Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

@kazman

Ja słyszałem taką wersję

Jeżeli uratowałeś raknii to królowa jest indoktrynowana a jeśli je zabiłeś to Żniwiarze zdobędą inaczej raknii (sklonują? Sorry w jaki sposób je znajdą już nie pamiętam) i tyle

A wymagania niskie... aż za bardzo, no cóż szkoda, że grafika nie jest lepsza od tej z ME2, mogli się troszkę bardziej postarać. Na demko czekam, ciekawe czy też każą do niego Origina ściągać czy może wypuszczą go normalnie.

Jedynie na co narzekam w serii, to na piksele w ME1, nawet wyłączenie efektu ziarna nic nie daje.

Ja tam nie pamiętma abym miał jakieś problemy z pikselami.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BW potrafi robić dobre gry nie zwracając uwagi na grafikę.

Raczej: "BW nie dość, że robi przeciętne gry, to jeszcze porządnego silnika graficznego napisać nie potrafi." - Oczywiście pół żartem, pół serio. Choć prócz Dragon Age: Origins wszystkie - ostatnio wydane - gry tego studia w moim odczuciu były co najwyżej przeciętne. Mass Effect dłużył się i ciągnął w swej monotonni - choć był dużo lepszy niż dwójka. Mass Effect 2 okazał się shooterem - trzy razy do niego podchodziłem i trzy razy odbijałem się (choć za ostatnim wytrzymałem nawet większość tej miernoty i uległem [chyba] pod sam koniec). Dragon Age II to jakaś papka, która RPG widziała przelotem - dodatkowo pełna powtórzeń, schematów i slasherskich akcji. Ostatnie co w grach BioWare mnie odrzuca to pierdylionowa liczba DLC - tutaj nawet Origins nie był wyjątkiem. Gra nie miała premiery, ale pewne jest, że zanim do niej dojdzie to tandem Bio/EA zapowie co najmniej 2 DLC oraz 10 przedmiotów specjalnych, każdy dostępny w grze przy innym kanale dystrybucji.

Jedynie na demo miałem ochotę - kupiłem BF3 LE więc trzeba było wykorzystać wcześniejszy pass do dema ;) - lecz byłem pewien, że w owym demie załączony będzie tryb multi, który intrygował mnie od samego początku. Jeśli jednak ma być to jedynie fragment kampanii solo to pasuje przed startem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymagania niskie... aż za bardzo, no cóż szkoda, że grafika nie jest lepsza od tej z ME2, mogli się troszkę bardziej postarać.
To prawda. Choć najbardziej zależało mi na teksturach postaci, m.in twarze. Okolice, budynki niech będą sobie jak są. Szkoda że niema jako takich modów poprawiających grafikę. Nikt z nas by nie narzekał, jakby była tak ogromna ilość jak np. w grach od Bethesdy (TES, Fallout). Wyobrażacie to sobie? Wielkie pokłady plików na wielkich stronach do naszej dyspozycji :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, kamień z serca. Wymagania są wręcz idealne na mój podstarzały komputer. Cała trylogia na PC i o wymagania się martwić nie trzeba.

Z reszta, czy ten ME3 wygląda wam aż tak paskudnie żeby narzekać na te wymagania? Moim zdaniem wygląda on przynajmniej przyzwoicie, nie razi w oczy, ale i nie urywa tyłka przy samej szyi. Dodali parę filtrów po prostu chłopaki z BW.

@DoxtraduS

Bo ME3 nie będzie true RPG, to będzie bardziej Gears of War z dialogami, widać to było z resztą już przy ME2. Jeśli ktoś się nastawia na super rpga, to niech lepiej zmieni nastawienie póki czas. Gra świetna, rpg nędzny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za instalowanie origina, coby zagrać w demo Kingdoms of Amalur (Nie odpuszczę sobie tego pancerza, mowy nie ma), i jak się zacząłem wczytywać w licencję, to nie wiem, co o tym myśleć... Niby piszą, że nie będą udostępniać żadnych informacji, ale z drugiej strony zastrzegają prawo do udostępnienia ich policji w razie wykrycia łamania prawa (nie jest to cytat z licencji, ale wydaje mi się, że o to tam chodziło). Piratów na kompie nie mam i mieć nie zamierzam, ale... No właśnie teraz nie mam, a z tego co się orientuję, to jak się postarać, to na komputerze można znaleźć informacje dotyczące tego, co kiedyś na nim było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do elementów RPG, to dla mnie jak najbardziej na rękę, że będzie ich jeszcze mniej. Wolę gry akcji. W ME 2 na przykład statku wcale nie rozbudowywałem i awansowałem postać automatycznie. Tym lepiej dla mnie. :smile:

