Skocz do zawartości

PS4, X-One, Wii-U


Polecane posty

No bo co mają?

Pomijam teraz "AAA" i liczę wszystkie exy (te prawdziwe)

XBONE: Below, Crimson Dragon, D4, Dead Rising 3, Fantasia, Forza 5, Halo (5?), Killer Instinct, Kinect Sports Rivals, Lococycle, Spark, Quantum Break, Ryse, Sunset Overdrive = 14

PS4: DriveClub, Infamous: SS, Killzone: SF, Knack, 1886, Secret Ponchos, nowy Super Stardust = 7

W kwestii "true exów" XBONE ma przewagę. W kwestii multiplatform PS4 nokautuje. To samo z indie, które na PS4 będą wcześniej.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokąd te konsole zmierzają to ja nie wiem. Nie nawidze gdy traktuje się mnie jak potencjalnego przestępce który tylko szuka luki w zabezpieczeniach aby kogoś oszukać. Czym różnią się gry od filmów/muzyki ze nie moge ich używać bez limitu i kontroli kiedy chce????? To ze MS, Activision i EA są łase na hajs to wiem od dawna ale pewne granice właśnie są przekraczane. Żeby tylko obietnice Sony zostały dotrzymane bo inaczej żaden z tych sprzętów w moim salonie stać nie bedzie. Nie dam siebie traktować jak jakieś bydło w zagrodzie którego podstawowe prawa do nabytego towaru są łamane.

Edytowano przez Riad69
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oł łel, jednak PS+ tak całkiem do multi nie jest potrzebny. Tylko do rzeczywistego multiplayera czyli jednoczesnej rozgrywki pomiędzy graczami i MMO. Funkcje sieciowe jak rankingi czy asynchroniczny gameplay są darmowe. Tak samo gry F2P, będą one dla wszystkich, nie tylko dla plusowiczów. No chyba, że twórcy sobie zazyczą, żeby do ich produkcji wymagany był PS+. Ważne jednak, że nie jest to odgórnie narzucone.

Ale niemiłe jest to, że informacje podawane jakoe pewne, jak np. podczas konferencji, są teraz zmieniane, dementowane i wyjaśnianie na nowo. Tak było po hashtagxboreveal, tak jest i teraz po E3. Strasznie to miesza wszystkim w głowach, a nie wiadomo, która wersja jest ostateczna.

Z drugiej strony bardzo miłym akcentem jest otwarte i transparente tłumaczenie tego, jak to ma się rozgrywać w przypadku PS4. Naprawdę przyjemnie jest widzieć, że płacenie za multiplayer zostało racjonalnie wyjaśnione bez ciskania się o to, że na X360 juz było to obecne od dawna. Pan Yoshida powiedział dlaczego na PS3 było darmowe, a dlaczego na PS4 będzie to płatne. I taka postawa, skierowana do graczy, bardzo mi się podoba.

EDIT:

I am all like what the f. "Hej, chodźcie poblokujmy jeszcze parę rzeczy, coby gracze nie myśleli, że mają za dobrze". Możliwe, że X1 nie będzie u nas istniał KOMPLETNIE. Zero, null, nothing. Przynajmniej będzie można odpłatnie zmienić miejsce zamieszkania ^^ Ale IP już tak łatwo nie zmienimy :cheesy:

#ps4won

Edytowano przez Kiicek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zapowiedzianych exów AAA wygrywa chyba XBONE,

Kwestia gustu przede wszystkim... lepszy jedne ex który nam odpowiada niż 5 takich w które nie pogram.

Gdybym tak miał bawić się w wykreślankę....

XBONE: Below, Crimson Dragon, D4, Dead Rising 3, Fantasia, Forza 5, Halo (5?), Killer Instinct, Kinect Sports Rivals, Lococycle, Spark, Quantum Break, Ryse, Sunset Overdrive = 14

PS4: DriveClub, Infamous: SS, Killzone: SF, Knack, 1886 (?), Secret Ponchos, nowy Super Stardust = 7

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I am all like what the f. "Hej, chodźcie poblokujmy jeszcze parę rzeczy, coby gracze nie myśleli, że mają za dobrze". Możliwe, że X1 nie będzie u nas istniał KOMPLETNIE. Zero, null, nothing.

