Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Typer Ekstraklasy 2012/2013

Polecane posty

Zagłębie Lubin 1:0 Jagiellonia Białystok

Zagłębie wykorzysta atut własnego boiska oraz nierówną grę zespołu z Białegostoku

Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 Legia Warszawa

Legia musi ten mecz wygrać, aby odzyskać zaufanie kibiców. Podbeskidzie nie ma silnego składu w porównaniu do Legii na której ciązy wielka presja

GKS Bełchatów 1:0 Widzew Łódź

Bełchatów w porównaniu do jesieni gra dobrą piłkę. Obstawiam niespodziankę. gdyż GKS nie ma nic do stracenia

Ruch Chorzów 0:1 Śląsk Wrocław

Ruch mnie zawodzi. Nie sprosta solidnemu Śląskowi, ktory walczy o udział w pucharach

Polonia Warszawa 1:1 Wisła Kraków

Polonia pomimo osłabień gra solidnie. Wisła musi odzyskać zaufanie u fanów. To sprawi, że mecz będzie zacięty i skończy się podziałem punktów

Pogoń Szczecin 2:1 Piast Gliwice

Piast gra średnio na wyjazdach. Pogoń gra solidną piłkę i ma atut własnego boiska

Górnik Zabrze 2:1 Lech Poznań

Obstawiam niespodziankę. Pomimo porażki z Jagiellonią- Nawałka będzie wiedział jak zmobilizować swoich piłkarzy. Kolejny argument- będę na tym meczu na stadionie smile_prosty2.gif

Lechia Gdańsk 0:0 Korona Kielce

Mecz zespołów w którym ciężko wskazać faworyta. Zanosi się na remis

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 0-0

Mecz-zagadka. Zagłębie przystąpi do tego spotkania w niekompletnym składzie, natomiasst Jagiellonia jest bardzo nieprzewidywalną drużyną. Stawiam na podział punktów po ciekawym widowisku.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 0-2

Nie jest wielką tajemnicą, że z Ul. Rychlińskiego nie wywozi się punktów ot tak, bez wysiłku. Jednak po drugiej stronie boiska wystąpi jeden z pewniaków do tronu. Podbeskidzie nie podda się łatwo, ale będzie musiało uznać wyższość rywala.

GKS Bełchatów - Widzew Łódź 0-1

Bełchatowianie już praktycznie są poza najwyższą klasą rozgrywek, jednak dalej zażarcie walczą o każdy punkt. Ta postawa bardzo mi się podoba, jednak w roli faworyta tego meczu widzę drużynę z Łodzi.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 2-1

Śląsk jest jedyną drużyną z Ekstraklasy, której nie cierpię oglądać. Jestem uprzedzony do tego, co zostało po Lenczyku i jakoś nie mogę przemóc tej nieuzasadnionej nienawiści. Liczę na Ruch, chociaż łatwo na pewno nie będzie.

Polonia Warszawa - Wisła Kraków 2-0

W tym spotkaniu widzę tylko drużynę Polonii. Pomimo straty wielu trybików i sprężyn, ta maszyna dalej działa bez zarzutu. Jeśli chodzi o Wisłę, to dla mnie to już nie jest drużyna zasługująca na miejsce w elicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:1

Zagłębie w ostatnim czasie dominuje na własnym stadionie, Jagiellonia w ostatnim meczu potwierdziła że potrafi grać na wyjazdach. Stawiam na skromne zwycięstwo gospodarzy.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 0:1

Ostatnio Legia gra słabo, Podbeskidzie ostatnio gra dobrą piłkę. Stawiam jednak na Legię która musi się odblokować, ponieważ zespół z takimi gwiazdami nie może tracić punktów z takim rywalem jeśli marzy o mistrzostwie.

