Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

@latas:

Turianie stracili swoją planetę i uciekli na księżyc, to jedna z oficjalnie potwierdzonych informacji. W ME2 mamy możliwość przeprogramowania heretyków tak aby służyli Legionowi, Lekarstwo na Genofagium może znaleźć Mordin po swojej lojalce w ME2, pokojowe rozwiązanie Gethów z Quarianami pewnie będzie bo Legion sam mówi, że współpraca możliwa.

Swoją drogą na E3 pewnie ujawnią jeszcze tylko 2/3 członków załogi (obstawiam Mirandę, Jack i Grunta) bo team ma być mniejszy niż ten w ME2 (dobrze, niech będzie więcej dialogów) a w poprzedniej grze było ich chyba 10 a teraz mamy już ujawnione 5 postaci). Czekam bo po E3 będę już wiedział czy trzymać pieniądze czy też nie :)

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj! Aż tak dużo rzeczy zapomniałem z ME 2? Cholercia. Trzeba przejść jeszcze raz. :P

Co do lekarstwa to naprawdę nic takiego nie kojarzę. O ile sprawę Legionu mi przypomniałeś, tak o Mordinie pierwsze słyszę. No i dzięki Tobie mam już wiedzę jak prawdopodobnie pozyskać Turian.

EDIT: Jak donosi moje zaufane źródło(kuzyn, który znacznie lepiej pamięta fabułę i w ogóle znacznie bardziej interesuje się ME niż ja) powiedział, że

Mordin wcale nie odkrył pełnego lekarstwa na genofagium. Miał niby powiedzieć "to by zaoszczędziło wiele pracy" czy jakoś tak. Czyli moja teoria nie jest aż tak bardzo obalona.

:D W końcu trzeba te badania jakoś dokończyć i z tym pewnie będzie wiązała się misja.

@Down: Heh, najpierw edytowałem a dopiero później zauważyłem twoją odpowiedź. :D A co do Gethów -

przeprogramowanie całkowicie likwidowało problem heretyków? Nie zostało może przypadkiem kilku(dziesięciu? set? tysięcy?) niedobitków?

:D Tak tylko pytam.

Edytowano przez latas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Mordin na swojej lojalce zdobywa dane o leczeniu genofagium które opracował jego uczeń Melon (czy jak się zwał), może mu zatrzymać te dane i powiedzieć Mordinowi by dokończył swoją pracę bo genofagium było błędem lub skasował dane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zyskiwania wsparcia ras, podejrzewam że będzie to związane z członkami drużyny w ME2.

Jak wiadomo, nie wszyscy wstąpią do składu na stałe, ale na pewno się pojawią(o ile przeżyli). A więc:Legion zapewni nam wsparcie podczas wizyty u gethów, Tali - quarian, Mordin - salarian, Grunt - krogan, Miranda i Jacob - podczas ewentualnego sabotowania działań Cerberusa, etc.

Chyba że tym, którzy utrzymali całą załogę przy życiu, zaserwują wiadomości na terminalu od dawnych towarzyszy... ;p

No i mam nadzieję wreszcie naprawdę odczuć konsekwencje naszych decyzji w poprzednich częściach, tzn. coś lepszego od paru zmienionych dialogów...

Szkoda że nie będzie nowych opcji romansowych, bo (IMO, od strony Shepa-facia, kobietą jeszcze nie grałem) prócz Liary i Jack(czekam na ich pojedynek w ME3!!!) nie ma innych ciekawszych...

Aczkolwiek nic nie jest pewne i wiele może się zmienić.

Edytowano przez Akvart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latas:

W ME2 mamy możliwość przeprogramowania heretyków tak aby służyli Legionowi,

Nie "służyli" a "przyjęli podobne racje". Gethy mają wspólną świadomość, tam nie ma podziału na jednostki.

@latas - Planety quarian

nie będziemy musieli odbić, wystarczy, że zawrą sojusz z gethami a te im Rannoch oddadzą. Sam Legion wspomina, że gethy oczyszczają i przygotowują ojczystą planetę quarian w razie powrotu ich Stwórców

.

