Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

Zadziwiająco dużo gier jak na CES. Wiedziałem, że będą numerki i liczyłem na jakąś niespodziankę (VR!!1), a tutaj niespodzianek było więcej (albo jedna megatona jak kto woli).

W końcu chmura to nie buzzword i ma jakiekolwiek zastosowanie. Streaming gier z PS1-3 to mega sprawa, choć znowu - US only na razie. Podobało mi się też, że w świetle reflektorów było MM i Tearaway. Zasłużyli na to.

Ten "krótki" projektor 4K to sci-fi tech.

VR w takim razie na GDC. Welp.

Nawet Patcher niedawno mówił, że PS4 przegoni Wii U DO MARCA.

Do 20~ stycznia jak utrzymają tempo.

ale kupować...

Lubię sam sprawdzać te głośne tytuły (głośne pozytywnie, jak i negatywnie). Gdybym nie grał w B: Infinite, GTAV, Gone Home czy DmC to bym dalej sądził, że to cudy świata. Z drugiej strony dzięki temu, że spróbowałem Killer is Dead czy Anarchy Reigns przekonałem się, że to świetne gry.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to całe PlayStation Now rzeczywiście będzie działać i obędzie się bez opóźnień, abonament/koszt wypożyczenia będzie za sensowną cenę itp, to może być to naprawdę mocny plus dla Sony. Baza gier z PSOne-PS3 jest naprawdę spora, a sporo jest tytułów, które można było w tym czasie ominąć (w moim przypadku m.in. kilka gier z serii FF, czy innych jRPGów wychodzących na konsolę Sony na zachodzie).

Sprzedaż nowych konsol wygląda naprawdę imponująco i Sony oraz Microsoft mogą chyba w końcu odetchnąć z ulgą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na przeszkodzie staje mu położenie geograficzne

Muszę.

Poważnie? Położenie geograficzne, a nie przypadkiem totalnie zła polityka Nintendo dotycząca naszej części Europy? Ja rozumiem, że można lubić jakąś firmę, ale jak plują w oczy to nie mówcie, że pada deszcz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się kilka informacji odnośnie Evolve i nie powiem, wygląda to coraz lepiej. Model rozgrywki 1vs5, gdzie jeden przepakowany potwór walczy z drużyną ludzi jest dość ciekawym i twórczym rozwiniecięm idei Alien vs Predator ( tym razem przewaga Predatora jest niwelowana przez ilość ludzi - wszak 5 ( z nieskończoną ilością amunicji i różnymi skillami ) na 1 to duża przewaga już z marszu. Chętnie zobaczę jaki mają pomysł na Obcego, który ma się niesamowicie szybko rozwijać i ewoluować.

Pomysł z gatunku ,, modderzy zrobią to lepiej ", ale nie powiem - o ile dobrze to zbalansują, może być mega zabawa ! Kto by pomyślał że coś w gatunku FPS jeszcze nowego można wymyślić. Miłe zaskoczenie.

Wieści innego sortu przypadłu Titanfallowi, otóż ujawniono że limit graczy multiplayer to będzie 6vs6. Nie jesto to na pewno żadna wada, wymyślono dobre multiplayery na mniej więcej taką ilość graczy, ale dziwi pomysł w grze multiplayer do żywych graczy dodawać .. boty sterowane przez AI. Konkretów nie podano, ale pomysł co najmniej kontrowersyjny, dla mnie przynajmniej.

Jedno pytanie kołacze mi w głowie - kto te wszystkie FPS kupi ?

Edyta - zaniepokojeni fani Xboxa postanowili upewnić się co do botów w Titanfall i okazało się że doszło do pomyłki, AI co prawda będzie, ale nie jako postacie żołnierzy czy mechów, ale np. wsparcie itp.

Ciekawe słowa pracownika od P. C.A.R.S na temat wersji na Wii U.... ( Zauważyłem że notorycznie pomijam tę konsolę w swoich postach więc pora na some love )

Asked if the Wii U?s lesser specs would undermine the game?s key selling point, the visuals, Tudor responded, ?No, if anything I think it?ll showcase the hidden power that the Wii U has.

Nie wiem, co o tym myśleć.

