Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

Ja tak pójdę kilka postów wstecz i wypowiem się czy Pazura byłby mile widziany w roli Sheparda otóż powiem tyle:

Dla mnie nigdy! To aktor do roli raczej komediowych i mi wystarczy że musiałem go wysłuchiwać w Bad Company 2 gdzie grał inteligentnego okularnika i widząc go i słuchając Pazurę to jedno. Nie pasuje.

Gdyby np. z części na część byśmy importowali postać i by było sporo punktów renegata (egoizmu) to by świetnie się spisał oczywiście Linda :P ale raczej najbardziej pasuje aktor dobrany przez CD Projekt. Jakoś bardziej on pasuje do postaci Sheparda.

No i przy okazji CDP dba o polskich graczach w to i przyłożyli się do spolszczenia pomimo że czekaliśmy na polskie wydanie ale się doczekaliśmy świetnego spolszczenia tylko DLC nieco się nie zgadzało. Trzeba napisać jakąś petycję by EA Polska odpuściła sobie polonizację ME3 i oddali ten projekt CDP a nawet mogliby tak zrobić by CDP zrobił nowe spolszczenie do ME2 pal licho żeby trze bało ściągać nawet jakieś 8GB ale ja bym się nie hamował i bym zassał te "profesjonalne" spolszczenie :P - "Marzenia matką głupich hehehe :)"

Edytowano przez Matison
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lellandra a podczas gry masz włączony texmode z modem?

Grę też musisz uruchamiać przez Texmoda bo inaczej zmiany nie będą widoczne:)

Ej Matison to był mój pomysł i to był taki żart:) Cezary Pazura gra fajnie ale do roli Sheparda się nie nadaje:)

A polszczenie to i ja bym zassał:) Jak by było profesjonalne:)

Robertson- do przyjęcia? Mnie właśnie to wkurzyło najbardziej, o ile Nowicki jeszcze jakoś próbował grać Sheparda i powoli można się do niego przyzwyczaić to już Liara zagrana została tragicznie:(

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej Matison to był mój pomysł i to był taki żart:) Cezary Pazura gra fajnie ale do roli Sheparda się nie nadaje:)

A polszczenie to i ja bym zassał:) Jak by było profesjonalne:)

Ważne żeby było od CDP bo oni znają się na rzeczy na tym czego potrzebują polscy fani :P A Cezary Pazura był by śmieszny w tej roli ;p po EA można się wszystkiego spodziewać :D

No i fajnie by było gdyby ta "nadzieja" się ziściła :P CDP powinno polonizować tę grę i tyle :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD PROJEKT jest stworzone do polonizacji gier;) I tym bardziej do Mass Effecta;)

Bioware na 100% wybrało by CDP do robienia polonizacji bo mieli z nimi dobre kontakty ale gdy chcieli dać EA wyciągnęło swoje macki,pazury czy coś tam innego (heh pamiętacie ten tekst z ME1? :tongue: nie mogłem sobie darować jego zacytowania:D) i odebrało im robotę:(

Ech dobra koniec o dubbingu, robić będzie go EA i kropka :dry:

A jaki najśmieszniejszy moment pamiętacie z Mass Effect 1 i 2.

Ja najbardziej się uśmiałem w dwójce jak Shepard w Sekcji dla Vipów (omega) "pokazał" Asari jak się tańczy (chcesz zatańczyć,patrz) :tongue: LOL ale wtedy pojechał (by uaktywnić to nie wybieramy metody perswazji). Ten moment był najlepszy w całej grze moim zdaniem a Nowicki zajefajnie to zaakcentował, tu muszę przyznać że wątpię by Dorociński to lepiej w Polskiej wersji zagrał (ten moment).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wczoraj uśmiałam w ME2, gdy rozmawiałam z radą jako renegat. xDD Jak się wszyscy zaperzyli, a potem do Udiny to samo. Ten się nastroszył i coś takiego "porąbało cię?!" :D Biedny Anderson, ale ma los, jak gra się renegatem. xD

No a później wczytałam i wszycho wróciło do normy.

