Skocz do zawartości
RoZy

Mass Effect (seria)

Polecane posty

To, że nie żyją to nie spoiler tylko mój pomysł dla czego nie widzieliśmy wcześniej Yaghów, takie moje skojarzenie, nie ma potrzeby by pchać to w spoiler :) Zresztą sam nawet nie pamiętam co tam

Liara o Yaghah gadała oraz co pisało w Leksykonie (a coś tam o ich historii było z tego co pamiętam)

(ładuję w spoiler aby znowu się ktoś tu nie popłakał :D) LOSB przeszedłem chyba z raz albo góra dwa.

Swoją drogą, ciekawe czy w sobotę zobaczymy coś nowego na temat ME3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie przeszedłem żadnego DLC bo nie mam na nie kasy i dlatego mnie wkurza wydawanie ich i łączenie z fabułą. Rozumiem 1, czy 2 duże dodatki, ale z tego co wiem te fabularne DLC są dość krótkie, a drogie przy tym jak cholera. Jak ktoś chce mieć różową sweet zbrojcię, to kumam zakup odpowiedniego DLC, ale zmuszanie ludzi do kupna na zasadzie: nie kupisz - nie wiesz co było dalej jest 'złe'

Idealnym dodatkiem do gry była Noc Kruka do Gothic'a 2. Kto dziś robi takie rzeczy? Chyba Bethesda ewentualnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tych najemników. Venydar mnie się na serio wydaje że to mogą być błękitne słońca, ale musimy czekać na informacje. Bo skoro akcja ma być w przestrzeni batarian, to warto pomyśleć o tym że błękitne słońca tam mogą być. Albo to może być armia najemników złożona tylko z Batarian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spriggs - Co za różnica jakie zbroje noszą? Zabija się ich w ten sam sposób :P Poza tym, fakt, że w przestrzeni Batarian nie oznacza jeszcze, że to błękitne słońca w końcu nie tylko oni należą do tej organizacji.

@Borwol - przecież DLC nie opowiadają tego co będzie dalej i jeżeli go nie przejdziesz to wcale nie pogubisz się w fabule i nie ma szansy, żeby BioWare nie pomyślało o tych którzy tych dodatków nie kupili więc jeżeli w ME3 będzie jakieś nawiązanie do DLC z ME2 to na pewno będzie tak jak z

Człowiekiem Iluzją i niszczeniem jego baz w ME1, kiedy to możemy zapytaj Jacoba kim jest Człowiek Iluzja, bo nam nic to nie mówi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w jedynkę i zrobiłem chyba wszystkie misje, ale o ile

Cerberusa gnębiłem to o człowieku Iluzji usłyszałem dopiero w dwójce.

Mylę się? Mogłem coś przegapić. Puenta ma być taka, że to zły przykład :P

Edytowano przez Borwol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawdziwa puenta jest taka, że wciąż niewiele wiemy o "Arrival'u". No bo co wiemy?

@Venydar, może jakieś podsumowani jak w przypadku ME3? ;)

Nie wiem, czy to już widzieliście czy nie, ale dla tych co grali w Kasumi:

kasumi.png

Pamiętacie go? Był w skarbcu jako "Stwór". Kasumi mówi abyśmy "wyobrazili sobie, co by było gdybyśmy spotkali takiego w ciemnej uliczce".

Edytowano przez Kelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny screenshot z niezapowiedzianego oficjalnie DLC: http://www.shadowbroker.pl/news/2011/03/pi...go-dlc-arrival/

Ten tytuł newsa brzmi teraz co najmniej dziwnie (mam tu ma myśli słowo "pierwszy") ;)

@Kelin - W przypadku ME3 mamy informacje z ME1, ME2, książek, komiksów itd. - tu mamy same screeny. Innymi słowy "z pustego i Salomon nie naleje".

Właśnie miałem dziwne odczucia co do tego posągu, zupełnie jakbym gdzieś już go widział. Dzięki za uświadomienie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Venydar, ale Jezus już tak :D

Cóż, to chyba nie są ani Błękitne Słońca, ani Zaćmienie. Powiązanie agentów Handlarza Cieni też raczej mi nie pasuje, bo pewnie kanonicznie to już jest po

jego zabiciu.

