Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 12/2012 - zawartość

Polecane posty

Jeśli chodzi o gry na płycie, to jestem bardzo zadowolony, szczególnie z Gothica. Reszta nie za bardzo mnie interesuje. W piśmie pojawiło się kilka ciekawych recenzji. Nie podoba mi sie jednak nowa numeracja pisma. Wolałem gdy były to nazwy miesięcy, a nie numery. To tylko taki szczegół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję to do spoilera, bo jeśli miałbym komuś zepsuć niespodziankę, to nie chcę tego robić:

W następnym numerze jako pełniak na coverze pojawi się

Painkiller Hell & Damnation PL możliwe, że z DLC czyli polska premiera w CDA. Sprawa podobna do tej z Bad Day L.A. tyle, że wtedy była to światowa premiera.

Ja byłem skłonny dać za tę grę prawie 150 zł w wersji na X360 smile_prosty.gif Very nice job, CDA tongue_prosty.gif Oryginał na PC leży zakurzony na półeczce - będzie okazja odświeżyć klasyka tongue_prosty.gif

EDIT: Jak napisali na stronie głównej to już żadna niespodzianka :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miękki się na starość robię. Nomalnie ciepłe kluchy. Niespodziewanie jestem dziś w sklepie, patrzę jest nowe CDA. Waham się, waham i kupuję w końcu. Silna wola wobec ulubionego pisma leży i kwiczy. Tak na szybko po przeglądnięciu numeru:

- To co powiedział Dave. Fani tego gatunku gier będą mieli uciechę. Fajnie też że choć na chwilę powrócono do tradycji z 1999 roku, aby zapowiadać pełniak jaki będzie w następnym numerze.

- Folia dalej czysta - widać całą okładkę - nieźle. I w którym numerze w 2001 roku pojawiła się Klara?? Ja ją kojarzę dopiero od 2003.

- Młodszy brat ucieszyłby się z relacji z turnieju w LoLa. Ja poproszę o relację z WoT.

- Fajne zdjątko Dartha Malgusa w newsach. Duży plus.

- Reklama Gamebooka. Dla mnie WOW - gra i ładnie wydana książka za rozsądną cenę. Dobra propozycja na prezent.

- Oby Hawken w finalnej wersji dawał radę.

- No weźcie. Gra numeru, 6 stron recenzji a nie ma oceny?? To po co ją tak wcześnie wyrywaliście?

- Od czasu gdy nextgenowa FiFA trafiła na PC Qn'ik ciągle jeździ po PESie.

- Fajnie, że dopiero teraz dowiaduje się jak "katastrofalny był Cataclism z WoWa". Czy o pandowym dodatku prawdy dowiem się dopiero przy premierze następnego dodatku??

- Allor nic nie wspomniał o IMHO skopanym kamuflażu w WoT 8.0 (znikające/pojawiające się 5 metrów od ciebie czołgi). Dla mnie minus.

- Recka Torchlight 2 jest wysoce pochlebna. Zaraz odalam demo i sam próbuje.

- Artykuł o graniu w 2017 ma genialne rysunki Otisa. Duży plus

- Dzięki za test tablecików - kupujemy Mantę. Tylko pytanie - jak się na tym pdfy czytało??

- Oczywiście iPhone 5 dostaje 9. chytry.gifrozpacz.gifrozpacz.gif . Np skopane mapy i brak gniazda na karty pamięci nie przeszkadza wcale a wcale.

- Sobowtórka z PoP rządzi tongue_prosty.gif.

Tyle na razie,będę czytać, pewnie coś dopiszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- No weźcie. Gra numeru, 6 stron recenzji a nie ma oceny?? To po co ją tak wcześnie wyrywaliście?

Żeby cię wkurzyć.

- Od czasu gdy nextgenowa FiFA trafiła na PC Qn'ik ciągle jeździ po PESie.

Kiedy upowszechniła się elektryczność, ludzie pewnie jeździli po lampach naftowych i gazowych. :)

- Dzięki za test tablecików - kupujemy Mantę. Tylko pytanie - jak się na tym pdfy czytało??

Na której Mancie? Na 7-calowych tabletach czytanie PDF-ów jest niespecjalnie wygodne.

Tyle na razie,będę czytać, pewnie coś dopiszę.

Nie możemy się doczekać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- No weźcie. Gra numeru, 6 stron recenzji a nie ma oceny?? To po co ją tak wcześnie wyrywaliście?

No tak, nie ma oceny i teraz nikt nie wie czy gra jest dobra, czy nie, no bez sensu, recenzje sie robi po to, zeby na koncu byla ocena.... Drogi Bazylu, na starosc robisz sie nie tylko miekki ale i chyba IQ ci troszke opada :P

- Od czasu gdy nextgenowa FiFA trafiła na PC Qn'ik ciągle jeździ po PESie.