Z jedynki najlepsze są teksty Wrexa, no i oczywiście Joker. Jego komentarze o załodze są świetne. Najbardziej pamiętam ten o Garrusie. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tyle: Do Nowickiego owszem można się przyzwyczaić. Ale taka nagła zmiana z Marcina na Łukasza to jak dla mnie pojazd po bandzie! Pewnie bym się też tak Nowickiego nie czepiał gdyby mi ciągle w głowie nie świerczał głos Buzz'a Astral'a (zwłaszcza że wychodzi Toys Story 3 :blink: ). Nowicki owszem był w paru scenach dobry, ale do ryja mojego Sheparda po prostu nie pasuję! EA go "ożywiło" ożywiło więcej postaci i dialogów tylko głosy dodali nie te o trzeba! Gdyby CDP się postarało z "ożywieniem" dialogów to wyszłaby polonizacja stulecia!

Pamiętam moment na Vimirze gdzie to Dorociński zagrał tak że Nowicki by go nie przebił. Jak Kaidan mówił o tym że powinniśmy go zostawić i wybiera się tekst na samym dole: "Co ty sobie ***** wyobrażasz Alenko!" Klimatu dodało. Wkurzony dowódca na to że jeden z jego ludzi musi zostać stracony...

Edytowano przez Ninja333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy.Death nie wiem czy dobrze zrozumiałem kawałek twojej wypowiedzi ale co do tego dobra i zła (jeśli o to ci chodzi) to w Mass Effect praktycznie nie istnieje, znaczy istnieje ale wpływa na rozmówców nie na to jak się gra skończy więc śmiało możesz być neutralny a zakończenie jest wyłącznie kwestią ostatniej twojej decyzji (a raczej przedostatniej).

Z tego co słyszałem to są trzy postawy: "dobry rycerzyk", "zły rycerzyk" i neutralny. Czy to prawda? Co oznacza wybór każdej z postaw i posiadania w niej dużej ilości punktów? Bo wybitnie nie podobał mi się system, że oszczędzanie ludzi to dobro, a ich zabijanie to zło. W Baldur's Gate II: Cienie Amn był to rozwiązane tak, że członkowie drużyny reagowali różnie w zależności od postawy i przy wybitnie złej reputacji gonili cię strażnicy, więc ocena była raczej społeczna, a nie moralna. Z kolei zazwyczaj nie lubię oceny moralnej w grach, bo jest zbyt prosta, zbyt schematyczna. Rozumiem, że tak wygląda system w KotORach, że Jasna Strona to ratowanie, a Ciemna Strona to zabijanie. Takie realia Star Warsów, ale to nie znaczy, że mi się to podoba. Chciałbym także, żeby moje decyzje miały wpływ na rozmówców, ale także na świat, żeby były jakieś konsekwencje. Nawet w KotORze 2 Obsidian zdołał umieścić coś takiego jak stację paliwową, której zniszczenie wypominało mi potem parę osób, że aż powiedziałem: "Zamierzacie wypominać mi to do końca życia"? Nie był to może stopień aż tak zaawansowany jak bym chciał, ale coś w tym kierunku. Wiedźmin sprawdził się tutaj raczej minimalnie - ostatecznie nie można było się przyłączyć do głównego bossa - i wybory nie wpływały na rozgrywkę w aż takim stopniu, żeby mnie zadowolić, ale w jakimś stopniu świat reagował na moje poczyniania w przyszłości.

Dlatego wiem czemu dwójka była taka nudnawa i nieciekawa

Za dużo teksu i zadania trudniejsze niż "zabij Malaka"? A, już wiem. Gra była po angielsku. Ciężko komuś zrozumieć język obcy, jak ktoś jeszcze nie opanował polskiej pisowni. To zrozumiałe. Father, forgive them, for they know not what they do.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to są trzy postawy: "dobry rycerzyk", "zły rycerzyk" i neutralny.

No sorki ale w ME2 jest dokładnie to samo tylko bez "neutralny". Z tą różnicą że w ME1 wszyscy widzą twój wybór i jego skutki. W ME2 też są wybory pomiędzy "prawością" i "egoizmem" (kto wymyślił takie durne odpowiedniki dla "dobra" i "zła"???).

Za dużo teksu i zadania trudniejsze niż "zabij Malaka"? A, już wiem. Gra była po angielsku. Ciężko komuś zrozumieć język obcy, jak ktoś jeszcze nie opanował polskiej pisowni. To zrozumiałe. Father, forgive them, for they know not what they do.