Oj, jakby pierwszy raz Microsoft pokazywał jak w głębokim poważaniu ma nasz kraj... robią to do czego w sumie powinniśmy się przyzwyczaić od jakiegoś czasu czyli olewanie albo spychanie na dalszy plan naszego rynku. Ich model biznesowy, oby się na nim przejechali :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: A to plus dla Sony Polska :) Wydaje mi się, że PS4 sprzeda się w naszym kraju znakomicie (jak na Polskę), dzięki czemu Sony będzie patrzyło na nadwiślański kraj jeszcze łaskawszym okiem.

Co do ex-ów, to XBONE ma ich na razie więcej, ale za to większość tych ex-ów na X1 to popierd*łki. Pod względem tytułów AAA PS4 raczej nie ustępuje tu miejsca maszynce M$, a i jestem pewien, że Sony dostarczy w nadchodzącej generacji pokaźną bibliotekę b. dobrych gier wyłącznie na Pleja. Sam czekam, żeby zobaczyć, co na nową generację szykuje Naughty Dog. Patrząc na to, co to studio wyprawiało na "trójce", na "czwórce" będziemy mieć grę legen - czekajcie - darną!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu przede wszystkim... lepszy jedne ex który nam odpowiada niż 5 takich w które nie pogram

Chcę być po prostu konsekwentny. Tak samo komuś może w tym roku bardziej odpowiadać Gears Judgment zamiast Sly4, Beyond, Dust 514, GoW: Ascension, GT6, The Last of Us, Ni no Kuni, Pupeteer, itp. To jednak nie znaczy, że X360 ma więcej exów w tym roku.

W moim przypadku jest jeden (Forza) do trzech (DriveClub, KZ, Infamous) w grach na start. Do tego warto pamiętać o tym, że przed nami TGS (na który Microsoft nawet nie ma po co pojechać) i Gamescom (a Europa to Sonyland). Mam dziwne wrażenie, że jeśli MS musiał sięgać po Halo na tym E3 to może nie mieć zbyt wiele do zaoferowania. Just sayin'

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ex-ów, to XBONE ma ich na razie więcej, ale za to większość tych ex-ów na X1 to popierd*łki. Pod względem tytułów AAA PS4 raczej nie ustępuje tu miejsca maszynce M$

RYSE, Quantum Break, Dead Rising 3, Sunset Overdrive, Halo 5, Forza 5 vs DriveClub, Killzone, InFamous, Order 1886. Ustępuje o 33%. A Microsoft w zanadrzu jeszcze ma prezentowaną na konferencji, a niezapowiedziana oficjalnie grę od Black Tusk, która wygląda na podróbkę Splinter Cella. Z tego co czytam o Project Spark, też trudno to uznać za popierdółkę, chyba że za popierdółkę uznajemy też LittleBigPlanet.

@lubro: Halo przecież zostało ledwie wspomniane, raczej dlatego że na zapowiedzi nowego Xboksa nie wypadało o nim nie mówić. Nawet nie pokazali konkretnie Halo 5, tylko ogólnie filmik o Halo i powiedzieli, że będzie serial, pecetowy spin-off i jakieś duże Halo w przyszłym roku.

Insynuujesz że Microsoft nie miał co pokazywać na tej konferencji? Przecież tempo rzucania kolejnymi tytułami było najszybsze na całym E3, dłuższe i krótsze pokazy większych tytułów przetykane migawkami z mniejszych. Gdyby nie mieli co pokazywać, nie zarzuciliby nas taką ilością tytułów.

Ja rozumiem, że polityka używkowa, ograniczenia i podejście do klienta mogą się nie podobać - mi też się nie podobają - ale jeśli idzie o ekskluzywne tytuły, Xbox One jest wyraźnie o krok przed PS4. Co nie jest zaskoczeniem, bo Microsoft zbroił się do tej batalii od dawna, podczas gdy Sony cały czas wspiera PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż napisałem, że XBONE ma więcej exów lol. Po prostu jeśli się sięga po największego killera, który pojawi się pewnie dopiero za 1,5 roku, to daje mi to do myślenia.

Powtórzę jeszcze raz. Naprawdę, naprawdę wyobrażasz sobie zapowiedź nowego line-upu nowego Xboksa bez Halo? Szczególnie że ile na tej konferencji Halo zajęło, dwie minuty? Trzy minuty? Ja się spodziewałem pełnej zapowiedzi gry, a tymczasem tylko wspomnieli że powstaje.

To trochę jakby się czepiać, że Nintendo przy zapowiedzi Wii U pokazywało techdemo z Zeldy.

