Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Typer Ekstraklasy 2012/2013

Polecane posty

Czas szybko minął i już mamy naszą ukochaną piłkę kopaną :-)

Oto moje pierwsze typy:

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1-0

Zagłębie gra u siebie. Zagłębie nadal ma silną kadrę- będą chcieli poprawić swoją pozycję w tabeli. Natomiast forma Pogoni jest dla mnie zagadką.

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 1-0

Polonia została bardzo osłabiona. Odeszło wiele czołowych zawodników, dlatego pozostali zawodnicy dadzą z siebie 100% swoich możliwości. Lechia po przerwie zimowej zagra dobry mecz, ale stawiam na Polonię

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 0-0

Mecz dwóch zespołów, która forma jest wielką niewiadomą. Podbeskidzie pilnie potrzebuje punktów. ale w starciu z soildną Jagielonią stawiam na podział punktów

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 2-1

Śląsk gra solidną piłkę. Mają problem z zdobywaniem bramek, ale z dobrzy dysponowanym Milą powinni zdobyć bramki z stałych fragmentów gry, natomiast Widzew ma problemy z grą w obronie

Korona Kielce - Legia Warszawa 0-2

Legia wzmocniła swój skład. Przyszedł Jodłowiec co powinno pozwolić na gre na "0" w defensywie. Bardzo silnie wygląda formacja ofensywna z zespołu z stolicy. Korona nie powinna przeszkodzić w zdobyciu 3 punktów przez Legię

GKS Bełchatów - Wisła Kraków 0-2

Mecz dwóch zespołów, które są rozczarowaniem tego sezonu. Większe szanse na wygraną daję Krakowianom. Bełchatów to wg mnie pewny kandydat do spadków, natomiast Wisła musi pokazać się z dobrej strony

Ruch Chorzów - Lech Poznań 1-2

Lech walczy o puchary. Nie stracili najważniejszych zawodników, ale wzmocnili się na kilku pozycjach. Ruch Chorzów gra bardzo przeciętnie. Nie

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 2-0

Derby Śląska. Oczywiście będę na meczu :-) Górnik pomimo odejścia Milika jest zespołem lepszym od Piasta. Nie stracił kluczowych zawodników. Liczę na Prezesa, że po dobrym występie w Pucharze Afryki pokaże się z dobrej strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:0 Trudno cokolwiek powiedzieć o tym meczu. Zagłębie też dokłada cegiełkę do rozbioru Polonii. Oba zespoły mają potencjał, by przechylić szalę na swoją korzyść. Dziś stawiam na gospodarzy.

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 0:1 Polonia się wali jak stare budownictwo, zawodnicy cały czas odchodzą. W Lechii też nie kolorowo, bo główny dyrygent Traore też zmienił barwy. Nie mniej jednak skład mają lepszy i powinni rozprawić się z rywalem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 0:0 Ciekawe jak poradzi sobie Jaga bez Dzalamidze, choć stawiam na remis z lekką przewagą na gości. Dla Podbeskidzia cenny w utrzymaniu będzie każdy punkt, więc remis biorą w ciemno.

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 2:1 Myślę, że Śląsk będzie chciał naprawić sobie nerwy po zamieszaniu z Jodłowcem na zdobyciu 3 punktów z łódzkim klubem. Jeśli młodziki nie pomogą, to wrócą do domu z niczym.

Korona Kielce - Legia Warszawa 1:3 Po takich wzmocnieniach kibice liczą na odpowiednią jakość na boisku. Miejmy nadzieję, że ją zobaczymy.

GKS Bełchatów - Wisła Kraków 0:0 Dwa zespoły, po których niczego się nie spodziewam. Obstawiam na nudę i brak goli.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 0:2 Kolejny z klubów, który w walce o mistrzostwo łatwo się nie podda, więc będzie chciał wrócić do siebie z kompletem.

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1:0 Górnik bez Milika dalej stanowi solidny zespół. Jeśli Piast nie zaskoczy nieprzeciętnym pomysłem to gospodarze powinni dać sobie radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0-0

Obydwa zespoły mają prawo myśleć o zgarnięciu pełnej puli w tym spotkaniu. Jednak jest to pierwszy mecz po przerwie, dlatego przede wszystkim nikt nie będzie chciał stracić gola juz na początku. Stawiam na sprawiedliwy podział punktów.

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 0-1

Polonia w przerwie zimowej rozsypała się totalnie. Strata kilku fundatmentów na pewno nie będzie atutem. Lechia też straciła bardzo ważnego Traore, jednak to gdańszczanie wyjadę ze stolice w lepszych nastrojach.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 0-2

Jagiellonia nie powinna mieć większych problemów z pokonaniem tak słabego rywala.

