Skocz do zawartości

Mass Effect (seria)


RoZy

Polecane posty

W przypadku zamówień przedpremierowych robi tak każdy sklep. Zauważ, że często dana gra pojawia się w sklepie internetowym tuż po pierwszej zapowiedzi. Chyba nie wierzysz, że w tak krótkim czasie da się dograć dostawę. Sklepy uzgadniają warunki często po wystawieniu towaru, bo wiedzą, że nie będzie problemu z jego dostaniem. Z edycjami kolekcjonerskimi sytuacja jest o tyle skomplikowana, że ich nakład jest limitowany. EA podjęło w ostatnim czasie decyzję o ograniczeniu liczby EK i dostało się sklepom, które nie były w stanie wynegocjować sobie dostawy. Zdarza się to dość często. Nie zrzucałbym całej winy na gram.pl. Bardziej nie podoba mi się postępowanie EA, które zmieniło reguły gry względem sklepów w ostatniej chwili.

Bardziej bym obwiniał tłocznie (czy jakąkolwiek inną fabrykę dowolnego elementu wchodzącą w skład EK) za podniesie ceny. To może być spowodowane podniesieniem ceny towarów potrzebnych do wyrobu. Sznurek może być naprawdę długi. Tak naprawdę nie ma kogo obwiniać, bo niestety, ale tak wygląda współczesna gospodarka ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dedexus

Taaa. Przypomina mi to mojego szefa, który długo nie chciał się zgodzić na basenie na promocje. Po wprowadzeniu dwóch (trwają po godzinie każdego dnia, o 7 i 12), liczba ludzi w tych godzinach wzrosła masakrycznie. Jak było normalnie 5-6 osób czy tam góa 20, to teraz jest 200-250... że się kolejka ustawia. A on już liczy "ile to by zarobił, jakby przyszło tyle osób za normalną cenę. Tylko za normalną to psa z kulawą nogą nie było.... Przedsiębiorcy psia mać...

Edytowano przez smyku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy też macie takie wrażenie, że ME3 robi się jak "nisko budżetowy film"? Ani trochę mnie ten zwiastun nie urzekł, no może muzyka była dobra, ale na tym się kończy. To wszystko jest dziwnie sztuczne. Dlaczego BW nie zrobi jak pierwszej części, czyli nic na siłę i nie dla rozgłosu? Dlaczego?! ME emanował naturalnością i twórczymi pomysłami. Twórcy włożyli w tą część dużo serca. To było widać. Teraz robią to na pokaz i dla rozgłosu. Może tylko ja mam takie wrażenie, nie wiem. Nie wszyscy muszą się ze mną zgadzać.

Hmm...A ja się cieszę, że EA przejęło BW. ME2 był grą dużo bardziej dopracowaną. Klimatycznie również bardziej mi odpowiadał. Po prostu lepiej i więcej ME1 w ME2. I tylko tej pasji już tak nie widać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wina EA, to gram.pl powinno napisać jasno w mejlu "W związku z niewywiązaniem się firmy EA Polska z ustaleń kontraktowych.... blablabla".

Czy to:

Polski oddział Electronic Arts zaproponował Im rekompensatę w postaci zamiany zamówienia na edycję standardową i gratisową grę do wyboru (informacja w mailu ze sklepu gram.pl).

nie jest wystarczającym dowodem na to kto tutaj jest odpowiedzialny za całą sytuację? :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też dołączam do grona zawiedzionych, bo właśnie zobaczyłem w skrzynce mail o anulowaniu zamówienia. Lekki bulwers z mojej strony, bo gdy w końcu przestali przyjmować zamówienia na kolekcjonerkę, to liczyłem na rozsądek w sprzedawaniu towaru o ograniczonej ilości. Teraz mam ochotę anulować zamówienie całkowicie i wziąć na Origin, żeby dalej mieć dostęp do DLC - albo nie kupować teraz wcale i poczekać aż stanieje (oraz na opinie graczy, bo demo wzbudziło moje obawy co do jakości gry). W każdym razie - nieładnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wielkiej Brytani także anulowano połowę zamówien EK.