GKS Bełchatów - Widzew Łódź 1:0

Postawie na niespodziankę. Ostatnie dwa remisy z Wisłą i na wyjeździe z Legią chyba coś znaczą, a po za tym jeśli marzą o utrzymaniu to takie mecze muszą wygrywać.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 1:1

Ciężko wytypować wynik, obie drużyny ostatnio grają podobnie. Wynik remisowy jest najbardziej prawdopodobny.

Polonia Warszawa - Wisła Kraków 2:0

Wisła to nie ten zespół co kiedyś, Polonia mimo osłabienia gra poprawną piłkę. Stawiam na gospodarzy którym chce się grać w piłkę, u Wisły tego nie widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:1 Po Jagiellonii można spodziewać się wszystkiego, choć stawiam na gospodarzy, którzy wiosnę zaczęli bardzo dobrze. Duet Pawłowski-Papadopulos może sporo zdziałać.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 1:2 Po cichu liczę na zwycięstwo moich ulubieńców, choć ostatnio ich gra w ogóle mnie nie przekonuje. Podbeskidzie będzie chciało urwać punkty liderowi i przy okazji zrewanżować się za poprzedni come back warszawian, którzy przegrywając do 83 minuty potrafiła strzelić jeszcze 3 gole. Legia teraz zagra wzmocniona, bo wraca kilku piłkarzy, którzy pauzowali za kartki w meczu z GKS-em. Górale jak na razie wiosnę zaczęli śpiewająco.

GKS Bełchatów - Widzew Łódź 1:1 Sądzę, że szykuje nam się remis. Widzew potrzebuje pobudki i przerwania złej passy, a dla ekipy Kieresia cenne są jakiekolwiek punkty. Czy są w stanie wygrać z lokalnym rywalem? Raczej nie.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 0:1 Ruch może zaskoczyć, ale tak naprawdę nie ma ku temu powodów. Wygrana z Widzewem to wg mnie epizod, o którym piłkarze zapomną po meczu z rywalem z Wrocławia. Śląsk będzie liczył na potknięcie któregoś z rywali w meczu w Zabrzu, więc zrobi wszystko by 3 punkty uzyskać.

Polonia Warszawa - Wisła Kraków 1:0 Mecz zagadka. Polonia, mimo tylu osłabień walczy dzielnie. Wisła gra bezbarwnie i nie sądzę, by to mogło się zmienić i tym razem.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 0:1 Identyczny start obu zespołów sprawia, że trudno przewiedzieć ostateczny rezultat. IMO bliżej zwycięstwa są goście, bo w ostatnim meczu do zwycięstwa im brakło naprawdę niewiele.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:0 Hit kolejki dla Górnika. Wraca Prezes, więc różnicę zrobi. Lech na pewno nie odpuści, oba kluby będą chciały gonić lidera, ale IMO potencjał ma większy gospodarz.

Lechia Gdańsk - Korona Kielce 1:1 Tu również prawdopodobny jest remis. Lechia bez Traore jakoś daje radę, a Koronę prowadzi młody wojownik Korzym. Jak nie będzie niespodzianek to obie drużyny podzielą się punktami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2-1

Minimalnie, ale jednak to gospodarze wyjdą zwycięsko. Ale to mecz gdzie najlepiej bym wytypował 1X2, w końcu taka jest nasza liga, faworyci nie są faworytami.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 0-1

Niby nic, ale Legia chyba wykorzystała pecha i powinna wygrać.

GKS Bełchatów - Widzew Łódź 1-2

Pewnie remis, ale Widzew musi wygrać i pnąc się w górę, Bełchatów i tak już widzi 1 ligę(czytaj 2 ligę)

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 1-1

Remis, Nie widzę możliwości by któraś z drużyn była wstanie strzelić zwycięską bramkę, zresztą Śląsk nie do końca przekonuje.