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 2-1

Pojedynek bardzo solidnych klubów zaowocuje kilkoma bramkami i ciekawym spotkaniem zakończonym minimalnym zwycięstwem gospodarzy,

Korona Kielce - Legia Warszawa 1-1

Legia poczyniła ogromne wzmocnienia i wydaje się być pewniakiem do zdobycia tytułu, jednak serce kibica nie pozwala mi stawiać na porażkę kielczan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek:

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1-0

Nie wiem co się stanie, nie jestem jeszcze w "trakcie rozgrywek", ale wydaje mi się że Lubinianie powinni ten mecz wygrać, w końcu czas na rewanż za jesienną porażkę.

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 0-0

Lechia bez Razack'a, Polonia bez piłkarzy, pachnie nudą i remisem. Bo kto ma strzelać bramki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie dołączyłem się do zabawy, od następnego sezonu powinienem być od początku.

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:0

Zagłębie dobrze skończyło rundę jesienną gromiąc 4:1 Wisłę. Myślę że nie będzie mieć kłopotów z wygraniem tego meczu na własnym stadionie.

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:1

Polonia rozbita tracąc najcenniejszych graczy, Lechia również bardzo osłabiona tracąc swojego asa czyli Traore. Własne boisko rozstrzygnie na korzyść gospodarzy.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 0:1

Ciężki mecz ale daje minimalne zwycięstwo gości, Podbeskidzie gra słabo i na pewno tanio skóry nie sprzeda. Jaga gra bez Dzalamidze ale powinna sobie poradzić z jednym z dwóch słabszych zespołów tej rundy.

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 2:0

Śląsk myśli o pucharach, ma lepszy zespół. Strata punktów w tym meczu będzie niespodzianką. Mila swoja świetną grą powinien dać kolejne 3 punkty.

Korona Kielce - Legia Warszawa 0:2

Legia naszpikowana gwiazdami jak na naszą ligę, nie wyobrażam sobie innego scenariusza niż zwycięstwo Legi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie Lubin 1:1 Pogoń Szczecin

W rundzie jesiennej Pogoń ograła Zagłębie w stosunku 4:0. Teraz nie spodziewam się takiego wyniku. Typuję remis. Obie ekipy wyglądają mi na podobne pod względem siły. Nowi zawodnicy obu ekip raczej nie pograją za wiele. Szczecinianie nadal nie mają dobrego napastnika, co mnie dziwi - to chyba jedyna pozycja, na której Skowronek ma naprawdę marny wybór. Tomek Chałas raczej nie zbawi "Portowców".

Polonia Warszawa 0:1 Lechia Gdańsk

Poloniści nie mają wielkiej motywacji do gry. Mają chyba najgorszego prezesa, jakiego można sobie wyobrazić - kłamcę, który nie płaci im regularnie od... właściwie odkąd przejął klub. Lechia musiała nauczyć się w okresie przygotowawczym grać bez Traore, który kopie teraz w Turcji. Nie jestem fanem gdańszczan, ale Lechia może wygrać to spotkanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, wiedziałem, że zapomnę o typerze x.x Dobra, więc bez meczu Zagłębia przedstawiam moje typy;

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 0-0

Polonia straciła wielu dobrych zawodników, jednak Lechia z tego co pamiętam też kogoś z pierwszego składu się pozbyła, tak więc stawiam na dosyć nudny mecz i remis.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 0-1

Jeśli Podbeskidzie nie myśli o spadku do pierwszej ligi, musi wziąć się do roboty. Ja jednak już nie daję żadnych szans ani piłkarzom z Bielska, ani z Bełchatowa, dlatego stawiam na skromną wygraną Jagi.i

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 2-1

Długo myślałem nad tym meczem, chciałem postawić na duużą niespodziankę i wygraną Widzewa, jednak stawiam na "pewniaka" tego meczu, pierwsza kolejka po przerwie, nie będę ryzykował :P

Korona Kielce - Legia Warszawa 0-2

Legia spokojnie poradzi sobie z gospodarzami, podczas okienka transferowego wzbogacili się o kilku naprawdę dobrych zawodników.

GKS Bełchatów - Wisła Kraków 0-1

Niespodzianki nie będzie, GKS zakorzenił się już w strefie spadkowej na dobre i z niej nie wyjdzie.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 1-3

Tak sobie patrze na sparingi podczas przerwy Ruchu i.. niestety, ale jestem pewien, że to Lech wygra. Wiadomo, sparingi nie świadczą o wszystkim, ale Ruch grał słabo również przed przerwą, niestety.

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1-1

Derby dla nikogo, mała niespodzianka. Górnik stracił Milika i nikim się tak na prawdę nie wzmocnił, z transferami Piasta podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem chyba z piętnaście minut rozległe analizy, po czym Firefox postanowił zdezerterować z pola bitwy. icon_neutral.gif Jeszcze raz zatem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 Jagiellonia Białystok

"Jaga" wzmocniła się kilkoma obcokrajowcami, o których, przynajmniej na razie, wiadomo niewiele. Są to Koreańczyk Kim, Hiszpan Quintana i Słowak Hanzel. Niestety, kontuzji doznał jeden z najważniejszych piłkarzy, którym mógłby dysponować Hajto - Nika Dżalamidze. Ekipa z Białegostoku jest lepsza od drużyny z Bielska-Białej, ale że mecz odbywa się na stadione Podbeskidzia, a "Górale" to waleczne chłopaki, to może paść remis.