To jakiś skandal jest - koleś z tego wątku zamówił grę jeszcze w lipcu zeszłego roku! Na razie wygląda to na dość wielką wtopę i zniechęcenie kolejnej grupy ludzi, czyli fanów, którzy lubią serię na tyle, że byli skłonni zapłacić za EK (w tym mnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja jako Student ciułałem na EK jak tylko mogłem.

W końcu uzbierałem wystarczającą sumkę na EK zamawiam na 2 miesiące przed aby mieć pewność że się załapie po to tylko aby na 2 tyg + przed premierą dostać maila się że gry nie dostanę bo...nie ma tyle żeby dla każdego starczyło.

Wygląda na to że głownym winowajcą jest tutaj EA, ale Gram.pl też nie bez winy bo według konsula co miesiąc sprawdzali czy mają odpowiednią ilość na stanie.

A teraz nagle okazuje się że ludzie którzy zamówili w grę już w grudniu też się nie zapłapią bo dla nich też nie wystarczy, no litości.

Tak jak napisałem wczesniej

EK wersja Digital + Komiks z allegro + Pudełko jak będzie po 5~10zł na allegro (bez keya )

Jedyna alternatywa jaka narazie mi pozostała.

Edytowano przez HanPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisać najważniejsze DLC do Mass Effect 2? Chodzi mi o te, które wniosa coś nowego do fabuły, bądź dają nowe postacie do drużyny. Chciałem sam poszukać, ale jest ich od groma i nie wiem, które są z nowymi brońmi, a które z misjami.

BTW: Do Mass Effect jest tylko bring down the sky, czy jeszcze jakiś dodatek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Demix23

Akurat mam all DLC pobrane z bioware social więc idzie tak.

ME2_AegisPack = Paczka ze zbroją i armorem Aegis o ile pamiętam

ME2_AltAppearance1-1 = nowe stroje dla towarzyszy.

ME2_AltAppearance2 = patrz wyżej

ME2_Arrival = "Most " łączący wydarzenia ME 2 z ME 3 duży (879mb ) dodatek.

ME2_BloodDragon = Zbroja krwawego smoka (tylko jak masz Dragon Age Origin przypisane do konta Bioware )

ME2_CerberusArc = Arc Projector, ciężka broń.

ME2_CerberusWpnArmor = Nazwa mówi sama za siebie.

ME2_EqualizerPack = Pakiet uzbrojenia.

ME2_FirepowerPack = patrz wyżej.

ME2_Hammerhead = Dodaje kilka misji z Hammerhead (coś ala Mako )

ME2_Kasumi = Nowa towarzyszka dla Sheparda + nowa misja. (waga prawie 1GB )

ME2_NormandyCrash = Pozwala odwiedzieć planete na której rozbiłą się oryginalna Normandy (zebrać niesmiertelniki itp )

ME2_Overlord = Project Overlord duży dodatek( 1,2gb ) dodający nowe misje i lokacje do zwiedzenia naprawdę świetne DLC

ME2_ShadowBroker = Kolejny duży dodatek (1,5gb ) Dodaje nowe misję, lokację i Liarę jako towarzyszkę (tylko podczas trwania misji w DLC )

ME2_Zaeed = Nowy towarzysz Sheparda + nowa misja.

Edytowano przez HanPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humm ja swojego pre-ordera złożyłem na gry-online.pl jak już na gram.pl zabrakło, czyli nie dawno.

Na tamtym serwisie jest jedynie opcja przedwpłaty i administracja wie ile dokładnie sztuk będzie im udostępnione do sprzedaży.

Myślę że ten problem na gram.pl wzią się z tego że dodawali 2 komiks do EK i bardzo dużo zamówień mieli.