Polonia Warszawa - Wisła Kraków 0-0

Mecz z takich które są biedne pod względem oglądalności, pewnie zawieje nudą na Konwiktorskiej.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1-1

Pachnie kolejnym remisem i wiejącą nudą i jednak tak obstawię, bo nie zanosi się by w ten weekend gra była ładniejsza od pogody.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 0-1

Lech to chyba typowy pewniak poza Legią w ten weekend do obstawienia. Górnik bez Prejuce Jelenia i Przybylskiego, a Lech punktuje na wyjazdach.

Lechia Gdańsk - Korona Kielce 1-2

Korona pokazała że potrafi wygrywać te trudniejsze, nawet nie możliwe z punkty patrzenia na tabelę mecze, ten mecz jest inny i się przekonamy o możliwościach Korony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 0:1

Raczej niespodzianki w tym meczu się nie doczekamy. Legia pewniakiem, tyle w tym temacie.

GKS Bełchatów - Widzew Łódź 1:2

Nie sądzę, by porażka Widzewa 3;0 z Ruchem była przypadkiem, raczej wyciągnęli pomocną dłoń swojej zgodzie. GKS szans na pozostanie w Ekstraklasie nie ma, dlatego liczę na wygraną Łodzi.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 0:0

Hmmm.. Ciężko ocenić, ostatniego meczu Ruchu na poważnie brać nie można, zaś Śląsk gra różnie. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie remis.

Polonia Warszawa - Wisła Kraków 1:0

Nudny mecz, Wisła w dołku, Polonia na 2 miejscu w tabeli, innego wyniku nie widzę.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:1

Remis? Ciężko ocenić kto mógłby wygrać w tym spotkaniu, dlatego sądzę iż rozsądnym typem będzie podział punktów.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:2

Górnik osłabiony, nie pamiętam kto nie gra, bo słyszałem to "przez lewe ucho", jednak sądzę iż to osłabienie wpłynie na grę gospodarzy i Lech wygra.

Lechia Gdańsk - Korona Kielce 0:1

Tu też mam problem i nie wiem na kogo postawić. Oba kluby prezentują podobny poziom gry, więc remis byłby sprawiedliwy, ale przeczucie mi podpowiada, że to goście wygrają ten mecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1-0

Drużyny dzieli w tabeli zaledwie jeden punkcik. Biorąc pod uwagę grę Piasta na wyjazdach (albo wygrana albo porażka, zero remisów) postawię na minimalne zwycięstwo gospodarzy.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 0-1

Długo zastanawiałem się nad wytypowaniem wyniku tego spotkania. Obie jedenastki mają ogromny potencjał, jednak nie wszystko jeszcze wychodzi idealnie. Górnik będzie miał atut w postaci gry na własnym obiekcie, ale Lech ma rewelacyjny bilans gier na wyjeździe (8 zwycięstw, 1 porażka). Postawię na Kolejorza, ale mam spore obawy co do wyniku.

Lechia Gdańsk - Korona Kielce 0-2

Korona od zawsze jest na piedestale w mojej piłkarskiej komorze serca. Z dwóch niesamowicie trudnych potyczek na początku rundy udało nam się zainkasować aż 4 punkty. Teraz oczywiście nie wyobrażam sobie innego rezultatu niż zwycięstwo Lwów. Mam tez nadzieje na obejrzenie przynajmniej kilkunastu minut gry bardzo ciekawego nabytku, czyli Kamila Adamka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:0

Piast gra słabo na wyjazdach,Pogoń to solidna drużyna. Myślę że o zwycięstwie gospodarzy zadecyduje własne boisko.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:1

Daje na podział punktów choć obawiam się tego meczu. Lech gra znakomicie na wyjazdach, ale my tanio skóry nie sprzedamy. Ten mecz może nam pokazać o co tak naprawdę będziemy grać w tym sezonie. Liczę na dobre widowisko na którym będę.

