Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

Witam, mam następujący problem z grafiką ,

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9b6e9c3c2d982243.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5e21f65712a18f6e.html

tekstury wariują albo nie wyświetlają się. Problem pojawił się po formacie komputera, przed nim działał normalnie występuje większości nowych gier np g3, F.E.A.R wyjątkiem był ET-QW w starszych grach np Hitman Kontrakty, Operation Flashpoint nie występuje. Szukając rozwiązania znalazłem informacje ze najprawdopodobniej mam ustawną prędkość AGP zamiast X4 mam X8 i mam to zmienić w BIOSie. I tu zaczyna się problem, bo nigdzie nie ma takiej opcji jedyne co wyszukałem, to możliwość zmiany AGP na PCI. Przeczytałem ,że jest też możliwos uruchomienia przez Windows jednak nie było opisane jak to zrobić. Tak czy inaczej prosiłbym o rozwiązanie problemu.

Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 3

BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG

Intel? Celeron? CPU 2.80GHz

1024MB RAM

DirectX 9.0c

GeForce 7600 GS

W załączniku dodaje raport dxdiag, z góry dziękuje za pomoc

DxDiag.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem bardziej natury kosmetycznej.

Przy przedswiatecznym sprzataniu odlaczalem kable od kompa z wiadomych powodow. Po ich ponownym podlaczeniu przy kazdym starcie systemu, windows wyszukuje mi polaczenie z netem(wczesniej bylo one ustawiane automatycznie) no i wyswietla komunikat, ze stan polaczenia lokalnego jest :

"Ograniczony lub nie posiada lacznosci" mimo ze transfer jest normalny i sam internet dziala. Domyslam sie, ze to skutek braku ustawienia sie adresu MAC modemu, jednakze nie wiem jak go zrestartowac bo na samym modemie nie ma odpowiedniego przycisku. Czy mozliwe jest to, ze bede musial restartowac router (siec domowa dziala poprawnie)?

Model modemu to Motorola Surfboard SB5100E.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikal, AGP z X8 na X4 możesz zmienić w programie RivaTuner. Miałem kiedyś (3 tygodnie temu :P ) ten sam problem, o którym pisałem kilka(naście) stron temu. u ciebie będzie z tym łatwiej bo np. ja musiałem wymienić kartę Gainward GeForce 5200 MX na GeForce 4 MX. I teraz problemu z teksturami nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do programu to nie działa, prawdopodobnie rzeczywiście karta może się przegrzewać, ale przed formatem spokojnie pykałem w F.E.A.R,a pudło nie nagrzewa się zbytnio .a takie artefakty pojawiają się niezależnie od moment gry i w panelu (przynajmiej tym który ja mam) nie ma możliwośći zmiany AGP. Model płyty to 8S648FX-RZ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Mam teraz inny, wkurzający problem, który powstał od zainstalowania GTA IV. Otóż, gdy instalowałem GTA IV, .NET Framework 3.5 chyba nie zainstalowałem i zaciął mi się komputer. Teraz przywracałem system i coś sknociłem i nie da się cofnąć do jakieś wcześniejszej daty. Mówiąc krócej: Każdy program, gra i inne gdy włączę, to od razu albo zwieszka, albo restart kompa tyle że nie pojawienie się Blue Screen, to ino czarny ekran i restart komputera;p Miesiąc temu wymieniałem części. Oto mój sprzęt:

System operacyjny: Microsoft Windows XP Home Edition Wersja 2002 Dodatek Service Pack 3 ale go właśnie skasowałem, bo wydawało mi się, że to przez niego ale myliłem się. Teraz mam Service Pack 2,

Procesor: Intel® Core 2 Duo2 Duo CPU E7300 @ 2.67GHz,

Pamięć RAM: 2048MB RAM,

Płyta główna: Asus P5Q PRO

Karta graficzna: Nvidia GeForce 8600GT 256MB, 128Bit,

Dysk twardy: 250GB

Zasilacz: Qoltec 450W (nie pamiętam pełnej nazwy)

Z góry dziękuje!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z grafiką rozwiązany, wystarczyło odinstalować najnowsze sterowniki i zainstalować te, które dostałem na płytce z kartą. Wcześniej też tego próbowałem, ale dopiero za drugim razem pomogło.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że skasowałem CCleaner, GTAIV, ale to nic nie dało. A co do formatu ja nie umiem formatować i nie mogę, a moi rodzice nie mają czasu na ponowne formatowanie;(

Restartujesz komputer z włożonym windowsem do ROMu. W nowych kompach masz auto boot cd najczęściej. Często jest napisane coś w rodzaju "dowolny przycisk spowoduje uruchomienie systemu z płyty". Naciskasz Enter lub coś... Robisz sobie pełną instalacje z formatowaniem lub usuwasz partycje. To nie jest takie trudne. Możesz też wejść do DOSu (tu już jest różnie z guzikiem ;p) i napisać fdisc będąc na dysku z systemem

----------------

ew. spróbuj Debugging Tools ze strony Microsoftu, ale skoro nie masz blue screenów to może nie zadziałać (jeśli go szukasz dałem link do stronki na której jest to b. dobrze wytłumaczone po kolei co i jak)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma jakiegoś programu, co by usunęło ten problem albo coś, formatowanie trochę zajmię i jeszcze stery trza zainstalować i inne rzeczy... Jeśli znajdziecie jakiś program, co mógłby załatwić ten problem piszcie!