Chyba podobna sytuacja była z EK AC:B, pamięta ktoś? Dawali wtedy, jako rekompensatę, normalna edycje i figurke Ezio'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suub

Ja pamiętam. Przez to nie mam edycji Codex. Ta (już) afera to chyba jakaś kpina. Co to do cholery jest?! Gracze płacą +/- 200zł tylko po to, by się dowiedzieć, że tej wersji nie dostaną?! Aż się cieszę, że nie złożyłem pre-ordera - zaoszczędziłem kupę nerwów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że tutaj gram.pl zawaliło na całej lini. Mogli zrobić tak, jak w przypadku Wiedźmina. Limit dostępnych edycji kolekcjonerskich i losowanie, a nie że się nie wywiązują z umowy. Ta darmowa gra może mieć problem z linkiem. Zgłoście się do pomocy technicznej, a dadzą wam nowego. Tak też miałem, jak mój darmowy content do zamówienia nie działał i wysłałem zapytanie, a problem został rozwiązany. Wbrew pozorom są oni całkiem kumaci.

PS. Ja zamówiłem edycję standardową. Jakoś nie miałem ochoty na EK, chociaż lubie art-booki(czekam na EK Guild Wars 2- tzn. fundusze mam zarezerwowane nawet do 400zł, choć to pewnie za dużo xD).

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym ja to wiedział wczesniej.

Szczerze to głownie zależało mi na tym Artbooku.

Gdyż Pudełko z all zawartością będzie można niedługo po premierze kupić za 5~10zł na allegro(wersje bez klucza )

Poczekam jeszcze parę dni na jakiś komentarz ze strony EA, gdyż Podstawki + "rekompensaty " na gram.pl brać napewno nie będe gdyż komiks mam już od dawna a na litografi wcale mi nie zależy.

+ jedyny bonus dla wersji podstawowej to Argus.

Podczas gdy dla EK

Pancerz Obrońca N7:

Wzmocnione tarcze i zdrowie. Pozwala przetrwać nawet najostrzejsze starcia i wytrzymywać długotrwały ostrzał wroga.

Zwiększona ilość amunicji. Dodatkowe zasobniki amunicyjne zwiększają twoją gotowość bojową.

Wzmocnione obrażenia od broni. Wbudowane ogniwa energetyczne dodatkowo zwiększają moc przebijania pocisków.

Karabin szturmowy Walkiria N7:

Każdy wystrzał to dwa śmiertelnie precyzyjne pociski.

Powstrzymaj wrogów dzięki znakomitym pociskom dużego kalibru.

Karabin szturmowy M55 Argus:

Strzelaj trzypociskowymi seriami, skutecznie likwidującymi wrogów zarówno na krótkich, jak i na długich dystansach.

Strzelba AT12 Najeźdźca

Duże rozproszenie pocisków zapewnia maksymalne pokrycie obszaru docelowego na krótkich dystansach.

Broń zaprojektowana z myślą o szybkostrzelności, co pozwoliło na skrócenie okresów pomiędzy strzałami.

? Cyfrowe grafiki upamiętniające komandora Sheparda.

? 70-stronicowy cyfrowy album, zawierający setki wyjątkowych, wspaniałych ilustracji autorstwa Działu Kreatywnego BioWare.

? Limitowane, cyfrowe wydanie komiksu Mass Effect od firmy Dark Horse Comics, opatrzone niepowtarzalną okładką.

? Wyjątkową cyfrową litografię 4x6, zawierającą niepowtarzalną grafikę.

? Pełną kolekcję dodatkowej zawartości, której nie znajdziesz nigdzie indziej!

? Pakiet uzbrojenia N7 ? uzyskaj dodatkową siłę ognia dzięki wzbogaconemu arsenałowi N7: pistoletowi, karabinowi snajperskiemu, strzelbie i pistoletowi maszynowemu.

? Robo-psa ? wiernego kompana, który dotrzyma ci towarzystwa na pokładzie Normandii.

? Pakiet alternatywnych strojów dla załogi ? zmień wygląd swoich ulubionych podwładnych.

? Bluzę z kapturem N7 ? swobodny strój, który Shepard może nosić na pokładzie Normandii.

? Cyfrową ścieżkę dźwiękową Mass Effect 3 ? przypomnij sobie niezapomniane chwile z gry.

? Kolekcję odznak, awatarów i cech do wykorzystania na forach i stronach społecznościowych ? poinformuj znajomych o swojej randze N7.