Śląsk Wrocław 2:1 Widzew Łódź

Widzew stawia na młodość. Mroczkowski często desygnuje do gry na 4-5 graczy około dwudziestki. Jednak często z młodzieżą bywa tak, że potrafi ona zagrać niespodziewanie słaby mecz. Śląsk powinien wykorzystać brak doświadczenia zawodników Widzewa. Mimo wszystko, to Levy dysponuje lepszymi piłkarzami. Na dłuższą metę trudno jednak będzie wrocławianom o wysokie miejsce w tabeli, bo zmienników zbyt wielu nie ma. Tym razem drużyna z Dolnego Śląska powinna jednak wygrać.

Korona Kielce 1:3 Legia Warszawa

Bogusław Leśnodorski pokazał, że nie boi się podejmować ciężkich decyzji. Choć czołowe polskie klubu rzadko podkupują sobie zawodników, to na Łazienkowską zawitali Dwaliszwili, Jodłowiec, Brzyski i Bereszyński. Warszawianie mają, na papierze, najlepszych zawodników w całęj lidze. Teraz muszą to tylko potwierdzić na boisku. Stać ich na wygraną w Kielcach, choć Korona nie jest najlepszym przeciwnikiem na początku rundy.

GKS Bełchatów 0:1 Wisła Kraków

Dobry test dla Wisły. Jeśli nie wygra w Błechatowie, to nie będzie można mówić o kryzysie, a o kompletnej tragedii. GKS jest rozbity, ściąga totalnie anonimowych albo odstrzelonych gdzie indziej graczy, a swoich najlepszych wysyła do MESA. Pewnie chcą spaść, co im się uda na 100%. Tak to jest z małymi miasteczkami - na dłuższą metę trudno o utrzymanie się w Ekstraklasie, o czym przekonali się kibice w Grodzisku Wielkopolskim czy Wodzisławiu Śląskim. Frekwencja ok. 2 tys. na mecz to żenada.

Ruch Chorzów 0:2 Lech Poznań

Wreszcie jakiś dobry Fin w polskiej lidze. Kasper Hamalainen powinien być ważną kartą w talii Mariusza Rumaka. Poza tym Lech kupił jeszcze Teodorczyka, który, jak na warunki ligowe, jest bardzo ciekawym napastnikiem. Ruch nie jest już tą samą ekipą, co rok temu. Zieliński musi łatać dziury w składzie graczami nieco niższej klasy. Kilku piłkarzy, którzy mieli być liderami, także gra słabiej - są to Panka, Straka czy Jankowski. Trudno będzie chorzowianom o choćby oczko w tym starciu.

Górnik Zabrze 2:1 Piast Gliwice

Piast ma 8697315 kontuzjowanych piłkarzy. Bez Izvolta, Kędziory, Świerczoka, Oleksego czy Jurado będzie im trudno o jakiekolwiek punkty. Górnik osłabił się odejściem Milika i ma teraz problem z napastnikiem. Oziębała i Zahorski nie strzelali jesienią zbyt wielu goli. Może ciężar zdobywania bramek weźmie na siebie Nakoulma? Zabrzanie powinn uitrzymać się w okolicach obecnego miejsca w tabeli, bo mają świetnego trenera i ciekawych zawodników, którzy nie boją się ciężkiej pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh kurde te problemy z dyskiem, i przez to typ meczu uciekł.

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 2-1

Co będzie to się okaże, ale powinni to Wrocławianie wygrać, zresztą to jeszcze Mistrz Polski i broni tego tytułu.

Korona Kielce - Legia Warszawa 0-2

Legia wzmocniona, Gruzin dużo strzelał i teraz kolejny mecz by ustrzelić bramki, stawiam na spokojne zwycięstwo Legii.

GKS Bełchatów - Wisła Kraków 0-1

Oj, nazwę ten mecz najsłabszym w tej kolejce, i pewnie ledwo ledwo to Wisła wygra.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 1-2

Nowi piłkarze w Lechu, szczególnie Teodorczyk powinien przechylić szalę na korzyść Kolejorza, niby sparingi nie były najlepsze to i tak Lech jest faworytem.

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 2-1

Górnik bez Milika, ale jeszcze z Prejuce dla którego pewnie last mecz. Jednak minimalnie Górnik powinien wygrać te derby Śląska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GKS Bełchatów - Wisła Kraków 1:2

Oba zespoły grają słabo, Wisła ma trochę lepszy skład i musi się w końcu obudzić więc daje na ich zwycięstwo.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 0:1

Lech wzmocnił się Teodorczykiem i ma w swoich szeregach dobrych graczy. Powinien to spotkanie wygrać z przeciętnym Ruchem.