Numerki numerkami. PS4 jest platformą przyjazną indykom, co z miejsca podbija statystyki, ale pomijając wyjątki jak Minecraft czy gry thatgamecompany raczej wielkiego znaczenia nie ma. Gdyby patrzeć na numerki exów w tym roku, to żadne konsole nikomu nie powinny nawet w głowie postać, bo PC ma tygodniowo tyle exów co cały rynek konsolowy przez rok. Tylko że 90% z nich wygląda jak trzy sprite'y wklejone obok siebie w Paincie.

Poza tym nastroje w Internecie są takie, że plotki pozytywne dla PS4 rosną jak grzyby po deszczu. Przed zapowiedzią wersji Xboksowych FF XV i KH3 były brane jako pewny ex dla PS4 (w końcu FF XV to ekskluzywny dla PS3 Versus, heh). Non stop ktoś wyciąga wymęczone The Last Guardian i Agent, o których już nawet szychy z Sony niechętnie mówią. Epic musiał nawet dementować plotkę o remake'u Gears of War na PS4, lol.

Jak dla mnie PS4 jest póki co jedyną konsolą 8th gen bez poważnego system-sellera (X1 ma Quantum Break i kilku innych wyraźnych kandydatów, Wii U Bayonettę 2 i też parę innych ciekawych tytułów... a PS4 ma tylko "też paru kandydatów", ale nic, co bym zobaczył i stwierdził, że muszę w to zagrać).

Ja patrząc na ten cyrk z nową generacją widzę perfekcyjny PR Sony (wprowadzili płatny multiplayer a ludzie i tak ich na rękach noszą i wychwalają za obronę praw konsumenckich, lol) przeciw kiepskiemu Microsoftu (wanna play offline buy X360 bijacz), ale patrząc na konkrety już tak oczywisty ten podział nie jest. Przynajmniej dopóki nie zobaczę gier niezależnych od Sony wydawców, które działają na PS4 po odsprzedaży, zostaję przy PC, a konsole ew. kupię dla ekskluziwów jak będzie kasa. Chociaż mam przeczucie, że exów 3rd party na miarę Red Dead Redemption konsole ósmej generacji mogą nie zobaczyć.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę jeszcze raz. Naprawdę, naprawdę wyobrażasz sobie zapowiedź nowego line-upu nowego Xboksa bez Halo?

- Just sayin'. Sony nie musiało sięgać po Uncharted, God of War, nextgenowe demo GT.

To trochę jakby się czepiać, że Nintendo przy zapowiedzi Wii U pokazywało techdemo z Zeldy.

- Nintendo przynajmniej pokazało tech demo. I nie było "2013 NEW ZELDA EVOLVED PLEASE UNDERSTAND"

Poza tym nastroje w Internecie są takie, że plotki pozytywne dla PS4 rosną jak grzyby po deszczu. Przed zapowiedzią wersji Xboksowych FF XV i KH3 były brane jako pewny ex dla PS4 (w końcu FF XV to ekskluzywny dla PS3 Versus, heh). Non stop ktoś wyciąga wymęczone The Last Guardian i Agent, o których już nawet szychy z Sony niechętnie mówią. Epic musiał nawet dementować plotkę o remake'u Gears of War na PS4, lol.

- To samo z TitanFall, które jest kreowane na exa XBONE podczas, gdy definitywna wersja pojawi się na PC. Plotki stworzyć można łatwo. Mogę za chwilę się na twitterze pobawić i stworzyć plotkę, że gra, którą mediom pokazała wczoraj Bethesda to Fallout 4 tylko na WiiU. No1 cares. Zresztą w przypadku XBONE plotki też by rosły, gdyby miały na czym.

(wprowadzili płatny multiplayer a ludzie i tak ich na rękach noszą i wychwalają za obronę praw konsumenckich, lol)

- Dostaję lepsze i nowsze gry w PS+ (na trzech platformach), mogę grać we F2P nie płacąc, płacę mniej. I can deal with it.

patrząc na konkrety już tak oczywisty ten podział nie jest.

- PS4 jest mocniejsze, tańsze, narzuca mniej ograniczeń, dostanę je w tym roku i nie ma obligatoryjnej kamery.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Just sayin'. Sony nie musiało sięgać po Uncharted, God of War, nextgenowe demo GT.

Sony nie ma jednej, definiującej PlayStation, czołowej marki.