Holy... odpuść sobie sarkazm... Tak nawiasem to KOTORI też był po angielsku wiesz? Chyba że miałeś za mało czasu by na to wpaść... :dry: Jak widzisz też potrafię rzucić sarkazmem to żadna sztuka. Ale inteligentni ludzie raczej się tak nie zachowują... I "Ojca" w to nie mieszaj może... Jak dla mnie KOTOR II też był gorszy od 1. Nie każdy ma taki sam gust.

Edytowano przez Ninja333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy - piękny post, ten ostatni. Bardzo przypadł mi do gustu. : )

Gdy skończyłem ME 2 pierwsze co zrobiłem, to rozpoczęcie nowej gry. Chyba jeszcze nie wyszedłem z pierwszej stacji Cerberusa, kiedy mi się znudziło. Grałem niby bardziej na renegata (wcześniej taka trochę mieszanka, ale bardziej w kierunku paragon), ale i tak cała rozgrywka była dokładnie identyczna jak poprzednio.

Wobec tego nie bardzo gra miała mnie już czym przyciągnąć do monitora. Fabuła - we wszystkich produkcjach Bio - jest identyczna: jesteś jedyną nadzieją świata, należysz do mniej lub bardziej tajnej (ale na pewno niezwykłej) grupy, masz potężnego, w jakiś sposób ze sobą związanego wroga, który chce podbić/zniszczyć wszystko. Rozterki moralne ograniczają się do kwestii użytej broni. No, w ME jeszcze udało się przemycić od czasu do czasu coś "głębszego" - zabić zakładników, ale złapać bandytę, czy uratować zakładników, ale pozwolić bandycie uciec (a to się i tak dopiero w DLC pojawiło).

Dlatego każdy, kto twierdzi, że lubi RPG i mówi, że KotOR II jest nudny i nieciekawy, nie ma pojęcia o czym mówi - albo nie zrozumiał nic z tego, co się tam dzieje, albo nie zrozumiał niczego, bo ma problem z angielskim. : )

Ops! EDIT!

Tak nawiasem to KOTORI też był po angielsku wiesz? Chyba że miałeś za mało czasu by na to wpaść...

Oj, chyba ktoś tu będzie musiał edytować posta... : ) Znajdź mi LEGALNĄ, dostępną w Polsce, angielską wersję KotORa pierwszego, a Cię ozłocę. : ) Z sarkazmem jest ten problem, że musi być celny - inaczej działa odwrotnie niż zamierzono. ; )

Teraz, dla odmiany, powiem coś dobrego o ME (choć nie do końca):

(kto wymyślił takie durne odpowiedniki dla "dobra" i "zła"???).

Bo to nie jest "dobro" i "zło" sensu stricto. Te "durne" nazwy oddają to najlepiej - renegat, to podążanie własnymi ścieżkami, łamanie praw, "ścinanie zakrętów", paragon, coś odwrotnego. I to bardzo fajnie widać w misji z Archaniołem, kiedy

mamy możliwość zabicia technika, pracującego nad "lataczem"

- czyn "ambiwalentnie zły", bo mający "dobre" konsekwencje. Nikt nie pyta się Sheparda o pobudki takiego działania - mamy tylko wybór i efekt. A być może Shep robi to, bo widzi "obiektywne" zło tych grup najemników i chce wspomóc "samotnego mściciela" - Archanioła? Z drugiej strony, być może Shep jest psychopatycznym mordercą, który nie usypia w nocy bez przeliczenia ilości litrów krwi, które można z człowieka upuścić tętnicą szyjną?

Nad tym się już w tamtym momencie twórcy nie zastanawiają, pozostawiając to w gestii gracza. I dlatego tak ten fragment mi się spodobał, bo moja Shep była "pragmatycznie dobra". : )

Edytowano przez Alaknar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pazura w roli Shepa renegata jeszcze by było śmiesznie :D W drugiej części gdy musimy odbić archanioła można kolesiowi wbić jakiś tam prądzik w plecy ale wtedy dostaję się punkty renegata. Wyobraźcie sobie Pazurę mówiącego: "Powinieneś odpocząć trochę" xD

Ja mam zdanie odmienne tongue_prosty.gif happy.gif

W jedynce lokalizacja sprawdza się lepiej tongue_prosty.gif W ME2 zdania są jak dla mnie poprostu przeczytane z kartki biggrin_prosty.gif Bardziej wolę robotę którą zrobiło CDP w pierwszej części tej gry biggrin_prosty.gif

No no Robertson nie przesadzaj niektórzy racja tak. Ale Nowicki się starał i nie wyszedł tak źle. TO nie jego wina że nie pasuje do tej roli. Ale jednak nieźle się postarał. Tali też wyszła dość żywo.

