Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

Odnosząc się do osoby mówiącej o questach - przecież w 1. części strasznie ścigaliśmy się z czasem, tutaj rajd na Virmir, ale mogłeś w tamtym czasie latać po cytadeli i hackować terminale do gry w kwazara (czy jak tamta gra się nazywała). W drugiej części rozwiązali ten problem, że niektóry misje po prostu od razu się zaczynały, a nie "Zbieracze atakują Horyzont, ale chwilka, bo muszę kupić waciki dla córki kolegi mojej dziewczyny". Ale zadania poboczne być muszą, chociaż miło by było, gdyby nie trzeba było latać przez pół galaktyki dla jednej paczki. Na każdej planecie - ok, ale latanie przez galaktykę dla jednego questa - nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co-op - jest nieźle, jednak mam takie dziwne ukryte przeczucie, że podzieli on los multi z AC i będzie po prostu szybko nudzącą się strzelanką. Zdecydowanie bardziej wolałbym gdyby co-op był przeprowadzony w formie osobnej kampanii (SC: Chaos Theory) i był powiązany z główną osią fabularną niż był tylko losami grup żołnierzy, którym przyszło bronić miejsca przez atakiem.

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle ostatnio straszny wysyp informacji się zrobił. Tak jak wchodziłam na stronkę i modliłam się o jekieś nowe info, tak teraz jest ich pełno :D Bardzo fajnie że w końcu Bioware odsłoniło troszkę tajemnicy. O np tu http://www.cdaction.pl/news-22649/mass-eff...deo-update.html

Dev diary o co-opie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany... jeszcze nigdy na żadną grę tak nie czekałem jak na Mass Effect 3 a ten DevDiary tylko wzmógł moją niecierpliwość. Jak ja już chciałbym w to zagrać i dowiedzieć się jak to się wszystko skończy. A tu jeszcze prawie pół roku czekania :sad:

Edytowano przez Nitrox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat teraz. Ogólnie nie lubię multi - tego całego chaosu, pośpiechu, wyśmiewania nawzajem, tych co grają lepiej ode mnie i od razu przeprowadzają atak słowny jaki to ja słaby nie jestem. Do tego masa chamstwa (w którym niestety Polacy wiodą prym). Chciałbym poznać wszystko co Mass Effect będzie miał do zaoferowania, bo bardzo lubię serię, ale nie wiem czy w związku z moją absolutną awersją do multiplayera to zrobię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można pojedynczego gracza przejść bez multi, dla tych którzy by chcieli. Zdobyć te same umiejętności i dodatki. Oczywiście, można je zdobyć za pomocą multi, ale też można mieć to wszystko bez konieczności styczności właśnie z trybem sieciowym.

Kolejne info. W ME3 czeka nas prawie dwa razy więcej dialogów niż w poprzedniej części!

Dla porównania ? pierwsza część serii posiadała 20 tysięcy linii z kwestiami, a druga 25 tysięcy. Pokazuje to, jak bardzo ? a przynajmniej pod względem fabularnym ? rozbudowana będzie Mass Effect 3.
Ładnie co nie? Świadczy to o tym, że fabuła będzie poprostu wgniatała w fotel, no ja mam nadzieję! :wink: Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, że trzecia część - przynajmniej patrząc pod względem linii dialogowych - będzie bardziej rozbudowana, ale IMO tryb coop mógłby być lepszy ;] Z zapowiedzi zrozumiałem, że owszem i pojawią się zadania typu "obroń" albo "zanieś" jednakże gro czasu będzie poświęcone na wyrzynaniu kolejnych fal wrogów co brzmi niezbyt ciekawie. Uniwersum jak i tryb mają ogromny potencjał aczkolwiek wiem, że dopracowanie współpracy albo danie jej czegoś więcej niż trybu hordy z Gears of War mogło by się odbić na terminie premiery albo braku szlifów w kampanii single, ale mimo wszystko szkoda ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat troszeczke ucichnął ostatnimi czasy, więc może go odświeżę. Planety które odwiedzimy w ME3:

Ziemia

Mars

Sur?Kesh ? ojczysta planeta salarian.

Palaven ? opustoszała ojczyzna turian.