Lechia Gdańsk -Korona Kielce-1:2

Korona po zdobyciu 4 punktów z Legią i Śląskiem pokazała że jest mocna, Lechia bez Traore to nie jest ta sama drużyna choć walczy dzielnie. Stawiam na skromne zwycięstwo gości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki XVIII kolejki: http://img24.imageshack.us/img24/3048/xviii.jpg

Klasyfikacja generalna: http://img40.imageshack.us/img40/1845/generalka.jpg

XIX kolejka Ekstraklasy (15.03.13 - 18.03.13r.):

Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa

Legia Warszawa - Górnik Zabrze

Korona Kielce - Ruch Chorzów

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin

Lech Poznań - GKS Bełchatów

Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 1:1 Nastroje w zespole z Białegostoku są nieciekawe. Materiał Polonii też się powoli wyczerpuje. Oba zespoły mają szansę na zwycięstwo, ale przy obecnej grze spodziewam się podziału punktów.

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:0 Hit kolejki. Dwa wielkie kluby walczą o mistrza, dla obu 3 punkty są bardzo ważne. Jeśli wygra Górnik, przerwie on kiepską passę i zmniejszy dystans do Legii, co na pewno zmotywuje piłkarzy w dalszej walce. Tymczasem, gdy punkty zostaną przy Łazienkowskiej to Legia nie tylko odskoczy od Górnika na 9 punktów, ale i dostanie zastrzyk pozytywnej energii. Wynik jest wielką zagadką, bo oba kluby nie najlepiej zaczęły początek tej rundy. Stawiam po cichu na Legię. Górnik ma deficyt w ataku, a Legia w rozgrywaniu, lecz z Rado może im się dzisiaj udać.

Korona Kielce - Ruch Chorzów 2:1 Po grze Korony w Gdańsku spodziewam się powtórzenia dobrej gry i wygrania z Ruchem, który skutecznością nie imponuje.

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 1:2 Sądzę, że Widzew będzie chciał przełamać swoją serię, ale Zagłębie wykorzysta otwartość łodzian i wywiezie komplet punktów.

Lech Poznań - GKS Bełchatów 1:0 Ekipa trenera Kieresia pokazała, że ta wiosna należy do niej, ale Lech to zbyt mocna marka, by udało się wygrać. Lech zrobi wszystko by zmniejszyć dystans do Legii, która może potknąć się w meczu z Górnikiem.

Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 Jednak uważam, że gospodarze dadzą sobie radę z Góralami bez większych problemów. O ile w ostatnim meczu stracili punkty na własne życzenie to tym razem nie powinno popełnić tego błędu.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 1:1 Mecz zagadka jak dla mnie. Wisła będzie chciała zrewanżować się za jesienny mecz w Szczecinie. Pogoń nie gra najlepiej, Wisła też budzi się z letargu, jak dla mnie może to będzie nudne spotkanie.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:0 Mecz dwóch triumfatorów ostatniej kolejki. Obie drużyny wykazały wolę walki, więc jeśli w tym spotkaniu jej nie zabraknie to może to być jedno z najciekawszych spotkań kolejki. Obie mają podobny potencjał, ale stawiam na Piasta, który gra u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 0:1

Jagiellonia gra fatalnie, natomiast Polonia wykorzysta słabą dyspozycję rywala

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 0:1

Obstawiam niespodziankę. Górnik nie gra ostatnio dobrze, ale liczę że się obudzimy w meczu z Legią

Korona Kielce - Ruch Chorzów 1:0

Korona pokazała w ostatnich meczach dobrą grę, natomiast Ruch gra bardzo słabo

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 0:0

Widzew stawi trudne warunki Zagłebiu. Widzew dobrze gra u siebie

Lech Poznań - GKS Bełchatów 2:0

Faworyt jest tylko jeden. Lech to główny faworyt na mistrza Polski

Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1

Śląsk musi zdobywać punkty, aby liczyć się w walce o puchary.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2:0

Wisła powoli zaczyna grać w dobrą piłkę. W spotkaniu z Pogonią będzie chciało podtrzymać dobrą formę

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 0:0

Mecz zespołów, które solidnie grają w rundzie jesiennej. Obstawiam remis, gdyż nie ma jednoznacznego faworyta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 1:1

Ciężki mecz, obie drużyny grają podobnie i niema faworyta. Stawiam na remis który będzie zasłużonym wynikiem.

