Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Następnie znowu rozpocząłem grę w pierwszą część, ale trudna to była przesiadka

Dla mnie była trudna tylko przez pierwszą godzinę, później przyzwyczaiłem się z powrotem do ME1. Teraz w kolejce czeka ME2 którego chcę przejść po raz drugi na niedługo przed premierą ME3... :happy:

Fajnie by było, jak by Bioware / EA wydało wszystkie DLC do "dwójki" w formie dodatku do gry tak jak był wydany dodatek "Bring down the sky" do "jedynki". Mogliby zrobić edycję ME1 + dodatek + ME2 + wszystkie DLC + ME3. Jak by się pojawił taki zestaw w sklepach, to z miejsca bym kupił, pomimo, że mam już dwie pierwsze części w domu... :tongue: Bo niestety, ceny DLC po przeliczeniu na naszą walutę wychodzą kosmiczne :dry:

Edytowano przez pafflick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie zauważyłem... po przejściu ME2 chciałem zagrać w ME1 ale nie najlepiej mi szło i wróciłem do ME2. Po drugim przejściu spróbuję ponownie zagrać w ME1.

Co do cen rozszerzeń to popieram, że trochę odstraszają. Wczoraj kupiłem to ze złodziejką z polskich jest jeszcze jedno ale chyba sobie daruję. :(

Z tego co wyczytałem granie najpierw w ME1 bardzo zmienia odbiór człowieka iluzji. Większość z tych, którzy przeszli jedynkę nie ufała mu i zniszczyła bazę na końcu. Ja miałem do niego raczej pozytywny stosunek (nie grałem w jedynkę) i w pierwszym przejściu nie zniszczyłem. Za drugim razem zniszczę bo z komentarzy załogi wynikało, że są zdziwieni, że ją ocaliłem...

Edytowano przez Jacekxyz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacekxyz ja zacząłem od ME1 i mimo to polubiłem Człowieka Iluzję na tyle, że szkoda mi było rozstawać się z Cerberusem, tzn. na wieść o tym, że w 3 części Cerberus ma być znowu naszym wrogiem, jakoś nie ucieszyłem się zbytnio... :dry:

Fajny jest najnowszy filmik pokazowy z gry... Moim zdaniem, on wyraźnie sugeruje, że teraz

miażdżypaszcze będą naszymi sprzymierzeńcami

. Przynajmniej ja tak to odebrałem... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to że

miażdżypaszcze będą sprzymierzeńcami to jednak spore przegięcie, wtedy po prostu żniwiarz znalazł się na terenie prób na dojrzałość krogan i tam właśnie mieszkała tam groźna bestia

. Skoro już jesteśmy w klatce z tygrysem i niedźwiedziem, to może lepiej poczekać aż zagryzą się nawzajem ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo, tak się zastanawiam...

Skąd Kroganie wytrzasnęli tą miażdżypaszczę?? Odpowiecie: Mieszkała sobie tam... Ok, ale skoro Wrex ją kiedyś zarąbał, to już chyba powinna nie żyć, nie?? Mam rozumieć, że polecieli wtedy na poszukiwania nowej i przytragali ją na miejsce próby?? A potem znowu, jak Grunt z Shepardem ją zaciukali?? Wytłumaczy mi ktoś, skąd oni je biorą??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Abyss

O to mi chodziło, może trochę zbyt ogólnie to napisałem. :P Ale wiadomo, że nawet jeśli nie będą stricte "przyjaciółmi", to mimo wszystko wróg mojego wroga, to mój przyjaciel - nadal wróg, ale z nim sobie prędzej poradzę. :D

Z tym, że obawiam się, że w grze raczej ograniczy się taka akcja do jednej, ew. kilku cut-scenek. Jeszcze jednej rzeczy jestem ciekaw - jak rozwiążą konflikt przeniesienia postaci z poprzedniej części i wybrania jej wyglądu w przypadku braku save'ów z tamtych części? W dwójce zrobili to sprytnie (operacja "Łazarz"), jestem ciekaw co wymyślą tym razem... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie była trudna tylko przez pierwszą godzinę, później przyzwyczaiłem się z powrotem do ME1.

Dla mnie trudniejszą przesiadką jest z ME1 do ME2, bo mimo wszystko wiem, że ukończywszy coś na wysokim poziomie później mnie już nic nie czeka. I niestety przesiadka jest tak okropna, że przed Horyzontem kończę, wiele razy robię próbę aby zrobić sobie pewnego sejwa mieszanego (bo na razie mam full Idealista i full Renegat) i nie daję rady.