I na koniec bonus =) Bardzo przyjemna grafika z podziałem głosów fanów na najlepsze gry 2013 ( polecam ! )

http://abload.de/img/amazonfanfavoritesgs0s.jpg

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evolve to 4vs1, a nie 5vs1.

hidden power that the Wii U has

"Ukryte :wstaw słowo:" to chyba nowy buzzword. Xbox One ma ponoć ukryte GPU (polecam tego bloga btw - goldmine), WiiU ma ukrytą gdzieś moc, a PS4 ma ukryty DRM. Coś gdzieś jest, ale nikt nie wie gdzie.

Co do Evolve to jak przeczytałem boty sterowanie przez AI przypomniał mi się Brink, który jest crapem więc nikogo.

Wait wat.

Jak sobie wyobrażasz uzupełnianie pustych slotów przez boty, które nie są kierowane przez AI?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś mi pytanie z tyłka, chyba na opak zrozumiałeś moją wypowiedź.

Po prostu po takim tytule jak Brink boty to dla mnie kiepski pomysł, bo miałem w tej grze więcej frustracji niż przyjemności.

W ogóle nie powinni dodawać botów, ile osób jest w tyle się biją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiesz jak działa asymetryczny multiplayer. W sytuacji, w której dwóch graczy w lobby zaczyna mecz, gra projektowana i balansowana pod 4vs1 staje się nagle "1 na 1" z jedną ze stron wyraźnie silniejszą. Cała gra nagle się wali. Jest w takim razie wymagane, żeby dodatkowe 3 sloty zajęło AI. Naturalna sprawa imo. Do tego to nie jest tak, że AI w Brinku to najwyższy możliwy do osiągnięcia poziom. Powiedziałbym, że boty w Brinku były jednymi z najgorszych w porównaniu z tymi z Gearsów, Killzone 2/3, UT3 czy CoD: Blops.

Z całym szacunkiem, ale "Gra z asymetrycznym multi nie potrzebuje botów, bo te w Brinku były kiepskie" jest prawdopodobnie jedną z najgłupszych wypowiedzi jakie padły w tym temacie (a piszę tutaj ja, więc to spore wyzwanie).

EDIT: Also o 19:00 będę streamował Don't Starve, because why not.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zakładam że jeśli w lobby zbierze się 5 graczy to 1 gra potworkiem a pozostałych 4 ludźmi normalnie ? Anyway, każdy mecz z botami w multi moim zdaniem jest lekko bez sensu. Ale to moja prywatna opinia.

Po ogłoszeniu Playstation Now spadły ceny akcji Gamestopu. Znak czasów czy głupota inwestorów ?

Z jednej strony - rozmiary gier wzrosły kilka razy, wciąż jest problem z dobrym łączem, no i posiadanie pięknego pudełka na półce to chwała i duma, z drugiej - już teraz wiele Empików przypomina punkt odbioru towarów z empik.com, gry ustępują miejsca muzyce i jakimś pomysłom, także w moim MM np. dział Xboxa 360 został okrojony. Wiem że podniszcza ich konkurencja, dużo gier się wysyła, ale jeśli sprawy będą szły w takim kierunku, to w momencie upowszechnienia się szybkich łącz jedynym czynnikiem powstrzymującym ekspansję digital sales będzie wysoka cena gier, choć i z tym też się walczy ( PS PLUS, Gold, dopuszczenie np. Amazona do sprzedaży gier online na PS4 itp ).

Kto zwycięży ? Wielkie sklepy stacjonarne upadną, a na ich miejsce powstaną firmy wysyłkowe/sklepy online ? Czy może do głosu dojdzie cyfrowa dystrybucja i w PSN, Live będzie wybór między kilkoma dostawcami ? A może zostanie po staremu ?

A ta grafika to na jakiej podstawie powstała? Na koniec roku było głosowanie czy jak?

Tak dokładnie, w tytule masz ,, Fan Favorites " czyli były to głosy zwykłych graczy a nie recenzentów, dziennikarzy itp. Uznałem że jest to bardziej hmm wiarygodne, mimo wielu wad internetowej społeczności graczy. ( ostatnia z nich - eksajt i odliczanie na GAFie, wielkie nadzieje na niewiadomo co i poźniej narzekanie że nic nie było. )

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Abyss

Jestem w Polsce. W Polsce nie ma Nintendo. Czemu? Nieważne teraz, chodzi tylko o to, że bycie w Polsce sprawia, iż nie mogę dostać gry. Bycie na Antarktydzie sprawiło by, że nie mógłbym dostać jedzenia. Nie rozpatrujemy czemu nie mógłbym dostać jedzenia, ponieważ to jest oczywiste.

