Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Raven- a muszę też tak spróbować z Gruntem jak będę grał kiedyś jeszcze w ME2.

A można w ogóle Grunta nie uwalniać, czy gra będzie trzymała na siłę (jak np. nie można nie zwerbować Mordina, Mirandę, Jacoba, Garrusa, Grunta i Jack) w martwym punkcie i za chiny nie puści dalej (na Horyzont), bo już Tali, Thayna i Samarę nie trzeba werbować (będzie to wtedy kosztem jednego członka teamu).

Ile minimalnie osób potrzeba do misji samobójczej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen

To z tego co się orientuję zależy też od tego ile misji lojalnościowych wypełniłeś. Misja samobjcya si udostpnia po dwoch misjach po

wraku żniwiarza

. Ja to wykorzystuję na włąśnie lojalki. Ostatnie dwie . Tą legiona no bo jak inaczej i tali żeby było śmiesznie w

wędrownej flocie

. Ale pamiętam że raz mi się misja samobójcza odblokowała jak nie miałem lojalek do połowy załogi... to było nie fajnie. drużyna czy załoga musiałem wybierać. W każdym bądź razie to zależy od tego jak wcześnie polecisz na

wrak żniwiarza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stamper- no dla mnie właśnie jest fajnie jak moja załoga pada w ostatniej misji, to najfajniejszy element w grze, można powyrywać chwasty :D

Wiem na jakiej zasadzie działa dostęp do misji samobójczej tylko chodzi mi o to ile osób trzeba zwerbować minimalnie aby się do niej dostać, lojalek wiem, że w ogóle nie trzeba wypełniać aby przejść do ostatniego starcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wywalić Grunta, nie aktywować Legiona, i nie werbować jednej z postaci z ostatniego rzutu (Thane/Samara/Tali). Tzn. w przypadku Grunta myślę, że tak można, bo nigdy tego nie robiłem, ale gra daje nam wybór czy go wyjmować ze zbiornika i nawet ktoś naciska, żeby tego nie robić, więc chyba da się go pozbyć przed suicide mission.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w recenzji Arrival coś takiego i mnie o mało z krzesła nie zwaliło, cytuję:

"Za wyjątkiem wspomnianego zadania około dwugodzinny Arrival nie oferuje nic więcej, co byłoby godne uwagi."

2 godzinny? Kurcze chyba, żadne DLC do ME tyle nie trwa a Arrival to już na pewno, obstawiałbym godzinę na szaleńcu trochę więcej ale bez przesady, kto się będzie w tym dwie godziny babrał ;) (może ślimak?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okay sam gram akurat w Arrivala i jestem zaskoczony.

Nie spodziewałem się, że Dr Kenson będzie zindoktrynowana ! Myślałem że oprze się temu, tak teraz mamy kolejną ofiarę manipulacji żniwiarzy, i pierwszą wśród ludzi. Aż boję się myśleć co będzie w ME3, jak żniwiarze zaczną indoktrynację.

Samo DLC jak narazie jest fajne, choć mam wrażenie że niedługo dostanę w kość ! :D

EDIT.

Arrival ukończony ! Ale niestety, nie jest już tak dobry jak Lair Of The Shadow Broker. Mam wrażenie że historia z tego DLC była pisana na odwal się, choć przyznam że klimat był dobry. Poza tak no taką no mocną średnią fabułą warto dodać muzykę. Nie trzymała w napięciu jak w LOTSB.

Jeśli mam być szczerzy ? Dam temu DLC 3/5 skali ocen przezemie.

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli parę dialogów to dla ciebie spory to sorry, wybór z radą można porównać do tego czy wzięło się w jedynce Garrusa do drużyny czy nie itp. Czyli praktycznie nic nie daje, parę zmienionych dialogów to nie kosmos (że tak to ujmę).

