Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Ostatnio zmieniłem kartę z Gigabyte 7600GT 256MB Silent Pipe II na Palit 9600GT 512MB. Wszystko było fajnie do póki nie zainstalowałem nTune i postanowiłem sobie trochei podkręcić grafę. Użyłem automatycznego OC "dostrój system" a że po tym podkręcaniu zawieszał się 3d Mark 2006 (obraz się zamrażał) to odpuściłem i zostawiłem standardowe zegary. Teraz mam bardzo dziwny problem, gdy włączyłem 3d marka wszystko jest fajnie bez żadnych artefaktów i błędów, aż nagle akcja się zatrzymuje i po chwili pojawia się na całym ekranie "płaska rozłożona tekstura" żołnierza (tak jakby jego wszystkie rzuty poziome i pionowe) otoczona rozmazanym fioletowym migającym tłem. Mam zainstalowany sterownik od nvidii w wersji 178.24. Ktoś może wie, w czym tkwi problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich... Mam problem z nową grafiką mianowicie Asus AH 3650 SILENT ( AGPx8 ) Karta zawiesza komputer podczas startu systemu, a dokładniej zawiesza kontrolery ATA na płycie... Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić, może jakieś ustawienia biosu lub coś innego

Płyta główna - Abit NF7 v2.0

Bios - 11.20.2004r

Chipset - NF2 Ultra400

PS- Jeśli odinstaluję Grafikę komp startuje normalnie, na sterownikach v8.452 jak i na 8.476 nie działa.

Bo zmiana z AH3650 (AGPx8 ) na EAH3650 ( PCI-E ) też nie pomaga... a innych sterów nie można zainstalować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takiego kompa:

Procesor: AMD X2 4800+ @ 2,75

Płyta główna: Asus M2N-Sli Deluxe nforce 570

Ram: 2x1GB Geil dual ultra 800mhz

Karta: ATI Radeon 4850 od Asusa(wersja Top) 512mb

Dysk: Seagate 320Gb 16mb

Karta muzyczna: Sound Blaster Extreme Gamer

System: XP 32 bit SP2

Problem powstaje podczas podłaczenia kompa do TV samsung 46" A656 100hz Full HD, polega on na tym, że wczytuje mi się Windows, ukazuje mi się pulpit przed oczyma po czym włącza mi się niebieski ekran z informacjami, że system windows zostanie zamknięty po to by nie został uszkodzony, jeżeli problem się powtarza należy przejść do trubu awaryjnego itd.

Na moim monitorze wszytko działa(Samsung 971p 19")

Komputer był podłaczony do TV kablem DVI-D-sub, nie posiadam jeszcze HDMI.

O co chodzi??

Z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jakiejkolwiek instalacji z płyty, instalacja zawiesza mi się mniej więcej w połowie, napęd tak jakby się wyłącza, i nic się nie dzieje. Przy próbie ponownego wczytania płyty (nieważne czy zamknąłem już zawieszoną instalację czy jeszcze nie), również nic się nie dzieje, nie widzi płyty. Pomaga dopiero restart i oczyszczenie rejestru z poprzedniej instalacji. Żeby coś zainstalować, muszę kopiować wszystkie pliki na dysk i instalować z dysku. Mam viste <_< ultimate 32bit, napęd LiteOn DVDRW+/- H-20A4P(nagrywarka), reszta sprzętu w sygnie. Co robić??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na blue screenie wyświetlają mi się takie informacje:

Podjęto próbę wykonania pamięci niewykonalnej

Informacja: STOP: 0x000000FC (0xA7BB3C40,0x45815963,0xA7BB3B7C,0x00000001)

To odnośnie tego wątku na temat podłaczenia kompa do TV 4 posty wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy komputerze:

GeForce 5200 MX, Pentium 3, 512 Mb RAM.

Występuje potworny błąd. w czasie grania w niektóre gry grafika mi znika, albo tekstury się psują. gdy nie gram wystarczy by ekran mignął na 1 sek. i grafika się psuje. dziwne jeszcze że np. Crashday mi się nie psuje, a Morrowind bardzo często.

Niedawno wymieniałem chłodzenie na procesorze i w sierpniu reinstalowałem Windowsa Xp professional.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy nie gram wystarczy by ekran mignął na 1 sek. i grafika się psuje.

Czyli w systemie też występuje problem, tak?