- Dostaję lepsze i nowsze gry w PS+ (na trzech platformach), mogę grać we F2P nie płacąc, płacę mniej. I can deal with it.

*sigh* i tak właśnie dziala postęp w serwicyzacji gier. Dostawałeś lepsze i nowsze gry w PS+ na dwóch platformach, a jeśli nie kupiłeś, mogłeś grać w dowolną grę (nie tylko F2P), nie płacąc nic.

*science fiction mode* Ciekawe czy jeśli X1 jakoś tam się uda, nawiąże równą walkę z PS4 i doczeka następnej iteracji, to czy Xbox TWO wyskoczy z czymś jeszcze gorszym, a PS5 łaskawie tego nie zrobi, no ale wprowadzi te opłaty za używki bo jednak lol.

- PS4 jest mocniejsze, tańsze, narzuca mniej ograniczeń, dostanę je w tym roku i nie ma obligatoryjnej kamery.

PS3 też było mocniejsze. Poza exami nie robiło to żadnej różnicy.

Kwestia ograniczeń jest kluczowa, ale jeśli różnica będzie polegać tylko na możliwości handlu exami i braku konieczności łączenia się co 24h, to niczego toto jeszcze nie przesądza.

Argument kamery - jeśli się nie jest paranoikiem, to zawiera się już w "tańsze", bo podejrzewam że to Kinect powoduje różnicę ceny. Sam w sobie jest jakimś tam plusem, bo przy takim Dance Central idzie się bawić naprawdę świetnie.

Tegoroczna premiera - nigdy, przenigdy nie zrozumiem ludzi kupujących konsolę w dniu premiery. Po co kupować sprzęt, który w przeciągu dwóch lat potanieje o połowę, i w tym czasie zbierze sensowną bibliotekę gier, z których rzeczywiście jest co wybierać, a sytuacja na rynku się trochę wyklaruje (początki potrafią być mylące - vide start PS3).

Podstawowym plusem PS4 jest to, że w przeciwieństwie do X1 nie jest platformą odpychającą swoją strukturą od zakupu. Teraz jeszcze fajnie, gdyby coś mnie do niego mogło przekonać. Na przykład gry.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lubro sto procent poparcia , teraz nawet jak by ktoś chciał zrzędzić na Sony i PS4 to nie mam dużego pola do manewru. Z innej strony z tego co wiemy na PS4 nie trzeba instalować gier więc sprawa małego dysku (którzy i tak będzie można wymienić nie tracąc gwarancji) , gdzie na X1 musimy instalować każda grę a jak wiemy płyty Blu-ray są strasznie pojemna ;P. Przeszukując sieć za kolejnymi informacjami o PS4 moim oczom ukazała się taka nowina ,nowa "plejka" ma szanse na obsługę Oculus Rift.

Dlaczego piszę o tym w powiązaniu z PS4? W trakcie rozmowy z serwisem Engadget, Shuhei Yoshida przyznał, że jest wielkim fanem tego sprzętu i w Sony mają kilka devkitów, sprawdzając możliwości tego sprzęcicha. Na pytanie czy PlayStation 4 będzie od razu wspierać Oculusa, Yoshida odpowiedział zdecydowanie, że nie. Po chwili dorzucił:

Na ten moment nie.

Po czym szeroko się uśmiechnął i odmówił komentarza na pytanie o potencjalne wsparcie tego sprzętu

Coś może być na rzeczy albo Sony rzeczywiście ma zamiar wspierać OR albo zacznie promować swój "Hełm" virtual reality.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony nie ma jednej, definiującej PlayStation, czołowej marki.

- To chyba dobrze? Nintendo wbrew pozorom też się opiera na paru filarach. Wolę tak jak teraz na PS3 dostawać gry z kilkunastu serii niż mieć wielką trójkę na X360. No ale to kwestia gustu. Poddaję się tutaj, bo kwestia gier (oprócz faktu, że XBONE ma więcej zapowiedzianych exów) ogranicza się do opinii, a dyskutowanie o opiniach na temat konsol to głupota.

*sigh*

- Teraz się zgubiłem. Ty najpierw piszesz, że "patrząc na konkrety już tak oczywisty ten podział nie jest", a gdy piszę dlaczego PS4 ma przewagę nad XBONE wykręcasz się w stronę argumentu, że Sony też jest do bani. Jasne. PS+ do gry w sieci jest wadą, ale nie jest to nawet tak upierdliwe jak Gold na X360, bez którego nie zagram w World of Tanks.