No i?

-

Fajnie, że dopiero teraz dowiaduje się jak "katastrofalny był Cataclism z WoWa". Czy o pandowym dodatku prawdy dowiem się dopiero przy premierze następnego dodatku??

Gem nigdy nie kryl swego stosunku do Cataclysmu, a ze co wnosi jakis dodatek do gry online mozna CALOSCIOWO ocenic dopiero z perspektywy miesiecy (jesli nie lat?) to chyba zadna nowosc?

- Oczywiście iPhone 5 dostaje 9. chytry.gifrozpacz.gifrozpacz.gif . Np skopane mapy i brak gniazda na karty pamięci nie przeszkadza wcale a wcale.

Jako posiadacz smartfona z Androidem powiem, ze o ile mapy to powazny fail (choc tylko dla tych, ktorzy z nich korzystaja) to bodaj 32 GB wbudowanej pamieci jakos brak karty pamieci kompensuja. Ja bym sie czepil raczej o nowe zlacze (wymagana przejsciowka do starych urzadzen), jesli juz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

No mówiłem jeszcze, że całej recki nie czytałem, tylko plusy i minusy. Ale z takimi minusami żaden inny sprzęt by nie dostał 9. Weźcie nie dawajcie ich recenzować Alowi i Hutowi. Obiektywizmu nie ma ale te Applowe "recenzje" Ala mają w sobie tyle wazeliny, że aż oczy łzawią. A 32 GB wydają się dużą ilością ale akurat ta wartość szybko się dewaluuje. Osobiście 32 GB to bym do domu nie doniósł. A wy przecież macie większe banki mp3 niż ja.

I skoro tak wysyłacie recki na metacritica, to co się dziwisz, że ocena w recenzji musi być? Nie wiem na razie na ile % was kochać tą grę :):D:P.

@CormaC

Na tej najtańszej Mancie MID8 jak się pdfy czytało? Bo właśnie po to taki tani tablecik mi się najbardziej przyda - do czytania książek i komiksów. I czy ten najpopularniejszy czytnik ebooków od Amazona też nie ma 7 cali? Mi tyle wystarczy. CormaC ledwo z urlopu wrócił i już tradycyjnie "kormaczy" jak stary metalowiec smile_prosty.gif. Dla mnie dawne narzekanie i złośliwości Elda miały więcej sensu i wdzięku niż CoC. Ale jak już mówiłem, to pewnie dlatego, że już staaary jestem.

P.S. Wszyscy czekają. 8azyliszek prawdę ci powie tongue_prosty.gifsmile_prosty.gifbiggrin_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej najtańszej Mancie MID8 jak się pdfy czytało?

Tak sobie - mały ekran o rozdzielczości 800 x 480, kiepski jakościowo. PDF-y to w ogóle słaby format dla e-booków.

I czy ten najpopularniejszy czytnik ebooków od Amazona też nie ma 7 cali? Mi tyle wystarczy.

Wystarczy, o ile czyta się e-booki w rozsądnych, elastycznych formatach, a nie w PDF-ach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

No mówiłem jeszcze, że całej recki nie czytałem, tylko plusy i minusy. Ale z takimi minusami żaden inny sprzęt by nie dostał 9. Weźcie nie dawajcie ich recenzować Alowi i Hutowi. Obiektywizmu nie ma ale te Applowe "recenzje" Ala mają w sobie tyle wazeliny, że aż oczy łzawią. A 32 GB wydają się dużą ilością ale akurat ta wartość szybko się dewaluuje. Osobiście 32 GB to bym do domu nie doniósł. A wy przecież macie większe banki mp3 niż ja.

Na mp3 to ja mam 80 GB iPoda (i juz powoli sie zapelnia...), telefon sluzy mi do dzwonienia i mam w nim karte 8 GB zapelniona tak w 1/3 gora (i to glownie ebookami i aplikacjami oraz zdjeciami).

I skoro tak wysyłacie recki na metacritica, to co się dziwisz, że ocena w recenzji musi być? Nie wiem na razie na ile % was kochać tą grę smile_prosty.gifbiggrin_prosty.giftongue_prosty.gif.

Ocena bedzie, a jak ktos ma leb na swoim miejscu to polecam DOKLADNA lekture CDA (nie tylko owej recenzji). Domysl sie reszty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Fajnie, że dopiero teraz dowiaduje się jak "katastrofalny był Cataclism z WoWa". Czy o pandowym dodatku prawdy dowiem się dopiero przy premierze następnego dodatku??

