Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

A najlepiej volusa-biotyka (pamiętacie bazę Zaćmienia na Ilium? )

No z tego co pamiętam tamten biotyk był na haju i w dodatku niezbyt mocny :P

Ja chciałbym mieć Varrena, przynosiłby amunicję, atakował wrogów normalnie i można pogłaskać :P

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem zwiastun "Nie poddamy Ziemi" po raz 10 i tak się zastanawiam, jak wielką armię Shepard zbierze. Pod koniec widać turiańskie samoloty?/myśliwce?/statki bojowe? lecące w szyku tuż za lub nad Normandią. Turianie? Na Ziemi? Po wojnie pierwszego kontaktu? Shepard w tej części chyba wyrośnie nam na dyplomatę, a jaja będą jak jeszcze Ziemię wspomogą Batarianie.

BTW: Nie uważacie, ze w tym zwiastunie Normandia lata nieco za nisko? Z tego co pamiętam z ME2 lądowanie i operacje na tak niskim pułapie są niebezpieczne i utrudnione przez bodajże silnik/rdzeń piezo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2UP

Nie dało by rady hanar do teamu wziać, bo przecież hanarzy mają focha na Sheparda za Eden Prime. Jak posłuchacie wiadomości na Cytadeli, usłyszycie, że

"Hanarzy z kaplicy Rozbudzaczy zapowiedzieli modlitwy za ofiary ataku na Pochód Wolności (albo którąś inną kolonię), spowodowanych ich zdaniem gniewem Protean, rozbudzonym

zbezczeszczeniem nadajnika na Eden Prime

@Darkmen

Właśnie o to chodzi, żeby taki na wiecznym haju był w drużynie. Element humorystyczny, prawie jak elkor... Chociaż i tak, bym wolał elkora i te komentarze. "Z niepokojem. Komandorze, Żniwiarze nas atakują" tonem "Janie, zaparzysz herbaty?"

@UP

Zapewne wszystkie rasy staną do walki. I jaja dopiero będą, jak Ziemię wspomogą vorche albo gethy. Gethy zresztą chyba będzie można zrekrutować

dzięki Legionowi, sprzątając w zamian po Quarianach

.

Czemu? Jak pogadasz z EDI w hangarze, powie ci, że potrzebujecie promu, bo nowa Normandia jest prawie dwa razy cięższa i średnio da nią radę latać na światach z wysoką grawitacją. Ale pierwsza Normandia takie manewry bez problemu robiła.

A tak swoją drogą, nie wie ktoś, czy nie ma najmniejszych szans, żeby

Raknii nas wspomogły, nie wiem, quest albo jak ubijemy max. punktów Galaxy at War? Bo królowa w dwójce mówi, że kiedy nadejdzie czas, Raknii będą gotowe stanąć ramię w ramię z Shepardem i IMO szkoda, żeby BioWare taką okazję zmarnowało... Może w DLC będą? (A wtedy nad siedzibą BioWare zabrzmi głos z niebios, mówiący "W imię Boga Imperatora, naszego Nieśmiertelnego Pana, obdarzeni łaską Złotego Tronu, ogłaszamy Exterminatus...")

Edytowano przez Thaarael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała informacja dla wszysktich którzy zamówili EK ME 3 w Styczniu na gram.pl zamówienia NIE zostaną zrealizowane

Oto co otrzymałem dzisiaj na maila.

W związku z ograniczeniem nakładu Edycji Kolekcjonerskiej Mass Effect 3 na PC nie będziemy mogli zrealizować Państwa zamówienia i zostało ono anulowane.

W ramach rekompensaty za zaistniałą sytuację wydawca gry - firma Electronic Arts proponuje Państwu zmianę zamówienia na edycję standardową Mass Effect 3 na PC oraz gratis jedną z poniższych gier na PC:

Battlefield 2 Complete Collection, Battlefield Bad Company 2 Classic, Bulletstorm Classic, Crysis Maximum Edition Classic, Crysis 2 Classic, Dead Space 2 Classic, Dragon Age: Początek Classic, Dragon Age: Początek Przebudzenie Classic, Dragon Age 2 Classic, FIFA 11 Classic, Mass Effect 2 Classic, Medal of Honor Classic, Medal of Honor 10th Anniversary Edition Classic, Need For Speed Carbon Classic, Need for Speed Hot Pursuit Classic, Need For Speed Most Wanted Classic, Need for Speed ProStreet Classic, Need for Speed Shift Classic, Need for Speed Undercover Classic, Need for Speed Shift 2 Unleashed Classic.

Zamówienie złożone 10 stycznia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie w kulki lecą wybitnie. Wiedzieli, że będzie ograniczona ilość egzemplarzy, a mimo to przyjmowali kolejna zamówienia, żeby teraz z bananem na twarzy oznajmić, że nie mają produktu na stanie (ale w statystykach i tak będziesz jako preorder na kolekcjonerkę). Wybitnie chamskie zagranie z ich strony; ja bym anulował zamówienie i kupił sobie standard w sklepie. Łaski bez.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie złożone na 2 miesiące przed i nie zostanie zreazlizowane bo brak egzemplarzy absurd. I okazuje się że to nie tylko moje zamówienie, znajomi którzy zamówili w styczniu dostali taki sam mail. (Jeden z nich zamówił grę 3.01.2012)

To ja się teraz pytam dlaczego jeszcze na początku lutego można było składać zamówienia na EK ?