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 2:0

Szkoda nam Milika który osłabił nasz skład, dobrze że pozostał prezes który pokieruje nasza ofensywą. Niema innej opcji niż nasze zwycięstwo w Derbach Śląska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GKS Bełchatów - Wisła Kraków 0-2

Biała Gwiazda na pewno myśli jeszcze o grze w pucharach, a do tego celu absoultnie koniecznym zadaniem jest wygrywanie takich spotkań.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 1-2

Lech wedle zapowiedzi wszystkich ma być obok Legii głównym kandydatem do tytułu. Wczoraj drużyna ze stolicy tego nie pokazała, jednak Lech ma chyba ciut łatwiejszego rywala.

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1-1

Na papierze Górnik wydaje się mieć więcej atutów, jednak jako kibic bliżej mi do Piasta, dlatego postawię na podział punktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że sporo osób sobie odpuściło.

Wyniki typera XVI kolejki T-Mobile Ekstraklasy: http://img28.imagesh...8/3670/xvik.jpg

Klasyfikacja generalna: http://img812.images...5/generalka.jpg

XVII kolejka Ekstraklasy (1-4. marca 2013 r.):

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin

Lech Poznań - Polonia Warszawa

Ruch Chorzów - Widzew Łódź

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin

Legia Warszawa - GKS Bełchatów

Korona Kielce - Śląsk Wrocław

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 2-0

Gdańszczanie po dobrym spotkaniu z Polonią Warszawa powinni gładko poradzić sobie z wyraźnie słabnącą Pogonią.

Lech Poznań - Polonia Warszawa 2-1

Lech pokazał w starciu z Ruchem, że ma wielką ochotę na zdobycie mistrzostwa i pokazanie się w LM. Z drugiej strony pogłoski o końcu dobrej gry stołecznej Polonii okazały się mocno przesadzone. Stawiam jednak na triumf gospodarzy po bardzo ciekawym pojedynku.

Ruch Chorzów - Widzew Łódź 0-0

Obie drużyny przegrały poprzednie mecze i wydaje mi się, że żadna z nich nie przerwie tej passy w tym meczu.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 1-2

Zagłębie pokazało klasę w pierwszej kolejce po przerwie i teraz będzie chciało podtrzymać serię zwycięstw. Jednak w środę rozegrali ciężki mecz w PP i mogą być zmęczeni.

Legia Warszawa - GKS Bełchatów 3-0

Legia po kiepskim występie przeciwko Koronie zebrała niezłe baty od "branży". W meczu z Bełchatowem wynik inny niż deklasacja GKS nie wchodzi w grę.

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 2-0

Obie drużyny wygrały poprzednie spotkania, jednak to Korona miała znacznie trudniejszego rywala, z którym poradziła sobie w lepszym stylu niż Śląsk. U siebie moja drużyna może wygrać nawet z Realem Madryt, więc czemu by nie zgarnąć kompletu punktów z tego spotkania?

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 2-1

Zabrzanie nie powinni stracić punktów w spotkaniu z bezbarwną Jagiellonią.

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-1

Biała Gwiazda z dominującego latami klubu stała się klubem zasługującym nawet na spadek z ligi. Podbeskidzie ma jeszcze gorszą sytuację, ale w tym spotkaniu ugra cenny punkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia Gdańsk 2:0 Pogoń Szczecin

W ostatniej kolejce oba zespoły raczej rozczarowały. Pogoń na pewno zaskoczyła, przegrywając aż 0:3 z Zagłębiem Lubin, ale i sporo osób liczyło na wygraną Lechii z warszawską Polonią. Gdańszczanie wydają się być w lepszej formie niż "Portowcy" i powinni sięgnąć po trzy punkty.

Lech Poznań 3:1 Polonia Warszawa

Jacek Zieliński wraca do Poznania. Rumak i spółką nie będą jednak raczej zbyt dobrymi gospodarzami, bo zapowiada się na zwycięstwo Lecha. Tydzień temu drużyna z poznania wygrała w bardzo ładnym stylu z Ruchem Chorzów, a "Czarne Koszule", osłabione kadrowo, zremisowały z Lechią. Polonię będzie stać w tej rundzie na wiele mniej, niż jesienią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 1-0

Mecz zespołów, które nie są w solidnej formie. Obstawiam skromne zwycięstwo Lechii.