Co do cen rozszerzeń to popieram, że trochę odstraszają. Wczoraj kupiłem to ze złodziejką z polskich jest jeszcze jedno ale chyba sobie daruję.

Szkoda, że DLC nie tanieją albo nie robią na to jakiś promocji, wtedy było by lepiej. Problem jednak w tym, że wtedy każdy by czekał aż stanieją ;) Fakt jednak faktem, że ceny dodatków są wręcz katastrofalnie wysokie, myślę, że w starciu z ostatnim dodatkiem do Deus Ex (myślę ponieważ nie zagrałem jeszcze w tę grę) DLC do ME i ME2 wychodzą na minusie.

W dwójce zrobili to sprytnie (operacja "Łazarz"), jestem ciekaw co wymyślą tym razem...

To samo czyli wraca Projekt Łazarz

, troszkę mniej sensowne jak przy kontynuacji ale i tak na tą samą brednię wychodzi.

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Darkmena.

Napisałeś, że przy kreacji postaci w ME3 będziemy stosować Projekt Łazarz.

Czy to oznacza,że na początku ME3 Shepard zginie i będzie po raz drugi wskrzeszany?

Pomyślcie. Prawdopodobnie ci, którzy nie będą mieli save z poprzedniej części albo ci którzy mają ten save, ale chcą zmienić wygląd będą po prostu mieli na początku pytanie :"jak Shepard wyglądał/wyglądała po powrocie do życia dzięki Projektowi Łazarz ?" - i tutaj pojawi się ekran tworzenia bohatera. Czyli takie odwołanie do przeszłości z ME2.

Edytowano przez Pewker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visser

Nie, nie będzie kolejnej śmierci Sheparda, po prostu będziesz miał możliwość pozmieniania twarzy tego z... bohatera :) Tak samo sensowne jak zmienianie twarzy w ME2 bo jakby inaczej Sheparda rozpoznawali inni, mi to nie przeszkadza. Fajnie tylko jakby dali możliwość edycji domyślnego Sheparda oraz dawania swoim dodatkowych blizn czy zmiany fryzury, bo w ME2 jak kliknąłeś na zmień wygląd to musiałeś od nowa robić takie rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałeś od nowa robić takie rzeczy.
.... i nie było blizn na twarzy, które dodaliśmy w ME. Ten edytor z dodaniem blizny - fajna rzecz, na pewno wywołała by same pozytywne wrażenia. Dobrze by było jakby BW w tej części zrobili bardziej rozbydowany edytor, podobnie jak mamy to w Dragon Age. No bo kto by nie chciał pobawić się wyglądem swojego herosa , czy her..he .. heroski? :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo kto by nie chciał pobawić się wyglądem swojego herosa , czy her..he .. heroski?

No ja bym chciał swojemu (domyślnemu tak na prawdę :P) Shepowi dodać bliznę na oku. Fajnie by było gdyby dali parę nowych blizn jak taki lekkie przecięcie nożem na prawym lub lewym oku (jakie ma np. Geralt z Wiedźmina).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus Ex (myślę ponieważ nie zagrałem jeszcze w tę grę)
Popełniasz duży błąd kolego, :P Deus Ex wypadł na prawdę dobrze - polecam zwłaszcza, jeśli podobała Ci się pierwsza część, nowa gra świetnie oddaje klimat "jedynki". No i jest zadowalająco długa. :) Jeszcze muszę sobie kupić te DLC. Wprawdzie to inne klimaty niż ME, bardziej mroczne i brutalne rzekłbym, ale to i tak świetna gra.

Fajnie tylko jakby dali możliwość edycji domyślnego Sheparda oraz dawania swoim dodatkowych blizn czy zmiany fryzury, bo w ME2 jak kliknąłeś na zmień wygląd to musiałeś od nowa robić takie rzeczy.
Podpisuję się pod tym. Strasznie mnie to wkurzało w dwójce, chciałem sobie zmienić wygląd, a tu lipa - od podstaw trzeba robić... :dry: Edytowano przez pafflick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Od razu oznajmiam, że w serii Mass Efect jestem nowicjuszem. Po część pierwszą sięgnąłem, gdy była ona zamieszczona na coverze CDA. Jednak pograłem z cztery godzinki i już do niej nie wróciłem. Wczoraj grę zainstalowałem ponownie i mam pewne wnioski:

- Tą grę najtrudniej jest uruchomić, ale gdy zaczniesz gra się świetnie

- Polski dubbing jest dużo bardziej "soczysty" od angielskiego. To nasze "Jesteśmy w dupie!" brzmi lepiej od "Mamy spory problem". :D Choć głos głównego bohatera jak dla mnie lepszy mają gracze z wersją anglojęzyczną.