Nie mogę niestety porównywać bo na Xboxie mam gry a jedynka była tylko z napisami polskimi. I chyba nawet dobrze bo jakby Mama moja usłyszała teksty Wrexa (Wreksa :/) to by na zawał padła xD

Liara wyszła jakby miała zaraz umrzeć. Jak by ją zobaczyć w czasie dubbingowania to by pewnie miała minę jak sraj^#y kot na puszczy :P No ale trudno się mówi bierze się płytę i jedzie się dalej.

Za dużo teksu i zadania trudniejsze niż "zabij Malaka"? A, już wiem. Gra była po angielsku. Ciężko komuś zrozumieć język obcy, jak ktoś jeszcze nie opanował polskiej pisowni. To zrozumiałe. Father, forgive them, for they know not what they do.

Miałem po polsku i nawet wtedy gra była nudnawa...... Więc odpuść sobie taką wredotę z twojej strony bo ani to zabawne ani to ciekawe ani nic innego.

Tak nawiasem to KOTORI też był po angielsku wiesz? Chyba że miałeś za mało czasu by na to wpaść...

Jedynka też był po polsku..... No ale dajcie spokój o co ci Holy chodzi co ? To co ? Jak redaktor da duży minus grze za głupie zagadki to napiszesz że pewnie za trudne były dla redaktora dlatego minus ? Nie masz nic innego niż tylko czepiać się ? Jeżeli tak to nie wchodź najlepiej.

Edytowano przez Maziak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Nowicki się starał i nie wyszedł tak źle. TO nie jego wina że nie pasuje do tej roli.

Cóż... Tak, starał się i wyszło mu nieźle. Wiele tekstów zrobił naprawdę z "sercem". Ale nie można powiedzieć że pasuję do tej roli. Każdy ryj Sheparda jest inny i do karzdego pasuję inny głos. Np. Ja nie wyobrażam sobie Marka Meera (czy jak mu tam było, w każdym razie to Shep w wersji ANG) w roli MOICH trzech Shepardów (zwłaszcza że trzeci jest kobietą :tongue:). Nowicki też za bardzo do nich nie pasuję. Dlatego mniej więcej bardziej podoba mi się Dorociński.

Pazura w roli Shepa renegata jeszcze by było śmiesznie :D W drugiej części gdy musimy odbić archanioła można kolesiowi wbić jakiś tam prądzik w plecy ale wtedy dostaję się punkty renegata. Wyobraźcie sobie Pazurę mówiącego: "Powinieneś odpocząć trochę" xD

Pazura :tongue: ? Cóż w "Psach" wyszedł rewelacyjnie :laugh: !

Edytowano przez Ninja333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem to KOTORI też był po angielsku wiesz? Chyba że miałeś za mało czasu by na to wpaść...

"W pudełku: INSTRUKCJA W JĘZYKU POLSKIM oraz GRA w POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ (z napisami)." Nawet wielkimi literami to oznaczyli. Ciekawe dlaczego... I mówię w tej chwili O KotOR I. Ile miałeś czasu na przeczytanie w jakiej wersji językowej jest gra lepsza od KotOR II?

Jak widzisz też potrafię rzucić sarkazmem to żadna sztuka. Ale inteligentni ludzie raczej się tak nie zachowują...

Nigdy nie starałem się pretendować do miana człowieka inteligentnego. Nie sztuka rzucić sarkazmem. Sztuka trafić.

Jak dla mnie KOTOR II też był gorszy od 1. Nie każdy ma taki sam gust.

Rozmawialiśmy już o tym w odpowiednim temacie i wiem już dlaczego nie podobał ci się KotOR II. Po prostu niezbyt dobrze łapałeś fabułę z kontekstu, a nawet podaną bezpośrednio. Nie ma się czego wstydzić. Ja Death Gate doceniłem dopiero jak nauczyłem się języka i mówię to na poważnie. A jeśli nie grałeś po angielsku, tylko z jakimś spolszczeniem fanowskim to stawia to pod znakiem zapytania jakość polonizacji fanowskiej.

