Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Właśnie odebrałem Mass Effecta 2 wersje Kolekcjonerską od kuriera. Na razie jednak brat w nią będzie grał więc chwilowo swojej opinii nie wyrażę. Zobaczymy co on powie a potem ja zagram i ocenię. Nie mniej jednak grę już mam.

Te artbooki to sami dają ci przy kasie, czy trzeba iść do jakiegoś punktu z paragonem, czy jak?

Po ile jest w Empiku zwykła i kolekcjonerska?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Shepard w wersji PL jest koszmarny xD takim Growlem gada jak by miał ochotę zjeść wszystkich dookoła

co do spolszczenia czasem tekst mówiony się nie zgadza z tekstem pisanym a i zdarza się że tekst mówiony jest urywany ehh czemu nie mógł tego zrobić CD projeck tak jak ME 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówicie to w jedynce musi być naprawdę lepszy dubbing. Pozostało mi czekać do piątku, kiedy to włączę pierwszy raz ME2. Dwa dni temu skończyłem jedynkę, aby mieć swojego save'a i pamiętam, że tekst mówiony nie zgadzał się z tym pisanym dwa razy. A urywanie było już w jedynce. Na przykład kiedy ktoś tam skończył mówić to czasami trzeba było poczekać dosłownie 1-3 sekundy, aby móc coś powiedzieć.

Jednak mimo wszystko będę grał z polskimi dialogami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, w Polsce można kupić tylko wersję bez angielskiego dubbingu, czyli pełną polską wersją, ale kilka postów wyżej Renegald zamieścił link do instrukcji jak to zmienić, a mam też nadzieję, że EA wypuści jakiegoś patcha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do tych co mają już MS2 , chodzi mi o to czy osoby które grają z ang dubbingiem i z napisami PL mogą coś powiedzieć na temat jakości spolszczenia, czy kwestie mówione są dobrze przetłumaczone i czy nie ma żadnych głupot (bo czytałem gdzieś że w 2 przetłumaczyli renegade jako "nikczemnik" czy coś w tym guście)??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibscie napisac gdzie, i w jakich okolicznosciach pojawil sie Thombs?

W trakcie gry pojawiał się quest poboczny.

Ktoś zabijał naukowców związanych z testem na Akuze (naturalnie ściśle tajne). Jak się leciało na miejsce to tam spotykałeś Thombsa. Jeżeli wcześniej wykonało się wszystkie zadania związane z Cerberusem to Thombs mówi, że ktoś zaatakował główny ośrodek organizacji i to pomogło mu uciec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler. ;)

Na internecie, już krąży filmik z sceną erotyczną Shepparda z płcią damską w grze, mowa o ME2. Szczerze, jakoś scena erotyczna w ME1 była ciekawsza niż w ME2. Zauważyłem też, że w takich grach Bioware jest specjalistą od robienia wątków miłosnych bohaterów, pamięta ktoś romans Bastili i Revana z Kotora. ?

:P

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ME1 było takie sobie, całkiem fajne ale tylko na jedno przejście. Za drugim razem jak grałem to odpadłem po 3h grania i już więcej nie mogłem się zmusić :/

PS. Ma ktoś Save z ME1 która postać spełnia podane warunki:

- facet

- typ gry świętym bohaterem (bohater cały czas wybierał dobro, aha i uwolnił rashni (czy jak się nazywała królowa robaków) nie pamiętam czy to był dobry czy zły wybór)

-

romans z Ash i ocalenie jej podczas wyboru kto ma zginąć (ona czy ten facet)

- przejście możliwie jak największego procentu gry (najlepiej przejście w 100%)

Jeśli ktoś ma save z takim bohaterem to proszę upnąć na jakiś serwis typu megaupload.com i wysłanie linku na PW ;) Niestety swoje save straciłem a nie mam najmniejszej ochoty (nawet próbowałem się zmusić ale nie dało rady) przechodzić ME1 jeszcze raz a chętnie bym dał szanse ME2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do tych co mają już MS2 , chodzi mi o to czy osoby które grają z ang dubbingiem i z napisami PL mogą coś powiedzieć na temat jakości spolszczenia, czy kwestie mówione są dobrze przetłumaczone i czy nie ma żadnych głupot (bo czytałem gdzieś że w 2 przetłumaczyli renegade jako "nikczemnik" czy coś w tym guście)??