Co do volusów - oni trzymają z turianami, zdobycie

wsparcia tych drogich

powinno skutkować tym samym także u nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej spoilerowana w tych newsach. Czyli jednak potwierdzone że

cerberus ugadał się ze żniwairzami

, no nic, ciekawe jak to rozwiną, bo zwykła indoktrynacja to za mało aby mnie zadowolić. Podoba mi się informacja że fabuła będzie prowadzona bardziej w stylu tej z ME1, bo w 2 nie była ona tak dobra. Odpowiada mi też mniejsza ilość członków drużyny, bo jednak dużej części z ''dwójki'' nie używałem zbyt często, teraz chociaż nie będę miał poczucia że coś leży i się marnuje.

Ogółem jest bardzo dobrze, pozostaje czekać do E3, nie będę się rozpisywał nad tym że konsekwencje decyzji, że epicka jak władca pierścieni fabuła, bla bla bla bla... było już 100 stron temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy czy z związku z tym, że będzie mniejsza drużyna bohaterowie dostaną po więcej mocy czy dalej zostaną z 3. Chciałbym aby niektóre z mocy powróciły z poprzednich części a są już na stałe przypisane do danych postaci bo dysponowali oni nimi w ME1 i ME2 (np. Osobliwość u Liary, bo skoro to główna moc Sheparda-biotyka to pewnie tylko główny heros będzie tym dysponował, szkoda by było, przecież bohaterowie również mogą korzystać z tych samych mocy co Shepard). Fajniej by było gdyby jednak mieli więcej tych mocy, a tu kolejny newsik (a raczej jakiś zbiór starszych), ale jak by ktoś chciał poczytać to tu:

http://www.gram.pl/news_8AvrH,q6_Mass_Effe...i_i_fabuly.html

Każda z umiejętności będzie posiadać tylko cztery poziomy rozwoju, przy czym ostatni pozwoli nam - wzorem Mass Effect 2 - na specjalizację. Zazwyczaj będzie to wybór między większą mocą, a obszarem działania.

To mnie trochę zmartwiło bo z tego chyba wynika, że system rozwoju postaci będzie identyczny jak w ME2, przynajmniej ja tak to rozumiem. Naprawdę to już zaczyna być dziwne, jedni piszą tak drudzy tak, oby na E3 postawili w końcu sprawę jasno :/

@Abyss, to spoiler ale może cię zainteresuje:

Shepard staje się wrogiem Cerberusa, ponieważ twardo opowiada się po stronie Przymierza. Czemu? Ponieważ Cerberus współpracuje ze Żniwiarzami. Czemu? Tego już nie wiadomo.

Shepard

po stronie Przymierza więc Cerberus staną po stronie Żniwiarzy by mu zrobić na złość

:) Nieeee to by nie przeszło, straszna dziecinada by wyszła :P

Bioware chce wreszcie wykorzystać jakoś miłosne podboje Sheparda. Odkryto bowiem, że około 70% graczy miało w części drugiej w głębokim poważaniu swoje obiekty uczuć z jedynki. W Mass Effect 3 będzie to miało swoje reperkusje.

To ja należę do tych 30% które nie zdradziły :) Oby dobrze to wykorzystali, ciekawi mnie też co będzie jeżeli zdradziliśmy i

później dana osoba z którą mieliśmy romans w ME2 zginie

, jakie wtedy będą komplikacje. Liczę na jakąś fajną nagrodę za wierność :)

Wśród znanych nam już członków drużyny raczej na pewno pojawią się Garrus, Liara, Kaidan, Ashley i Tali (oczywiście, jeśli wciąż żyją). Krążą też pogłoski o powrocie Wreksa. Tak, jeśli żyje.

No a ci już inaczej śpiewają, ech jak widać 1 news ma kilka znaczeń dla innych, w końcu życie to gra RPG :D

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bethezer:

Ok,ale już znalazłem program z modyfikacją save'ów na Shadow Brokerze ;)