Alaknar - To przykre, szczerze mówiąc. Gra dostaje wysokie noty za bycie świetną grą RPG, a jej powtarzalność jest bliska zeru? Dla mnie to kpina. Mniej więcej z tych powodów wstrzymywałem się z kupnem Mass Effect. Nie wspominam już o zabezpieczeniach. Chyba popytam jak wypadł Dragon Age... Ale znając BioWare to mogę się domyślać.

Miałem po polsku i nawet wtedy gra była nudnawa

Obsidian nie zgodził się, żeby gra była spolszczona. W przeciwieństwie do pierwszej części. I mój post jest logiczną konsekwencją tego, że osoba nieumiejąca pisać po polsku (patrz sygnatura) krytykuję grę wydaną w całości po angielsku. Nawiasem mówiąc to moja ostatnia uwaga do ciebie.

Edytowano przez Holy.Death
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W pudełku: INSTRUKCJA W JĘZYKU POLSKIM oraz GRA w POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ (z napisami)." Nawet wielkimi literami to oznaczyli. Ciekawe dlaczego... I mówię w tej chwili O KotOR I. Ile miałeś czasu na przeczytanie w jakiej wersji językowej jest gra lepsza od KotOR II?

:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh: Myślisz że nie wiem co to znaczy SPOLSZCZENIE!??! Które nie powiem banalnie dostać w internecie??? Człowieku jak dla mnie obie gry mają napisy polskie nie ważne jest to czy trzeba ściągać czy nie...

Rozmawialiśmy już o tym w odpowiednim temacie i wiem już dlaczego nie podobał ci się KotOR II. Po prostu niezbyt dobrze łapałeś fabułę z kontekstu, a nawet podaną bezpośrednio. Nie ma się czego wstydzić. Ja Death Gate doceniłem dopiero jak nauczyłem się języka i mówię to na poważnie.

:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh: . To nie temat o KOTORze zacznę, więc krótko: Nie mów że JA nie zrozumiałem fabuły dwójki skoro TY nie zrozumiałeś fabuły jedynki. I ponieważ tonie ten temat, nie wytłumaczę ci tego zdania. I tak nawiasem miałem KOTORII z napisami.

Spolszczenie ME: Dobra Pazura Pazurą... Ale ja się ciekawię jak by się w roli Sepka sprawił Boguś Linda :tongue: . Byłby pewnie teksty w stylu: "Ty lepiej mały nie podskakuj, bo zabiję ci ojca, zabiję ci matkę i spale ci dom!" ale jaja by były :tongue: . A tak na poważnie to jak CDP nie weźmie się za polonizację to normalnie będzie masakra, jak znowu Sheparda zmienią...

Edytowano przez Ninja333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WoW !

Obsidian nie zgodził się, żeby gra była spolszczona. W przeciwnieństwie do pierwszej części.

Hmmm...... Fanowskie mody fanowskie program i....... A racja ! Są jeszcze fanowskie spolszczenia ! No proszę ja ciebie......

A szczerze to Mass Effect jest świetny Holy. Bynajmniej jedynka musi ci się spodobać.

I przestań się czepiać o nie rozumienie czegoś bo nie jesteś kimś jedynym kto zrozumiał. Gra była według mnie po prostu nudna. Ten kolor zielony był ohydny. Ale chodzi o to że nie znalazłem niczego nowego czego by nie było w jedynce. Ba !! Nawet niektóre elementy gorsze niż w jedynce. Dlatego się cieszę że dwójka KotOR nie jest od BioWare'u tylko od Obsidianu. KotOR i Mass Effect (pierwsze części) to najlepsze gry od BioWare'u (w Baldura nie grałem niestety) Ale jako że ot nie temat o czymś innym jak o Mass Effectie zaprzestańmy naszych komentarzy Holy nie na temat i co najwyżej piszmy na PW.

A tak na poważnie to jak CDP nie weźmie się za polonizację to normalnie będzie masakra, jak znowu Sheparda zmienią...

Eee tam trzeba się przyzwyczaić :D

Edytowano przez Maziak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam trzeba się przyzwyczaić :D

No owszem :D. Nie tyle przyzwyczaić co "przygotować" na Bożenę Dykiel w roli Męskiego Shepka :laugh: .