Edytowano przez HanPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thaarael: Wątpię. Oprócz ludzi którzy dokonali przed-płacenia (nie wiem czy nawet była możliwość zapłacenia za EK jeszcze, załóżmy 5 miesięcy przed premierą), nie zyskują taką akcją absolutnie nic. W dodatku sprzedawanie produktu, którego się fizycznie nie posiada (i nie ma się go w planach produkować na wystarczającą ilość) jest nielegalne, i płaci się za taką akcję wielkie kary. Jeśli nie było nigdzie informacjo o tym, że jest możliwość braku odpowiedniej ilości EK (a w dodatku zapłaciło się za nią przedtem) jest możliwość odzyskania swoich pieniędzy. Jeśli nie, można zawsze wkroczyć na drogę prawną.

Edytowano przez Dedexus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To jest rozwiązanie dla tych, którzy teraz chcą rozlać krew sprzedawców na ołtarzach Krwawego Boga, ale jakoś średnio to widzę. Bo korporację zawsze stać na prawników itp., a jak tu taki szaraczek ma udowodnić, że go oszukano, oferując produkt de facto nie istniejący? Co najwyżej do UOKiK można by skrobnąć.

@EDIT

Zyskać nie zyskają, ale straci nieuczciwy sprzedawca, bo nie kupimy u niego, tylko u konkurencji. A to skłania do przemyśleń.

Edytowano przez Thaarael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedexus

Jak napisałem zamówienie złozyłem 10 stycznia czyli na ponad 2 miesiące przed, towar był dostępny, ba pod koniec stycznia dodawali jeszcze nowe bonusy (litografia ) w nagrodę że tak dobrze się EK sprzedało.

Na gram.pl o ile się orientuje nie ma możliwości 'zapłaci czekaj " tak jak na muve.pl.

Teraz nagle się okazuje że nie ma wystarczającej ilości EK i osoby które jak widać zamówiliy grę w Styczniu/Lutym jej nie otrzymają.

Konsul gram.pl oczywiście offline.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też anulowali EK (24.01 zlozone). Powiedziane juz bylo wszystko na temat nieuczciwego zagrania gram.pl, ale ja zadam inne pytanie.

Pisza oni o mozliwosci darmowego wyboru 1 gry z listy.... wystarczy kliknac w link. Klikam i....nic. Nie ma zadnej listy gier do wyboru.

Ogolnie olewam ich. Odpisze im tylko, ze wlasnie stracili klienta za takie zachowanie, a zyskala konkurencja. Na drzewo niech spadaja. Sprzedaz produktu ktorego sie nie ma? Prokuratura moglaby im sie do 4 liter dobrac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smyku

Jak dla mnie to jest bardziej działka Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta niż prokuratury, bo nie okradziono cię, tylko zaoferowano ci nieistniejący towar... ale tak czy inaczej, wszystkie drogi tego typu prowadzą prędzej czy później przed Wielmożny Trybunał.

Tak się zastanawiam... od czasu do czasu mi przychodzi na terminal osobisty list od kogośtam albo słyszę w wiadomościach, że coś się dzieje na X planecie i jestem zaciekawiony - czy oznacza to, że mogę na tą planetę lecieć i po skanowaniu znaleźć misję czy jak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thaarael: Myślę, że jeśli nie zwrócili by pieniędzy to masz dość duże szanse wygrania dość dużego odszkodowania za małe pieniądze wydane na prawników itp. Jednak jeśli nie ma możliwości przed-płaty, to nic się nie zrobi.

Jak napisałem zamówienie złozyłem 10 stycznia czyli na ponad 2 miesiące przed, towar był dostępny, ba pod koniec stycznia dodawali jeszcze nowe bonusy (litografia ) w nagrodę że tak dobrze się EK sprzedało.

Na gram.pl o ile się orientuje nie ma możliwości 'zapłaci czekaj " tak jak na muve.pl.

Myślę, że wynika to bardziej z przyczyn czysto technicznych, niżeli jakichkolwiek chęci oszustwa. Po prostu, coś się stało, i nie mogli zaproponować EK. Błędy się zdarzają (często jest to też niezgodność jakiejś umowy między dystrybutorem, a producentem lub dystrybutorem, a sklepem). Data premiery ME3 jest po prostu za blisko na re-negocjowanie takiej umowy. Zazwyczaj są one jednak zabezpieczone tak, że dystrybutor jasno podkreśla, że przez (tutaj przyczyna techniczna) może nie dostarczyć odpowiedniej ilości. Wtedy to, dystrybutor wypłaca odszkodowanie. Dlatego zapewne dostajecie gry EA Classic. To nie złośliwość gram.pl, tylko punkty umowy zapewne podpisanej między EA Polska a Gram.pl.