+ dostęp do DLC "From Ashes " który dodaje Protheanskiego (!) towarzysza do gry.

Więc albo chyba jednak skusze się na wersje EK na Origin...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czy wy naprawde nie potraficie uzyc tej masy ktora podobno wszyscy w glowie maja? To nie ram zawalil tylko EA ktore zobowiazalo sie do dostarczenia jakiejs ilosci, a w ostatniej chwili ja zmniejszyli i pre-order wiedzmina niczym sie w tym wzgledzie nie roznil, gdyby CDP zawalil i nie dostarczyl odpowiedniej ilosci kolekcjonerki byloby identycznie. Ja rozumiem rozgoryczenie, bo sam tak sie czulem gdy Ubi zawalilo edycje Codex AC:B, jednak zamiast narzekac pogodzilem sie z tym, a w dni wysylki obserwowalem forum gramu i dzieki temu, z pomoca Akne, zdobylem swoj Codex, i wlasnie to samo radze zrobic, bo napewno jakies niepotwierdzone lub nieodebrane egzemplarze beda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codexow tez zdaje sie duzo odpadlo, ja swojego zamowilem nie pozniej niz kilak dni po starcie pre-orderow, a i tak byl anulowany, kilka sztuk napewno bedzie, bo zawsze znajda si eosoby ktorym nie starczy kasy, zapomnialy, czy zamowily "na wypadek" a jednak nie chca (swoja droga za pre-ordery na gramie placi sie na 7 dni przed wysylka wiec ja naprawde nie rozumiem po co ktos czeka do ostatniej chwili z zamowieniem, sam ME3EK zamowilem w ciagu pierwszej godziny od pojawienia sie informacji o uruchomieniu pre-ordera). Wiec jeszcze raz radze, w dniu wysylki i zaraz po premierze sledzcie forum gram.pl, do tego Akne jest naprawde mila osoba i jezeli bedzie tylko mogla to napewno pomoze, wiec warto tez skontaktowac sie bezposrednia z nia poprzez maila czy pw i grzecznie poprosic aby w przypadku zwrotow od razu zarezerwowala wam jedna sztuke. Podobno tez na amazon.de nadal da sie zamowic ale to juz musicie sobie sami sprawdzic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na socialu BIO wygrzebałem taki oto link uwaga, możliwe spoilery!!:

http://i1202.photobucket.com/albums/bb370/...ng?t=1329860650

Znajdował się w tym temacie:

http://social.bioware.com/forum/1/topic/323/index/9382439

A posiada taki reklamowy banner:

http://download.xbox.com/content/images/37...1033/banner.png

A dla zainteresowanych chodzi o DLC do ME3, które ukazało się na Xboxa z

dodatkową postacią - Proteana i misją

, przeciek pochodzi od microsoftu. Nie wiem czy to nowość czy nie, ale ja nie wiedziałem i jeśli to prawda, to jestem pod wrażeniem. Bardzo chciałem żebyśmy poznali jakiegoś

przedstawiciela rasy Protean, żyjącego

. Tylko, żeby nie potraktowali tematu pobieżnie i wyjaśnili jak najwięcej w związku z tym DLC...

EDIT:

Na socialu są jeszcze informacje, że bohater DLC (jeśli to nie fake)

to rasa która żyła 1 cykl wcześniej od Protean

EDIT 2:

Michael Gamble napisał na forum bio:

Hi all!

We're happy to confirm that Mass Effect 3: From Ashes DLC will be available at launch for all platforms. For those of you who have purchased the N7 Collector's Edition (including the PC Digital Deluxe Edition), you will get this content at no extra charge. We'll have a lot more details for you later this week! Stay Tuned!

Niniejszym to jest DLC, pytanie tylko czy z bohaterem o którym pisałem wyżej...

BTW. Piszę coś odkrywczego, czy suchar, bo tak nie wiem czy się dalej produkować :)

EDIT 3: Na youtubie są nagrania głosu postaci z DLC. Gość brzmi słabo...ma akcent...afrykański :/ Znaczy, że

Proteanie

wywodzą się od murzynów?