Taka prawda, że 99% wyborów z ME1 ma wpływ co najwyżej na parę dialogów w dwójce. Znając życie, w trójce niewiele w tym aspekcie zmieni; nie zdziwiłbym się, gdyby gra zaczynała się od zagadały Rady (wiecie, Żniwiarze przerobią ich na parówki...). A brak Rady = chaos na Cytadeli, proste. To byłoby bardzo wygodne posunięcie, a zarazem jakież dramatyczne. :D

Edytowano przez goot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem większość wyborów z ME1 kończy się krótkim dialogiem w części 2, ale jest jedna misja z jedynki która polega na lekko zabawnych dialogach z naszym

Fanem (nie pamiętam imienia)

, natomiast w części drugiej mamy już bardziej rozbudowaną (równie zabawną) misję w której

nasz Fan ubrany w zbroję N7 walczy ze złem

, a którą można skończyć na przynajmniej na trzy sposoby

np. postrzeleniem gościa w stopę

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arek96 - Podobnie jak o tym, że doczekamy się filmu animowanego w uniwersum ME! To może być ciekawe doświadczenie (czyżby taka inna wersja Ponny Effect?).

Dodatkowo należy dodać, że Andrzej Butryk - aktor podkładający głos pod Legiona w polskiej wersji ME2 - zmarł 3 kwietnia.

Te i tę zaprezentowaną przez Arka nowość, poznacie bliżej pod tym linkiem.

Btw. Oby z tego animowanego filmu nie wyszły jakieś Pokemony, wolę raczej coś z pogranicza Final Fantasy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cdaction.pl/news/18516

Całkiem smakowity kąsek się szykuje ;] Co prawda już jestem pewien, że to będzie hit bez grania w niego, ale miło się dowiedzieć chociażby o bohaterach, którzy będą mogli powrócić do drużyny Shepharda w trójce - w moim wypadku to

Ashley i Garrus

z tych co mogą albo nie mogą być (pierwsza, bo kanon z jedynki a drugi, bo mam save" idealny" gdzie cała ekipa przetrwała ^_^). Tylko np. zastanawiam się jakim sposobem może powrócić

Wrex

skoro u siebie mam go ukatrupionego? Możliwe, że newsman się sypnął i chodziło mu o Grunta :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jakoś nigdy zbytnio nie przepadałem za Ash i Kaidenem. Ash zawsze

ginęła

, bo mnie denerwowała swoim sposobem bycia. ME przeszedłem z 6 razy i zawsze

wzbieraem Liar, Ash ginęła

, a biegałem z Wrexem i Garrusem :P Ludzie byli jacyś tacy nudni jak dla mnie. Cieszę się, że będzie Garrus jako członek drużyny, mam nadzieję, że Wrex też. Jak dołączy do tego Liara, Mordin, Legion to nie będę wiedział z kim mam biegać :D

Swoją drogą, ciekawe kiedy zacznie się promocja gry, przedstawienie postaci jak w ME 2, ciekawe czy pojawi się coś przed E3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumie, że Liara wraca do teamu? Hmmm niezbyt dobrze chociaż cieszy mnie, że powrócą ci znani z jedynki (a raczej ich mordy). Jeszcze Wrex i wypróbuję tą gierkę (tzn. oryginalnie).

No chyba, że to żart na prima aprillis (spóźniony).

Dobra teraz czas na mroczne podsumowanie nowej informacji o ME, cieszy mnie powrót starego teamu ale i pozostałe informacje nastawiły mnie bardziej pozytywnie, szczególnie następujące:

W produkcji powrócą oczywiście elementy RPG. Mamy mieć większą wolność w wyborze umiejętności ? ich drzewka będą większe, a poszczególne moce będą rozwijane nawet po kilka razy.

To mnie nastawia pozytywniej, rozwijanie z ME2 nie dawało mi żadnej frajdy za to uwielbiam się lekko babrać w umiejętnościach tak jak np. w ME 1 czy Sudeki. Pozytyw.

Poszczególne klasy postaci będą mogły posługiwać się tym razem wszystkimi rodzajami broni, choć będą mieli na nie ograniczoną liczbę slotów. Wyjątkiem będzie żołnierz, który może nosić wszystkie ?gnaty? na raz.

I bardzo niezły pomysł, zdecydowanie na plus.

Martwi mnie za to fabuła, jednak już przy pierwszej zapowiedzi obiecałem sobie, że jeżeli w ogóle zakupię (a to nadal nie jest pewne bez względu na to czy są postacie z jedynki czy nie wiadomo przecie, że główny scenarzysta już zadba o to by coś tam popsuć, czekam na więcej informacji) to nie będę na nią zwracał jakiejś szczególnej uwagi (aby się tylko kleiła) no i klimat...no właśnie klimat, to największy plus pierwszego Mass Effecta według mnie i to sprawiło, że ta produkcja była (i jest) wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju posiadająca taką hmmmm magię?

