Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mevole

Call of Duty 4

Polecane posty

Cześć. Mam problem. Mianowicie COD4 nie chce mi ruszyć. Wyskakuje takie coś "Error durning initialization

Video card or driver doesn't support separate alpha blend, glow will be disabled"

Sądzę że to przez moją dupną kartę graficzną Radeon 9250. Chciał bym zaliczyć gierkę obojętnie na jakich wymaganiach. Nowego kompa będę miał dopiero za 3 miesiące i nie mogę już wytrzymać bo gra stoi na półce!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam problem. Mianowicie COD4 nie chce mi ruszyć. Wyskakuje takie coś "Error durning initialization

Video card or driver doesn't support separate alpha blend, glow will be disabled"

Sądzę że to przez moją dupną kartę graficzną Radeon 9250. Chciał bym zaliczyć gierkę obojętnie na jakich wymaganiach. Nowego kompa będę miał dopiero za 3 miesiące i nie mogę już wytrzymać bo gra stoi na półce!

Karta za slaba, ewentualnie zainstaluj najnowsze stery ale sadze ze za bardzo stara ta karta.

ps za 3 miesiace komp? i ty sie nie mozesz doczekac? ja 2 lata czekalem na nowego wiec ci sie nic nie stanie xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytaie. Jak włączyć takie coś żeby widzięc ile fpsow wyciągam??

Zależy jaki masz program do tego :) Fraps?? jeśli tak to włącz, wciśnij zakładkę FPS i zostaw jak jest. Włącz gre i w lewym górnym będziesz miał liczbe fpsów :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, rozwiązałem swój magiczny problem z fpsami. Gra zostało ostatnio "szybko zamknięta" i spytała czy teraz chcę otworzyć w trybie bezpiecznym. No i poszło. Zacząłem bawić się opcjami i wystarczyło ustawić "Podwójne karty graficzne-tak". Jak ktoś ma podobny problem to niech zrobi to co ja. Nie wiem o co tu chodzi, bo przecież mam jedną...teraz pozostał problem pingów, ale to już tylko wina neta.

dawidek3294443:Włącz konsole i wpisz w niej: fps. Stosowna komenda powinna się wyświetlić i enter(cg_drawfps 1).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że swego czasu miałem sam z tym problem. Jedną z przyczyn może być złe funkcjonowanie PB, które wypadałoby przeinstalować. Drugie to ustawić rate o wartości 25 000. Jeśli to jednorazowy problem to się nie martw. Co jest śmieszne, a jednak prawdziwe to ten komunikat widziałem również jak PB wywalał mnie...za lagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi jak wchodze na niektóre servery to wywala na pulpit, na pasku zadań pisze Error i czarne tło (tak jakby gra była w okienku) Co to może być?

Przyczyn moze byc wiele: zle sterowniki do karty graficznej (badz w ogole jest nieodpowiednia dla tej gry), nieprawidlowa instalacja gry, bledy PB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te gry różnią się pod wieloma względami :wink: więc ciężko je do siebie porownywać. W każdym razie jesli lubisz rozgrywke przez siec to oczywistym wyborem będzie UT3 (chociaż CoD4 nie jest zły), a jeśli lubisz grac w single i od czasu do czasu pykać w multi to kup CoD 4. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jonathan_Farmer
Witam , mam do was pytanie. Chcę kupić CoD'a 4 ale myślę , czy nie lepszym wyjściem byłoby UT3 , moglibyście mi poradzić?

Zależy co lubisz. CoD 4 zapewnia Ci doskonałą rozgrywkę zarówno w trybie single jak i w multi, UT jedynie w multi - po to głównie powstał. Single jest w nim raczej biedny.

Gdybym miał się kierować trybami multi to również wybrałbym CoD4. Mnogość trybów, możliwość tworzenia kilku własnych klas żołnierzy przeznaczonych do różnych stylów i trybów gry, a do tego oferuje również tryb 'oldschool', który przypomina ten z UT3 tzn. nienaturalnie wysokie skoki, broń zbierana na mapach, a nie przypisywana żołnierzowi przed meczem. Słowem: dla każdego znajdzie się coś miłego. W CoD natomiast nie występują pojazdy, którymi z kolei można grać w UT3.

Grałem w demo UT3 i nie wessał mnie specjalnie.

