Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Deathdealer

Rozwiązany: Kane & Lynch 2: Dog Days - gra wyłącza się w menu

Polecane posty

Mam ogromny problem z grą Kane & Lynch 2: Dog Days. Zaznaczam na wstępnie, że nigdy od premiery czegoś podobnego nie miałem.

Gra wywala się do pulpitu zaraz po pojawieniu się menu głównego. Wszystko działa do momentu kiedy nie naciśnie się "konsolowego start" na początku. Czasami trochę dłużej potrwa zanim się wyłączy - zdążę poklikać po menu, czasami natychmiast.

Szukałem rozwiązań po internecie i żadne mnie nie satysfakcjonuje. Jedno pomaga - przejście w tryb offline na steamie, ale to nie rozwiązuje problemu bo ja chce pograć w tryb multiplayer, a w ten sposób się nie da. Reszta rozwiązań dla mnie nie działa.

Znalazłem kilka wątków dot. problemu min. te tutaj dwa poniżej

1. http://forums.steamp...d.php?t=2615307

2. http://segmentnext.c...-freezes-fixes/

3. http://forums.eidosg...ad.php?t=125851

Nie działa w moim przypadku:

1. reinstalacja gry

2. sprawdzanie poprawności plików

3. zmiana języka gry w steamie

4. reinstalacja sterowników graficznych

5. tworzenie nowego profilu w windowsie

6. uruchamianie gry jako administrator

7. uruchamianie gry w trybie zgodności

8. podmiana plików wrap_oal.dll i OpenAL32.dll (jak sugerugą) - tzw. UT3 Sound Fix

9. uruchamianie gry bezpośrednio z ikony - nie poprzez steam

10. nie instalowanie dodatków DLC

11. wyłączanie antywirusów, firewali itp.

12. zmiana ustawień graficznych i dźwiękowych

Pomaga wyłącznie przejście w tryb OFFLINE, ale ja chce pograć w tryb multiplayer! Nie próbowałem narazie reinstalacji systemu, bo chce by to była ostateczność. Zaraz wyjdzie gra w magazynie we wtorek i odnosze wrażenie, że poleje się fala problemów na maile i forum.

PS: W ogóle jakieś chore błędy dzieją się z sterownikami nVidi od wersji 301. Wcześniej przy Seri 2xx takich problemów podczas instalacji/reinstalcji z nimi nie było, a teraz nie chcą się poprawnie zaisntalować - czy to może być wina tego?

Spróbuje znaleźć w jakiś sposób starsze sterowniki nVidi 2xx może to pomoże i zdam raport

EDIT [ROZWIĄZANIE PROBLEMU]

Rozwiązań jest dwa

Pierwszy łatwiejszy - dla osób, którym NIE zależy na multiplayerze

1. Wejdź w Steam, w zakładkę Biblioteka, Społeczność, czy cokolwiek innego co otworzy duże okno.

2. Z menu u góry wybierz Steam > Przejdź w tryb offline

3. Możesz uruchomić grę i wszystko zadziała, ale nie będziesz mógł grać w tryb multiplayer

Drugi trudniejszy - dla osób którym zależy na multiplayerze (dzieki AndrewK)

1. Włącz grę

2. Poczekaj aż pojawi się ekran "Press Enter / Naciśnij Enter"

3. Rozłącza kabel od routera, bądź kombinacją ALT+TAB zejdź do pulpitu i rozłącz połączenie internetowe poprzez aplikację

4. Wejdź z powrotem do gry, i naciśnij Enter

5. Poczekaj aż załaduje się stan gry i pojawi się po menu, odczekaj chwilkę

6. Włącz z powrotem kabel do routera, bądź włącz połączenie internetowe w aplikacji jeżeli w ten sposób rozłączałeś się z internetem

7. Gra przez chwile może pokazywać komunikaty po wejściu w Grę Sieciową, że Steam jest offline, ale jak tylko połączenie się ustabilizuje, wszystko zacznie spokojnie działać

8. Powtarzaj krok za każdym razem, gdy chcesz zagrać w tryb multiplayer, jeżeli chcesz pograć wyłącznie w single - zadowól się sposobem powyższym, mniej problematycznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ten sam problem mam, dochodzi u mnie tylko do momentu widoku opcji i następuje błąd aplikacji KL2.exe. Po raz nty robię reinstalkę steama, czyszczę rejestr i to samo. Nigdy w życiu nie miałem czegoś takiego . Jeśli ktoś wie jak pomóc to dołączam się do prośby o pomoc.