Którą masz wersję sterowników? Próbowałeś zmienić je na inne (ale nie najnowsze, tylko te starsze, bardziej nadające się dla Twojej karty)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem dziś kompa i mam coś takiego : lista dysków, procek i poniżej napis :

"Warning! Now System is in Safe Mode

Please re-setting CPU Frequency in the CMOS setup"

i mam 2 opcje :

włączyć system albo dać setup.

Co to wogóle jest? Ost. tylko instalowałem sterowniki do karty graf. ale rano komputer się włączył bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę mój problem tak(oczywiście kontynuacja poprzedniego): uruchamiam komputer, włącza się windows, jeżeli nie chce mi się grać, korzystam z internetu, po pewnym czasie (czsami po minucie, czasami po kilku godzinach) na 1 sekundę wyłącza się sam ekran (robi się czarny) i wtedy grafika się p$#^*&. grafika w morrowindzie wtedy wygląda mniej więcej tak (przepraszam za jakość, ale inaczej by się nie dało jak z komórki):plik 1,2,3 pokazują jak wygląda gdy się schrzani jak nie gram, a 4,5 w czasie grania

post-55327-1228051297_thumb.jpg

post-55327-1228051333_thumb.jpg

post-55327-1228051397_thumb.jpg

post-55327-1228051515_thumb.jpg

post-55327-1228051573_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Potrzebuję pomocy, rady.

Otóż, mam następujący problem z komputerem:

Grając w jakąkolwiek grę ( od Might & Magic VI po Gothica 3) komputer wyłącza się po jakiś 5 minutach gry. Po takim wyłączeniu nie da się ?od razu? włączyć kompa bo się wyłącza już na etapie ?czarnego ekranu? , tuż przed ładowaniem systemu. Sprawdzałem jak to jest z temperaturą procesora. W stanie spoczynku temp. wacha się od 6 ? 16 stopni. Po takiej awarii o której piszę procesor ma koło 45 stopni. Co ciekawe temperatura nie spada z biegiem upływu czasu. Jedyna metoda na ochłodzenie to wyłączyć kompa na jakies 30 minut. Wtedy temp wraca do normy. Komputer nigdy się nie wyłączył poza graniem.

Jest jeszcze jedna dziwna rzecz: od czasu kupna sprzętu, (czyli około roku) takie wyłączenie zdarzało się co jakiś czas, ale tylko przy grze Gothic 3, więc zrezygnowałem z oddaniem kopma do reklamacji, ponieważ myślałem, że może to wina gry. Wiedźmin, Oblivion i inne wymagające giery śmigały jak złoto. Od jakiegoś tygodnia to się zmieniło.

Podaje parametry:

Athlon 4800+ (2,500 Mhz x2) ,

GeForce 8800 GTS (640 ram),

2 gb Ram OCZ Dual Channel,

Motherboard: Gigabyte GA-M57SLI-S4

Zasilacz: Chieftec 500 W

System: Win xp sp2

Może macie jakiś pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może go poprostu wyślij na reklamacje? O ile taką masz.

No wiesz, właśnie chodzi mi o to żeby to załatwić bez reklamacji. Nie mam zastępczego kompa, potrzebuje go do pracy, gierki to dodatek. Myślałem, że może jest jakaś metoda aby zbadać np. co nawaliło. Gdybym wiedział na 100% to kupiłbym tą część po prostu, bo nie mam czasu na reklamacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostalem skierowany tutaj wiec powtorze swoj post z innego tematu:

Po modernizacji kompa po poczatkowych problemach z brakiem drugiej wtyczki zasilania 6-pin do karty graficznej (kupilem przejsciowke i jest ok) teraz doszedl nowy.

Otoz co kilkanascie minut pojawia sie dziwne drganie obrazu - poczatkowo minimalne, stopniowo sie nasila a po 2-3 minutach przestaje. Wyglada to troche tak jak dawniej drgal obraz monitora gdy dzwonila komorka postawiona obok niego.

Odsuwalem juz glosniki, ruszalem monitorem, kablami, zmienialem przejsciowke z monitora do karty (analog-dvi), sterowniki i nic nie pomaga. Co ciekawe - wobec problemow z brakiem wtyczki zasilania przez jeden dzien bawilem sie na starej karcie graficznej i problem nie wystepowal.

Czy macie jakies pomysly? Czy pozostaje mi przetestowanie karty u kogos (co w moim przypadku nie jest latwe) i ewentualna reklamacja karty?

Ahh bylbym zapomnial - karta to Radeon Power Color 4870 1GB, zasilacz Antec 450W, monitor LCD, reszta w sygnaturce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...