Lech Poznań - Polonia Warszawa 2-0

Lech po wzmocnieniach w przerwie zimowej jest w doskonałej formie. Bardzo silna ofensywa oraz bardzo skuteczny Ślusarski, a jest jeszcze Teodorczyk

Ruch Chorzów - Widzew Łódź 1-1

Mecz zespołów, które niczym nie zachwycają. Mecz będzie nudny, a żaden z zespołów nie gra skuteczną piłkę

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 0-2

Piast po meczu z Górnikiem nie pokazał nic dobrego. Pomimo, że grają u siebie nie sprostają dobrze grającemu Zagłębiu

Legia Warszawa - GKS Bełchatów 2-0

Legia musi ten mecz wygrać jak chce zdobyć tytuł i odzyskać zaufanie kibiców. Bełchatów to słaba drużyna i pewny wg mnie spadkowicz

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1-0

Korona po sensacyjnej wygranej z Legią będą chcieli podtrzymać dobrą passę. Śląsk również wygrał swoje spotkanie. Zdecyduje własne boisko

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 2-0

Idziemy jak burza po mistrza :-) Teraz już poważnie: Górnik jest bardzo groźny u siebie, Nawałka wykonuje dobrą robotę. Jaga po kompromitacji w poprzedniej kolejce nie powinien sprawić kłopotów Zabrzanom

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0

Podbeskidzie zagrało dobry mecz z Jagą, natomiast Wisła będzie chciała zdobyć 3 punkty. Grają u siebie oraz będą chcieli odzyskać zaufanie kibiców

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 1-1

Remis, dla mnie wielka nie wiadoma to Lechia, bo zagrali bardzo blado i nie przekonuje mnie ich gra bez Traore.

Lech Poznań - Polonia Warszawa 2-0

Widać sporą różnicę między drużynami, Lech na gazie, a Polonia rozbita.

Ruch Chorzów - Widzew Łódź 1-2

Obstawiam jednak zwycięstwo Łodzian, pokazali że są groźni, w meczu ze Śląskiem mogli strzelić bramkę, a Ruch został rozgromiony i nie wróżę żeby się podnieśli.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 0-1

Obstawiam skromne zwycięstwo gości.

Legia Warszawa - GKS Bełchatów 3-0

Chyba Trójka powinna wystarczyć na tak słaby GKS i zapomnieć o wpadce w Kielcach.

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1-0

Myślałem co tu obstawić, jednak dam na Koronę, choć Śląsk może powalczyć, ale po słabym meczu w lidze i w Pucharze nie wróżę nic dobrego.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1-0

Górnik nie poszalał, to co zrobił Zahorski to... Ale liczą się 3pkt. Jaga zaś przegrała drugi mecz na wiosnę i zapowiada się falstart.

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0

Słaby mecz, bez polotu, ale Wisła może wygra, to się dowiemy po końcowym gwizdku.

Za bezsensowne i krótkie wypowiedzi przepraszam, ale wypadł nagły wyjazd i tak na szybko....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0-0

Można by to nazwać derbami Pomorza i myślę, że będzie remis, Lechia z tego co czytałem grała bardzo słabo z Polonią natomiast Pogoń została rozbita w Lubinie dlatego stawiam na słaby mecz i bezbramkowy remis.

Lech Poznań - Polonia Warszawa 2-0

Lech ciekawie się wzmocnił jak widać Hamalainen to całkiem ciekawy zawodnik do tego Teodorczyk (on akurat nie zagra) a do tego ten skład, który już był i myślę, że sobie poradzą ze strasznie osłabioną Polonią, tym bardziej, że Lech ma atut własnego boiska.

Ruch Chorzów - Widzew Łódź 1-2

Oba zespoły przegrały w poprzedniej kolejce ale Widzew zagrał bardzo ciekawe spotkanie i przegrał po walce, Ruch został rozbity przez Lecha dlatego stawiam na zespół z Łodzi i ich całkiem fajną ofensywną grę.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 1-2

Zagłębie może być znowu zespołem, który na wiosnę będzie parł do przodu i myślę, że tak będzie w Gliwicach, ofensywa napędzana przez Pawłowskiego powinna poprowadzić Lubinian do wygranej.

Legia Warszawa - GKS Bełchatów 2-0

Legia zaczęła od falstartu ale myślę, że z Bełchatowem już wpadki nie będzie. Legia ma w tej chwili patrząc po nazwiskach najlepszy zespół w Polsce ale muszą to jeszcze potwierdzić na boisku, dlatego myślę, że będą chcieli pokazać swoją siłę.

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1-1

Mam spory dylemat w tym spotkaniu, serce mówi Śląsk, ale rozum podpowiada, że Kielce to stadion na którym WKSowi gra się bardzo ciężko dlatego stawiam.... na remis, WKS wzmocnił się Kokoszką w defensywie, poza tym Waldek pokaże klasę w ataku i uda się wywieźć punkcik z trudnego terenu :P

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1-0

Jaga zaprezentowała się bardzo przeciętnie w spotkaniu z Podbeskidziem, owszem zostali rozbici ale jeszcze do stanu 2-0 coś tam walczyli potem już się po prostu poddali. Górnik stracił Milika ale generalnie utrzymał resztę składu i myślę, że Nawałka przechytrzy Tomka Hajtę i Górnik ogra po wyrównanym spotkaniu Jagę.