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:0

Liczę na niespodziankę ale nie oszukuje się, Choć Legia gra słabo to gra przed własną publicznością i ma zdecydowanie lepszy skład od nas. Nadzieja dla Górnika jest taka że nasza ekstraklasa jest nieobliczalna, i w meczu może paść każdy wynik.

Korona Kielce - Ruch Chorzów 2:1

O zwycięstwie Korony zadecyduje własne boisko. Obie drużyny spisują się podobnie w tym sezonie. Po pierwszych kolejkach lepsze wrażenie sprawia Korona.

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 1:1

Kolejne spotkanie które ciężko wytypować wynik. Wynik remisowy będzie sprawiedliwy.

Lech Poznań - GKS Bełchatów 3:0

Lech jest zdecydowanym faworytem tego spotkania, ma dużo lepszych piłkarzy i powinien udowodnić że potrafi grać też u siebie a nie tylko na wyjeździe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 1-1

Zima, Jaga nie ma najlepszych dni, Polonia przegrała z fatalnie grającą Wisłą, która ostatnio zmienia tory. Jednak powinien być remis.

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1-0

Legia po mękach wygra, Górnik raczej nie ma wielkich szans, ale zapewne do remisu nie wiele im zabraknie.

Korona Kielce - Ruch Chorzów 2-1

Pewnie będzie wiele walki, ale obstawiam że Korona wygra ten mecz, ale to boisko zweryfikuje mój typ.

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 1-2

Bez lidera Lubinianie przyjadę do Łodzi, ale to Widzew ma się czego obawiać, nie wygrywa na wiosnę, ma problemy a Lubin gra ładną dla oka piłkę i co ważniejsze skutecznie.

Lech Poznań - GKS Bełchatów 2-0

Tutaj jest tylko jeden wynik, zwycięstwo Lecha. GKS wita się z 2ligą.(czyt 1 ligą)

Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0

Gdzieś trzeba wygrać i zbierać punkty, by przybliżyć się do czołówki, a już na pewno nie dać sobie uciec.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 1-0

Światełko w tunelu, Wisła zaczęła zbierać punkty i wygrywa. Pogoń zaś jest na innym biegunie i nie widzę szans w starciu z Wisłą.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1-0

Ledwo ledwo ale wygrana Piasta, który powinien sobie poradzić z Lechią która jakoś mnie nie przekonuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 1:2

Polonia już mimo pozbycia się dwóch ważnych piłkarzy wciąż gra dobrze, czego nie można powiedzieć o Jagielonii, która gra zmiennieźle(że tak sobie pozwolę zbudować neologizm). Co prawda Białostoczanie obudzili się już po przegranej z Podbeskidziem, i do tego grają u siebie po raz pierwszy w tej rundzie. Mimo wszystko wątpię w zwycięstwo Jagiellonii.

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:0

Już ktoś napisał, że to hit kolejki i nietrudno się z tym nie zgodzić. Legia w końcu wygrała, ledwo i przy słabej grze. Górnik natomiast gra różnie, a jak wygrywa to mało okazale. Przypuszczam, że teraz Legioniści będą się tylko rozkręcać.

Korona Kielce - Ruch Chorzów 1:1

Ruch potrafi i ładnie przegrać i ładnie wygrać, i nawet zremisować z Mistrzem Polski. Dla mnie będzie to jednak za mało na Kielczan, którzy co prawda przegrali ostatni mecz, ale raczej przez to, że sędzia nie uznał bramki i w pierwszej minucie do szatni zszedł ich napastnik, który będzie teraz pauzował, czyli Korona pozbawiona jest mocnej broni. Jaki wynik? Obstawiam remis.