@lubro

W PS3 też była ukryta moc ośmiu rdzeni i wydaje mi się, że pod koniec życia konsoli ją wyciągnięto. Jeśli się nie mylę Wii U bazuje na architekturze PowerPC, bardziej wydajnej, aczkolwiek trudniejszej do programowania. Również silniejsze GPU oraz RAM stanowią tą ukrytą moc.

@Messer

Dystrybucja cyfrowa to jeden z tych czynników, które sprawiają, że branża się pogarsza (jednocześnie się rozwijając). Razem z chociażby mikrotransakcjami.

Brak handlu gier używanych w przyszłości? To możliwe. Gdy wszystko będzie cyfrowe, magia starych kartridży, limitowanych edycji i dumnych kolekcji gier odejdzie w niepamięć. Szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Abyss

Jestem w Polsce. W Polsce nie ma Nintendo. Czemu? Nieważne teraz, chodzi tylko o to, że bycie w Polsce sprawia, iż nie mogę dostać gry.

Pozostaje import z zagranicy i niemieckie pudełka, niestety. Nikt Nintendo na siłę tutaj ciągnął nie będzie. Zresztą polscy fani Xboxa mają to samo z One. Moim zdaniem Big N przespało dobry moment, czyli start Wii i obecnie otwarcie Nintendo Polska może być nawet niemożliwe/nieopłacalne. Pieniądze i praca włożone w promowanie marki przy wątpliwej szansie na sukces też z nieba nie spadną. Odkąd Stadlbauer przestał współpracować to już jest naprawdę nie lekko polskim fanom firmy od hydraulika. Co poradzisz.

Odnośnie cyfrowego kupowania gier - powiem tyle, dopóki ceny nie spadną poniżej sklepowych, co było szumnie obiecywane nawet tego nie rozważę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PlayStation 4 jest towarem tak deficytowym, że chyba do wiosny nic się tu nie zmieni w tej kwestii. Ponoć na Zachodzie jest podobnie i zdobycie sprzętu bez uprzednio złożonego pre-ordera graniczy z cudem.

Planuję kupić gdzieś tak za 2 miesiące, ale raczej nie dostanę swojego egzemplarza...

Co do wersji cyfrowych to problemem byłyby tytuły "AAA", gdzie objętość każdej gry jest liczona w dziesiątkach gigabajtów. Wtedy jedyne rozwiązanie jest takie, że trzeba ściągnąć dany tytuł, ograć i odinstalować (robiąc miejsce na kolejne), bo taki 500 GB dysk twardy szybko zapełnimy. Ale... chciałbym mieć tylko takie problemy w życiu :) .

Teraz trzeba czekać na kolejne targi, Game Developers Conference i następne konferencje i kolejne zapowiedzi :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię importować z zagranicy. Amazon jest dziwny (spojrzałem parę razy i nic nie zrozumiałem z tego systemu), ale niedługo przyjdzie czas na zainteresowanie się nim, może. Ja na prawdę ich nie rozumiem. Od maja NIC nie zrobili, oprócz zwolnienia stalbaulera z ostatnich obowiązków. To przykre. Na szczęście przynajmniej paczki z club Nintendo przychodzą do Polski. Kiedy jednak moja kopia Wonderful 101 zaczęła szwankować, obleciał mnie strach, że to koniec (chyba, że drogą mailową dogadałbym się z tymi miłymi kobietami w Niemczech). Na szczęście już działa,, ale (Tu m.in do lubro) czy to normalne, że w levelu z lawą zamiast zmaczka "help!" nad cywilami pojawiają się jakieś japońskie litery? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię importować z zagranicy. Amazon jest dziwny (spojrzałem parę razy i nic nie zrozumiałem z tego systemu)

Większej głupoty w życiu nie słyszałem :P Nie ma chyba drugiego tak solidnego zagranicznego sklepu, który tak dba nawet o klientów z Polski. Darmowe wysyłki kurierskie, bezproblemowe zwroty i szybkie załatwianie problemów. Nie wiem jak można nie rozumieć ich systemu, koszyk, płacisz dostajesz paczkę, easy.

