CGI wydaje się jakoś bardziej konkretną wizją kooperacyjnego RPG od Deep Down, które zapowiedziano w lutym i słuch o nim zaginął. Z rzeczy na PS4 chyba tylko Order może opowiadać ciekawą fabułę, ale to sugeruje tylko nietypowy setting, podczas gdy świetny scenariusz Quantum Break to w zasadzie pewnik, bo to studio od Maksa Payne'a i Alana Wake'a, ścisłej czołówki scenariuszy w ubiegłej dekadzie, a i D4 brzmi świetnie. No i ten SPARK... ale to chyba sobie wezmę na 360.

Inna sprawa, że w kwestii "przyszłości" chyba lepiej zaufać Sony. Oni ciagną 3 platformy. Microsoft jedną w tym roku już olał i wszystko pakuje w drugą. Jak PS3 przestanie dostawać exy, a Sony przestanie oszukiwać mówiąc, że Vita to samodzielna konsola, a nie zestaw drogich akcesoriów do PS4 i wszystkie studia ruszą na PS4 to znowu będzie masakra jak z 2011-2013.

Wiem. Z tego powodu dalej stawiam na PS4. Ale dopóki nie zobaczę jakiegoś potężnego exclusive'a, nie podejmę decyzji o kupnie.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mi się bardzo spodobała w konferencji Sony na tegorocznym Gamescomie, a mianowicie te szczere i otwarte mówienie o tym, że PlayStation 4 zbudowane jest z podzespołów pecetowych, dzięki czemu łatwo ją programować niezależnym deweloperom. I ten napis "I love indie" (czy jakoś tak). Serio, ale podoba mi się takie podejście. Dają zielone światło niezależnym programistom, nie robią problemów, dają miejsce w swoim sklepie, ufają im i pomagają w dystrybucji ich projektów.

Dlaczego Microsoft dopiero od niedawna zauważył w tym rynku potencjał?

I te gry, jako exclusivy, a zwłaszcza Rogue Legacy. Mniam.

Gdyby nie seria Forza Motorsport to brałbym PlayStation 4. A propos Forzy - dlaczego nic nie pokazali? Premiera za kilka miesięcy, a oni nawet nowego trailera nie wypuścili...

[DOPISEK]

Jednak coś będzie od Turn 10 Studios. Przejażdżka po Spa-Francorchamps (nowość w serii) i Mazda Raceway Laguna Seca w wozach, które deweloper zaprezentował na zdjęciu Twittera:

https://twitter.com/ForzaMotorsport/status/369785048327000065/photo/1

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może w końcu mi odpowiedzieć czy Polska należy do tych 32 krajów, które dostaną PS4 w tym roku? Zaraz mnie skręci.

Lista krajów, w których wychodzi PS4 w dniu premiery:

November 15th

Canada

United States

November 29th Europe

Australia

Austria

Belgium

Denmark

Finland

France

Germany

Ireland

Italy

Luxembourg

Netherlands

New Zealand

Norway

Poland

Portugal

Russia

Spain

Sweden

Switzerland

United Kingdom

November 29th Latin America

Argentina

Brazil

Chile

Colombia

Costa Rica

El Salvador

Guatemala

Mexico

Panama

Peru

Edytowano przez Massinio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...