A przy okazji,fajny może być poziom z Atlasem,oby go jakoś fajnie zrobili... Bo wczoraj grałem sobie w DLC z Sieci Cerberusa,Zaeed jak najbardziej spoko ale misje z Młotem to już katastrofa,MAKO 100 razy lepsze!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ma ktoś jakiś link do jakiejś wypowiedzi kogoś z biowaru że będą tylko 4 poziomy umiejętności?? Bo tych z gram.pl to chyba powaliło. Hudson (chyba on) wypowiadał się żę będzie bardziej rozwinięte rozwijanie umiejętności, że jak to ja odebrałem każdy stat mocy będzie rozwijany oddzielnie. A to że podał trzy czy cztery przykłady żeby to opisać to nie oznacza że będą tylko cztery poziomy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stamper - czytaj dokładnie. Tam jest mowa o czterech poziomach umiejętności, a nie o czterech umiejętnościach. Chyba, że chodzi Ci o te "krateczki", na które się punkty wydaje? Cóż, tak naprawdę to cały czas skille miały tylko cztery poziomy, bo to, co było pomiędzy miało pomijalny wpływ.

Zresztą, takimi newsami nie ma się co przejmować. Jak pojawią się pierwsze zrzuty ekranu z karty postaci, to będzie można gdybać, jak to będzie wyglądać w ostatecznej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziliscie sobie ME2 drugi raz? ja wlasnie zamierzam i zastanawiam sie w ktorych miejscach mozna bylo postapic inaczej zeby os w grze zmienic? No i jak bardzo wplynie to na rozgrywke? Z tego co wiem to ulepszenie Normandii ma znaczenie na smiertelnosc towarzyszy w misji smobojczej. Co jeszcze z takich rzeczy kojarzycie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczy co można zrobić inaczej? Chyba tylko misje lojalnościowe oraz sam przebieg "misji samobójczej" ;) Prawdopodobnie większość wyborów jakie podjęliśmy w dwójce dopiero odbiją się na nas czkawką w trójce na co czekam wielce, bo idealny save mi już stygnie ;] Z takich nie znaczących wyborów to zapodałem sobie opcję renegata przy rozmowie z reporterką. Reakcja Shepharda mnie niszczy ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko z innej beczki.

Ile znaleźliście misji dodatkowych, za pomocą skanera na Normandii ? Bo ja się przyznam, znalazłem kilka. Jedna była z magazynem chyba, a druga z ruinami protean. I nie mówię tu o misjach Zaeeda i Hefajstosa. :)

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym układzie jest co najmniej jedna misja dodatkowa. Ja nie chwaląc się :tongue: mam 100% odkrytych planet (oprócz tych z DLC o Liarze i Arrivalu). Nie pamiętam dokładnie ile ich było, ale jest ich troszkę. Najciekawsza była chyba z artefaktem Żniwarzy, klimacik był fajny, a że grałem w nocy to tylko go to potęgowało.

Edytowano przez Tiger98
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Misja dodatkowa z Artefaktem Żniwiarzy? Ja mam wszystkie DLC (prócz tego z zbrojami i ubrankami) oraz przeskanowałem całą galaktykę w 100% i jakoś nie mogę sobie tego przypomnieć, chyba, że chodzi ci o ten gdzie włącza się pamiętna wizje z jedynki z dodatkiem.

@DOWN

Jestem w trakcie robienia alternatywnego swojego głównego Sheparda, muszę przyznać, że mnie zaciekawiłeś bo nie pamiętam takiej misji. Była jedna w mgle gdzie napotykamy pełzacze i musimy iść za jakimiś...sygnałami? (nie pamiętam co to było), była też druga z mgłą gdzie Gethy zmieniały atmosferę (właśnie wypuszczali tę mgłę) po pokonaniu ich Cerberus zyskuje ich technologię (ups, w ME3 będą bawić się w zmianę atmosfery :P), były misje w kopalniach gdzie Krwawa Horda coś tam robiła, na statkach i chyba tyle. W jedynce kojarzę taką misję ale w dwójce nie pamiętam zombie na jakiejś dodatkowej misji a tym bardziej poziomu podobnego do opisywanego przez ciebie (a wykupiłem mapy na Illium).

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ta misja. W niej mamy załogę która przemieniona była w zombie, chyba nawet w jedynce była podobna do tej misja. No i to jest na "czystej" wersji gry, czyli bez DLC można ją znaleźć.