Zależy też czy wolisz grafikę bardziej futurystyczną czy przypominającą rzeczywistość, bo obie gry mają wypaśną grafę, ale jej style są całkiem różne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz taki problem od wczoraj z grą przez neta . Mianowicie w lewym dolnym rogu ekranu podczas gry miga mi taki napis : PunkBuster Server: Corrupt or Mismatched PB Server Files (FE32). Około 20 sekund pogram i mnie wywala PB za No Packet Flow . Co z tym zrobić ? Aktualizowałem PB chyba ze sto razy przez pbweb.exe . Może niech ktoś zrobi jakąś konkretną instrukcję jak porządnie zainstalować PB i po kolei

to opisze . Wcześniej miałem ten problem i pomgło ponowne zainstalowanie gry ale tym razem już nie . BŁAGAM O POMOC!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wszystko płynniutko śmiga na maksymalnych :D

Nie wiem wczym jest jego problem.Na moim starym komputerze też wyskakiwał bład "Krytyczny błąd DirectX".Jak miałem Widowsa Viste to taki sam błąd mi wyskakiwał.po prostu nie wiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz taki problem od wczoraj z grą przez neta . Mianowicie w lewym dolnym rogu ekranu podczas gry miga mi taki napis : PunkBuster Server: Corrupt or Mismatched PB Server Files (FE32). Około 20 sekund pogram i mnie wywala PB za No Packet Flow . Co z tym zrobić ? Aktualizowałem PB chyba ze sto razy przez pbweb.exe . Może niech ktoś zrobi jakąś konkretną instrukcję jak porządnie zainstalować PB i po kolei

to opisze . Wcześniej miałem ten problem i pomgło ponowne zainstalowanie gry ale tym razem już nie . BŁAGAM O POMOC!!!!!

Ja miałem różne problemy z PB. I nie pomogało przeinstalowanie PB. Przeinstalowałem grę i patch 1,5 zainstalowałem i było OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki program 3d Analyzer który oszukuje gry, powinien pomóc także z oszukaniem CODa, będzie pokazywać inną kartę niż zainstalowana. Try.

Dzięki mój zbawco już sobie pykam w COD 4 very very thanks

Słuchajcie Witam mam Wielki problem otoz mam COD 4

ale wyskakuje mi taki blad jak koledze i Nie mam pojecia jak przestawic 3d analyzer zeby mi weszlo bo jestem w posiadaniu tego programu moj sprzet to :

Amd Athlon 3000+

512 Mb ddr2

Geforce Fx 5500 256mb (128)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem CoD4 jest martwy jesli chodzi o multi.

Jest doslownie 6-7 map, w ktore ludzie graja absolutnie non-stop.

Absolutny brak innowacji (vide CS:Source ma cala mase roznych map) i bardzo malo ludzi online.

Uzywajac X-Fire doszukalem sie 4 serwerow w miare pelnych (nie moglem do zadnego dolaczyc, bo wszystkie byly w wersji 1.0 zamiast 1.5), a cala reszta byla pusta.

100-150 serwerow o populacji 0..

Probowalem spytac na jednym z tych serwerow czy graczom nie przeszkadza tak mala roznorodnosc map, ale ta jedna osoba, ktora patrzyla jeszcze na cos innego niz celownik i radar odpowiedziala krotko "nie".

Dlatego chcialbym spytac Forumowiczow grajacych w CoD4: czy Wam to rowniez nie przeszkadza? Czy w CoD zawsze tak bylo?

Uznaję ten post za dość prymitywną próbę wywołania flame war.

Ale ponieważ istnieje domniemanie niewinności i oprócz niewiedzy z Twojego posta wynika, że masz mega problemy z netem w tej grze, więc proponuję to co innym z podobnymi problemami (czyli z problemami znalezienia serwerów). Zaktualizuj punkbustera, skorzystaj z zewnętrznej przeglądarki serwerów jak np. xFire, skonfiguruj firewall... Takie najprostsze, ale na 100% skuteczne. Obowiązującym w tej chwili patchem dla gry jest wersja 1.5. Patch jest nowy, wyszedł dwa dni temu. Jeśli próbowałeś szukać serwerów dwa dni temu zaraz po jego instalacji to nic dziwnego, że nie było serwerów (ale i tak wątpię w te Twoje 4 sztuki, myślę, że konfabulujesz :wink: ).

Powodzenia

Nie lubie, kiedy ludzie probuja ominac glowny zarzut dot. czegokolwiek omijajac go usilnie.

Moze rzeczywiscie nie kazdy mial ten patch 1.5, moze moj net jest zly (Z CS:Source nie ma jakos zadnych problemow tego typu).

Glowny zarzut, ktory ominales to ok 7 map na krzyz.

Zerknij sobie na liste serwerow CS:S.

Byc moze spora czesc to old school-de_dust, aztec, assault, ale jest duuuzo innych, nowatorskich, modyfikowanych i duzo ciekawszych serwerow.

Czegos takiego nie ma w COD4. Nic sie nie zmienia z ta gra: jest taka sama od samego poczatku.

Zadnych modyfikacji, zadnych nowych map. NIC.

Ilez mozna grac Bog'a?

Naprawde dziwie sie ludziom, ktorzy nabili ten 55 poziom odznaczenia-ja umarlbym z nudow w miedzyczasie.

PS: Wyobraz sobie, ze nie mam 10 lat i aktualizacja PB, konfiguracja Firewalla i X-Fire jest dla mnie rzecza oczywista.

PS2: Ta liste pustych serwerow wyswietlil wlasnie X-Fire.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...