Jeśli chodzi o cyfrowe wersje, to kilka miesięcy wstecz bym o tym nawet nie myślał, ale na dzień dzisiejszy kupno cyfrowych wersji na X1 znacznie bardziej do mnie przemawia. Nie dość, że kosztuje mnie to 1/3 mniej funduszy, to jest wygodniejsze. Zawsze można się złożyć z drugą osobą, a jak kiedyś tam wystartuje FamilySharing to już wgl będzie cud, miód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak narazie się wtrzymuję z zakupem PS4 chciałem sobie kupić przed świętami. Tylko, że poszły jak świeże bułeczki i dostawa dopiero po świetach, więc teraz mi się nie spieszy mam nadzieję, że nie bawem wskoczy jakaś nowa promocja w np. media smile_prosty.gif

Edytowano przez BartoszB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię importować z zagranicy. Amazon jest dziwny (spojrzałem parę razy i nic nie zrozumiałem z tego systemu), ale niedługo przyjdzie czas na zainteresowanie się nim, może. Ja na prawdę ich nie rozumiem. Od maja NIC nie zrobili, oprócz zwolnienia stalbaulera z ostatnich obowiązków. To przykre. Na szczęście przynajmniej paczki z club Nintendo przychodzą do Polski.

To skąd bierzesz gry? Nie wiem jak w większych miastach ale w bydgoskim Saturnie czy Media Markt widziałem tylko kilka gier na konsole N, bida z nędzą w porównaniu do reszty działu. Moment, od kiedy wysyłają cokolwiek do Polski? Z tego co wiem nie da się wybrać Polski i podac polskiego adresu podczas rejestracji.

Edytowano przez MartiusGW
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest łatwo być fanem Ninny w Polsce, ale się da. Gry kupuję

w chyba najlepiej zaopatrzonym w Nintendo-content, polskim sklepie.Takie rzeczy chyba tylko w stolicy niestety. A propo clubu Nintendo, to trzeba swój sposób mieć. Konto jest na UK, ale przy wysyłce podaję moje miasto i kod pocztowy. Zapewne paczka przychodzi z przesiadką w Anglii :D Nie przeszkodziło to jednak mojemu soundtrackowi z Mario galaxy dotrzeć co do dnia w maksymalnym, przewidzianym czasie 4 tygodni. Not bad at all.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, od kiedy wysyłają cokolwiek do Polski? Z tego co wiem nie da się wybrać Polski i podac polskiego adresu podczas rejestracji.

Na każdym amazonie można się zarejestrować na Polski adres. Kupowałem już rzeczy z amerykańskiego, angielskiego, włoskiego i niemieckiego i nie było żadnych problemów. Jeden znajomy sprowadzał nawet gry z chińskiego oddziału amazona. Do tego amazon.co.uk wysyła zamówienia o wartości większej niż 25 funtów za darmo firmami DHL/UPS, więc jak najbardziej opłaca się robić tam zakupy.

Przede wszystkim podoba mi się ich podejście do klinenta, gdzie to live chat dostępny jest 24/7 i nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby jakiś konsultant nie pomógł mi w problemie. Tydzień przed premierą Xboxa One cały ich system się wysypał, przez co istniała obawa, że konsole nie dotrą na premierę, a jednak wszystko naprawili, do tego stopnia, że nawet ja, człek mieszkający w "kraju trzeciego świata" dostałem X1 na premierę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest więcej warte niż calutkie Sony tongue_prosty.gif

To z jednej strony robi wrażenie, ale z drugiej jest... smutne. Nintendo siedzi na pieniądzach, ale zamiast kupować exy, podejmować odważne decyzje (jedną była Bayo 2 - trzeba im to oddać), modyfikować usługę sieciową, tworzyć nowe studia na zachodzie, pakować wielkie kwoty w potrzebny marketing, zrobić w 2010 porządny R&D (żeby nie wydać konsoli siódmej generacji rok przed ósmą) oraz dołożyć i obciąć cenę WiiU do tych 200 dolarów, żeby ruszyć trochę sprzętu to dalej podejmują BARDZO ostrożne decyzje (które opłacają się tylko w przypadku 3DS), siedzą mentalnie w latach 90. i patrzą na klęskę jednego ze swoich DWÓCH produktów. Well.

@Orchi - Martiusowi chyba chodziło o Club Nintendo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...