Jak zwał tak zwał, Drewa podziwiam za to co zrobił ale teraz go nie ma (prawdopodobnie) to i klimat może gdzieś wywiać (a już raz to zrobiło więc teraz trzeba to odbudować).

A teraz co mi się nie podoba (no w przypadku idealisty to jest cool ale tak renegat to nie ma dobrze)

Shepard będzie musiał jednak radzić sobie nie tylko ze Żniwiarzami. Śladem pierwszego ludzkiego Widma podążać będzie znana z ?dwójki? proludzka organizacja Cerberus, która będzie chciała zgładzić dawnego sojusznika, którego pomogła przywrócić do życia.

Przecież renegat w ME2 rozstał się bardzo przyjaźnie z Iluzją więc czego mieli by go ścigać? Myślę też, że jednak będzie Normandia SR 3 bo Iluzja w 100% władował coś (niespodziankę) na SR 2.

PS: W newsie jest błąd bo powinno być chyba Kaidan a nie Kaiden.

No cóż, moje oczekiwania względem ME3 wzrosły z 0/10 na 4+/10, czekam dalej i oby ta informacja trefna nie była.

PS 2: Ciekawi mnie jak sobie teraz poradzą z LOSB/brak LOSB :D Ale cóż, Walters piwa naważył to niech pije :)

PS3 :P Wrex mówi w ME2 do Grunta po wypełnieniu Lojalki

Gruncie, będziesz moim dobrym następcą

więc wcale bym się nie zdziwił na zamianę tych postaci w ME3.

Fajnie jak by dali możliwość brania 3 towarzyszy na misję, interfejs z ME 1 aż się prosił o jeszcze jedną osobę, a właśnie ekran po zatrzymaniu gry (tzn, aktywna pauza) lepiej aby powrócił ten z ME1 bo w ME2 miałem problemy z niechcącym przełączaniem broni u Sheparda.

Muszę przyznać, że zaskoczyło mnie to, że poszli raczej po ciężkiej linii oporu ( drużyna) nie idąc na łatwiznę (o ile to info to nie bzdura z Biowaru), ja obstawiałem jako Asari w drużynie Athetę (czy jak jej tam) bo VS wiedziałem, że wróci. Pierwszy niespodziewany zwrot akcji w pierwszej konkretnej wiadomości o ME3, nie powiem nie jest źle patrząc na to, że w poprzedniej odsłonie nic mnie nie zaskoczyło :) Ciekawy jestem reszty teamu, liczę, że podadzą kto będzie w nim (chociaż tylko imiona i nazwiska skoro nie ma być filmików) a na razie z tylu informacji pozytywnych się po prostu cieszę, oby to nie były jedyne pozytywy.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ciekawe kiedy zacznie się promocja gry, przedstawienie postaci jak w ME 2, ciekawe czy pojawi się coś przed E3.

Nie będzie. Na oficjalnym forum BioWare jeden z pracowników napisał, że nie będzie takiej kampanii. I bardzo dobrze, że nie będzie. Kampania reklamowe ME2 była jedną z bardziej irytujących. O ile fajniejsze byłoby spotkanie takiego Thane'a po raz pierwszy, gdyby wcześniej scenka z jego pojawieniem się nie była w trailerze i nie został mu poświęcony osobny filmik? Albo spotkanie Tali na początku byłoby dla mnie niespodzianką - a tak wiedziałem, że ją spotkam.