Może jacyś nowi dojdą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agenci Handlarza Cieni nic nie wiedzą o jego śmierci. O ile dobrze pamiętam to jedyni, którzy znali jego prawdziwą tożsamość zginęli i po tym jak Liara zostaje Handlarzem Cieni właśnie dlatego może dalej wykorzystywać agentów.

Edytowano przez Quel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam mieć już tego dość, czy Wam co chwilę trzeba przypominać o istnieniu czegoś takiego jak spoiler?

Może trzeba przeprowadzać szkolenia z poprawnego korzystania z forum? Nie zdajesz, nie piszesz.

Właśnie zastanawiałem się nad kupnem LotSB, ale teraz już chyba nie muszę...

Jak dla mnie, to armią złych może być

Cerberus, a dokładniej jakaś zbuntowana jednostka, lub też batariańscy terroryści, tacy jak w Bring Down the Sky.

Wątpliwym jest natomiast to, żeby to była jedna ze znanych grup.

Edytowano przez Rainrir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kelin- spoko moko, Mac Walters palnie jakąś bajeczkę i już sprawa załatwiona :D

A z niepotwierdzonych plotek, był przeciek (ale podkreślam, że NIEPOTWIERDZONYCH OFICJALNIE), że nowe DLC ma się pojawić 23 Marca tego roku oczywiście :P Jednak pewnie nawet jeśli się pojawi to w Polsce będzie duuuuuże opóźnienie bo pewni ludzie będą musieli posprzątać po EA które to pewnie da nam za wymówkę problemy techniczne :D

Właśnie zastanawiałem się nad kupnem LotSB, ale teraz już chyba nie muszę...

Jeśli będziesz grał w ME3 to polecam, czuję, że to DLC wniesie więcej do ostatniej części. Zresztą dziwne jest to, że pozostałe DLC są jako "Dodatkowe misje" (czy jakoś tak) w dzienniku a LOSB w kategorii "Misje" (tam gdzie są główne).

PS:

To za Chiny nie są agenci Shadow Brokera, oni mieli z tego co pamiętam niebiesko-białe zbroje (ale mogę się mylić)

zresztą oni wszyscy jednakowo wyglądają :D

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen, tylko Nadzorca był jako misja poboczna, a Kasumi i LotSB już nie, jako misje główne.

Oby wyszło, a ekipa od LotSB się uwinęła i zrobiła to w miarę szybko (czyt. miesiąc, bez urazy jak poszło szybciej poprzednie).

Ta, admirał Hackett się zbuntował bo miał dość Przymierza, a oni nam kazali go uspokoić. Zresztą, nie pogniewał bym się, gdyby to byli jacyś nowi terroryści a my po zabiciu ich szefa dowodzimy nimi. Liara ma, ja też chcę mieć - no bo co w końcu, kurczę blade?

;)

Edytowano przez Kelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kelin

Czy naprawdę Liara ma, ja bym to wziął raczej, że obydwoje (Shepard i Liara) mają tę armię i całą bazę Shadow Brokera, zobaczymy jak Bioware to rozwiąże w trójce oby było warto wydać te 800 punktów

A może Udina stał się bossem, coś mu się w drugą stronę przekręciło i został dowódcą najemników :D

Edytowano przez Darkmen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Venydar

W sprawie tego że na scrinie jest licznik odliczający czas. Czy ta informacja pochodzi od jakiegoś źródła??

Pozwólcie że przedstawię własną pogibaną teorię.

Ponad "licznikiem" jak przybliżycie albo sie przyjrzycie zobaczycie przekaźnik masy. Moim zdaniem ta liczba oznacza liczbę wszystkich przekaźników masy albo jedynie tych aktywnych. Co do tego co zamieściliście na shadowbroker.pl

"stale przybywają. Co to moze znaczyć??"

Wpadłem na pomysł, że być może w pewnym momencie, zaczęły się same aktywować wszystkie przekaźniki, co mogłoby być wstępem do inwazji żniwiarzy!!

Pojawia się pytanie. Dlaczego reaperzy nie włączyliby tych przekaźników dopiero w trakcie inwazji??