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-2

Stawiam tutaj na niespodziankę, Podbeskidzie musi punktować bo innej opcji nie mają, z Jagą pokazali, że jak powalczą to są w stanie a Wisła gra w tym sezonie tragiczny futbol i myślę, że wygrana Górali nie jest wcale taka nierealna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:1 Kolejkę zaczniemy od zwycięstwa gości w Gdańsku. Oba zespoły nie zaprezentowały nic szczególnego w poprzednim meczu. Stawiam na Portowców z uwagi na większą motywację, która pomoże im wywieźć 3 punkty.

Lech Poznań - Polonia Warszawa 3:1 Na co można liczyć po zespole, który zaczyna rundę od zwycięstwa 4:0? Na pewno na wiele. Lech ma realne szansę na mistrza, więc zrobi wszystko by wygrać z rozkupioną Polonią. Teodorczyk jeśli zagra, to będzie chciał pokazać jak ważne jest płacenie pensji na czas.

Ruch Chorzów - Widzew Łódź 1:1 Mecz przyjaźni, nie liczę na fajerwerki. Widzew jest lepszy kadrowo i ma większe szansę na triumf. Jednak te mecze rządzą się swoimi prawami, więc nie zdziwi mnie nawet porażka faworyta, który pomógłby swoimi kolegom z Chorzowa utrzymać się w lidze.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 1:2 Lubinianie widać nie próżnowali podczas przerwy. Ofensywnie lepiej wyglądają goście, ale jeśli Trela zagra również dobrze jak z Górnikiem to Piast jest w stanie powstrzymać rywala.

Legia Warszawa - GKS Bełchatów 3:0 Zespół z Warszawy jest na świetnej drodze do zaprzepaszczenia szansy na wygranie ligi. W tym meczu muszą pokazać, że są gotowi walczyć o najwyższy cel i pewnie wygrać z outsiderem.

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1:1 Apetyt trenera Ojrzyńskiego na pewno jest spory po ostatnim zwycięstwie. Jeśli uda im się zrealizować zadania taktyczne to urwą 2 punkty obecnemu mistrzowi.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 2:0 Chyba nikt nie spodziewał się takiego startu Jagi, szczególnie z niżej notowanym rywalem. Tymczasem przyjdzie zagrać z przeciwnikiem, który jest bez dwóch zdań faworytem, a także zespołem walczącym o najwyższy cel. Nawet bez Nakoulmy powinno się to udać wygrać.

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 Słaba Wisła kontra nowe oblicze Górali. Nie wróżę Białej Gwieździe wielkich szans. Zespół ten wymaga gruntownych reform w składzie, a bez trenera z charakterem nie uda się tego zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 1:0

Mimo braku Traore Lechia powinna wygrać z Pogonią. Oba zespoły nie zachwyciły ale stawiam na minimalne zwycięstwo gospodarzy.

Lech Poznań - Polonia Warszawa 3:0

Lech jest silną drużyną, Polonia rozsypana nie widzę innej możliwości niż zwycięstwo Lecha.

Ruch Chorzów - Widzew Łódź 1:1

Remis w tym spotkaniu byłby sprawiedliwy, mecz drużyn zaprzyjaźnionych więc nie liczę na dobre spotkanie

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 1:2

Piast w Zabrzu zaprezentował się blado, Zagłębie znakomicie myślę że podtrzyma dobrą passe.

Legia Warszawa - GKS Bełchatów 3:0

Niema innej opcji niż efektowne zwycięstwo Legii, która myśli o mistrzostwie nie może w takim meczu stracić punktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jutro rano wytypuję, na pewno zdążę!" Tia.. po raz kolejny tylko weekendowe mecze.

Ruch Chorzów - Widzew Łódź 1:1

No, jedyne obawy jakie mam przed tym meczem to to, czy pogoda w Chorzowie dopisze. Chociaż miło by było, jakby lepszy Widzew oddał chociaż punkt Ruchowi, który chyba będzie walczył o utrzymanie w lidze.. dlatego stawiam na przyjacielski remis :D

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 1:1

Chyba zawodnicy Lubina nie próżnowali i trenowali przez przerwę od Ekstraklasy. Zaś Piast, nie wiem, mieszkając jednak w Gliwicach wciąż widzę "spotkanie z piłkarzami Piasta Gliwice" na jakiś plakatach, np. byli oni dziś na otwarciu centrum handlowego, ostatnio byli u mnie w szkole itp, taka mała ciekawostka xD Wracając do meczu, piast gra słabo u siebie, ale tego Zagłębia taki pewien nie jestem, dlatego stawiam na remis.

Legia Warszawa - GKS Bełchatów 3:1

Legia jest na dobrej drodze, by zdobyć mistrza. Gra u siebie z najsłabszym zespołem w lidze, GKS nie ma żadnych szans.

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 0:1

Ciężko powiedzieć. Oglądałem mecz Śląska jakoś do 40 minuty i mieli na początku problem z Koroną. Myślę jednak, że mistrzowie polski wyjadą z Kielc z trzema punktami.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 2:1

No, Jagiellonia zaskoczyła :D Nawet bez tego ostatniego meczu Jagi, postawiłbym na Górnika, który jest po prostu lepszy.