PS3 też było mocniejsze. Poza exami nie robiło to żadnej różnicy.

- Chyba nie chcesz powiedzieć, że teraz różnica jest taka sama lol. PS4 ma na gry 7GB szybszego RAM (zamiast 5 wolniejszego) i szybsze GPU. Przy podobnej architekturze to zrobi różnicę.

Kwestia ograniczeń jest kluczowa, ale jeśli różnica będzie polegać tylko na możliwości handlu exami i braku konieczności łączenia się co 24h, to niczego toto jeszcze nie przesądza.

- Ale nie zmienia to faktu, że ograniczeń jest mniej. Nie napisałem, że nie ma.

Argument kamery - jeśli się nie jest paranoikiem, to zawiera się już w "tańsze", bo podejrzewam że to Kinect powoduje różnicę ceny. Sam w sobie jest jakimś tam plusem, bo przy takim Dance Central idzie się bawić naprawdę świetnie

- Konsola nie wymagająca kamery do działania > Konsola wymagająca kamery do działania

Tegoroczna premiera - nigdy, przenigdy nie zrozumiem ludzi kupujących konsolę w dniu premiery. Po co kupować sprzęt, który w przeciągu dwóch lat potanieje o połowę, i w tym czasie zbierze sensowną bibliotekę gier, z których rzeczywiście jest co wybierać, a sytuacja na rynku się trochę wyklaruje (początki potrafią być mylące - vide start PS3).

- Opinions + zaglądanie do cudzego portfela

Zresztą to co ja piszę o XBONE to takie ogólne wady dla każdego. Ciebie np. nie obchodzi brak kierownic na XBONE, mnie owszem. Tak samo ciebie nie obchodzi brak standardu USB-HID, mnie jak najbardziej. Na chwilę obecną XBONE nie ma dla mnie nic, a PS4 prawie wszystko robi lepiej. Stąd moja niechęć.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubro dobrze gada smile_prosty.gif

Microsoft jak dla mnie wykonał bardzo dobrą robotę jeżeli chodzi o exclusivy i naprawdę szkoda mi tego, że inne aspekty XO tak mnie od niej odpychają bo parę gier muszę odpuścić.

Myślę, że najważniejszym zbiorczym powodem tego, że XO jest obsmarowywany jest zmuszanie do czegoś i jest tego więcej niż na PS4. Bo jesteśmy zmuszani do tego by Kinect był włączony aby mógł usłyszeć "xbox on", bo jesteśmy zmuszani do połączenia z netem, bo jesteśmy zmuszani do kupowania gier po cenach sklepowych a nie używek od innych.

Jakkolwiek rewolucja i zmiany miały by nie wyglądać to najważniejszym aspektem powinno być spojrzenie laika. Zapytajcie się kogoś kto nie jest obeznany z grami co myśli o takich rozwiązaniach (używki + sprawdzenie co 24h) oczywiście mu je opisując. Moja żona zapytała się mnie czy nie zwariowałem chcąc kupić taką konsolę (myślała, że zamierzam skoro o niej opowiadałem). Takie rozwiązania są nie do zastosowania w żadnej innej dziedzinie. Tylko graczy można tak wydymać. I jestem pewien, że na to pozwolimy.

Sama sprawa PS+ mnie niemal nie boli. Z dwóch powodów. Po pierwsze mam X360 i nie kupiłem ani razu Golda. Po drugie już mam wykupione PS+ tylko i wyłącznie dzięki temu co aktualnie oferuje. Jeżeli przestaną mnie interesować gry z PS+ to zwyczajnie go nie kupie bo rozgrywka multi jest dla mnie w zupełności pomijalna. Jak będę chciał to odpalę PC bo i tak głównie gram w multi w FPS.

Gdzieś zaginął duch konsol. Dla mnie PS i XBOX nadal to taki lepszy Pegasus. I nie widzę ŻADNYCH podstaw by miało się to zmienić. A jedynym dowodem na to może być fakt że konsole Nintendo są łamane, mają nikłe zabezpieczenia, gry nadal chodzą spokojnie w drugim obiegu a firma żyje. To jakim jest rynkowym graczem i na kogo stawia mnie nie obchodzi. Ich podejście do konsol nie zmieniło się i widać że nie musi.