A szczerze to Mass Effect jest świetny Holy. Bynajmniej jedynka musi ci się spodobać.

I przestań się czepiać o nie rozumienie czegoś bo nie jesteś kimś jedynym kto zrozumiał. Gra była według mnie po prostu nudna. Ten kolor zielony był ohydny. Ale chodzi o to że nie znalazłem niczego nowego czego by nie było w jedynce. Ba !! Nawet niektóre elementy gorsze niż w jedynce. Dlatego się cieszę że dwójka KotOR nie jest od BioWare'u tylko od Obsidianu. KotOR i Mass Effect (pierwsze części) to najlepsze gry od BioWare'u (w Baldura nie grałem niestety) Ale jako że ot nie temat o czymś innym jak o Mass Effectie zaprzestańmy naszych komentarzy Holy nie na temat i co najwyżej piszmy na PW.

No ja się bardziej fabuły czepiałem ale jak najbardziej się z tym postem zgadzam :smile: . Ja tam jeszcze nie spotkałem osoby której się ME1 NIE podobał. I tylko kilka którym się bardziej ME2 podobał (jeżeli chodzi o fabułę). Jak dla mnie Bioware spisało się na medal.

Edytowano przez Ninja333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku jak dla mnie obie gry mają napisy polskie nie ważne jest to czy trzeba ściągać czy nie...

JEST ważne. Bo pierwszą grę spolonizowała firma, której za to płacili, która wynajęła tłumaczy wiedzących, co robią, no a sama gra - nie oszukujmy się - nie miała tekstu na poziomie Joyce'a, czy innego tuza literatury. Druga gra, znacznie bardziej polegająca na dialogach, została natomiast spolonizowana przez fanów, których kompetencje można spokojnie podawać w wątpliwość, szczególnie po twoim "zrozumieniu" jej fabuły. Specjalnie dla ciebie - cudzysłów znaczy, że zrozumienia tam nie było, w mojej opinii i najwyraźniej również opinii Holy'ego. Miałem do czynienia z paroma fanowskimi tłumaczeniami naprawdę obszernych produkcji i nie uważam, aby można je było stawiać na równi z profesjonalną robotą. Dalsza dyskusja powinna się toczyć w temacie poświęconym KotOR, kthxbai.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up: Zgadzam się, w KOTORI (i w każdej innej grze spolszczonej NIE przez fanów) będzie miała lepszą polską wersję językową. I to jest bardzo ważne, chyba że komuś nie zależy na profesjonalnym to już się nie wtrącam :happy:

Dajcie spokój Cezary Pazura... co najwyżej jako przechodzień xD Albo jeśli Bio Chciałoby zrobić parodię Mass Effecta. A jak tak to Maziak im się tam przyda :laugh:

Co do Lindy to nie wiem, bo nie oglądam polskich filmów i seriali, ale jakiś tam jego tekst kojarze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jeszcze nie spotkałem osoby której się ME1 NIE podobał

Bo trafiłeś na to forum za późno. Przed premierą dwójki były tutaj niemałe boje toczone o to, czy jedynka ma sens, czy nie. : )

Hmmm...... Fanowskie mody fanowskie program i....... A racja ! Są jeszcze fanowskie spolszczenia ! No proszę ja ciebie......

Może lepiej będzie spuścić miłościwie zasłonę milczenia na jakość tychże fanowskich spolszczeń... Gdybyś znał lepiej angielski, rozumiałbyś czemu. : ) Dość powiedzieć, że czasami lubię sobie na takie "spolszczenia" zerknąć żeby się pośmiać solidnie. Do tego idealnie nadają się np. "fanowskie" napisy do ostatniego Sherlocka Holmesa - takich piramidalnych bzdur, nie mających z tekstem mówionym NICZEGO wspólnego naprawdę dawno nie widziałem. : )

Bynajmniej jedynka musi ci się spodobać.