Thessia ? ojczysta planeta asari;

Illium ? jedna z planet-kolonii asari, która pojawiła się już w Mass Effect 2;

Tuchanka ? ojczyzna krogan, którą także mogliśmy odwiedzić w Mass Effect 2;

Rannoch ? ojczysta planeta quarian.

Cytadela ? kosmiczna stacja, najważniejsze miejsce w Drodze Mlecznej. W ME3 ponownie odwiedzimy Prezydium i nie będzie ograniczone do jednego pokoju jak to miało miejsce w ME2.

Nie napisałam co będziemy tam robić, aby uniknąć niepotrzbnych "czarnych prostokątów" tzn. spoilerów :D

Edytowano przez Agatix001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych. Na razie chyba tylko na zagranicznych sklepach można zamawiać... Cena ok 400 zł (niecałe) jeśli się nie mylę. Oceńcie sami czy warto bo moim zdaniem tak.

Liara T'Soni

Okropna figurka, poza i uśmiech Liary kogoś mi przypomina hmm... no tak KLIK (nie mogę nic na to poradzić).

Edytowano przez Celdur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyhaczyli okazję to i dają możliwość odpalenia demka multi. Zysk będą mieli niesamowity a i to nawet dobrze. Mnie multi to za bardzo nie obchodzi, więc mi to naprawdę obojętne kiedy dadzą dostęp do demka. W sumie - nawet jakby demo single wyszło to bym i tak nie zainstalowała. Pewnie żeby to raz - spoilerów uniknąć :D a i to dwa - wiadomo że niedosyt będzie.. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile trza mieć egoizmu by w misji lojalnościowej Samary oprzeć się Morith? mam napoczety 5 boks egoizmu i nie mogłem jej złamać :P. Mam problem z misja dodatkowa w której lata się jakimś poduszkowcem (nie wiem co to jest) i trza klikać ppm ale nic się nie dzieje w tych obszarach wyznaczonych do tego. jakieś sugestie co może byc nie tak ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egoizm - dokładnie nie wiem ale bardzo dużo. Wiesz co, najlepiej misję Samary zostaw sobie na sam koniec. Jak masz DLC to najpierw przejdź je. Gdy będziesz miał dostatecznie dużo, tzn. że nie będzie właściwie już żadnych misji, wykonaj tą Samary.

Poduszkowiec - Czy chodzi Ci o "młota" z DLC? Tzn. misję, gdzie trzeba zbierać minerały oznaczone taką świecącą obwódką?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie naciskasz (tak jak kolega wyżej napisał) V, lub F. Musisz przycisnąć dłużej, aż pokaże się okno, że zebrałeś minerał, czy coś tam innego. Tylko że podczas skanu Młotem trochę miota na boki, więc musisz w razie czego go trochę naprowadzać :D To nie jest trudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full. Znaczy 100%. Ale Morinth jest zdecydowanie ciekawsza od Samary, więc polecam ;]

Nieprawda :) To chyba zależy od poziomu trudności albo... buga gry, nie sprawdzałem ale miałem takie sytuacje w których pasek Renegata (i Idealisty ale na innym sejwie) miałem napełniony w 100% i nie udało się uratować Morinth (gra blokowała dostęp do opcji tekstowych) zaś za innym razem miałem tylko ponad połowę i gra pozwoliła mi wybrać opcję dla Morinth, trochę dziwne ale da się przecierpieć. Ja tam wolę Samarę :P

Mam problem z misja dodatkowa w której lata się jakimś poduszkowcem (nie wiem co to jest) i trza klikać ppm ale nic się nie dzieje w tych obszarach wyznaczonych do tego. jakieś sugestie co może byc nie tak ?

Ja chyba wiem o co biega, w pewnym momencie gra sugeruje, że powinieneś naciskać PPM by... wysiąść z pojazdu? (niech to diabli właśnie przed chwilą zapomniałem, mogłem pisać odpowiedź zaraz na początku :P) To fałsz bo prawdziwym klawiszem który musisz nacisnąć jest... F (o ile masz domyślne). U mnie działało, jeśli nie o to chodzi i nikt z nas ci nie pomógł zarzuć screena, będzie łatwiej nam się zorientować w sytuacji :)

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...