Wiadomo że Księżyc plutona charon to przekaźnik masy. Jednak przed aktywacją był on zamrożony i otoczony materiałem skalnym. Aktywowanie go spowodowało rozpadnięcie jego skorupy i po pewnym czasie jej odlecenie na bezpieczną odległość. Żniwiarze mogliby aktywować wszystkie przekaźniki przed czasem aby uniknąć niebezpiecznych kolizji!!

Co o tym sądzicie?? :)

Edytowano przez stamper2495
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól Stamper, że trochę pogmeram w twojej teorii.

Żniwiarze je włączają, żeby mieć szybszy dostęp do wszystkich światów, a później je wyłączą, żeby nie można było uciec. W sumie to tyle co chciałem od siebie dodać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@teoria z włączaniem/wyłączaniem Przekaźników - ale niby JAK mają to Żniwiarze robić,

jeśli nie kontrolują Cytadeli

...? Przecież o to chodziło w ich planie z jedynki, po to była cała rozróba -

przejąć Cytadelę w celu umożliwienia sobie kontrolowania wszystkich Przekaźników, prawda? Jeśli teraz mają móc to robić i bez Cytadeli, to znaczy, że Suweren

był wysłany absolutnie bez żadnego powodu na swoją misję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alaknar - Suweren

miał za zadanie otworzyć Przekaźnik Cytadeli aby umożliwić swoim ziomkom powrót z mrocznej przestrzeni

. Faktycznie jednak to Cytadela może być

kluczem do manipulowania Przekaźnikami Masy

.

Vexilium całkiem zasadnie założył (link do jego komentarza na SB), że obiektem jaki widzimy na ostatnim screenie, który "wyciekł" jest tzw.

Obiekt Rho

, o którym jest mowa w osiągnięciach, które jakiś czas temu rozpoczęły te całe zamieszanie z nowym DLC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Venydar - o ile mnie pamięć nie myli, Cytadela

miała zostać uruchomiona również ze względu na możliwość kontroli pozostałych przekaźników

. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę. : )

@All - kupiłem sobie Dragon Age'a II, dostanę w bonusie 1600 punktów BioWare. Jakie DLC (do ME2) byście za to polecali? Myślałem oczywiście przede wszystkim o tych dwóch "pomostówkach" (Lair of the Shadowbroker i to co teraz ma wyjść, tak?), ale nie wiem, czy mi tych punktów starczy, a więcej kupować na pewno nie będę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@All - kupiłem sobie Dragon Age'a II, dostanę w bonusie 1600 punktów BioWare. Jakie DLC (do ME2) byście za to polecali? Myślałem oczywiście przede wszystkim o tych dwóch "pomostówkach" (Lair of the Shadowbroker i to co teraz ma wyjść, tak?), ale nie wiem, czy mi tych punktów starczy, a więcej kupować na pewno nie będę.

LotSB kosztuje bodajże 800 BWP, Arrival najprawdopodobniej coś koło 500, więc starczy na oba plus jakiś pakiecik strojów :) Ja tak czy inaczej czekam na recenzje, bo co jak co, ale kupowanie DLC w ciemno to już przesada, jednak wydaje mi się że nie powinno być źle z tym dodatkiem.

Lair of the Shadow Broker mimo wszystko jakimś wielkim pomostem nie jest(co nie oznacza że dla fabuły znaczący nie jest), to właśnie Arrival raczej wróci do najbardziej palących kwestii.

Edytowano przez Akvart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alaknar: Polecam LOSB, choć Overlord mi się nieco bardziej podobał to jednak moim zdaniem LOSB może dość w dużym stopniu (jak na DLC) wpłynąć na ME3 (jeśli cię to interesuje).

Coś tanie to DLC, z LOSB tak cyckali do końca a tu cena standardowa. Jak dla mnie coś tu nie gra, Arrival może mieć bardzo małe znaczenie dla ME3 moim zdaniem. Obstawiam, że LOSB będzie tym najważniejszym dla ME3 (bo przybycie w ME3 Koparek i tak będzie więc DLC pewnie nam tylko opowie tę historię).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...