- Grafika w full detalach miażdży! (Wiwat nowy komp)

I mam takie pytanie. Gdzie (w jakim sklepie) mógłbym znaleźć kolekcjonerkę ME2 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika w full detalach miażdży!

Miażdży Ci paszczę. I masz Miażdżypaszczę. I stąd właśnie biorą się Miażdżypaszcze na Tuchance :D

Wie ktoś może, kto podkłada głosy Shepardom w trzeciej części? Bo z nadzieją liczę na powrót lektorów z jedynki. Baz Astral i Fiona to według mnie totalna porażka... Głosy, które kompletnie nie pasują do obrońców galaktyki :/

Edytowano przez araevin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku, chciałabym podziękować serdecznie administracji forum, która wyraziła zgodę na zamieszczenie tego ogłoszenia.

Witam wszystkich forumowiczów!

Chciałabym zaprosić Was do udziału w zorganizowanej przez wortal Status Widmo inicjatywie.

Postanowiliśmy stworzyć Bazę Danych Przymierza , do której rozwoju potrzebujemy pomocy fanów serii Mass Effect.

Pomysł Bazy jest prosty - każdy może przedstawić i podzielić się z innymi stworzoną przez siebie postacią Komandora Sheparda. Klikając na "Dodaj swoją twarz!" możecie samodzielnie wprowadzać do Bazy swoje profile :) Możecie też oceniać i komentować postacie stworzone przez innych.

Zapraszam do prezentacji Shepardów. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest taki nasz polski portal do bazy twarzy. Fajnie, bo takie coś jest przydatne, a gdy nie mamy pomysłu na fajną twarz, kopiujemy "kod twarzy", wklejamy i mamy :D Ja mam tylko pytanie - jak bym chciała od siebie dodać, to czy bym mogła wrzucać z innego, anglojęzycznego portalu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3cia część nie bedzie z Dubbingiem PL i będzą tylko napisy wiec ani Baz ani Fiona Cię nie zaskoczy :P

A mnie się polski dubbing nie podoba, więc z napisów się ucieszę. No, może nie cały dubbinng, ale głos Sheparda...Jakoś kompletnie mi on nie leży. Czy Mass Efect (1) ma wybory moralne? Tzn. czy jest to tak widoczne jak np. w KotORze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się polski dubbing nie podoba, więc z napisów się ucieszę.

W ME1 nikt ci nie bronił grać w Angielskiej wersji lub kinówce jeśli nie lubiłeś dubbingu. W ME2 musiałeś się już troszeczkę namęczyć ale też się dało. Zawsze lepszy by był wybór języków, nie rozumiem co mają ludzie do dubbingów jeżeli jest wybór wersji językowej (jak np. w ME1), tu już chyba dla zachowania tradycji trzeba narzekać.

Czy Mass Efect (1) ma wybory moralne? Tzn. czy jest to tak widoczne jak np. w KotORze?

Są lepiej widoczne niż w KOTORZE bo w SW nawet nie pamiętam już jakich wyborów dokonywałem :P

A tak serio raczej coś podobnego tylko w tym wypadku raczej nie masz co liczyć na super-mega konsekwencje wyborów w ME1 czy w kolejnych częściach, raczej to będzie po prostu spam. W ME1 nie będziesz miał raczej mocno innego zakończenia (zmiany są kosmetyczne) bo trzeba zachować na kontynuację coś. Chociaż ja też w KOTORZE nie pamiętam abym robił coś tak wielkiego co odbiło się na reszcie gry, to było raczej podążanie jedną drogą do końca, i taki też jest Mass Effect (akurat gry Bioware pod tym względem się od siebie nie różnią zbytnio :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się polski dubbing nie podoba, więc z napisów się ucieszę.

W ME1 nikt ci nie bronił grać w Angielskiej wersji lub kinówce jeśli nie lubiłeś dubbingu. W ME2 musiałeś się już troszeczkę namęczyć ale też się dało. Zawsze lepszy by był wybór języków, nie rozumiem co mają ludzie do dubbingów jeżeli jest wybór wersji językowej (jak np. w ME1), tu już chyba dla zachowania tradycji trzeba narzekać.

Grałem w obie wersje językowe, i to na tej podstawie wypowiadam się o głosie Sheparda. Po prostu jak dla mnie lepszy głos jest w wersji anglojęzycznej. To on bardziej do mnie przemawia. A ucieszę się z napisów w ME, bo wolę angielski dubbing + polskie napisy, niż odwrotnie. Niemniej jednak jest to tylko moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...