Swoją drogą pamiętacie mniej więcej 1,5 roku temu albo 2 lata temu jak pojawiały się opinie o śmierci single player? Nie wiem czy orientujecie się że jedną z firm która to głosiła był Insomniac Games. Widocznie już wiedzieli co się święci i upadek single miał oznaczać ciągłe połączenie z internetem i funkcjonowanie gier na zasadzie np. Demon/Dark Soul lub Journey.

Edytowano przez lobo1985
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Teraz się zgubiłem. Ty najpierw piszesz, że "patrząc na konkrety już tak oczywisty ten podział nie jest", a gdy piszę dlaczego PS4 ma przewagę nad XBONE wykręcasz się w stronę argumentu, że Sony też jest do bani. Jasne. PS+ do gry w sieci jest wadą, ale nie jest to nawet tak upierdliwe jak Gold na X360, bez którego nie zagram w World of Tanks.

Bo to nie był argument pro-X1, tylko anty-PS4... a w zasadzie to tylko wytknięcie, jak sprawnie działa i manipuluję opinią publiczną PR Sony, przemycając koniec czegoś, co było podstawowym argumentem o wyższości PS3 nad X360 bez żadnego zgrzytu. Postępujące ograniczenia nie podobają mi się na żadnej konsoli (na X1 bardziej, bo dotykają mnie już bezpośrednio).

- Chyba nie chcesz powiedzieć, że teraz różnica jest taka sama lol. PS4 ma na gry 7GB szybszego RAM (zamiast 5 wolniejszego) i szybsze GPU. Przy podobnej architekturze to zrobi różnicę.

Chcę powiedzieć, że historia pokazuje, że moc konsoli jeszcze o niczym nie świadczy. Póki co empirycznie różnic też wielkich nie wydać - tak Killzone jak i RYSE wyglądają świetnie.

- Ale nie zmienia to faktu, że ograniczeń jest mniej. Nie napisałem, że nie ma.

Ale kłócisz się ze stwierdzeniem o tym, że konkrety nie świadczą tak dobitnie o wyższości jednej konsoli nad drugą, jak PR. Zależnie od rozmiaru ograniczeń na PS4, o których ciągle mało wiemy, konkretna przewaga konsoli Sony w tej dziedzinie będzie albo bardzo duża, albo niewielka. Natomiast dzięki dobremu PRowi wiele osób już krzyczy, że Sony z tej przyczyny wygrało generację.

- Konsola nie wymagająca kamery do działania > Konsola wymagająca kamery do działania

Jeśli jest w standardzie, to mieści się w argumencie ceny, najwyżej będzie leżała i zbierała kurz. (Swoją drogą, chyba wiem czego Microsoft może się pozbyć w pierwszej kolejności przy X1 Slim... jeśli do ich wydania dojdzie)

Ogółem to ja nie stwierdzam, że X1 jest w jakikolwiek sposób lepszy (poza grami, gdzie czyste cyfry dotyczące pewnych tytułów, szczególnie AAA, faworyzują Microsoft), i raczej przychylam się do PS4, ale i w tym obozie wystarczająco dużo rzeczy uderza w dzwonki alarmowe, by poważnie zastanowić się nad całkowitą rezygnacją z konsol i ograniu eksów po latach po kosztach.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RYSE, Quantum Break, Dead Rising 3, Sunset Overdrive, Halo 5

RYSE to wygląda jak Quick Time Event: The Game bądź po prostu Heavy Rain w klimatach rzymskiego legionu. Na QB sam czekam i liczę, że wyjdzie coś dobrego nawet jeśli rozgrywka będzie miała być filmem bądź serialem :) Dead Rising 3? Taaa, zróbmy wersję grimdarkową i zabierzmy wszystko co decydowało o tym, że nasz slasher z zombiakami był inny, szalony i zabawny, na pewno się sprzeda! Meh :| Sunset Overdrive może być ciekawy (goście od Insomniac w końcu), ale czekam na więcej materiałów... Halo 5? Wiadomo choć pewnie bym zagrał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nastroje w Internecie są takie, że plotki pozytywne dla PS4 rosną jak grzyby po deszczu.

Oh, the irony. Przez ostatnie kilka lat nastroje w necie były takie, że "XYZ jest złe, bo Sony". Pomyśl, co się stało, że ludzie tak nagle diametralnie zmienili opinie.