Edytowano przez smyku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smyku

Jeden cykl? Toż to przeszło, optymistycznie patrząc, prawie 100 tysięcy lat (jeśli dobrze pamiętam odstępy między cyklami)! Ciekawe, jak przeżył.

Zaś ja ukończyłem ME 2. Szczerze powiedziawszy, gra sama w sobie jest ok, ale zakończenie jest takie "krótkie". Takie na szybko wymienione porażki:

- AI kompanów wg. mnie gorsze niż w jedynce. W dwójce pchają się do przodu, pod lufy wroga. Już wolałem, jak w pierwszej części się mnie trzymali jak rzep psiego ogona.

- Bugs, bugs everywhere! Wliczając błędnie importowane decyzje:

Conrad Verner dla przykładu (gadał coś o przystawieniu broni do głowy, a ja postąpiłem z nim jako idealista) i chyba Major Kyle, bo chyba powinienem dostać wiadomość od niego

są kwiatki typu: niewidzialne ściany, tzw. "windy", błędnie robione zapisy (na Normandii miałem dwóch compadres, co za mną chodzili).

- Punkty umiejętności to relatywne, choć w mojej opinii jest ich nieco za mało. Przydało by się ich na tyle, by moc rozwinąć chociaż wszystkie do jednego punktu, przy maksymalnie rozwiniętych dwóch.

- Różnice między postaciami. Plus, jeśli jest to zrobione dobrze. Tali jako inżynier, który nie ma Przeciążenia? B(i)jacz, please! Egzekutorka, której umiejętności są tak żałosne, że przewyższa ją człowiek? Brak mocy

Fali Uderzeniowej w jej przypadku to jakaś kpina

. Skończyło się to, że chodziłem przez większą część gry z Jack i Garrusem. Brakowało czasem tylko amunicji zapalającej lub kriogenicznej.

- Adept się wydaje niesamowicie słabą klasą. Brak Bariery (wiem, że jest jako moc lojalnościowa) jako mocy podstawowej. Osłabienie Rzutu (w jedynce to chyba jedna z częściej używanych przeze mnie mocy, pamiętam jak po wycelowaniu w podłogę latały całe oddziały wrogów, a tutaj się nawet dobrze nie skrzywdzi innego wroga, choćby żołnierza Błękitnych Słońc).

- Ekwipunek. Cieszy się, że tabuny podobnego sprzętu zastąpiony został przez mniej, ale bardziej zróżnicowany. Inny fakt, że potencjalne pukawki są "nieadekwatne" jeśli chodzi o ich siłę.

- Skanowanie planet. Albo męczący i nużący z dwójki albo zabierający czas, nużący i często nudny z jedynki. Do wyboru do koloru.

And that's all.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Nie, wszystko wskazuje na to, że to

Proteanin

. Są w necie nagrania głosu jego (znajdują się w....demie wypuszczonym przez BIO). Tutaj w sumie też "troszki" czasu minęło od kiedy żyli, ale podobno jest sensowne wyjaśnienie. W sumie rasa

Protean nie wyginęła razem z cyklem Żniwiarzy 50 tys lat temu, przeżyli na Ilos

Edytowano przez smyku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie złożone na 2 miesiące przed i nie zostanie zreazlizowane bo brak egzemplarzy absurd. I okazuje się że to nie tylko moje zamówienie, znajomi którzy zamówili w styczniu dostali taki sam mail. (Jeden z nich zamówił grę 3.01.2012)

To ja się teraz pytam dlaczego jeszcze na początku lutego można było składać zamówienia na EK ?

No cóż, na pewno ktoś tam zawalił i za późno się skapował, że egzemplarzy nie starczy - nie dziwię się, że jesteście wkurzeni. Ale nie rozumiem, dlaczego się dziwicie, że egzemplarzy brakło - była określona ilość, od dawna można było zamawiać kolekcjonerkę, ktoś był szybszy i tyle (w końcu taka jest natura edycji kolekcjonerskich, że jest ich "niewiele"). Dobrze, że dają wam coś w zamian a nie tylko zostawiają na lodzie ze zwykłą edycją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...