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1

Niespodzianka! Wisła nie zachwyca formą i myślę, że Bielsko Biała wykorzysta to :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch Chorzów 1:2 Widzew Łódź

Ruch Chorzów marnie zaczął rundę reważnową. Przegrał z Lechem aż 0:4. Bardzo słabo spisywała się obrona "Niebieskich". Widzew powinien to wykorzystać. Łodzianie aż tak bardzo nie odstawali w starciu ze Śląskiem Wrocław.

Piast Gliwice 1:2 Zagłębie Lubin

Piast nadal ma problemy z kontuzjami. W pierwszej kolejce po przerwie ekipa Brosza uległa Górnikowi. Zagłębie rozbiło za to Pogoń, co sugeruje, że "Miedziowi" są w formie. Powinni sobie poradzić ze Ślązakami, nawet pomimo tego, że grają na wyjeździe.

Legia Warszawa 2:0 GKS Bełchatów

Legia musi wykorzystać potknięcie Lecha na własnym boisku. Górnik może się niebezpiecznie zbliżyć do ekipy z Łazienkowskiej w przypadku braku zwycięstwa ekipy Urbana. Bełchatów to jednak bardzo słaba drużyna i warszawska drużyna powinna wygrać.

Korona Kielce 1:1 Śląsk Wrocław

Korona swym zwycięstwem z Legią zaskoczyłą prawie wszystkich. Śląsk też nie wypadł sroce spod ogona - choć na mistrzostwo nie ma już żadnych szans, to drużyna Levy'ego potrafi grać w piłkę. Stawiam na remis.

Górnik Zabrze 2:0 Jagiellonia Białystok

Jagiellonia w XVI kolejce zaskoczyła na minus. Mało kto spodziewał się porażki z Podbeskidziem, a okazało się, że "Górale" wręcz zmiażdżyczli białostoczan. To nie napawa optymizmem przed spotkaniem z Górnikiem, który celuje w puchary. Brak 3 punktów dla drużyny Adama Nawałki będzie sensacją.

Wisła Kraków 1:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Wisła nawet z Bełchatowem nie potrafiła zdobyć pełnej puli. Co się stało z tą ekipą? Chyba nikt tego nie wie, a już na pewno nie Kulawik. Podbeskidzie może urwać punkt słabiutkiej "Białej Gwieździe".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 2:1

Korona rozegrała świetne widowisko z Legią, Śląsk męczył się z Widzewem. Atut własnego boiska przemawia za Koroną.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 2:0

Jaga poległa w Bielsku aż 4:0 i nie podniesie się z nami, strata punktów z takim rywalem u siebie będzie wielką niespodzianką. Jeszcze nie może grać Prezes, ale Zahorski ma kolejną okazję do pokazania swoich umiejętności.

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1

Postawie na sensację, Wisła gra słabiutko a Podbeskidzie pokazało w ostatnim meczu ze jeszcze nie poddało się w walce o utrzymanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najgorsza kolejka w tym sezonie. Najwyższy wynik to zaledwie 5 punktów.

Wyniki XVII kolejki: http://img833.imageshack.us/img833/1986/xviid.jpg

Generalka: http://img706.imageshack.us/img706/1845/generalka.jpg

XVIII kolejka Ekstraklasy (od ósmego do jedenastego marca):

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa

GKS Bełchatów - Widzew Łódź

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław

Polonia Warszawa - Wisła Kraków

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice

Górnik Zabrze - Lech Poznań

Lechia Gdańsk - Korona Kielce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:0

Zagłębie pokazało, że potrafi wygrywać(w niedawnym meczu z Pogonią), a Jagiellonia przegrała sporo z Podbeskidziem i mimo, że wygrali z Górnikiem, a z Zagłębiem sąsiadują w tabeli, to w wiosnę lepiej weszła(punktowo) jedenastka z Lubina i na nią też stawiam.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 1:2

Bielszczanie pokazali, że umieją walczyć, a Legioniści zawodzą. Jednak dwie kiepskie kolejki wystarczą trenerowi Urbanowi, żeby zabrać się za swoich podopiecznych. Jako, że mieszkam niedaleko Belska, to im właśnie staram się kibicować, ale Legia, jeżeli chce zdobyć mistrzostwo musi się przebudzić i obawiam się, że nastąpi to w meczu z Podbeskidziem.

EDIT:

Reszta typów:

GKS Bełchatów - Widzew Łódź 1:1

Widzew ma za sobą dwie porażki, a Bełchatów dwa remisy, więc patrząc na zdobycz punktową to właśnie gospodarz powinien wygrać. Jednak wątpię w to, raczej czeka nas kolejny remis, ale nawet jeśli tak będzie to wątpię aby czekało nas spotkanie bez bramek, bo Widzew bardzo chce zdobyć punkty i to zespół z Łodzi będzie atakował.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 1:2

Ruchowi róznie się w tej kolejce powodzi, raz efektownie przegrywa, raz równie efektownie wygrywa. W walce ze Śląskiem raczej nie czeka go pogrom, ale i wielkiej wiktorii nie zwiastuje, mimo wszystko lepiej wypadając Wrocławianie.