Tylko, że to jest nieprawda. Nawet zdziwiło mnie podkreślanie w artykule w CDA, że ME3 będzie "mniej erpegowy". Nie rozumiem co intensywność walki ma wspólnego z "erpegowością", tym bardziej, że już rozgrywka w ME2 to była praktycznie strzelanka.

W ME3 będziemy mieli customizację broni, której nie było w ME2. Będziemy także mieć więcej opcji rozwoju mocy i umiejętności postaci niż w ME2. Więc nie wiem, z której strony patrząc to jest "less RPG" :P

P.S. Nie wiecie czy na konsolach też dostaniemy taki komiks z wyborami z poprzednich części? ME i ME2 ukończyłem na PC, ale zapisów nie da się przenieść... Czy może one zapisują się gdzieś "w chmurze" na serwach BioWare? :P

Edytowano przez ZdeniO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby piszą, że nie będą udostępniać żadnych informacji, ale z drugiej strony zastrzegają prawo do udostępnienia ich policji w razie wykrycia łamania prawa (nie jest to cytat z licencji, ale wydaje mi się, że o to tam chodziło). Piratów na kompie nie mam i mieć nie zamierzam, ale... No właśnie teraz nie mam, a z tego co się orientuję, to jak się postarać, to na komputerze można znaleźć informacje dotyczące tego, co kiedyś na nim było.

Jeżeli przeskanują ci kompa w poszukiwaniu piratów to tylko gry EA. Poza tym to policja musiała by wystąpić do EA o udostępnienie twoich danych.

Przypuszczam, że EA nie jest tak głupie, żeby podpieprzać własnych klientów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nigdy nie byłem wielkim fanem przygód komandora Sheparda. Owszem - przeszedłem część pierwszą i drugą i uważam je za godnych następców legendarnego KotOR'a, natomiast na Mass Effect 3 jakoś... nie czekam. Nie wiem, może mi się gra jakoś przejadła, a może dlatego, że jakimś ogromnym fanem nie jestem... nie wiem. Na pewno nie czekam na premierę, kupię zapewne jak mocno stanieje, aby poznać kontynuację przygód i to na tyle... Jestem dziwny? :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też coś w tym jest, że trójka uległa pewnemu trendowi... Mam wrażenie, że twórcy poszli w tę samą stronę, co panowie od CoDa - MA SIĘ ŚWIECIĆ, BO I TAK SIĘ SPRZEDA! A może się mylimy? Mam nadzieję, że w rzeczywistości ME3 nie będzie wyglądać tak, jak prezentuje się obecnie. Kto wie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, na dobrą sprawę to się dopiero okaże. Obyś miał rację, ale osobiście mam dziwne wrażenie, że trójka będzie trochę... inna. Może nie gorsza, ale inna. Ale osobiście nie zamierzam się nad tym tematem bardziej rozwijać, do momentu aż ME3 będzie miał swoją premierę. Wtedy możemy szerzej porozmawiać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie okaże, bo już się okazało :P Twórcy już to dawno zapowiedzieli, a pokazywali m.in. na targach Gamescom. Więcej stopni rozwoju każdej mocy i większa różnorodność w drzewku umiejętności, dodawanie różnych elementów do uzbrojenia (tłumików, celowników) itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby twórcy przyjęli tą samą strategie co Call of Duty. W końcu to ma być zakończenie serii. Nikt nie chce wydawać kolejnych odsłon co roku.

Grafika się nie zmienia, ale to mi nie przeszkadza. Po pierwsze, to w ME2 była już całkiem dobra. Może nie rewelacyjna, ale tak naprawdę to nie jest ona do szczęścia potrzebna. Liczy się opowieść, a ta jak do tej pory była naprawdę wciągająca.