Sorry, ale muszę to zaznaczyć - dyskusja jest, m.in. o rozumieniu tekstu pisanego, o jakości spolszczeń i umiejętności posługiwania się mową ojczystą, a Ty takiego babola strzelasz? To już nie wypada, serio... : )

Ale za to kompletnie nie kumam (co już nie raz się tutaj zdarza) tego:

Myślisz że nie wiem co to znaczy SPOLSZCZENIE!??! Które nie powiem banalnie dostać w internecie??? Człowieku jak dla mnie obie gry mają napisy polskie nie ważne jest to czy trzeba ściągać czy nie...

To mi się jakieś takie surrealne wydaje, bo jest to kontrargument na argument obalający to:

Tak nawiasem to KOTORI też był po angielsku wiesz? Chyba że miałeś za mało czasu by na to wpaść...

Jestem pod dużym wrażeniem, serio. : )

@Holy

Dragon Age to taki MassEffect w klimatach fantasy. Weź wszystko to, co wiesz o ME, wyrzuć stamtąd Radę Cytadeli, ubierz wszystkich w średniowieczne ciuchy i masz Dragon Age: Origins.

@ tam gdzieś na górze - Linda by się nie nadał na Shepa - za stary głos. Natomiast domyślam się, że zagrałby go świetnie - zwykle ludzie go kojarzą z ponurym osiłkiem z kałachem w dłoni, ale to jest naprawdę świetny aktor. Polecam szczególnie jego kreację Księdza Robaka jako studium jego umiejętności. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Niektórzy lubią z takimi badziewiami się obchodzić, jeżeli ktoś lubi spolszczenia i takie tam, kiepskiej jakości to jego sprawa. Ja nie mogę czasem tego znieść xD Chociaż fanowskie spolszczenie do GTA IV nawet nieźle wyszło. Choć bez baboli i błędów się nie obeszło. Co do Dragon Age-zawiodłem się na nim całkowicie. Nie wiem naprawdę jak można mu dać 9... ale teraz wiem, żeby żadnego więcej oldskullowiego RPG nie kupować. Linda by mi tak trochę bardziej pasował do jakiegoś GTA właśnie.

@Maziak: Ja znam osobiście 10 osób, które nie lubią lub wręcz rzygają ME, to jest kwestia gustu. Tak samo jak z Avatarem: Dla niektórych super, dla innych badziew... Znów magiczne słowo gust xD

@Alaknar:Każdego potrafisz załatwić xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alaknar - To przykre, szczerze mówiąc. Gra dostaje wysokie noty za bycie świetną grą RPG, a jej powtarzalność jest bliska zeru? Dla mnie to kpina. Mniej więcej z tych powodów wstrzymywałem się z kupnem Mass Effect. Nie wspominam już o zabezpieczeniach. Chyba popytam jak wypadł Dragon Age... Ale znając BioWare to mogę się domyślać.

ME jest faktycznie typowo "grą jednego razu" (tzn. ja obie części skończyłem po dwa razy, i w wolnych chwilach gram w ME2 po raz trzeci, ale fakt faktem, że wiele się nie zmienia), jednak ten pierwszy raz... cóż, pod względem grywalności wypada obłędnie.

Osobiście zawsze podchodziłem do tej serii jako do hybrydy RPG i shootera (zresztą przy okazji promowania dwójki BioWare samo tak o nim mówiło) i jako takie sprawdza się znakomicie.

A Dragon Age jest zdecydowanie bardziej nieliniowy niż ME. Inna sprawa, że nie wiem, czy kiedykolwiek będzie mi się chciało z tej nieliniowości skorzystać, bo nie mam ochoty przebijać się znowu przez kilkadziesiąt godzin wyrzynania mobów, żeby zobaczyć jak wygląda te kilka godzin fabuły w innym ustawieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy.Deth- Daruj sobie Mass Effect, widzę że masz jakiś głęboki uraz do Bioware i już nie lubisz Mass Effect zanim jeszcze w niego zagrałeś więc radzę ci odpuścić sobie tą gierkę. Ja tak właśnie z KOTORAMI robię, ludzie polecają a ja i tak nie kupię bo słyszałem o "cudownym" systemie walki i wiem, że mi taki nie odpowiada, może jak będę miał okazję kiedyś to zagram ale pieniędzy na niego wydawać nie zamierzam na razie.