Polonia Warszawa - Wisła Kraków 1:0

Zawsze kibicowałem Wiśle, ale ten sezon nie jest jej sezonem. Polonia mimo, że straciła dwóch ważnych piłkarzy wciąż jest groźna, szczególnie dla nieporadnej Białej Gwiazdy, która zremisowała w tej rundzie dwa razy i to z najgorszymi drużynami w lidze.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 0:2

Gliwiczanie mimo, że grają na wyjeździe będą, moim zdaniem lepsi, bo Piast też co prawda raz przegrał, ale tylko 1:0 i to z Górnikiem, a Pogoń straciła aż trzy bramki z Zagłębiem, z którym Gliwiczanie zremisowali.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:2

Dwie mocne, jak na nasze standardy drużyny. Według mnie, wygra Lech, który zyskał drugiego mocnego napastnika, a własne boisko nie powinno zbyt pomóc Zabrzanom, patrząc na to, że na tym samym stadionie przegrali z Jagiellonią, a Lech wygrał raz i to na wyjeździe.

Lechia Gdańsk - Korona Kielce 1:3

Koronie idzie w tej kolejce zdecydowanie lepiej niż Lechii, a patrząc na to, że jedenastka z Kielc ma za sobą wygraną z Legią i bramkowy remis ze Śląskiem, na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla Lechii, która mimo rundy wiosennej bez zwycięstwa zawsze strzela chociaż gola. Jednak to Korona jest faworytem i myślę, że i ten mecz wygra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębie Lubin 1:1 Jagiellonia Białystok

Racjonalne typowanie Ekstraklasy nie ma dużego sensu, skoro najpierw Jagiellonia dostaje oklep od Podbeskidzia, a potem pokonuje Górnika na jego boisku. Skoro najpierw "Jaga" zdobyła zero punktów, a potem trzy, to niech teraz będzie jeden. Zagłębie jest nieco lepszą ekipą, ale kilku graczy nie będzie mogło wystąpić w tym spotkaniu.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 Legia Warszawa

Legioniści powinni wymęczyć wygraną na boisku "Górali". Optymistyczną wiadomością jest powrót Radovicia, bez którego warszawianie radzili sobie miernie. Być może z Serbem na boisku napastnicy Legii będą mieli więcej klarownych okazji do zdobycia bramki.

GKS Bełchatów 1:1 Widzew Łódź

Bełchatów już spadł, ale nadal walczy. Za to należy się im szacunek. Widzew nie powinien wyjechać z brunatnego miasta z pełną pulą punktów.

Ruch Chorzów 1:1 Śląsk Wrocław

Trudne do wytypowania spotkanie. Ruch potrafi zagrać zarówno bardzo źle, jak i udanie. Śląsk nie przegrał jeszcze oficjalnego spotkania w tym roku i stawiam na to, że seria ta przedłuży się do czterech spotkań. Wrocławianie mogą jeszcze walczyć o wyższe miejsca w tabeli, bo w tej lidze to nigdy nic nie wiadomo.

Polonia Warszawa 2:1 Wisła Kraków

Polonia jest konsekwentnie osłabiana, ale po tej drużynie nie bardzo to widać. Taki, dla przykładu, Pawełek - wchodzi nagle do składu i jest niemal bohaterem spotkania. Skoro "Czarne Koszule" potrafiły ograć Lecha, to i Wisła musi się ich nieco bać. Krakowska ekipa jest w fatalnej formie.

Pogoń Szczecin 1:0 Piast Gliwice

Pogoń dalej ma problemy z napastnikami i Skowronek musi liczyć na gole pomocników i obrońców. Do mnie bardziej przemawia ekipa z Edim (znosi upływ czasu jeszcze lepiej, niż Frankowski) czy Akahoshim w środku pola, niż dość bezbarwny Piast. Szczecinianie są w stanie zdobyć trzy punkty.

Górnik Zabrze 2:2 Lech Poznań

Obie drużyny walczą o mistrzostwo i wygrana może którąś z nich znacznie przybliżyć do tego celu. Remis nie zadowoli ani Nawałki, ani Rumaka, więc postawię na właśnie taki rezultat. Obie drużyny ostatnio poległy i widać, że trenerzy mają jeszcze sporo do poprawy, bo w pucharach, przy takich błędach, żadna z tych ekip nie zajdzie daleko.

Lechia Gdańsk 1:1 Korona Kielce

Lechia prezentuje się o wiele gorzej, niż w rundzie jesiennej. W ostatnim meczu Janicki nie raz przyprawił kibiców o palpitację serca, a cała gra obronna nie stała na zbyt wysokim poziomie. Korona może się pokusić o urwanie punktu w Gdańsku. Korzymy, Vukovicie i Kuzery mają siłę na bieganie, lubią walczyć, stać ich na to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...