A jak akcja ma być bardziej intensywna, to chyba dobrze, prawda? Więcej emocji i ogólnie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, nie samą grafiką człowiek żyje :P Szczerze wam powiem, że już śni mi się po nocach ostatnia część. Dziwna jestem, ale ten klimat uderzył prosto w moje zainteresowania. Elementy RPG , podróżowanie po planetach itd. Bardzo dobra gra. To będzie zwieńczenie przygód Shepard/a, więc mam nadzieję, że zrobią kolejną część, lecz już bez udziału komandor/a. Lub oddzielny tytuł w świecie Mass Effecta. To by było dobre :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZdeniO - w kwestii mechaniki się o elementy RPG nie martwię, już w dwójce mechanika była szczątkowa, a skoro w trójce będzie bardziej rozbudowana, to się nie boję. Ale jest jeszcze kwestia fabuły, a mianowicie tego, co w RPG najfajniejsze - decyzji. Nie oszukujmy się, w ME2 ich po prostu nie było, poza finalną i tymi w lojalkach (czyli, de facto, misjach pobocznych), więc jeśli w trójce wybiorą ten sam sposób prowadzenia fabuły (Wątek główny liniowy jak funkcja f(x)=x i dające iluzję swobody zadania poboczne), to będę ciut niepocieszony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja się bardziej martwię o zbieranie surowców, gdzieś wyczytałem, że mają być z tym powiązane misje (choć to informacja niepewna ponieważ nie wiemy czy misje będą z orbity czy też będziemy musieli sami lądować) w stylu "Lądujesz, zabijasz parę wrogów i zgarniasz surowce", jeśli tak to ja już wolę te głupie skanowanie planet, niech dadzą motyw z bazą gdzie gra sama szukała za niewielką kwotą planetę z poszukiwanym surowcem i ja jestem szczęśliwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może odpowie na moje pytanie dotyczące save'ów? :P O ile znacie odpowiedź oczywiście. Czy sejwa z pecetowej wersji ME2 da się jakoś eksportować, żeby potem "odebrać" go na konsoli? Czy to wszystko automatycznie się dzieje w Sieci Cerberus i nie muszę się martwić? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej by było, jakby się podlatywało Normandią na jakąś kolonię wydobywczą, płaciło się pracownikom jakąś jednorazową kwotę, i oni by co jakiś czas (czyt. po każdej misji) przysyłali trochę tego surowca, który wydobywają. Żadnego własnoręcznego wiercenia czy kopania. Ewentualnie mogłoby być jedno i drugie, tzn. na początku jeździmy Makiem po planetach i szukamy złóż, a jak się wzbogacimy to płacimy odpowiednim ludziom i możemy się skoncentrować na ważniejszych sprawach, np. na ratowaniu galaktyki.

@down: Kto lubi, to lubi

Edytowano przez Amigos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie, na temat "własnozbrojnego" przejmowania kopalń np. zajętych przez najemników, lub też innych naszych odwiecznych wrogów, których tak bardzo lubimy ubijać? Może i byłby to kolejny krok wstecz, dla "różnorodności" jaką jest skanowanie planet, lub jazda Mako (którego nienawidzę o wiele bardziej, niż skanowania). Możnaby też taką kopalnie np. wykupić... Chyba, że BioWare tym razem się postara i zrobi porządny model jazdy Mako, czy innym wehikułem.

Możnaby się też pokusić o sterowany przez gracza prom, podobny do tego z Normandii SR2... Z drugiej strony latanie może się okazać bardziej wkurzające od jazdy...

@ZdeniO: Nie jestem pewien, ale chyba jakiekolwiek zabawy tego typu są niemożliwe... Z tego co wiem Save'y są przechowywane na komputerze, ale czy Sieć Cerberusa jakkolwiek w nie ingeruje... Mi się to wydaje "trochę niemożliwe" i jak na mój rozum nie ma możliwości na skopiowanie save'a z PC na Xboxa...

No i specjalnie nie oglądam żadnych trailerów, ani nie czytam newsów... Za dużego robi to smaka... Pierwsze 2 gameplay'e mi wystarczą... Reszta "na żywo" po premierze.

Edytowano przez Argaris
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...