@shadow0220: Żal to mi jest trochę takich ludzi jak ty. Niestety, praca, dom i życie codzienne zabijają trochę czas więc nie będę ci zbytnio współczuł. W spoilerze znajduje się zapewne "Shepard to (dowolne przekleństwa", więc nawet nie chciało mi się go otwierać.

Edytowano przez Dedexus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaz produktu ktorego sie nie ma?

W przypadku zamówień przedpremierowych robi tak każdy sklep. Zauważ, że często dana gra pojawia się w sklepie internetowym tuż po pierwszej zapowiedzi. Chyba nie wierzysz, że w tak krótkim czasie da się dograć dostawę. Sklepy uzgadniają warunki często po wystawieniu towaru, bo wiedzą, że nie będzie problemu z jego dostaniem. Z edycjami kolekcjonerskimi sytuacja jest o tyle skomplikowana, że ich nakład jest limitowany. EA podjęło w ostatnim czasie decyzję o ograniczeniu liczby EK i dostało się sklepom, które nie były w stanie wynegocjować sobie dostawy. Zdarza się to dość często. Nie zrzucałbym całej winy na gram.pl. Bardziej nie podoba mi się postępowanie EA, które zmieniło reguły gry względem sklepów w ostatniej chwili.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do procesowania się to raczej marne szanse.

Sklep gram.pl zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia bez podania przyczyny.

I chyba tyle w temacie.

Warto zajrzeć do tematu.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35...amp;u=10132#end

Corazj wiecej osób składa skargi.

A Konsul oczywiscie Offline się zmył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, to nie jest wina gramu, lecz EA, które nie wywiązało się z gwarancji ilości egzemplarzy. Jeśli np. podali, że każdy z polskich sklepów dostanie 300 sztuk takiej a takiej gry, to sklepy mogą prowadzić peorder do momentu wyprzedania tych swoich 300 zakontraktowanych edycji.

Jeśli jednak w momencie, gdy ma dojść do odbioru przesyłki i pakowania ich do wysyłki, (pracownicy z jakiegoś sklepu) )dowiedzieliby się, że dostaną tylko 150 egzemplarzy (bo np. konkurencyjny sklep dostał więcej i tu już nie starczyło), to przyzwoitość nakazuje anulowanie zamówienia i danie czegoś w zamian (a jakby byli chytrzy, to poczekaliby na wpłynięcie kasy za wszystkie egzemplarze, a potem bez słowa by anulowali).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaz produktu ktorego sie nie ma?

W przypadku zamówień przedpremierowych robi tak każdy sklep. Z edycjami kolekcjonerskimi sytuacja jest o tyle skomplikowana, że ich nakład jest limitowany. EA podjęło w ostatnim czasie decyzję o ograniczeniu liczby EK i dostało się sklepom, które nie były w stanie wynegocjować sobie dostawy. Zdarza się to dość często. Nie zrzucałbym całej winy na gram.pl. Bardziej nie podoba mi się postępowanie EA, które zmieniło reguły gry względem sklepów w ostatniej chwili.

luzik. Mnie specjalnie nie interesuje czyja to wina. Obrywa ten kto sprzedaje. A EA ma widać w kadrze imbecyli, skoro ograniczają EK choć jest ogromne zainteresowanie. No ale to mnie akurat nie dziwi. Nie potrafią dobrze zrobić polonizacji, dobrać aktorów, to taka wpadka nie jest niczym nadzwyczajnym.

Tak czy siak, gram.pl straciło właśnie klienta, który zostawił u nich kilka tysięcy złotych przez ostatnie lata. Peszek się mówi. :)

@Exclusive:

Jeśli to wina EA, to gram.pl powinno napisać jasno w mejlu "W związku z niewywiązaniem się firmy EA Polska z ustaleń kontraktowych.... blablabla". Wtedy byłaby jasność, oberwałaby EA od razu, a tak po gębie dostaje gram. Widać tam też nie myślą, albo powód jest zupełnie inny (anulacji).

Edytowano przez smyku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thaarael

No niby tak, ale z tego co zrozumiałem z zapowiedzi to w ME3 ma być przemalowana Normandia SR2 (przemalowana, w sensie, że bez znaków Cerberusa), a Przymierze raczej nie chciałoby reaktywować projektu "Normandia" (koszty - 120 miliardów kredytów tylko za napęd!) zmienić już dostępną na swoje barwy.

Vorche raczej nie pomogą. Oni mają wszystkich w czarnej dziurze. Ale reszta galaktyki, czemu nie, mnie tylko zdziwiły te okręty Turian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja odnośnie ograniczenia nakładu Edycji Kolekcjonerskiej Mass Effect 3 na PC:

Niestety z przykrością informujemy, ze nakład tego produktu będzie ograniczony i nie będziemy w stanie zrealizować wszystkich zamówień - Klienci, którzy złożyli zamówienia najpóźniej i nie "załapali się" na ilość sztuk, którą dostanie sklep gram.pl, zostali dziś o tym poinformowani mailowo.

Polski oddział Electronic Arts zaproponował Im rekompensatę w postaci zamiany zamówienia na edycję standardową i gratisową grę do wyboru (informacja w mailu ze sklepu gram.pl).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...