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 0:1

Widzewowi nie idzie najlepiej, za to Zagłębie gra dobrze i nie traci za dużo punktów. Jak dla mnie wygra drużyna z Lubina, ale też nie bardzo się zdziwię jak sensacyjnie w końcu wygrają Łodzianie.

Lech Poznań - GKS Bełchatów 2:0

Po prostu nie wierze w kolejny bezbramkowy remis Bełchatowian. Lech gra dobrze, choć bez sensacji, ale mimo walecznej postawy GKS-u, to Kolejorz wygra to spotkanie.

Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2

Podbeskidzie gra dobrze, zresztą Śląsk też nie najgorzej. Ale to Bielszczanie są bardziej zdesperowani, aby jeszcze wyjść z strefy spadkowej. Tutaj postawie na sensacje, bo Wrocław w tej piłkarskiej wiośnie to raczej drużyna na remis(tak, wiem, że wygrali z Widzewem).

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2:0

Czyżby Wisła w końcu wychodziła z dołka? Wygrana z Polonią na pewno dodała im skrzydeł, a Pogoni ostatnio kiepsko się wiedzie- strzelają mało bramek(dokładnie strzelili jedną). Tym razem liczę na Białą Gwiazdę.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:2

Gospodarze grają nijako, natomiast w Lechii zaczyna się coś dziać po odejściu Traore. Będzie to wyrównany pojedynek sąsiadujących ze sobą tabeli klubów, jak dla mnie skończy się zwycięstwem gdańskiej drużyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 1-0

Bardzo ciężko typuje się wyniki obu ekip. Każdy wynik jest możliwy, dlatego postawię na gospodarzy. Własne boisko nie przesądza o wygranej, ale zawsze to jakiś atut.

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2-1

Absolutny klasyk. To trzeba zobaczyć! Legia na Łazienkowskiej po prostu nie może nie zdobyć kompletu punktów, jednak zabrzanie na pewno nie oddadzą meczu walkowerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagiellonia Białystok 1:1 Polonia Warszawa

Mecz ekip, które wielkiego futbolu nie grają. Pomysły Hajty się nie sprawdzają, trener "Jagi" może niedługo opuścić klub. Wbrew własnej woli. Polonia nie gra tak źle, ale jednak osłabiony skład daje o sobie znać.

Legia Warszawa 2:1 Górnik Zabrze

Górnik na pewno postawi trudne warunki. Do Warszawy zabrzanie pojechali po punkty. Ja sądzę, nie nie uda im się ich wywalczyć, bo nie mają dobrego snajpera, a Nakoulmy i Jeleń nie są jeszcze w optymalnej formie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korona Kielce 2:0 Ruch Chorzów

Korona poległa ostatnio w Gdańsku głównie "dzięki" głupiemu zachowaniu Kuzery. Teraz ten obrońca nie zagra, a kielczanie powinni ograć Ruch. Na przykład w meczu z Legią pokazali, że mają wystarczające umiejętności i wolę walki.

Widzew Łódź 1:1 Zagłębie Lubin

Zagłębie, jak zwykle, wiosną gra o wiele lepiej, niż jesienią. Wszystkiego jednak wygrywać nie będą. Widzew, który po raz pierwszy w tej rundzie gra u siebie, powinien ugrać choć jeden punkt w tym starciu.

Lech Poznań 2:1 GKS Bełchatów

Zubas nie puścił wiosną żadnej bramki, ale pewnie teraz passa mu się skończy. Lech nie wygrał z GKS-em na własnym stadionie od dawna i na pewno będzie się starał przełamać tę złą passę. Okazja jest dobra, bo to najsłabszy Bełchatów od czasu wejścia do Ekstraklasy.

Śląsk Wrocław 0:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Śląsk niby zdobył te 5 punktów w 3 ostatnich meczach, ale widać, że drużyna ledwo zipie. Kaźmierczak swoim golem trochę przyćmił słabą formę wrocławian. Nawet lider ekipy, Sebastian Mila, stara się jakby mniej. Podbeskidzie może to wykorzystać i zdobyć kolejne oczka. Zapewne spadną tak czy siak, ale powalczyć mogą.