Fiston-ja Mass Effect przeszedłem już 10 razy i jakoś jeszcze mi się nie znudził:)

Wiecie co, ludzie zawsze będą narzekać nawet na gierkę genialną. Pokażcie mi jedną gierkę po której nikt nigdy nie pojechał, no właśnie nie ma takowej to kwestia gustu i jeśli komuś nie odpowiada taki styl rozgrywki to niech po prostu grę nie kupuje:) Dla tego uważam, że każda gra powinna mieć demo.

Może byśmy tak wrócili do takiej gry nazywanej Mass Effect:) I przestali byście się już żreć:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy.Deth- Daruj sobie Mass Effect, widzę że masz jakiś głęboki uraz do Bioware i już nie lubisz Mass Effect zanim jeszcze w niego zagrałeś więc radzę ci odpuścić sobie tą gierkę. Ja tak właśnie z KOTORAMI robię, ludzie polecają a ja i tak nie kupię bo słyszałem o "cudownym" systemie walki i wiem, że mi taki nie odpowiada, może jak będę miał okazję kiedyś to zagram ale pieniędzy na niego wydawać nie zamierzam na razie.

Fiston-ja Mass Effect przeszedłem już 10 razy i jakoś jeszcze mi się nie znudził:)

Jak człowiek się zrazi to się go już nie przekona :P Holy - Może dobrym pomysłem jest żebyś sobie spróbował Dragon Age. Ja osobiście nie grałem, ale to chyba będzie dobry pomysł na luźne spojrzenie na ME :P

Jak to mówią "mądry człowiek się nie nudzi" taki żarcik :P Ale w sumie ja też przeszedłem ME pare razy i nadal mi się nie znudziło :P Może to ta grywalność mnie tak przyciąga :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć fani Mass Effecta :). Kupiłem wczoraj "jedynkę" w Platynowej Kolekcji, wszystko działa pięknie, ale mam jedno pytanie. Czy od razu zainstalować dołączony dodatek Bring Down the Sky? Czy może jest to jakaś osobna kampania i spokojnie mogę najpierw skończyć całą grę? BTW-Mass Effect 2 już od lipca za 50zł w EA Classics.

W DLC o który ci chodzi to jest w patchu bodajże 1.01 czy jak one są tam numerowane i wtedy do mapy galaktyki dochodzi nowa misja na asteroidzie X7 bodajże

Mhm, czyli to tylko dodatkowa miejscówka a na niej quest? Dzięki za odpowiedź.

Edytowano przez org
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DLC o który ci chodzi to jest w patchu bodajże 1.01 czy jak one są tam numerowane i wtedy do mapy galaktyki dochodzi nowa misja na asteroidzie X7 bodajże ;) Więc możesz sobie w każdej chwili przed ostatnią misjią zagrać bo po napisach końcowych możesz już tylko od początku zagrać ale swoją pierwszą postacią lub nową.

Mówisz że od lipsa ME2 w EA Classic za 50zł? To chyba za szybko jak na tą serię. Z reguły nie narzekam że kupiłem za 109zł w Saturnie bo te pudełko od EA Classic by mi się nie spodobało bo by nie pasowało do pudełka z ME1 :P

Szkoda że poskąpili trochę z wydaniem wersji standardowej bo nawet po roku ME1 miało fajne pudełko i nawet zawartość fajna (3x pocztówka, poradnik, instrukcja i specjalne DVD z produkcji gry).

Jak myślicie za ile można się spodziewać ME3 ja tak myślę żeby popracowali minimum dwa lata a w ten czas by jakoś rozszerzali ME2 jakimiś płatnymi (ale takimi bajerami ala ubrania) i darmowymi DLC (misje, łączenie ME2 z ME3) i wydali te wszystkie płatne (tylko misje) DLC które do teraz wyszły w jakiś pack np. za 500 punktów BioWare

Powiem wam że my jako społeczność fanowska/graczy w Mass Effect powinniśmy wysłać odpowiednią wiadomość do EA czy BioWare że Polscy gracze są zawiedzeni polską lokalizacją gry więc może w ten sposób uda się zrobić tak że BioWare z powrotem odda prace polonizujące do CDP bo chyba będzie chciało sobie sprawić przychylność nawet graczy takiego kraju jak Polska (mój wujek mając mapę do GPS w aucie produkcji niemieckiej gdzie są drogi europejskie to nawet polski na mapie nie było więc mam pewne wątpliwości czy jesteśmy w Europie :P [płyta z 2001r.])

Edytowano przez Matison
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...