Jak dla mnie PS4 jest póki co jedyną konsolą 8th gen bez poważnego system-sellera (X1 ma Quantum Break i kilku innych wyraźnych kandydatów, Wii U Bayonettę 2 i też parę innych ciekawych tytułów... a PS4 ma tylko "też paru kandydatów", ale nic, co bym zobaczył i stwierdził, że muszę w to zagrać).

Tak jak powiedziałeś - Twoja opinia. Większość graczy ma jednak inne zdanie.

Argument kamery - jeśli się nie jest paranoikiem, to zawiera się już w "tańsze", bo podejrzewam że to Kinect powoduje różnicę ceny. Sam w sobie jest jakimś tam plusem, bo przy takim Dance Central idzie się bawić naprawdę świetnie.

Nie wiem jak można nazwać plusem konieczność zakupu dodatkowego urządzenia, które jest potrzebne tylko po to, by konsola działała. Bo tak.

Zwłaszcza że jak na razie nie widać żadnych poważnych gier na Kinecta, nawet Ryse znikło nagle z tej listy.

Sony nie ma jednej, definiującej PlayStation, czołowej marki.

I? Co z tego niby wynika? Albo czym to się różni od sytuacji Xboxa?

Halo i Forza po jednej stronie, a Gran Turismo i KILLZONE po drugiej.

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Black Shadow: Zarówno IGN jak i Polygamia piszą po zagraniu, że RYSE jest lepsze niż to wynikało z prezentacji na konferencji. IGN porównuje system walki raczej do Batmana, a Poly pisze o nieco uproszczonym slasherze, do którego władowano ogromną ilość finisherów.

Nie wiem jak można nazwać plusem konieczność zakupu dodatkowego urządzenia, które jest potrzebne tylko po to, by konsola działała. Bo tak.

Zwłaszcza że jak na razie nie widać żadnych poważnych gier na Kinecta, nawet Ryse znikło nagle z tej listy.

Sama obecność Kinecta jest dodatkową funkcjonalnością konsoli, czyli plusem.

To że podbija on cenę to już inna sprawa, i wyższa cena jest minusem. Co przyznałem już na początku. Ale jak obecność Kinecta, sama w sobie, jest minusem ni w ząb nie rozumiem.

I? Co z tego niby wynika? Albo czym to się różni od sytuacji Xboxa?

Czytałeś w ogóle tę dyskusję? lubro cały czas wyrzuca Microsoftowi, że wspomniał o Halo na swojej konferencji, więc pewnie nie ma już nic do pokazania. Co jest bezsensem, bo Halo jest marką-kamieniem węgielnym Xboksa i zignorowanie tej serii byłoby całkowitym olaniem fanów konsoli Microsoftu. PlayStation nie ma takiej jednej, konkretnej marki, która m u s i a ł a b y się pojawić na konferencji Sony. Nie jest to ani plus, ani minus żadnej z firm ale czepianie się Microsoftu o wspomnienie (bo przecież nawet nie konkretną zapowiedź), że Halo 5 będzie w 2014 jest kompletnie na siłę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama obecność Kinecta jest dodatkową funkcjonalnością konsoli, czyli plusem.

(...) Ale jak obecność Kinecta, sama w sobie, jest minusem ni w ząb nie rozumiem.

Ale to nie jest opcjonalny kontroler, który mogę kupić, żeby zagrać w Dance Central, tylko drogi wodotrysk, do którego zakupu jestem zmuszany. A do tego potencjalny wyłom w bezpieczeństwie konsoli.

Co jest bezsensem, bo Halo jest marką-kamieniem węgielnym Xboksa i zignorowanie tej serii byłoby całkowitym olaniem fanów konsoli Microsoftu.

A pokazanie Call of Duty, które nie jest nawet exem, na konferencji MS zamiast Halo nie było olaniem fanów? Pokazywanie takiej ilości materiału i to w takim momencie wydaje mi się właśnie bezsensowne. MS pali się grunt pod nogami i pokazują teaser (bo trailerem tego nie sposób nazwać) ni w pięć ni w dziewięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ale jak obecność Kinecta, sama w sobie, jest minusem ni w ząb nie rozumiem."

Przecież nikt nie napisał, że sama obecność Kinecta jest minusem biggrin_prosty.gif To tak samo jak by napisać że obecność kamerki PS4 jest minusem.

A czy Ty uważasz, że konieczność podłączenia Kinecta jest plusem?

Edytowano przez lobo1985
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest opcjonalny kontroler, który mogę kupić, żeby zagrać w Dance Central, tylko drogi wodotrysk, do którego zakupu jestem zmuszany. A do tego potencjalny wyłom w bezpieczeństwie konsoli.