Wisła Kraków 3:1 Pogoń Szczecin

Oglądałem ostatni mecz Pogoni z Piastem i wyglądało to fatalnie. Wisła nie jest w tym sezonie zbyt mocna, ale tak słabą dyspozycję szczecinian, bo przez tydzień to niewiele można zrobić, powinna wykorzystać. W pucharze podopieczni Kulawika też strzelili sporo goli.

Piast Gliwice 1:1 Lechia Gdańsk

Obie ekipy ostatnio wygrały. Piast za sprawą Docekala, a Lechia "dzięki" wspomnianej czerwonej kartce jednego z graczy Korony. Jak dla mnie - mecz na remis. Czeski wieżowiec nie będzie strzelał tak regularnie, na pewno ktoś go przypilnuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korona Kielce - Ruch Chorzów 2-0

Kielczanie pokazali w spotkaniach z Legią i Śląskiem, że przy dużej dozie szczęście nawet gra w pucharach jest realna. Ruch na wyjeździe jest jak najbardziej do ogrania.

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 1-0

Zazwyczaj gdy typuję wygraną faworyta, to pojawiaja się wpadki. Dlatego teraz stawiam na teoretycznie słabszą ekipę, która jednak będzie miała atut własnego stadionu i kibiców.

Lech Poznań 2:0 GKS Bełchatów

Bełchatowianie w trzech spotkaniach tej rundy potrafili utrzymać bezbramkowe remisy chociażby z Wisłą i Legią. Jednak nie zmienia to faktu, że są murowanymi kandydatami do spadku. W wyjazdowym pojedynku z Kolejorzem nie będą mieli czego szukać.

Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0

Wrocławianie absolutnie nie wyglądają na obecnych mistrzów. Jednak na własnym boisku z tak kiepsko grającym rywalem powinni wymęczyć minimalne zwycięstwo.

Wisła Kraków 1:1 Pogoń Szczecin

Wisła lekko zatuszowała ogromny kryzys formy ostatnimi zwycięstwami pucharowymi. Ja jednak bardzo liczę na przebłysk Pogoni, która w pierwszych meczach sezonu podbiła moje kibicowskie serce. Stawiam na remis po dość wyrównanym spotkaniu.

Piast Gliwice 1:2 Lechia Gdańsk

Lechia uwielbia grać na wyjazdach, natomiast Piast u siebie gra bardzo nierówno. Liczę na podtrzymanie dobrej passy gdańskiej ekipy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 1:0

Niby to Zagłębie jest tu faworytem, lecz nie dla mnie. Powtórka sprzed tygodnia, Zagłębie przegra 0:1 D:

Lech Poznań - GKS Bełchatów 2:0

Gieksa gra na pewno lepiej niż przed zimową przerwą. jednak ich gra nijak nie przeszkodzi w zdobyciu trzech punktów dobrze grającemu Lechowi.

Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1

Dosyć nudny mecz, przynajmniej dla mnie. Oba zespoły grają nie najlepiej, mimo iż dzieli je ogromna ilość punktów w tabeli, to Śląsk będzie musiał się pomęczyć, by zdobyć te 3 punkty.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2:2

Najciekawszy mecz tej kolejki, przynajmniej dla mnie. Wisła nie jest już tą Wisłą co praktycznie rok, czy dwa lata temu. Teraz zamiast o mistrza, walczy o jak najlepsze miejsce w.. środku tabeli :P Pogoń zaś pokazała na początku sezonu dobrą piłkę, teraz jakoś ucichła. Myślę, że mecz będzie dosyć zacięty i dosyć ciekawy, tak więc zakończy się sprawiedliwym podziałem punktów.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:2