Edytowano przez Tiger98
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sam zajrzałem do gry po przerwie żeby zobaczyć co to za misja. Nazywa się N7 opuszczona kopalnia i odbywa się na planecie Aequitas. Może zmylił was ten artefakt Żniwiarzy(nie pamiętałem nazwy), w opisie zadania jest urządzenie indoktrynacyjne, ale to chyba to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczy co można zrobić inaczej? Chyba tylko misje lojalnościowe oraz sam przebieg "misji samobójczej" ;) Prawdopodobnie większość wyborów jakie podjęliśmy w dwójce dopiero odbiją się na nas czkawką w trójce na co czekam wielce, bo idealny save mi już stygnie ;] Z takich nie znaczących wyborów to zapodałem sobie opcję renegata przy rozmowie z reporterką. Reakcja Shepharda mnie niszczy ^_^

A w lojalnosciowkach wybor ma wplyw tylko na to czy jestesmy renegatami czy dobrymi (dziecinnie to brzmi ale nie apmietam jak sie nazywa opcja drugiego wyboru)? I to jacy jestesmy renegat czy dobrzy ma jakis wplyw na fabule czy rozgrywke?

Pytam bo wlasnie mi sie instaluje ME2 i muze sobie to poprzypominac przed drugim podejsciem do gry ;)

A ja mam pytanko z innej beczki.

Ile znaleźliście misji dodatkowych, za pomocą skanera na Normandii ? Bo ja się przyznam, znalazłem kilka. Jedna była z magazynem chyba, a druga z ruinami protean. I nie mówię tu o misjach Zaeeda i Hefajstosa. :)

Mi zapadla w pamiec ta z anulowaniem wystrzelonych rakiet a na koniec mielismy wybror moralny (bo dalo sie anulowac tylko jedna) czy ma zginac wiele tysiecy ludzi czy ma zostac zniszczony chyba jakis orirodek przemyslu

Edytowano przez ^M@TRIX^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ ^M@TRIX^, to był ośrodek zbrojeniowy :P

Witam po tygodniowej nieobecności.

Co do ilości misji pobocznych, to pamiętam, że dość sporo ich było, tak że gra za pierwszym podejściem razem z DLC zajmowała ok. 60 godz. gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przepraszam za tego offtopa, ale unikam wszelkich informacji na temat Mass Effect 3 włącznie z postami, aby uniknąć wszelkich spoilerów, których jest cała masa. Mam kilka krótkich pytań.

1. Czy ktos zna informacje dotyczące wydania w polsce komiksu Mass Effect Evolution? Jeśli nie, ty czy ktoś chociaż wie gdzie mogłbym dostać wersję angielską?

2. Czy ktoś zna cenę Mass Effect 2 w czasie tej promocji EA ''Zagraj z Wieśkiem'' ?

Z góry dziękuję i przepraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serVian.

Cena ME2 to 29 zł w promocji z Wieśkiem. I tylko do 22 maja. ;)

A co do komiksu, to na pewno go dostaniesz w empiku ale chyba Angielską wersję, popytaj się. Jak nie to allegro lub coś.

Faktycznie, pamiętam to zadanie z bombami, to chyba byli nawet Batarianie którzy chcieli system zniszczyć. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko z innej beczki.

Ile znaleźliście misji dodatkowych, za pomocą skanera na Normandii ? Bo ja się przyznam, znalazłem kilka. Jedna była z magazynem chyba, a druga z ruinami protean. I nie mówię tu o misjach Zaeeda i Hefajstosa. :)

Ja pamiętam takie: wrak statku nad przepaścią, jaskinie z zombiakami (jak ja ich w dwójce nienawidzę), w których trzeba było wysadzić "reaper indoctrination device", kilka misji polegających na rozwalaniu placówek Blood Pack, jedna z ranną Quarianką, którą trzeba było chronić przed kolejnymi falami varrenów, i jedną z najemnikami Eclipse i komputerem, z którego trzeba było ściągnąć jakieś dane. Był też wrak jakiegoś statku przewozącego zainfekowane mechy, z którego można było wziąć namiary na stację, gdzie miały być przewiezione, a potem na fabrykę, w której powstawały. No i te rakiety. Zdecydowałem się poświęcić osadę, ale nie pamiętam, by wpłynęło to w jakikolwiek sposób na moralność mojej postaci.

btw, co to jest ten Hefajstos?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...