Niech w kampanii skupią się na Shepardzie i Żniwiarzach, ew. na maksymalnie dwóch znanych już postaciach, bo przecież cała frajda ME to przede wszystkim świetni bohaterowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na necie te wszystkie informacje są chyba w najnowszej książce, prawda to?*

Czyżbyśmy mieli podróżować tylko z Liarą, VS, tym nowym Jamesem, Garrusem (jeśli dycha) i i kimś tam jeszcze? Oby dialogi z tym teamem były rozbudowane i ciekawi mnie to rekrutowanie, bo tu też różnie będzie w przypadku T'Soni, przecież jeżeli wykonaliśmy LOSB to powinna być na

swoim statku a jeśli nie to na Illium, statek łatwo znaleźć więc wystarczyło by tam polecieć zaraz po otrzymaniu możliwości latania Normandią i ją zwerbować, bo gdzie indziej miała by być, no chyba, że wymyślą coś takiego, że nie może z nami lecieć bo ma to i to do roboty a pod koniec będzie wolna ale to było by trochę dziwne

, jak dla mnie to będą tu mieli problem z tym werbowaniem, oby wyszli obronną ręką.

Hmmm ale co? Znowu zbieranie drużyny? To nudne, trzeba fabułę do tego dorobić (byle jakaś była), jak widać to jednak przewidziałem co do ME3, będzie znów zbieranie drużyny z tego co piszą w najnowszych informacjach, no cóż po głównym scenarzyście właśnie tego można się było spodziewać, to taka lodowata woda na gorący ogień dobrych informacji, skoro Drew nie pisze najnowszej książki o ME to mogli by go zatrudnić aby choć trochę pomógł przy ME3 :/

*ok to ściema :)

Za to Ashley na tym screenie wygląda tak dziwnie :/ Bardziej przypomina mi tę babkę z książki niż Ashley i możliwe, że to będzie właśnie ona a zdjęcie jest podpisane tak ponieważ już taka zmyłka była z Liarą w ME2 (pokazano Serynę i podpisano jako Liarę w trajlerze czy coś w tym stylu, mniej więcej).

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jednak cieszy co innego poza ekipą z ME1 i elementami RPG.

Mnie cieszy wątek Cerberusa i Człowieka Iluzji. Kto wie ale może będzie zadanie doprowadzić Człowieka Iluzję, pod wymiar sprawiedliwości jeśli będzie ziemia jeszcze istnieć ?! Ajjj nie mogę się doczekać ! :D

Swoją drogą, powrót do elementów RPG mnie cieszy, bo w ME2 irytował mnie jego brak. Jedynie jak mogłem tam zwiększać HP to robić sobie w talentach specjalizację na żołnierza komandosa lub takie tam. Albo ewentualnie pancerz coś dodawał.

Mam tylko nadzieje że nie przełożą premiery.

A jeśli chodzi o kampanię reklamową... Myślę że w przypadku ME3 jest ona zbędna, większość postaci już znamy, wyjątkiem jest ten James Sanders, który się pojawi.

Choć z starych dwóch ekip widziałbym tak.

Wrex.

Tali.

Garrus.

Thane.

Legion.

Grunt.

Jacob.

Mordin.

Liara.

Myślę że taka ekipa by mi odpowiadała. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy pojawi się jakaś nowa dziewczyna w teamie i w ogóle ile nowych postaci będzie w ME3 (drużynowych), z tego co widzę jeżeli Liara nie zostanie na

Hegalaz

to Feron będzie dowodził statkiem i przekazywał nam informacje, no przynajmniej do jednego się przyda ;)

Z starych ekip najbardziej ucieszył by mnie widok:

Liara-ciekawe co tym razem jej zmienią

Wrex-pewnie by już tak nie przeklinał ale co tam

Legion- pojawił się późno w ME 2 więc powinien być

Kasumi- za brak możliwości normalnych rozmów, w dodatku najsympatyczniejsza kobieta z drużyny w ME2

Grunt- bo czemu nie, w dwójce miałem go cały czas przy sobie

Quarianin w teamie jako technik

Mordin- a niech będzie, jeszcze nie udzielał mi wykładu na temat związków Asari-Człowiek i niech to nadrobi :P

No i aby zrównoważyć to jeszcze jedna kobieta, niech będzie Miranda dla równowagi (choć i tak mało dziewczyn do teamu wziąłem to mi wystarczy)

A mi trochę szkoda, że nie będzie tej kampanii reklamowej przedstawiającej członków drużyny, bo akurat te filmiki były dość fajne. Mogli by też przywrócić zakładanie zbrój dla swoich towarzyszy lub przynajmniej kolorowania ich jak się chce a nie tylko 2/3 do wyboru.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...