Zauważ, że recenzję Cata pisałem ja, a reckę Pand - Gem, stąd różnice zdań. Zresztą, różnimy się też w ocenie MoP. Nie zapominaj jednakowoż, że to gra MMO, ocena premierowa może więc diametralnie różnić się od tego, co dzieje się potem. Za sprawą content patchy gry tego typu żyją, zmieniają się, ewoluują. Z perspektywy czasu patrzeć więc można na kolejne dodatki zupełnie inaczej i w żadnym razie nie jest to przyznanie się do błędu, wtopa czy jakieś ściemnianie dot. oceny - co niesprawiedliwie moim zdaniem tutaj insynuujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I skoro tak wysyłacie recki na metacritica, to co się dziwisz, że ocena w recenzji musi być? Nie wiem na razie na ile % was kochać tą grę smile_prosty.gifbiggrin_prosty.giftongue_prosty.gif.

Na Metacritiku jesteśmy z powodów czysto pragmatycznych, a nie dlatego, że jesteśmy fanami tego serwisu i zawsze marzyliśmy, żeby CDA było w nim obecne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gregorius

To czemu Gem nic nie pisał przy recenzji Cataclismu? Znowu widać jak bardzo brak GW ale ty wystawiasz 9 z istotnych minusów to parę zabugowanych questów i słabe cutscenki. Allor się dopisuje i wystawia 8+. A teraz gem pisze że Cataclism był słaaaby. Stąd moje zaskoczenie i zdziwienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, Bazyli, Bazyli... Brak oceny przy AC III to powrót do korzeni CDA czyli tak jak to drzewiej bywało przy recenzjach (czyli sam wiesz jak...) :P. I jeszcze jedno, Smuggler gdzieś o tym już wspominał nie dawno - nie pamiętam czy na forum, czy na łamach AR - że, nie sztuką jest rzucić okiem na ocenę na końcu w stopce (o! 9 to zagram! O! Tylko 6 - to musi być szrot, nie ruszam!) i podjąć decyzję czy gra jest dobra czy nie, lecz sztuką jest samemu z pomocą recenzji i danego redaktora wyciągnąć wnioski i mieć własne zdanie. Reasumując jest to tzw. czytanie ze zrozumieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

To może czytaj uważniej mój pierwszy post. Przecież to tylko pierwsze wrażenia po szybkim PRZEGLĄDNIĘCIU CDA. Jakbym to robił np. w Empiku to byłbym zawiedziony brakiem oceny. Zresztą takie umowy z dystrybutorami - damy wam grę do recenzji przed premierą ale MUSI mieć ocenę powyżej 90% albo wcale to mi przypomina sprawę Drivera 3. I NIKOMU NIC NIE INSYNUUJE! Po prostu dawno czegoś takiego nie było. Stalkerowi czy Killzone wystawiliście normalną ocenę z plusami i minusami bez żadnych ceregieli.

Zadałbym pytanie gemowi ale temat z pytaniami do niego jest ZAMKNIĘTY. Więc jak zapytać??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może czytaj uważniej mój pierwszy post. Przecież to tylko pierwsze wrażenia po szybkim PRZEGLĄDNIĘCIU CDA. Jakbym to robił np. w Empiku to byłbym zawiedziony brakiem oceny. Zresztą takie umowy z dystrybutorami - damy wam grę do recenzji przed premierą ale MUSI mieć ocenę powyżej 90% albo wcale to mi przypomina sprawę Drivera 3.

To była inna sytuacja. Nie było umowy "albo 9/10, albo bez oceny".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu numeru stwierdzam:

-brak oceny mnie dziwi, ale zawsze jest to urozmaicenie.

-ciekawa niespodzianka z Painkillerem

-test o tabletach wyszedl Wam średnio- liczyłem na coś lepszego.

Numer wygląda ciekawie- przeczytam go wieczorem i zobaczę jaki będzie efekt końcowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-test o tabletach wyszedl Wam średnio- liczyłem na coś lepszego.

Uwielbiam teksty "wyszlo srednio, liczylem na wiecej". :/ Prosze o KONKRETY. zebysmy mogli wiedziec co sie wam nie podoba, i uwzgledniac to w kolejnych testach. To jakbys dostal klasowke bez zaznaczenia bledow i ocena "1". ..ALe za co? "A bo liczylem, ze sie bardziej postarasz, stac cie na wiecej". Tja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek przed pracą jeszcze leci do kiosku po CDA, otwiera w aucie, by sprawdzić, jak jego ulubione pismo o grach oceniło AC3 (pre-order złożony już dawno) i tu taka niespodziewajka :D Samego tekstu nie miałem jeszcze czasu przeczytać. Jak wrócę do domu po pracy, uczynię to. Ale trochę się zawiodłem. Po co wyciągać do recenzji grę i nie ocenić jej w typowy dla pisma sposób?

W przyszłym miesiącu napiszcie drugą recenzję i ocenicie ACIII na podstawie wersji PC? Czy jak? Nie wiem jaki procent czytelników miał podobne odczucia zaglądając po raz pierwszy do pisma dzisiaj. Mam jednak wrażenie, że nie jestem odosobniony ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...