-----------------------------

A co do tego co napisałeś poniżej spróbuje.

A gdzie masz ten link?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to będzie trochę więcej niż problem ale nie chce mi się w 4 tematach wypowiadać :)

Zmieniam pytanie:

Czy uszkodzony dysk może blokować boot-owanie systemu ? bo jak dysk jest odłączony to wszystko się boot-uje jak należy a jak go podłącze wyskakuje komunikat:Boot disc failure...

Komp:

Płyta główna: Asus A7V

Procesor: AMD Athlon 1000mhz

Ram: 256 mb

Grafika: GeForce 2 32mb

Napędy: HP nagrywarka i zwykły

Zasilacz:bodajże 400W

I mam jeszcze pytanie jaki dysk maksymalnie obsługuje ta płyta główna bo jutro jadę na giełdę i chce kupić wiatraczek i dysk do sprzętu powyżej :)

I jeszcze jedno pytanie jak można maksymalnie upgrade-ować sprzęt z tą płytą główną ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem tego rodzaju:

Na gwiazdkę dostałem komputer Sensilo CDA Eko XII.4

Niby wszystko spoko, chodzi jak burza, ale...

Coś jest nie tak z internetem tz. nie ma go. Przy porcie RJ-45 LAN port są dwie diody. Jedna odpowiedzialna za Connection/Speed LED świeci się nieprzerwanie, więc jest dobrze, ale druga, Activity LED miga.

W instrukcji jest coś takiego:

Activity LED

State: Description

Blinking: Data transmission or receiving is occuring

Off: No data transmission -||-

Z internetem jest wszystko okey, bo przecież z niego pisze tego posta, tylko z innego kompa :)

Help...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma poważny problem, zakupił od mnie moją starą karte graficzną, jest to radeon X1950pro od asusa 256mb DDR3 pod złącze PCI x16, problem polega na tym że gra np w Wiedźmina z jakąś godzinkę i nagle monitor robi się czarny a komputer pracuje i nic wtedy nie można zrobić, nawet zrestartować kompa, pomaga dopiero wyłączenie i włączenie zasilacza.

Im wyższe detale tym krócej można grać, powstaje ta sytuacja powyżej.

Co do tej pory zrobiliśmy:

Wgranie najnowszych sterowników 8.12(ale nie pomogło)

Pokręcenie coolera karty na 100% jego działania(nie pomogło)

Nie sądze żeby to była wina zasilacza bo u mnie na 350w dobrze chodziła,a on ma taki sam(nie wiem jakiej firmy)

Jakieś pomysły??

Z góry dziękuje za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie/Panowie!

A o takich cudach słyszeliście (??) :

Od razu powiem ze to nie mój problem bo pewnie nie byłbym w stanie tego pisać (zaraz będzie wiadomo dlaczego).

Więc: Komp wyłączony po chwili włącza się sam!!!!! po załadowaniu XP'ka i upływie ok. 30sekund komp SAM się wyłącza i tak w kółko :(

PS>Koledze pierwszy raz zdarzyło się to w nocy po obejrzeniu jakiegoś horroru :D Możecie sobie tylko wyobrazić jak był przerażony :D:D:D (Twierdził ze "kompa opętało !!??!" :D:D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uszkodzony dysk może blokować boot-owanie systemu ?

Tak, ale może to też być zła konfiguracja zworek czy uszkodzona taśma.

I mam jeszcze pytanie jaki dysk maksymalnie obsługuje ta płyta główna bo jutro jadę na giełdę i chce kupić wiatraczek i dysk do sprzętu powyżej :)

Płyta na pewno poradzi sobie bez problemów z dyskami o wielkości do 137GB. Czy z większymi da radę - nie wiem. Miałem płytę z tego okresu, ale na innym chipsecie i dysk 200GB był obsługiwany, tylko że powyżej 137GB prędkości zapisu i odczytu drastycznie spadały (tak jakby ta część dysku nie pracowała w trybie DMA 5 tylko PIO 4).

I jeszcze jedno pytanie jak można maksymalnie upgrade-ować sprzęt z tą płytą główną ??