Piast gra u siebie słabo, Lechia zaś na wyjazdach gra lepiej. Mimo tego, że oba kluby grają bardzo podobnie, myślę, że to goście będą lepsi na ładnym stadionie w Gliwicach ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0

Śląsk myśląc o pucharach musi wygrywać mecze na własnym stadionie. Podbeskidzie ostatnio spisuje się dobrze, ale nie wystarczy to na Śląsk.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 1:0

Wisła gra słabo i ma problem ze zdobywaniem bramek, myślę jednak że wymęczy w tym spotkaniu 3pkt. Gdzie indziej zdobywać punkty, jeżeli jest się w takiej słabej formie jaką prezentuje Wisła, jak nie na własnym stadionie.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 2:1

Ciekawe spotkanie dla mnie, Piast gra fajną piłkę i ma ciekawych piłkarzy, Lechia podobnie. Szykuje się ciekawe starcie ze wskazaniem na gospodarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki XIX kolejki: http://img708.imageshack.us/img708/5619/xix.png

Klasyfikacja generalna: http://img10.imageshack.us/img10/4169/generalka.png

XX kolejka Ekstraklasy (28.03 - 1.04). Trochę inaczej rozłożone spotkania, polecam sprawdzić, jeśli ktoś chce typować na raty:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce

Górnik Zabrze - Widzew Łódź

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok

GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław

Polonia Warszawa - Legia Warszawa

Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków

Pogoń Szczecin - Lech Poznań

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce 0-1

Na wielkie widowisko nie liczę, ale na zwycięstwo Kielczan to tak.

Górnik Zabrze - Widzew Łódź 2-1

Górnik po ostatniej kolejce w fatalnych nastrojach, ale przerwa na Reprezentację powinna im pomóc w odniesieniu zwycięstwa.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 1-1

Remis, żadna ze stron nie wykorzysta swoich atutów do zwycięstwa w tym meczu.

GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław 0-1

Trochu się pomęczą ale takie mecze i tak się wygrywa.

Polonia Warszawa - Legia Warszawa 1-2

Derby. Legia raczej nie pozwoli sobie na stratę punktów i wykorzysta okazję by wygrać kolejne derby.

Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 2-1

Zagłębie pokazuje lepszy futbol i oni wyjdą zwycięsko.

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 1-1

Remis, choć wygląda jakby Wisła powoli wracała na właściwe tory.

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0-1

Ostatnio remis, tym razem już nie można tracić punktów, szczególnie że Lechici na wyjazdach grają lepiej niż u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce 1:1

Postawie na remis. Oba zespoły ostatnio grają podobnie i ciężko wytypować zwycięzcę. Remis jest najbardziej prawdopodobny.

Górnik Zabrze - Widzew Łódź 2:0

Jestem dobrej myśli, po ostatnich nieudanych meczach trzeba w końcu przełamać złą passę. Gramy u siebie i mam nadzieje że to będzie nasz atut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 Korona Kielce

Czy Czesław Michniewicz uratuje Ekstraklasę dla Podbeskidzia? Wątpię w to, niemniej o choćby jeden punkt w starciu z Koroną jego nowa ekipa może powalczyć.

Górnik Zabrze 2:0 Widzew Łódź

Górnik sporo ostatnio przegrywał, ale nadal jest to ekipa o większym potencjale, niż Widzew. Szczególnie, że mecz odbywa się w Zabrzu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbeskidzie Bielsko-Biała Korona Kielce 0:1

Podbeskidzie pomimo niezłej gry w ostatnich meczach- nie poradzi sobie z drużyną z Kielc.

Górnik Zabrze 1:0 Widzew Łódź

Górnik powinien w końcu wygrać mecz. Dziś nie idę na mecz, dlatego wygraja smile_prosty2.gif Tak na serio- Górnik ma większy potencjał od Widzewa, gra u siebie i musi w końcu dać kibicom powód do zadowolenia

Reszta przed święceniem jajka :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...