Już o tym pisałem, tłumaczenie ME2 potrafi miejscami dać w kość. Generalnie nie jest źle, ale zdarzają się wypowiedzi, które... nie mają nic wspólnego z oryginałem.

Do tego irytujące, ale osobiście nie zdołałem znaleźć działającego sposobu na zangielszczenie dialogów z Zaeedem. :/

Co do Paragon/Renegade, przetłumaczone zostało to jako Prawość i Egoizm.

BTW: lepiej niech nikt, kto tymczasem ma jakieś ciężkie obowiązki nie zbliża się do tej gry... uzależnia i wciąga niemożliwie. Wczoraj siadłem trochę po szesnastej. I nagle była już 22:30, a pewnie i tak bym nie zszedł, gdyby brat mnie nie zmusił, bo sam chciał posiedzieć. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z Pancerzem krwawego smoka, Po ściągnięci pojaia się w ekwpiunku i można go odrazu nosić ? Jest dobry ? I czy można na nim zmieniać kolorki ? :D

Kurde ja jeszcze muszę czekać tyle czasu :/ Na 16:40 jade odebrać grę, w chacie będę przed 18, jeszcze DLC ściągać... Ahhh chyba zarwę dziś noc :D

i ponawiam pytanie - da się ściągnąć DLC poza grę ? (teraz, a później zainstalować).

Edytowano przez teken
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń i pancerz dodatkowa Występują tylko jeżeli kupiliśmy edycję kolekcjonerską dostajemy dodatkową kartę z kodem do Cerberusa na te 2 itemy

co ciekawe w recenzji było takie coś "...przy imporcie bohatera z "jedynki", ale poza bonusowymi surowcami zachowujemy dostęp do nowych typów broni (tyle że bez ulepszeń), poziom doświadczenia, klasę i wcześniej wybrane umiejętności (można je później zmienić), ...

Jak na razie nie mam żadnej ze starych broni poziomu czy nawet poziomu idealisty jaki miałem w pierwszej części

co do umiejętności się nie czepiam bo prawdopodobnie chodzi tu om umiejętności biotyków

ale poza surowcami i 1 paskiem idealisty oraz to kto żyje kto nie z gry niewiele mi przeszło do ME2

ktoś wie gdzie mogę zdobyć te typy broni :D ?

Dwie rzeczy które mnie rozłożyły

muszę nabyć gdzieś kosmicznego Chomika

:P

uwaga mogą być spoilery więc nie wchodzicie na własną odpowiedzialność

http://www.xfire.com/profile/xelo14/screen...db047992c77.jpg

http://screenshot.xfire.com/screenshot/nat...53862170790.png

http://screenshot.xfire.com/screenshot/nat...5b3b9a53cb5.png

Edytowano przez S4nch3z
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z Pancerzem krwawego smoka, Po ściągnięci pojaia się w ekwpiunku i można go odrazu nosić ? Jest dobry ? I czy można na nim zmieniać kolorki ? :D

Nie można zmieniać kolorów, po prostu wybierasz cały pancerz, a wybiera się go tam gdzie można zmieniać kolory i wyposażenia pancerza (standardowego).

ktoś wie gdzie mogę zdobyć te typy broni :D ?

Nowe typy broni będziesz zdobywał z czasem po przejściu odpowiednich misji lub znalezieniu nowej technologi.

Szkoda, że nie można kupić nowej broni w sklepie tylko same ulepszenia. Bronie też można zdobywać opracowując je za odpowiednia liczbę surowców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...