Posiadam XP SP 3 32 bit. Dziwna sprawa, nawet wywala po ściągnięciu ze steama, to już naprawdę jest dziwne ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoja, mam ten sam problem :/ W pierwszą część też nie mogłem grać dopóki nie zmieniłem swojego radka na dżiforsa. Dajcie znać jak ktoś znajdzie rozwiązanie na ten problem, które nie będzie wymagało kupna nowego komputera/wymiany połowy bebechów w kompie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje ten sam problem, Steam w trybie online powoduje crash gry w ciągu 2s po wejściu do menu. Nie pomogły rady z zagranicznych forów, takie jak:

- reinstalacja gry (ściągnięcie wersji ze Steama także)

- reinstalacja Steam'a

- odpalanie w trybach zgodności oraz jako admin (zarówno steam.exe jak i kl2.exe)

- instalacja starszych sterowników do karty graficznej

- instalacja starszych sterowników dźwięku, w tym biblioteki OpenAL (sztuczka z wklejaniem .dll do katalogu gry też nie pomaga)

- wyłączenie automatycznych aktualizacji gry, oraz wyłączenie dostępu do społeczności Steam dla KL2.

- wyłączenie wszelkich programów typu antywirus, firewall (w tym zapory Windows)

- odpalanie gry na najróżniejszych ustawieniach graficznych (kombinowałem z każdą opcją)

Pomaga jedynie odcięcie Steam'a od internetu (albo tryb offline, albo zablokowanie komunikacji z internetem w firewallu). Uniemożliwia to jednak granie w trybie kooperacji, na którym najbardziej ludziom zależy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, "a nie mówiłem", że się poleje fala pretensji? :D

Jak pisałem - mnie od zawsze Multiplayer chodził, dopiero od niedawna coś się zch****ło, podobno to wina Steama, który "zmienił strukturę plików" cokolwiek by to miało znaczyć.

dlaczego cda nie zabiera głosu w tej sprawie że połowa graczy wogóle nie może zagrać w gre, bo wersja polska w grze wcale nie jest najważniesza.

Już wcześniej "przedpremierowo" pisałem o tym problemie w innym dziale dla CDA. Ale oni go poporstu usunęli, całkowicie ignorując.

W końcu jest tyle lepszych gier z trybem wieloosobowym, że ten można sobie podarować.

Sprzeciw. Jest unikatowy i to stanowi o jego jakości. Pozatym powinieneś spróbować zanim wypowiesz sie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że problem na 99,999% jest związany z komunikacją z jakimś serwerem przy wchodzeniu do menu (na co wskazuje fakt, że jeśli zablokujemy możliwość tej komunikacji, gra działa), wpadłem na pomysł poradzenia sobie z tym fantem:

1, Włączamy grę, na ekranie PRESS ENTER robimy co trzeba, następnie pokazuje się ten czarny ekran z wiadomością "Blablabla zdarzenia nie są prawdziwe itp." NIE POMIJAMY TEGO EKRANU, nic nie klikamy, tylko zrzucamy grę na pasek, WYŁĄCZAMY połączenie z internetem (w moim przypadku banał, odłączenie WiFi).

2.Przełączamy się na grę, naciskamy dowolny klawisz żeby pominąć ten ekran, gra wchodzi do menu. Jako że nie ma połączenia, gra nie wywali się. Upewniamy się dodatkowo czekając kilka sekund ;)

3. Znów zrzucamy na pasek w celu ponownego połaczenia się z internetem.

4. Przełączamy na grę i gramy.

I teraz to co najważniejsze, Steam nie traci w ten sposób połączenia, więc da się założyć grę, ale nie mam jak dziś sprawdzić coopa. Nie ma też gwarancji że gra nie spróbuje za jakiś czas ponowić tej felernej komunikacji z początku i wszystko pójdzie na marne. Do przetestowania!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że problem na 99,999% jest związany z komunikacją z jakimś serwerem przy wchodzeniu do menu (na co wskazuje fakt, że jeśli zablokujemy możliwość tej komunikacji, gra działa), wpadłem na pomysł poradzenia sobie z tym fantem:

1, Włączamy grę, na ekranie PRESS ENTER robimy co trzeba, następnie pokazuje się ten czarny ekran z wiadomością "Blablabla zdarzenia nie są prawdziwe itp." NIE POMIJAMY TEGO EKRANU, nic nie klikamy, tylko zrzucamy grę na pasek, WYŁĄCZAMY połączenie z internetem (w moim przypadku banał, odłączenie WiFi).

2.Przełączamy się na grę, naciskamy dowolny klawisz żeby pominąć ten ekran, gra wchodzi do menu. Jako że nie ma połączenia, gra nie wywali się. Upewniamy się dodatkowo czekając kilka sekund wink_prosty.gif

3. Znów zrzucamy na pasek w celu ponownego połaczenia się z internetem.

4. Przełączamy na grę i gramy.

I teraz to co najważniejsze, Steam nie traci w ten sposób połączenia, więc da się założyć grę, ale nie mam jak dziś sprawdzić coopa. Nie ma też gwarancji że gra nie spróbuje za jakiś czas ponowić tej felernej komunikacji z początku i wszystko pójdzie na marne. Do przetestowania!

Stary jesteś genialny :) DZIAŁA! Że też nie wpadłem na takie banalne rozwiązanie. Kolejny raz potwierdza się zasada "najprostsze rozwiązania, najlepsze."

Po rozłączeniu internetu, wejściu w menu, podłączeniu - pojawia się chwile komunikat, że steam jest offline, ale wystarczy chwilkę odczekać i wszystko działa!. You made my day.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...