Zmienić procek na szybszego athlona, dodać pamięć, wymienić grafikę. Tylko pytanie: czy warto? Moim zdaniem nie - bo jest to reanimacja trupa. Lepiej pozbierać trochę grosza i wymienić wszystko.

NightPlayer -> Na 99% zasilacz. Miałem dość podobnie, tyle że sam się nie wyłączał.

Podmień na inny i zobacz jak będzie. Jak diagnoza się potwierdzi to zakupy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kompem, czasami się resetuje i dziwnie piszczy w okolicy Chipsetu (o ile się nie mylę), zwłaszcza jak leci intro w Wiedźminie i Herosach V, a i w tym momencie najbardziej się grzeje.

Cały komp się dziwnie grzeje ponieważ w herosach/Wiedźminie tep. karty graficznej osiąga 74 C, a w fallout'cie 3 utrzymuje się na poziomie 60 C(oczywiście wszystkie te gry na full), z kolei w pierwszym przypadku chipset się nagrzewa do ok. 50 C (i tu chyba następuje reset), a w drugim do 45 (a to jest granica w której alarm się włącza). Zauważyłem że procesor osiąga 50 C.

Moja konfiguracja:

C2D E8400

Gainward gtx260(core216)

Asus P5Q

RAM 2x2GB Kingston 800 CL6

HDD Seagate 500GB SATA 32MB

Obudowa Cooler master elite 331

Zasilacz AMACROX Warrior 500

Jak ktoś wie o co biega to niech, bo sprzęt drogi a nie chodzi poprawnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakiś duży wentylator (nie do kompa tylko taki zwykły) to otwórz obudowę i ustaw wentylator tak, by wiał na płytę główną. Jeśli gry nie będą się wysypywały, to masz odpowiedź - winne jest przegrzewanie. Wtedy pozostanie ustalić, co się przegrzewa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jest OK, ale netu nie ma?

Na pewno nie zapomniałeś podać providerowi adresu fizycznego karty sieciowej? Albo, jeśli masz osobną sieciówkę, wyłączyć tę zintegrowaną w BIOSie?

1. Mógłby mi ktoś przetłumaczyć na Polski: podać providerowi adres fizyczny karty sieciowej??? Nic takiego nie robiłem Oo. Jak to zrobić?

2. Mam zintegrowaną sieciówkę.

Znalazłem takie coś: http://forum.idg.pl/ogolne_sprzet-f58-zmia...wej-t18168.html

O to chodzi? Jeśli tak to proszę o objaśnienie tego jeszcze bardziej tz. co po kolei mam zrobić, bo jak wchodzę (na starym kompie, ale na nowym jest przecież coś podobnego, nie?) to mam takie coś: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bc1c9ad5ddcc6a3c.html co mam tam zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem że podzas włączania lub po kilku chwilach grania jakiejkolwiek gry wywala mnie do pulpitu lub wyskakuje błąd lub rsetuje sie komp.Z różnymi programami jest to samo. System był instalowany niecałe 2 tygodnie temu. Mój brat stwierdził że to wina karty graficznej dlatego przywiózł mi swoją ale problem nadal istnieje, ale ja myśle że problemem może być przegrzewający się chipset na kórym zamiast orginalnego wiatraczka znajduje się radiator. Wiatraczek wysiadł i dlatego wymieniłem -radiator nie jest gorący tylko lekko ciepły.

Specyfikacja kompa:

Athlon XP1700+

Gigabyte ga-7vax

256 mb RAM DDR 166MHz

Stara karta geforce 4 mx 440 stery: 43.45

Now to natomiast Radeon 9100 stery: catalyst 4.8

Huntkey 300W

Dysk segate baracuda 40GB

Widows xp sp2

Jeśli potrzebne będą jeszcze jakieś informacje to podam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonygg -> Czy ten inny komputer, o którym wspominasz w pierwszym poście, to komputer który był wcześniej podpięty u Ciebie do netu?

Czy połączenie sieciowe na kompie z działającym netem ma przypisane w ustawieniach konkretne IP oraz bramę?

Jeśli tak, to pewnie jest tak jak już Alaknar napisał. Tzn Twój dostawca internetu ma ustawione, że dla konkretnego adresu IP przypisany jest konkretny, unikalny adres karty sieciowej (tzw MAC). Łącząc się z innej sieciówki, serwer dostępowy odmawia Ci połączenia, bo MAC mu nie pasuje. W tym wypadku musisz skontaktować się z Twoim dostawcą i poinformować go o zmianie MAC adresu karty.

Kamislav -> Wyskakuje Ci błąd - jaki? Podaj konkretną treść. Skoro podejrzewasz przegrzewanie, to spróbuj otworzyć obudowę i zrobić jej nawiew zwykłym wentylatorem jeśli posiadasz.

Jeśli masz od kogo pożyczyć zasilacz, to podmień i zobacz jak będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...