I dlatego można uznać niższą cenę za argument pro-PS4, bo Kinect wyższej ceny X1 nie usprawiedliwia dla większości. Tyle że lubro podniósł dwa argumenty za PS4 - (1) niższą cenę i (2) obligatoryjną obecność Kinecta w X1. Kiedy wytknąłem, że to jeden argument, dowiedziałem się, że nie. Czyli kamera sama w sobie musi być wadą.

Co do potencjalnego wyłomu w bezpieczeństwie, to już spekulacje. I nie będę wytykał palcem, która firma ma na swoim koncie porażki i problemy z bezpieczeństwem danych użytkowników.

A pokazanie Call of Duty, które nie jest nawet exem, na konferencji MS zamiast Halo nie było olaniem fanów? Pokazywanie takiej ilości materiału i to w takim momencie wydaje mi się właśnie bezsensowne. MS pali się grunt pod nogami i pokazują teaser (bo trailerem tego nie sposób nazwać) ni w pięć ni w dziewięć.

Mówisz o reveal? Ten był kiepski po całości. Powinni kontynuować kiepszczyznę i olać fanów też wtedy, kiedy pokazują lineup X1? What kind of logic is this?

I jaka w tym logika, że MS pali się grunt, więc pokazują teaser? Sugerujesz że na konferencji MS na E3 było za mało gier, or what?

Przecież nikt nie napisał, że sama obecność Kinecta jest minusem biggrin_prosty.gif To tak samo jak by napisać że obecność kamerki PS4 jest minusem.

A czy Ty uważasz, że konieczność podłączenia Kinecta jest plusem?

Wolałbym tańszą wersję bez Kinecta, która wytrącilaby PS4 z rąk argument ceny. Natomiast to, że urządzenie, które jest w standardzie należy podłączyć do konsoli jest całkowicie neutralnym faktem.

No chyba że faktycznie z Kinectem, bezpieczeństwem i obserwacją jakieś jaja będą, ale poza fantazjami PS4 entuzjastów póki co nic na to nie wskazuje.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast to, że urządzenie, które jest w standardzie należy podłączyć do konsoli jest całkowicie neutralnym faktem.

W kontekście afery Edwarda Snowdena oraz wycieku do publicznej wiadomości istnienia czegoś takiego jak PRISM obowiązkowy Kinect do każdej konsoli IMO przestaje być neutralnym faktem ;] Trudno dziwić się ludziom, że chcą chronić swą prywatność oraz nie lubią gdy ktoś permanentnie ich podsłuchuje. Poza tym nikt ani nic nie jest w stanie zagwarantować zbieranych i składowanych cyfrowo informacji. Nikt i nic. Jeżeli hakerzy będą chcieli dorwą się nawet do zasobów Microsoftu i wyciągną absolutnie wszystko co składowali przez ostatnie lata. Mówienie, że my jesteśmy inni, mamy świetne zabezpieczenia i z nami wasze sekrety są bezpieczne to robienie wody z mózgu, pic na wodę i fotomontaż. Nie istnieje coś takiego jak nie-złamywalny system zabezpieczeń.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego można uznać niższą cenę za argument pro-PS4, bo Kinect wyższej ceny X1 nie usprawiedliwia dla większości. Tyle że lubro podniósł dwa argumenty za PS4 - (1) niższą cenę i (2) obecność Kinecta.

Jeśli Twoim zdaniem stawianie sytuacji w taki sposób, że musisz kupić urządzenie, które nie służy do grania (podczas kupowania konsoli do gier) jest plusem, to spoko. A fantazje na temat włamań mają to do siebie, że są fantazjami do czasu i prędzej czy później następują.

Powinni kontynuować kiepszczyznę i olać fanów też wtedy, kiedy pokazują lineup X1?

Powinni pokazać Halo 5 na reveal, żeby jakoś ten event ratować, ALBO poczekać z prezentacją, aż będą mieli gameplay, a do premiery będzie mniej niż rok.

I jaka w tym logika, że MS pali się grunt, więc pokazują teaser?

Najnormalniejsza pod słońcem. Akcje Sony idą w górę, Orth zrobił czarny PR, cały Internet śmieje się z X1, więc sięgają po teaser niegotowej do prezentacji nowej odsłony marki-kamienia węgielnego Xboxa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...